Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Joggal röhög a baloldal... ĐĐĐĐĐĐ (11. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Joggal röhög a baloldal... ĐĐĐĐĐĐ
mpd
  Válasz | 2003. augusztus 14. 15:40 | Sorszám: 57
Jóvanna.
Aszittem, ezek a körök végül is valahol a FideszPSZ bázisát lettek vóna hivatottak szélesíteni. Ezér némileg ösztönözhetnék a megalakulásukat és támogathatnák a működésüket, mongyuk infrastruktúrával pl. De ha nem így van, és ezek valóban csak afféle haveri társaságok, akkor nem jól láttam. Olyan nekem is van, csak nem híjjuk magunkat PK-nek. De ezek szerint ez az egyetlen különbség.
Csakhát egy négyfős PK mi a fenét tud csinálni, mint civilszerveződés? Beszélgetni, elmenni közösen rendezvényekre, beszélgetés útján meggyőzni másokat - ez OK., de ez mire elég?
Én egész mást hittem a PK-król. Aszittem, legalább koordinálva vannak.
Gyöngy
  Válasz | 2003. augusztus 14. 15:38 | Sorszám: 56
"(A hozzászólásom első részében arra hívtam fel a figyelmedet, hogy általad tudni vélt dolgok alapján az egész baloldalt lemaffiáztad.)"

Igen, még senki nem határolódott el. De most már tényleg mennem kell .

"A politika nagyon nagy mértékben érdekérvényesítés, és mint ilyet,nem célszerű összekeverni érzelmekkel."

Ezt azért meg kéne érttetned azzal a nem kis számosságú réteggel is, amelynél a Heti Hetes műsora alapozta meg a politikai döntést 2002. áprilisában .

kaleb
  Válasz | 2003. augusztus 14. 15:36 | Sorszám: 55
Kedves Gyöngy, félreértesz. Nem vezérelvről van szó, hanem szép német szóval a führerprinzip-ről. Tudod, pódium, előtte tömeg, a pódiumon meg a Vezér. Adolf, Benito, Ferenc, Mátyás, István, mindegy. Csak Vezér legyen, akit követhetünk!

Mert Vezér nélkül nem élet az élet.

Persze vezér sok milyen van. Csak kissé elszoktunk tőlük. De vannak néhányan, akiknek elkelne egy ilyen. Az indítóban idézett szerző is ezt mondja. Macskosz ha jól látom, elalélt az örömtől. Bödön el akarta rontani ezt, azzal, hogy ez nem kultusz. Én csak annyit bátorkodtam mondani, hogy az sem rosszabb, amit Ödön mond. A prinzip. Különösen, ha jobbról hánytorgatják fel...

alias3t
  Válasz | 2003. augusztus 14. 15:36 | Sorszám: 54
Igaz.
Hali.
liberálmensevik
  Válasz | 2003. augusztus 14. 15:36 | Sorszám: 53
Kedves Gyöngy,
én nem a kormányt támadó szociális demagógiát írtam, mint olyan lilaködöt, amitől dobálom a hajtűimet, hanem a maszoposok és kormány szociális demagógiáját - mint az ker.konz rendpárti és vezérelvű orbáni lilaköd megfelelőjét a másik oldalon.

Persze, láttam.
Elegem is van a hazai maffiá(k)ból, de abban sem veszek részt szívesen, ha egy új keresztapát akarnak rámerőltetni, a sok bornírt hablatyával együtt.

Pirítós
  Válasz | 2003. augusztus 14. 15:33 | Sorszám: 52
Bogárkám!
Remélem nem fog naggyon megrázni, ha elmondom, hogy az internetes fórumokon a népek döntő többségében a saját perszonális véleményüket közlik.
Remélem az sem fogja feltúrni a világképedet, ha értesítelek róla, hogy a fórumok természetének szerves része, hogy a perszonális véleményekre válaszok érkeznek.
Ha ez nem tetszik, úgy tudod kivédeni, hogy nem közlöd a véleményedet, mert azt egy fórumon nem várhatod el, hogy ne reagáljanak.
Üdvözöllek a Fórumhasználat Kezdőknek Kurzuson.
Hali,
Pirítós
alias3t
  Válasz | 2003. augusztus 14. 15:31 | Sorszám: 51
A politika nagyon nagy mértékben érdekérvényesítés, és mint ilyet,nem célszerű összekeverni érzelmekkel.Ennyi.

(A hozzászólásom első részében arra hívtam fel a figyelmedet, hogy általad tudni vélt dolgok alapján az egész baloldalt lemaffiáztad.)

Gyöngy
  Válasz | 2003. augusztus 14. 15:28 | Sorszám: 50
"Tény, hogy a karizmatikus vezetők inkább a jobboldalon aratnak sikereket (ez mellesleg nekem nem szimpatikus, "

Jó! Szíved joga! Én meg úgy látom, ahogy látom a dolgot. Akinek a szürkék hegedősei húzzák a nótájukat, soha nem lesznek fogékonyabbak a gazdagabb dallamokra .

Pirítós
  Válasz | 2003. augusztus 14. 15:28 | Sorszám: 49
Kedves liberálmensevik!
Marihuána miatt párezer diák előzetesben?
A többit értem, pontosabban értem miféle demagóg szövegekkel magyarázod, hogy milyen üdvös lenne a pesti szadeszes gittegylet által megálmodott Szép Új Világ, no de miért hazudsz?
Hali,
Pirítós
alias3t
  Válasz | 2003. augusztus 14. 15:24 | Sorszám: 48
Kedves Hali, Piritós
kit érdekel ez szerinted? Direkte odaírtam a hozzászólás végére, hogy ez a saját perszonális véleményem, ezt pedig pontosan úgy értem, hogy nem vagyok kíváncsi az ezzel kapcsolatos kommentárokra, megtarthatod a polgári körödnek.
Gyöngy
  Válasz | 2003. augusztus 14. 15:24 | Sorszám: 47
"No, a maszoposokra sem, "

Értem, de azért igen ... De jó, hogy ilyen világosan és vonzóan tudsz érvelni mellettük!

Egy ilyen társadalmi-gazdasági viszonyok közt tengődő országban a szociális demagógiánál súlyosabb ellenérvvel nehéz egy kormányzatot támadni. Gondolom, te is láttad a Keresztapát valaha ? És hát ollllyan lyóóó egy ilyen klassz film megelevenedésében szerepelni, ugye?

Pirítós
  Válasz | 2003. augusztus 14. 15:21 | Sorszám: 46
Bion, bion! TF-re szaladgálás...
Ennyi megy te szerencsétlen, meg az, hogy égre-földre magyarázzátok, hogy az, hogy az emberek önként, minden kényszer és fenyegetés nélkül kedvelik Orbánt, az pont olyan, mint amikor az ÁVH rúgta hátba azt, aki nem tapsolt a Rákositoknak.
Amikor a szeretethiány szükséges, sőt üdvös voltáról értekeztek ennen "racionalitásotokban" pancsikálva, nem tesztek semmi mást, mint nagy neonbetűkkel kiírjátok magatokra, hogy lelki nyomorékok vagytok.
Hali,
Pirítós
alias3t
  Válasz | 2003. augusztus 14. 15:15 | Sorszám: 45
Jó, akkor te szaladgálj a tf-re, bogárkám. A te dolgod kizárólag.
liberálmensevik
  Válasz | 2003. augusztus 14. 15:13 | Sorszám: 44
Kedves Gyöngy,
a magánéleti értékpreferenciáim és a politikaiak nem nagyon térnek el.
A 'baloldal' nevében nem beszélhetek, csak a sajátoméban, de számomra, ha egy jól fejlett populista lilaköd mögött ugyanazt csinálják, mint a másik oldal (lenyúlás, hazugság hegyek), akkor inkább egy vezér nélküli, lilaköd mentes csapat már egy fokkal jobb -még ha messze is van az ideálistól.

Főleg, ha maga a lilaköd sem teccik. Állam és egyház összefonódása, fölösleges nacionalizmus, marihuána miatt pár ezer diák az előzetesben, pacsizás a széljobbal (radikálisokkal), stb.
Ráadásul, ha az államilag sugallt erkölcsi modellnek közben ők sem felelnek meg (lopás, off-shore, Simicska), és ismertem a 89-92 közötti identitásukat is, akkor azt kell gondoljam, hogy egy tehetséges, ám egoista színész által vezetett farizeus csapat az FMPSZ belső magja, akikre biciklitárolónál komolyabbat nem bíznék rá.

No, a maszoposokra sem, de legalább a köztárságozásnál, szociális demagógiánál súlyosabb lilaködöket nem hallottam tőlük még.

Pirítós
  Válasz | 2003. augusztus 14. 15:12 | Sorszám: 43
Bogárkám!
A karizmatikus vezetők azért inkább a jobboldalon aratnak sikereket, mert baloldalon nincs karizmatikus vezető. Egy szál se.
Csak középszerű, csinovnyikjaitok vannak, akiket tény hogy nem lehet szeretni, hiszen nincs bennük semmi szeretetreméltó. Se olyan személyes tulajdonságuk nincs, amiért kedvelni lehetne őket, se olyan cselekedetük nincs, amiért hálával lehetne gondolni rájuk.
Majd belepusztultok, hogy a jobboldal vezetője a jobboldali szavazótábor szimpátiáját is bírja, ehhez képes nektek annyi jut, hogy azt okoskodva magyarázzátok, hogy nem is kell szeretni egy vezetőt, sőt direkt rosszul esne, ha szertnétek D-0209-et.
Haha!
Hali,
Pirítós
alias3t
  Válasz | 2003. augusztus 14. 15:04 | Sorszám: 42
A baloldal számára a kívánatos politikai formáció a jelek szerint a homályban maradó vezérrel/vezérekkel bíró maffia hatalma (mert az olyan demokratikus ). A jobboldal a világosabb, áttekinthetőbb, számonkérhetőbb struktúra híve.

Ez csúsztatás.
A szürkeségnek nincs köze sem ahhoz, hogy maffiózó-e egy adott párt vezetősége, sem ahhoz, hogy milyen a struktúra.
A szürkeségből levonni azt a következtetést, hogy a baloldal számára a másik két tulajdonság is kívánatos, szvsz nem helyes.
Tény, hogy a karizmatikus vezetők inkább a jobboldalon aratnak sikereket (ez mellesleg nekem nem szimpatikus, mármint az, hogy egy politikai vezetőt szeretnem kéne, de ez már egyéni szoc. prob.)

Pirítós
  Válasz | 2003. augusztus 14. 14:56 | Sorszám: 41
Na igen.
Igy is lehet nézni.
Feltéve, hogy a kényelmed az első számú szempontod.:-/

Remélem tudod, hogy onnantól kezdve, hogy "Szerintem nem az állampolgárnak kéne kezdeményezni...", frankón osztod Kádár-népe véleményét a világról.
Tudod lyobb helyeken az állampolgárok kezdeményeznek és nem mutogatnak másra, hogy szerintük nekik kéne kezdeményezni és mert nem kezdeményeznek, ezért ejnye, mert nem szólítanak meg engem, aki itthon üldögélek és hullatom a könnyemet, mert nem tetszik a rendszer.

Továbbá.
Remélem azt is tudod, hogy amikor azt írod, hogy "Vagy ezek afféle zárt klubok, akik nem akarnak felhígulni? Ha baráti körökből lettek, akkor bizony ez lehet a helyzet." csupán kifogást keresel arra a kevéssé szimpatikus magatartásra, hogy azon nyafogsz, hogy nálatok nincs polgári kör, de egy telefont vagy egy e-mailt sem vagy hajlandó megereszteni, hogy kiderüljön, van-e vagy nincs. Rossz kifogás, amit írtál, mert semmiféle tapasztalatod és/vagy kapcsolatod nincs polgári körökkel, de egy eléggé rosszhiszemű prekoncepcióval magyarázod, hogy egyetlen lépést nem tettél még annak érdekében, hogy kiderüljön, hogy egyáltalán van-e nálatok akár csak egy polgári kör is.

Végül.
A Polgári körök nem piramis-szerkezetbe tagozódott civil szerveződések. Bárki, akinek hiányzik, hogy náluk nincs polgári kör, szervezhet egyet. Még bejelentkeni sem kell a Demokrácia Központhoz, nem attól attól polgári kör a polgári kör, hogy regisztrált, hanem attól, hogy tenni akaró, a szabadidejükből áldozó polgári értékrendű emberek társasága.
Ha a faludban nincs polgári kör, akkor az azt jelenti, hogy ott nem hiányzik senkinek, mindenki olyanmarhára elégedett a fennálló rendszerrel, hogy eszébe nincs valamit tenni is ellene.
Szemlátomást neked sem jut eszedbe több, mint, hogy azon siránkozz, hogy téged nem szólít meg senki.
Hali,
Pirítós

Gyöngy
  Válasz | 2003. augusztus 14. 14:45 | Sorszám: 40
"Számomra sok érték létezik, a szabadságtól, a türelmen, a szereteten, barátságon, szerelmen, családon, a korrektségen át egészen az őszinteségig."

Számomra/számunkra is, gondolom, tapasztaltad. Nem a magánszféráról beszélgetünk, hanem a politikáról. A baloldal számára a kívánatos politikai formáció a jelek szerint a homályban maradó vezérrel/vezérekkel bíró maffia hatalma (mert az olyan demokratikus ). A jobboldal a világosabb, áttekinthetőbb, számonkérhetőbb struktúra híve.

liberálmensevik
  Válasz | 2003. augusztus 14. 14:37 | Sorszám: 39
Innen pedig úgy tűnik, még a topicnyitóban idézett szereplő is ezt mondja.

Idézet:
másik oldalon az egyedüli érték a lenyúlás

Itt vmi félreértés lehet : a jobboldali elkötelezett szavazók számára ezexerint legfőbb érték a vezér a sok fantasztikus adottsága miatt (erről szóla a topic), míg a ballib szavazók a lenyúlást tennék meg egyedüli értéknek?

Számomra sok érték létezik, a szabadságtól, a türelmen, a szereteten, barátságon, szerelmen, családon, a korrektségen át egészen az őszinteségig.
Vezérnek nincs helye köztük. Sőt, az szinte az összesnek ellentmondana.
lm

orosz_hussalata
  Válasz | 2003. augusztus 14. 14:26 | Sorszám: 38
"A vezérelv esetében viszont a legfőbb 'érték' a Vezér, ezért éri jogos kritika. "

Az a furcsa, hogy ezt mindíg kívülállók (ha úgy tetszik ellenérdekeltek) hangoztatják. Csak azt tudnám honnan a atapsztalat.

Gyöngy
  Válasz | 2003. augusztus 14. 14:20 | Sorszám: 37
Ha így lenne, kedves liberál, akkor persze, hogy jogos lenne a kritika. Azt hiszem, a kritika fő forrása, hogy a másik oldalon az egyedüli érték a lenyúlás, ezt nem leht azért mégsem pozitív értékként kommunikálni, nincs is hozzá megfelelő kommunikátora az oldalnak. Az irigység mondatja azt, hogy számunkra aq legfőbb érték a Vezér. Igen, ő is érték, emiatt az adottsága miatt.
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2003. augusztus 14. 14:16 | Sorszám: 36
Nocsak!
Elég megnyomni a csengő gombját, s máris köpöd: "egykutya"?

Pár hete még kellett hozzá négy-öt "provokatív" kulcsinger...

liberálmensevik
  Válasz | 2003. augusztus 14. 14:14 | Sorszám: 35
Kedves Gyöngy,

amit írtál az igaz, az első szótól az utolsóig.

A vezérelv esetében viszont a legfőbb 'érték' a Vezér, ezért éri jogos kritika.

Gyöngy
  Válasz | 2003. augusztus 14. 14:13 | Sorszám: 34
Figyelj ide, Orbánék mindenkinek adtak lehetőséget arra, hogy szalkmai megfeleléséről bizonyságot szolgáltasson. Így aztán a négy év alatt nem a politikai megfelelés szerint cserélek le embereket, mint ahogy azt a mostani kormány tette. A kirúgottak száma a néhány hónap alatt nagyobb volt, amennyire ezt újságcikkekből tudni lehet, mint amennyi a Fidesz 4 éve alatt öszesen. Azaz: a kettő nem egykutya!
toloba
  Válasz | 2003. augusztus 14. 14:08 | Sorszám: 33
Írásodból arra következtetek, hogy jó a tisztogatás kifejezés, Megyóék nagyobbat léptek. Tehát ez is az is uyganazt csinálta, csak a mértékekben van vita...egykutyák.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola