Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Újhelyi /MSZP/ zsidózott !

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Újhelyi /MSZP/ zsidózott !
kaleb
  Válasz | 2004. január 19. 10:52 | Sorszám: 226
Várj azért ezzel. Nézd meg előbb a Knesszet honlapját, milyen pártok is vannak, és cak aztán vonj le következtetéseket.

Idézet:
osszes part a zsidosag erdekeit kepviseli.

Az arab pártok is? Van belőlük tudtommal három is. Képviselőik ott ülnek a Parlamentben.

Idézet:
a palesztinoknak semilyen joguk sincs.

Ez így nem igaz. Az izraeli arabok (a lakosság 20%-a) izraeli állampolgár, szavaz, választ és választható. A nem annektált, megszált területen élő arabok is szavaznak, választanak és választhatók, de ők nem Izraelben teszik ezt, hanem ők választják a Palesztin Törvényhozó Tanács képviselőit.

Idézet:
1955-ota csak zsido zsidoval kotott hazasagot ismernek el torvenyesnek.

Nem igaz. Izraelben zsidó csak egyházi esküvőt köthet, így csak zsidóval esküdhet, ez idáig igaz. De akinek ez probléma, átugrik Ciprusra, megköti a házasságot és az izraeli állam ezt autómatikusan érvényes házasságnak ismeri el. Azt nem tudom, hogy 1955-ben mi történt, bennem az élt, hogy ez már előtte is így volt.

Van aki vitatja ezt, pl. Tomy Lapid igazságügyminiszter pártja, a Shinui, de ez ma még ilyen bonyolult ügy.

Idézet:
Nincsen palesztin az allam igazgatasban es a kozigazgatasban.

Szerinted pl. Nazaret polgármestere zsidó? Én nem így tudom. Más arab városok polgármesterével is ez a helyzet. A megszállt területek polgármestereivel más a helyzet. De pl. Betlehem polgármestere palesztin. Ott nem lehet izraeli polgármester, cserébe izraelben sem olyan, aki a megszállt területeken rendelkezik illetőséggel.

Idézet:
Palesztin gyerekek nem jarhatnak egy iskolaba a zsido gyerekekkel

Ezt honnan veszed?

Idézet:
Palesztin orvos pl. egy harmadat keresi mint egy zsido orvos

Ezt nem tudom. De azt pl. igen, hogy az orosz bevándorló zsidó orvos is kevesebbet keres (kb. harmadát) mint egy helyben született. Ez egy probléma, meg kellene nézni.

--------------

Mondasz még sok mindent, de ennyire van most időm. Kétségtelen, hogy Izraelben létezik diszkrimináció, számtalan alakban. Pl. keleti zsidók ellen, bevándorlók ellen, arabok ellen, és sorolhatnám. Magyarországon is létezik hasonló. De ettől még egyik ország sem fasiszta. Az USA-ban nagyon súlyos diszkrimináció létezett a 60-as évekig. De azért az USA sem volt egy fasiszta állam.

Előzmény: 212

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola