Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Tarlós a Fidesz főpolgármester-jelöltje

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Tarlós a Fidesz főpolgármester-jelöltje
mezeiegér
  Válasz | 2006. augusztus 04. 21:50 | Sorszám: 202
Konkrétan általában nem nagyon tudom kárhoztatni, ha egy diktatórikus, néha katonai eszközökkel is elnyomott kisebbség fegyveresen fellázad az őt ért elnyomás ellen, amikor már az erőszakmentes tiltakozás minden formája kudarcot vallott.

Izraellel kapcsolatban az 1990-es években ami mégis Izrael oldalára állított, azok a következőek voltak:

-Jordánia 1994-ig nem kötött békeszerződést Izraellel, így emiatt jogosnak éreztem Ciszjordánia megszállva tartását, hisz senki sem engedne egy vele szemben de jure hadviselő államot helyzeti előnyhöz jutni.

-Az 1990-es években indult el az Oslo-i békefolyamat, ami számomra akkor Izrael jóhiszeműségének a jele volt.

-1991-ben az öbölháború idején Szaddam Husszein Scud rakétákat lőtt ki Izraelre, ennek ellenére az mégis önmérsékletet tanúsított.

De aztán ezek a tényezők mind érvényüket veszítették:
-A Jordániával való 1994-es békeszerződéssel úgy éreztem, hogy megszűnt Izrael jogalapja Ciszjordána további megszállva tartására, így onnantól fogva ott egyszerű hódító, semmi több.

-Az volt a benyomásom hogy Netanjahu miniszterelnöké választásától kezdve Izrael minden eszközzel az Osloi békefolyamat elszabotálásán volt, ami megintcsak osszhiszeműség jelnének tűnik. Az 1993-as izraeli-palesztin békeszerződés értelmében Izraelnek 1999-re ki kellett volna vonulnia Ciszjordánia és a Gáza övezet teljes területéről, és ott megszületnie a palesztin államnak. Ehez képest különféle ürügyekkel még midig ottvannak.

Előzmény: 194
nemszadista
  Válasz | 2006. augusztus 04. 21:45 | Sorszám: 198
"Ezek miért nem központi problémák?"

Belpolitikai okokból. Mindkét oldal számára. (Természeten neked is.)

Előzmény: 194
mezeiegér
  Válasz | 2006. augusztus 04. 21:41 | Sorszám: 195
A többi térség is érdekel, csak ugya a magyar netes fórumok többségén a közel-kelet a sláger, másról nem nagyon van szó.
Előzmény: 194

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola