Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ütőképes zöld párt

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ütőképes zöld párt
VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 01. 09:23 | Sorszám: 654
Kedves kyu asszonyság! Egyetértek Veled.

Véleményem szerint nagyon is hatásos lenne a városlakók figyelmének felkeltése kisebb tüntetésekkel. Eddig senki nem foglalkozott azzal érdemben hogy szép székes fővárosunk tkp. lakhatatlan. Szerintem ilyen megmozdulásokhoz meg lehetne nyerni a polgári köröket, a városvédő egyesületeket. Ott van pl. a gödi eset. Nagyon ügyes kis városvédő csoport működik ott s meg tudták akadályozni egy fontos zöld terület magánosítását s elkótyavetyélését.

A Tamás Gáspárok féle önellentmondásos antiglobalista-antisfasiszta-antiantianti... folyamatos agymenés senki számára nem lehet hiteles. A filozóf úr egyszerűen egy vicc. Amint van megfontoltabb, értelmesebb választási lehetőség az emberek észre veszik. Manapság még nincs. A bálnák meg némi szózsonglőrködés meg sajnálkozó nagy kopasz fényes homlokok miatt nem lesz senki zöld szavazó. De ha saját városának élhetősége (vagy falujának életképessége!), saját egészsége vagy az E330 miatt már sokkal könnyebben. Csak el kell jutni az emberekig.

Nem utolsó sorban a fiatalokig. Végül is a természetért nem csak a törvényi szabályozban lehet tenni s de első sorban az emberek fejében. Összességében ha az felelősség vállaló, mainál erkölcsösebb életvezetés népszerű válik az egész társadalom nyer. Ennek a kampányának pedig sok mindenkit meg lehet nyerni. Elvégre pl. melyik média utasíthatna el egy környezetvédőt?

Egyébként egy természetvédő mozgalom olyan lehetőségekhez is hozzájut amihez egy MIÉP-szerűségnek pl. soha nem lett volna lehetősége. Médiarokonszenv. Tömegrokonszenv. Támogatók a gazdaságból. Lefasisztázni egy ter,észetvédőt csak azért mert a nemzeti hagyományok vagy értékek miatt is felszólal esetleg már nem lehet.

Az én gondolkodásom az Élet tiszteletén, szeretetén, kiteljesítési szándékán alapul. A Természeten, a Nemzeten, az emberen. A Hagyomány és a Haladás egymást erősítő összekapcsolásán.

Üdv,AE

Előzmény: 643
Mallow
  Válasz | 2002. szeptember 30. 20:34 | Sorszám: 647
„Így aztán nem is mondanak túl sokat, ellentétben az igazi tudósok filozofálgatásaival.”
Aha. Ez eléggé hibás berögződés, nem hiszem, hogy komoly vizsgálódásokat takar.
Ha esetleg mégis, Én akkor is maradnák Platónnál és Nietzschénél, ahelyett, hogy holmi metafizika és természettudomány ötvözetét olvasgassam. Az ilyen keveredések iszonyúak tudnak lenni…
Már az alap sem szerencsés: a filozófus ne dumáljon bele a természettudományokba, és fordítva, egy fizikus ne kezdjen el filozofálni, ha egyszer nem azzal foglalkozik…

Továbbá sosem fognak a szimpla tudósok olyan szépen írni, mint Platón

Végül pedig arról ne had ne mondja semmit, hogy szerinted az etika, társadalomfilozófia semmitmondóak…

De mondok jobbat. Szóval, attól még, hogy a Rész és egész az egyik kedvenced, nem kell ilyen otrombán rámozdulni minden kritikára és meggondolatlan kijelentéseket tenni…

„Én nem hiszek, és nem vagyok híve az Ibolyka-féle "jajj, csak jó legyek az ellenfélnél" típusú politizálásnak.”
Előbb mutass itt valakire, aki ebben hisz, mer’ én nem az biztos.

„és még most szóljatok, ha puhapöcs-jellegű, filozófikusan (értsd. lilán) elmélkedő zöld pártot akartok”
Ilyet sem akar senki + nem vagyok benne a szervezésben, de ne zavarjon…
Aztán meg érdekes, ahogy a „filozofikus” szót használod. Ez pont olyan, amikor a ballibsik antiszemitáznak. Az se antiszemitizmus, mint ahogy ez se filozofikus.

Az utcai háborgásokkal kapcs. mindössze azt akartam kifejezni, hogy az eredményességnél nem tartom többre. Aztán, a kivisszük a népet, oszt forradalmat csinálunk dolog ált. primitív célok esetén működik – mint például kommunizmus esetén. Nem is fog emiatt megbukni Medgyessy…
Ott meg elb@sztam mondókámat, ahol a mostani tüntik eredményességét bekevertem, mer’ eredetileg nem is azokról akartam írni, így meg hülyeség lett. Valami eredményük persze van. Ráadásul ha a ált. a tüntetési szokásokat nézzük, akkor átlagon felüli vagyok, uh. ez a „nem szokásom” szöveg is kissé erős volt...

Ha pedig az utcapolitika nyerő lenne, akkor eszközként atz is be kell vetni.

Előzmény: 643
111
  Válasz | 2002. szeptember 30. 11:59 | Sorszám: 644
Jó duma! Tetszik!
"mozgalmár módjára érdemes politizálni"
Csak nem szabad mozgalmárkodni. Teszem hozzá. A realitások talaján kell mozogni.
Előzmény: 643

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola