Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Tarlós a Fidesz főpolgármester-jelöltje

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Tarlós a Fidesz főpolgármester-jelöltje
mamácska
  Válasz | 2006. augusztus 17. 17:56 | Sorszám: 376
Tarlós István - Kampányiroda: Budapest. VIII. kerület Köztársaság tér 1. Tel:786-6020 Fax: 786-6021 Mail:
Levél Demszkyhez (3)

Dr. Demszky Gábor
főpolgármester úrnak

Tisztelt Főpolgármester Úr!

Ön engem egyértelmű gúnnyal „egyszerű ember”-nek nevezett a Napkelte műsorában és azt is állította, hogy nincsen programom. Válasszuk kétfelé a dolgot!

Az "egyszerű ember" titulust köszönettel elfogadom. Bár tanultam pontosan 19 éven át (igaz, az Ön értékrendjében a műszaki értelmiség nem primer értelmiség), de én valóban a külvárosban születtem, ott is nőttem el. Laktam a békásmegyeri lakótelepen, a Kaszás dűlőn, még ma is panelból épült épületben élek. Én ehhez a külvárosi világhoz tartozom, jobban értem az ő nyelvüket, mint az Önét. Talán a problémáikat is inkább értem, mint Ön. Alapjában igazat mondott: igen, egyszerű ember vagyok.

Kár, de én nem bánom, hogy Ön most óvatlanul, de kétséget kizáróan kinyilvánította, milyen lenézően és lekicsinylően vélekedik valójában az egyszerű emberekről. Biztos vagyok benne, hogy ez a vélekedése messzire hallatszott. Abban kevésbé vagyok biztos, hogy az Ön kényszerű támogatója, a baloldali MSZP mennyire lehet elragadtatva az Ön ehhez hasonló kijelentéseitől. |
Ön – mikor nemrégiben, egy másik hangulatában "megdicsért" (az újság "Demszky hízeleg ellenfelének" címmel közölte), kvázi kinyilvánította (Horn Gáborral együtt), hogy nem akar személyeskedést. Én továbbra sem szeretnék, de Önnek is megfontoltabbnak kellene lennie. Már a múlt héten elkezdte a gúnyolódást.

Nem biztos, hogy jó, ha kemény kritikus az a főpolgármester, aki évek óta nem érti meg, hogy az "M0" híd jobbparti hídfője nem Óbudán van, hanem Budakalászon, aki Káposztásmegyeren keresi a Szentendrei HÉV-et és nem létező minisztériumba akar pályázatot benyújtani.

Most pedig lássuk a programokat! Van nekem programom, hiszen Ön is jól tudja ezt. Rajta is van a vázlata az internetes blogon. Egyenlőre röviden, hiszen nem mindenkinek van ideje rólunk regényeket olvasni, de rendszerbe foglaltan, áttekinthetően, mondhatnám úgy is – egyszerűen. Csak meg kell nézni.

Ám hol a többi jelölt programja? Hol az Öné? Csak tán nem a Podmaniczky tervet nevezi annak?

Ezesetben - engedelmével - újabb egyszerű kérdéseket intézek Önhöz:

1. Szerepel-e a Kormány konvergencia programjában a 4. metró építése?
Amennyiben nem (és itt egyértelmű cáfolatra volna szükség), akkor az Ön programja egyetlen pillanat alatt egy mesekönyvvé válik.
Ugyanis akkor csak az Uniós Kohéziós alap közlekedési operatív programja keretében juthat pénzhez a metró építésére. Az Uniótól városi közlekedés fejlesztésre Magyarország 2013-ig összesen 410 milliárd forintot kaphat. A metró 300 milliárd. 85 milliárdot visz el a három vidéki nagyváros (Debrecen, Szeged, Miskolc).
Miből kalkulálja Ön a Podmaniczky terv megvalósítását? Miből épülne 1-es villamos, 3-as villamos, aquincumi híd, 5-ös "metró" ütemei, elővárosi vasútvonal felújítások, csepeli gerincút?
Ekkor 2013-ig Budapesten a 4. metrón kívül semmilyen érdemleges közlekedésfejlesztés nem lesz. Ha pedig netán szerepelne a 4. metró a konvergencia programban, ami alig valószínű, akkor az állam most honnan fog erre pénzt adni?

2. A Kormánnyal kötött megállapodásban mi szerepel arról 2006. augusztus 16.-án, hogy a metróépítés esetleges, de várható többletköltségeit ki fedezi - a Kormány, vagy a Főváros? Azért kérdezem ezt, mert a többletköltségek sok esetben (pl. Milánó, Koppenhága) messze meghaladják a tervezett költségek mértékét.

3. Mi az elképzelése a Fővárosi Közgyűlés által tervezett ezer darab új busz vásárlásának a fedezetéről?

4. Miért tesz úgy a Főpolgármester Úr, mintha épülne a 4. metró? Átadta a fúrópajzsot is - Ön a világon mindent átad -, de a három részből álló fúrópajzs két eleme januárig nincs is Budapesten. Vagyis a pajzs jelenleg használhatatlan.
Ön is tudja, hogy alig történik valami: Időnként ugyan elkerítenek egy-egy területet a forgalom elől - Ön ezeket is mindig átadja - és ásogatják az állomások munkagödreit, talán az indítóaknát, de fúrás még sokáig nem lesz.

5. Milyen okból ássák úgy a metróállomás munkagödrét a Szt. Gellért téren, hogy alternatívaként mélygarázsnak is jó legyen?

Pillanatnyilag egy ilyen programmal dicsekszik Ön? Ezt nevezi Ön bátor, nagyvonalú fejlesztésnek?
Az én programom kétségtelenül egyszerűbb, de lehet, hogy az Önénél biztosabb lábakon áll.

Megjegyzem az én egyszerű programomban szerepel az egyetemi diáksággal, az egyetemekkel és a tudományos élettel való némi törődés is, de ezekről a dolgokról Ön 16 évig még csak tudomást sem vett. Pedig ez nem függelmi viszony kérdése. Ilyen érdektelenséget, mint Ön, ezek iránt a területek iránt egyetlen nagy egyetemi város első embere sem tanúsít.

Engedjen meg kérem, még két - nem a fenti témához kapcsolódó - kérdést!

1. Ha Ön most azt állítja, hogy lényegében semmi köze a Combino ügyekhez, akkor miért adta át ünnepélyes keretek közt egymás után ötször (még Bécsben is), kvázi már-már személyes ajándékaként a Combinokat a budapestieknek?

2. Ön felszólította az MSZP-t, miszerint lépjenek fel az ellen, hogy én a Köztársaság tér 1.-ben béreltem kampányirodát (félreértések elkerülése céljából tisztázzuk, hogy az MSZP székház a 26. sz. alatt található).

Főpolgármester Úr és környezete mindenféle vulgáris jelzőkkel illetett engem, amiért a hajléktalanokat nem akarom engedni a főváros frekventált, funkcionálisan egészen más közhasznú célra épült középületeiben, építményeiben lakni.
Ehhez képest, hogy értelmezzem azt, miszerint Főpolgármester Úr a fővárosban bizonyos földrajzilag körülhatárolt helyszíneken, vélt, vagy valós pártszimpátiák alapján engedélyezné az állampolgári- és szabadságjogok gyakorlását?

Budapest, 2006. augusztus 17.

Tisztelettel: Tarlós István

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola