Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » 2008. március 15. (12. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: 2008. március 15.
zappara
  Válasz | 2008. március 15. 14:00 | Sorszám: 84
a kettős kordon a fityisz gyűlések helyszinén és müxik.
Az Astóriától szűrik a hazaffyakat...
jogobella
  Válasz | 2008. március 15. 13:59 | Sorszám: 83
Tök mindegy.Demszkíjj eftárs idejét múlt!
negyven rabló
  Válasz | 2008. március 15. 13:58 | Sorszám: 82
Jelentem, letartóztattak!
(Saját hibás eset volt, de jól látszik, hogy milyen iszonyú a feszültség kormányszinten!)
Tehát:
Fél 10 körül a Parlament környékén motoroztam lassan, keresve egy helyet, ahol le tudom láncolni a rakétát.
Akkor már feltűnt, hogy minden kordonnál nagyon megnéznek a rendőrök. Nem tudtam mire vélni, hiszen tele volt zászlós gyalogossal, kerékpárossal a környék, senkire nem figyeltek. Már azt hittem, hogy fogkrémes maradt a bajuszom, le kéne törölni, amikor a Nádor u. és a Kossuth tér sarkától 20 méterre megáll mellettem egy furgon, vagy 6 rendőr mászik ki belőle és lemeszelnek, amikor épp megálltam egy fa mellett parkolási célzattal.
Jónapot kívánok, tudja igazolni magát?
Persze. Nyúlok a zsebembe... semmi! Akkor jut eszembe, hogy a másik kabátomban maradt a tárcám!
Mondom elqrtam, nincs nálam igazolvány!
A motor kié?
Enyém.
Tudja igazolni?
Semmilyen irat nincs nálam, de ha elkísérnek haza, mindent megmutatok.
Azt nem lehet! Odalép egy civilruhás és közli: Előállítjuk!
Nyissa ki a csomagtartót! Szerszám, fényképezőgép.
Zsebek? Pénz, kulcsok, bicska. Azt kérem! Jó. Elvette. (Pechemre egykezes bicska volt, állítólag hordani nem szabad.)
Kérik az adataimat, elmondom, bemondja rádióba, várunk a rabkocsira. Közben beszélgetünk, udvariasak. Kérdem, hogy a robogóra ugrottak? Azt nem mondhatom meg! Jó. Rá akartam gyújtani, udvariasan megtiltotta. KÖzben a szemközti járdán is kiszúrnak egy parkoló robogót: Azt is meg kell nézni!
Megjön a rabszállító. Betessékelnek, rácsos ajtó ki, én be, bilincs fel. Kérdem: Ez komoly? Azt mondja: Teljesen.
Nyócker kapitányság, előtér. A rendőrök kissé bizonytalanok, majd leadják a kísérő papírjaimat. Gondolom az üti-nek.
Bilincsben alig tudom fogni a sisakot, meg a fényképezőgépet. Látja, leveszi a bilincset, pakoljon le a székre.
Marad egy kísérőm, a többi el.
Eltelik kb. 20 perc, közben a kísérőm ide-oda az iroda és közöttem. Végül kijön: Maradjunk annyiban, hogy tolta a motort, amikor igazoltatták és akkor nincs feljelentés jogsi nélküli vezetés miatt, a kést meg elfelejtjük. Köszönöm. Jön két civilruhás és hazaviszik bemutatni a papírokat.
Jönnek is, civil kocsival, az egyik nagyon pipa. Kérdezi, milyen motor, mondom robogó. Röhög! Hol a motorja? Nádor u. Hogy került ide? Rabszállító, bilincs! Megint röhög, biliincs??? Micsoda bűncselekmény!
Feljavítottam kissé a hangulatát!
Haza, iratok bemutatva. Látszott, hogy tulképp semmi nem érdekli őket a motor adás-vételijén kívül. Megmutatom, beszól rádión, hogy megvan. És honnan tudod, hogy az az alvászszám a valódi? Hümm. Akkor visszavisszük a motorhoz és leolvassuk az alvázszámot. Jó. Nekem ez tökéletes megoldás.
Megtörtént. Beszélgetés közben kiderült, hogy gyakorlatilag tele a tökük ezzel a felhajtással és nagyon utálják azokat akik ott "fönt" az ilyen baromságokat kitalálják. Ja, és nagyon jól tudják, hogy a balhékat sosem a tüntetők okozzák, hanem provokátorok!
Kézfogás, könnyes búcsú!
Marad a nagy kérdés: Miért a feltűnő érdeklődés a motorok iránt?
zappara
  Válasz | 2008. március 15. 13:56 | Sorszám: 81
lehet savanykodni, de mintha nem Demszky dobálna, hanem a csőcselék (mert ez tipikusan az)
terra
  Válasz | 2008. március 15. 13:53 | Sorszám: 80
"Örüjj neki hogy nem Sándorok és Sándorok csókolták meg egymást!
Tuti hogy ha lsze még rá esélyük ,nem fogják kihagyni....."

Ammán bisztos. Táncolni már táncolnak. Júlia Júlával, Sándor Sándorral. Echte magyar ősi hangszerrel, balalajkával kísérik. Utána pedig cigányul dalolt egy belvárosi gádzsó hölgyemény, aki valsszeg sose látott cigányt közelről. 1848 kapcsán megtudtuk, hogy Csukár nem szabad egy lapon említeni Eszterházy Péterrel.
József Attila pedig valszeg forog a sírjában.

(Azt viszont meg kell hagyni, hogy az esernyőket ügyesen beépítették a koreográfiába! Szerintem a tojásálló paraplé lesz a legújabb libsi divat. )

Érdekes peodukció volt, csak azt nem értem, hogy mi köze volt ennek 1848. március 15-höz és mit keresett a műsor végén a magyar Himnusz?

Medi
  Válasz | 2008. március 15. 13:52 | Sorszám: 79
Miről beszélsz te?
Medi
  Válasz | 2008. március 15. 13:50 | Sorszám: 78
Az Fidesz rendezvényre sokan el fognak menni, mert ott nem lesz kordon. A népet nem érdemes és nem lehet megfosztani a szabadságharc ünneplésétől ill. a megemlékezésről.

Még Kádár idejében is mentünk fáklyás felvonulással ünnepelni. A Petőfi szoborhoz, Márc 15.-e térre egy szál virággal. A világon senki nem kordonozott, nem félt, és nem balhézott.

A múzeumkertben volt délelőtt a műsor, Fiatal színészek, énekesek, pl. Szakácsi Sándor, szavaltak, énekeltek, szép és felemelő volt.

Ezt sajnos sikerült jól szétvernie kedvenc magyar kormányunknak. Gratulálunk neki!

zappara
  Válasz | 2008. március 15. 13:48 | Sorszám: 77
ez a cél??
látod ez az alapvető különbség közöttünk..én nem vagyok ilyen pitiáner, középszerű rosszindulatból táplálkozó góc, mint ti..
én sem neked, sem a többieknek nem akarok rosszat...
kinőttem ebből az óvodás, bocsi ne értékeljük túl, bölcsis színvonalból..
Medi
  Válasz | 2008. március 15. 13:43 | Sorszám: 76
Sokáig nem fogom elfelejteni a tavalyi Demszkyre dobálást. ahogy az esernyőket kapkodták a testőrök, de nem sok sikerrel
Berekedve ordította, hogy:

" Sehonnai bitang ember!"

Ugyan a versből idézett, de valószínűleg nem ezt akarta mondani, csak hát a meglepetéstől nem jutott eszébe hirtelen más.
Elvörösödve, artikulátlanul üvöltött dühében.
Naná, hogy most 100 méter a territórium

terra
  Válasz | 2008. március 15. 13:40 | Sorszám: 75
Nagyon szenvedsz, tolobácska? Helyes, így tovább, lesz ez még (neked) rosszabb is!
zappara
  Válasz | 2008. március 15. 13:39 | Sorszám: 74
akkor cáfold..normális ember már ki sem teszi a lábát szinte..
zappara
  Válasz | 2008. március 15. 13:38 | Sorszám: 73
évszázadok..
Medi
  Válasz | 2008. március 15. 13:38 | Sorszám: 72
"Itt van pl. az Index, a főoldalon első helyen a március 15-i rendezvényekről tudósító cikk ezzel a cimmel virít: "Kevesen merészkedtek az utcára az ünnepen",

Hát ezt a szöveget az index helyében nem írtam volna le, mert ez róluk ad szegénységi bizonyítványt.
Ilyen hülyék?

De ciki

Na majd lesz kontraszt délután, akkor vajjon mit fognak írni?

(hazugságot?)

zappara
  Válasz | 2008. március 15. 13:37 | Sorszám: 71
majd a fasisztáitok, újnyilasoitok elvégzik a piszkos munkát..
amúgy, ha ez neked tetszik, az pusztán téged minősít..az értékrendedet..ami lehet, hogy valóban plebejus (?? aminek ugye ma jelentése nincs, ezért nagyjából nulla, egy lufi a sok közül), s ennek megfelelően enyhén szólva hiányos..de a polgáritól nagyon messze van..

mindenesetre az nem lenne baj, ha valamilyen értéket is képviselnél az öncélúságon kívül..de azt is látom, hogy ez reménytelen elvárás..

jogobella
  Válasz | 2008. március 15. 13:34 | Sorszám: 70
Ki tud olyan messzi dobni?
Láttad hol lehetnek az emberek,hogy meg ne sértsék Demszky felségterületét.Reggel végighallgattam,hogy anno volt,hogy kétszáz "ügynök" is követte,mikor még forradalmár volt.
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2008. március 15. 13:26 | Sorszám: 69
Van kb.száz (bio)tojásom...
jogobella
  Válasz | 2008. március 15. 13:21 | Sorszám: 68
Demszkyj nagyon gáz,bár örülök,hogy megtudhattam,hogy még feudalizmusban élek.
jogobella
  Válasz | 2008. március 15. 13:16 | Sorszám: 67
A kék lepel és fehér ruhás táncosok.Erre engedett utalni.Szdsz.És igen,örülhetünk,hogy nem Sándor-Sándor csókra bíztattak.
terra
  Válasz | 2008. március 15. 13:07 | Sorszám: 66
"Napok, hetek vagy hónapok? Mit mond a jövőbelátó pápaszemed?"

Majd Húsvét után megmondom.
Most dőljünk hátra a karosszékben és figyeljük az eseményeket.

bordür
  Válasz | 2008. március 15. 12:47 | Sorszám: 65
Az a lepel kifejezetten szadesz-kék volt. A "sándorok és júliák csókoljátok meg egymást" izé pedig az egyik leggiccsesebb valami volt, amit valaha láttam. Még egy kereskedelmi kanális valóságsójában is gyenge lenne, nemhogy egy nemzeti ünnepen. "

Te most mit izélsz?
Örüjj neki hogy nem Sándorok és Sándorok csókolták meg egymást!
Tuti hogy ha lsze még rá esélyük ,nem fogják kihagyni.....

terra
  Válasz | 2008. március 15. 12:41 | Sorszám: 64
"Először akkor képedtem el,mikor pipacs borította a Nemzeti múzeum lépcsőjét.Kerestem a nemzeti trikolorunkat,azt nem találtam.Utána kék lepellel vonták be a pipacsos "lépcsőt" ,és végig nézhettem Nemzeti ünnepünkön egy szerelem táncot."


Az a lepel kifejezetten szadesz-kék volt. A "sándorok és júliák csókoljátok meg egymást" izé pedig az egyik leggiccsesebb valami volt, amit valaha láttam. Még egy kereskedelmi kanális valóságsójában is gyenge lenne, nemhogy egy nemzeti ünnepen.

bordür
  Válasz | 2008. március 15. 12:39 | Sorszám: 63
Napok, hetek vagy hónapok? Mit mond a jövőbelátó pápaszemed?
terra
  Válasz | 2008. március 15. 12:36 | Sorszám: 62
Egyáltalán nics rosszkedvem, sőt egyre kéjesebb élvezettel nézem a népellenes hatalom agóniáját és egyre primitívebb, szánalmasabb trükkjeit.
bordür
  Válasz | 2008. március 15. 12:36 | Sorszám: 61
Én tegnap láttam, a főpróbát.
Akkor indultam haza, amikor egy gyerekhang kezdett picsogni a hangszórókból: Anyú ,mikor jönnek a huszárok?

Na akkor rágyöttem hogy itten a szürke színházi liberoncok buliznak, abból már láttam eleget.
A következőt biztosan Alföldi fogja rendezni , és megcsodálhatjuk ahogy a huszár magáévá teszi a lovát , és viszont, miközben Szendrey Júlia véres kombinéban szaladgál körbe körbe.

terra
  Válasz | 2008. március 15. 12:32 | Sorszám: 60
Kormányzati provokáció persze most is van, de nem sok sikerrel. Nem elég, hogy a fővárosiak életét a szükségesnél sokkal nagyobb mértékben megnehezítették a forgalomkorlátozásokkal, hogy a kordonoktól tényleg már lépni sem lehet a belvárosban, még azzal is próbálkoztak, hogy az eredeti útvonal lezárásával provokálják a Magyar Gárdát és a Fővám téri tüntetőket.

Szerencsére nem ugrottak be, Hegedűs Lóránd szövege most kivételesen tetszett:
"Jogsértő módon foglalták le azt az útvonalat, amelyen át akartunk vonulni a Szabadság térről a Nemzeti Múzeumhoz" - mondta a Fővám téren Ifj. Hegedűs Lóránt. Az útvonalat a rendőrség módosíttatta, ezért a tüntetők végül a Fővám térre mentek. Hegedűs Lóránt azt mondta, ő mindig bátran vállalja az összeütközést a hazaárulókkal, de nem akkor, amikor ők akarják, és amikor az nekik használ, ezért egyeztek bele az új útvonalba."

(Azon már csak röhögni tudtam, hogy a fenti szöveget az Index azzal az alcímmel hozta le, hogy "Hegedűs Lóránt taktikázott".

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola