Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Újhelyi /MSZP/ zsidózott !

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Újhelyi /MSZP/ zsidózott !
kaleb
  Válasz | 2004. január 16. 14:20 | Sorszám: 196
Nézd, én nem bántam volna, ha a történelmi Magyarország nem bomlik fel. Nekem még mindig az Magyarország, ngy M-mel, és nem tudok megbékélni azzal, hogy nagyapám szülőfaluja és mai lakóhelyem között van egy "határ". Kifejezetten tragikusnak tartom, hogy még az 141-re kialakult olyan-amilyen határokat sem sikerült megtartani. Reménykedem, hogy az EU keretében ez megváltozik, ha nem is kimondva, de csendesen.

"Visszafoglalhattuk volna Erdélyt?" Sajnos nem. Ügyetlenek voltunk, nem kedvezett nekünk a szerencse, mindegy. De nem volt rá alkalom. Nem a jószándék hiányzott.

"telerinyálhattuk volna a nemzetközi sajtót, hogy ezek a primitív, megegyezésre nem hajlandó barbár oláhok a békés polgári lakosságot terrorizálják" Avram Jancuról és az enyedi vérengzésról hallotál? Vasvári Pálról? Szerinted helytelenül cselekedtek? Szerinted Bem apó és Petőfi is hibásan cselekedett, amikor Erdélyben harcolt? Én nem gondolom.

Ami a kiválasztott népet illeti, ez nem így szól. Választott nép, valamire választott nép. Mint a többi. Mai szóval: hivatással bíró nép. Ha akarod belemehetünk ennek teológiai alapjaiba, de nem felsőbbrendűségről van szó. Ugyanakkor fogadd el, hogy az izraelieknek joguk van az élethez. Hallottál olyat, hogy izraeliek válogatás nélül öldököltek palesztinokat, azon az alapon, hogy ki van éppen egy buszon? Én nem. Leszámítva egy kb. 10 éves hebroni esetet, egy önjelölt terroristától. Fordítva ezt gyakrabban hallom. Nem a ramallahi kávézók ajtajában kell minden belépőt ellenőrizni, hogy nincsen-e nála bomba.

Előzmény: 195

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola