Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » MEGSZORÍTÁSOK

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: MEGSZORÍTÁSOK
Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 09. 10:31 | Sorszám: 340
Azt nem tudom, hogy hogy tudnám magam bölcsészesen kifejezni magam, amikor tanulatlan műszaki paraszt vagyok, de ezek a benyomásaim, én így kombinálom ki a dolgokat.

Pont, hogy nem állítom, hogy marhára értek, akár a technikai részéhez, akár a szervezéssel kapcsolatos részéhez, csak azt látom, hogy van az egyik oldalon a nagy sírás-rívás, amely párosul egy álpatrióta demagógiával a városiak ezt feltupírozzák és a kormányok ennek megfelelően alakítják a vidékpolitikájukat nagyrészt sehogy, látszat vagy nem működő, nem kihasznált intézkedésekkel, intézményekkel. Egyébként gigantikus összegeket költünk támogatásra - bárhogy próbálunk ezen fogást találni - nem itt van a gond, a rendszer hibádzik, ahogy az egészségügyben is valahogy az érdekeltek mindegyike hazudik és panaszkodik egyszerre, miközben jól használja a rendszer kiskapuit, visszaél azokkal, és közben az egésszel és magával a szolgáltatással mindenki elégedetlen, mindenki mással szemben bizalmatlan stb. stb.

A bölcsészekre visszatérve: ennél a hölgynél éreztem azt, hogy jól van jól van, de ez egy kicsit - a te nyelveden - bőcsészes - amúgy szerintem nagyon jó film és témába vág és rámutat a sokkal fontosabb kérdésekre, ami sem a gazdák sem a földművelésről akár itt papolók fejében nem fordul meg: http://www.vimeo.com/21230111 Érdekelne erről a véleményed, mert a számokat bölcsészesen kezeli kicsit a videó persze nyilván nem volt célja a tudományosság, csak az ismeretterjesztés, de nekem meg volna...

Előzmény: 329
LL.kedő
  Válasz | 2011. május 09. 09:28 | Sorszám: 331
Félre értettél, én a földművelést a szakmák legkomolyabbikának tartom, és hiszem, hogy nagyon sok tudás és tapasztalat, vagy sajnos generációs tapasztalások híján komoly iskolai ismeretelsajátítás szükséges a jó földműveléshez.
A sajnos generációs tapasztalások hiánya alatt azt értem, hogy a kommancsok kiirtották a mezőgazdasági őslakosságot, és megalkották a lumpenproletárság mellé a lumpenparasztságot. Nos ezek a zsellérekből lett tsz brigádvezetők soha nem jutottak el odáig hogy értsék és tudják is hogy mi a mezőgazdaság. A régi úgynevezett kulákokból meg nem maradtak vagy csak nagyon kevesen. Őket nem kellett ökológusnak igazgatni hogy mivel tesznek kárt.
A baj azokkal a városon felnőtt és szocializálódott kommancsból kárpótolt földtulajdonosokkal van, akik soha nem éltek együtt a természettel és most is csak a dolog input oldalán a közgazdasági végeredmény az, ami érdekli őket.
Hál istennek azért vannak jó példák is.
Nos én éppen ezek miatt a közgazdaságilag motivált természet idegenek miatt háborogtam Edu bejegyzésén.
Előzmény: 329
pfz
  Válasz | 2011. május 09. 09:21 | Sorszám: 330
Az 1990-es években beszélgettem egy falusi fiatalemberrel.
Elmondta, hogy régen a házuknál eladásra is tenyésztettek sertéseket, de ezzel felhagytak, mert nem érte meg.
Mondtam neki, hogy ne vegyék a drága tápot, hanem termeljék meg a takarmányt, akkor biztos van rajta haszon. Azt válaszolta, hogy így sincs haszon, mert olyan drága a gázolaj, a szántás, vagyis a takarmány előállítása, hogy mégsem éri meg sertéseket tartani háznál, eladásra.

Szóval a magyar termelés tönkretétele nem csak a hozzáértésen múlott, hanem a külföldön állami támogatásban részesített termékek behozatalával.

Meg kellett volna tiltani, a külföldön állami támogatásban részesített termékek behozatalát, vagy vámokat kellett volna rá alkalmazni, vagy a magyar termelést is ugyanúgy meg kellett volna támogatni.

Az egyenlőtlen versenyfeltételek okozták a magyar gazdaság tönkremenetelét sok területen, és nem a szorgalom, vagy a hozzáértés hiánya.

Előzmény: 329

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola