Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Közérdekű kérdés: tényleg merev alkoholista Bayer Zsolt?

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Közérdekű kérdés: tényleg merev alkoholista Bayer Zsolt?
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2013. január 09. 22:24 | Sorszám: 287
Ráadásul ha jól értettem apuci adta bérbe a későbbi elkövető barátainak, miközben a fia és barátai inkl. a leendő sértett ugyanott "kerültek elhelyezésre" - hogy újmagyarul mondjam.

Azért van ebben a történetben is pár nem ismert szál. Bayer azt írja állatok. Na most kérem szépen. Állatok. Ok. Ha én bemászom az állatkertben a tigrishez, akkor az megesz. Rutintalan vagyok ugyanis e téren - noha láttam a Pi életét.

Mára tényleg minimális lett az erőszak a magyar társadalomban. Elszoktunk bizonyos konzekvenciáktól no meg evidenciáktól. Igazatok van többen írják Rendes Kistől kezdve kngvidor is, hogy hát volt az úgy "régen", hogy ez nem volt ritka - még ügy se lett belőle. Ma minden kriminalizálva van. Teszem azt itt csúnyát írsz, feljelentenek rágalmazásért. Meg ilyenek. "Egyenruhás bűnözés" stb. Bármin megütközünk és rendőrért kiáltunk. De régen nem ezt tették az emberek, hanem megoldották maguk. Ez ma önbíráskodás a civilizációban.

Nem mondom én szeretném inkább ezt a langyi világot, de ez azért nem mellékes dolog kérem. Nem mászunk be a tigris mellé. Nem huzigáljuk a bajszát. De a házunkba se hívjuk meg vendégnek ebédre. Hannibal Lecterre ugyanez igaz. Szomorú és kiszámítható történet. Talán a meglepetést is épp az adja itt, hogy az illetőről nem is hitték volna. Mert ma már senkiről se hisszük. De elég onogur top10 körözöttjét megnézni vagy a top10-et megnézni, hogy tudjuk: a világ veszélyes és gyilkosok is élnek benne. Nem sok szerencsére. 99%, hogy sosem találkozol eggyel sem. És ezt is kívánom.

(Btw. én találkoztam eggyel. Akkor még nem volt gyilkos...)

Előzmény: 284

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola