Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » HÁBORÚ?

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: HÁBORÚ?
mezeiegér
  Válasz | 2009. január 16. 19:48 | Sorszám: 362
Idézet:
Erre mennyi az esely szerintetek a mi esetunkben, h. a palesztinok tanulni es gazdagodni fognak, amikor vezetoik nem ebbe az iranyba indulnak el, hanem fegyverre koltenek es nem oktatasra?


Amíg tart a megszállás, olyan gyakorlati kellemetlenségekkel is mint pl. izraeli ellenőrző pontok, razziák, önkényes letartóztatások, telepek létesítése, szögesdrótok és falak, addig szerintem érthető hogy a fegyveres ellenáláson van a hangsúly. Ez szerintem a világon bárhol ugyanígy lenne.

Na itt jön az a dilemma, hogy szerintem meg még sokak szerint elsődleges feltétel lenne a teljes izraeli kivonulás. De erre szokott izraeli részről jönni az a válasz, hogy node mi a garancia hogy a palesztinok akkor abbahagyják a harcot? Viszont amíg Izrael nem ad függetlenséget, addig ezt nem tudhatjuk, ez csak akkor derülne ki. De Izrael meg azért nem ad, mert azt mondja hogy az nem változtatna a palesztinok indulatain.

No ezzel a kör be is zárult. Mindenesetre szerintem a libanoni kivonulás azért alapvetően pozitív példa.

Előzmény: 360

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola