Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Van gyávább csőcselék mint a magyar rendőr? (16. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Van gyávább csőcselék mint a magyar rendőr?
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2006. október 27. 08:47 | Sorszám: 574
A közterület-felügyelők is...


2006-10-26 14:43
„Maga nem hallott Gergényi rendelkezéséről?”

Közterület-felügyelők akarták megakadályozni, hogy a Hír TV, illetve a lengyel közszolgálati televízió egy-egy stábja interjút készítsen azzal a pappal, akit az október 23-ai zavargások alatt megvertek a rendőrök. Az ellenőrök engedélyeket követeltek a VIII. kerületi Lőrinc pap téren forgató tévésektől, majd két rendőr is a helyszínre érkezett. Vértesaljai László jezsuita pap eljuttatott szerkesztőségünkbe egy levelet, melyben beszámol az őt ért újabb atrocitásról.

Rendőri intézkedés a sajtószabadság ellen


Vértesaljai László jezsuita szerzetes, akit a rendőrök az október 23-ai Fidesz nagygyűlést követően kétszer is tettlegesen bántalmaztak, a közterület-felügyelet és a rendőri erők részéről történt törvényellenes cselekedetekről teszek jelentést.

Előzetes egyeztetés alapján 2006. október 26-án, csütörtök reggel fél kilenckor a lengyel TVP és a Hír TV egy-egy stábja akart riportot készíteni velem a Budapest, VIII. kerületi Mária utca 25. szám alatti „Jézus Szíve” katolikus templom előtt, a Lőrinc pap téren (tehát nem az úton, s nem a járdán). Miközben a Hír TV kamerája előtt nyilatkoztam az október 23-án engem ért erőszakos rendőri bántalmazásokról, a VIII. kerületi közterület-felügyelet két munkatársa felszólította a stábokat, hogy igazolják magukat, és mutassák a filmforgatási és területfoglalási engedélyt.

A lengyel stáb tolmácsa, dr. Kovács Orsolya, a Lengyel Intézet sajtóreferense és Vass Anikó, a Hír TV riportere közölte velük, hogy érvényes jogszabály szerint közterületen engedély nélkül forgathatnak. A közterület-felügyelők rendőrséggel fenyegetőztek, és lehetetlenné tették a felvétel folytatását, mígnem pár perc elteltével megérkezett egy rendőrjárőr autó két rendőrrel - egyikük egyenruhában, a másik civilben. Az egyenruhás rendőr azonnal a Hír TV kamerájához ment, kezével megragadta és eltakarta annak lencséjét, mondván nincs joga a tévéseknek szolgálatát teljesítő rendőrről felvételt készíteniük. Követelte a forgatási engedélyt, mire mindkét stábtól elutasító választ kapott, mondván, nem kell engedély, és ennélfogva mind a közterület-felügyelet munkatársai, mind a rendőrség jogtalanul követelnek szabályszerűen eljáró újságíróktól dokumentumokat.

Közben a közterület-felügyelet egyik munkatársa felismerni vélte a lengyel tolmácsot, dr. Kovács Orsolyát, majd megfenyegette, hogy ne merjen a VIII. kerületben tartózkodni, mert „megkapja a magáét”. A megfélemlített tolmácshölgy sírógörcsöt kapott, miközben immár a rendőrök akadályozták a filmforgatást.

Ekkor jött a tévés kollégák segítségére Bátonyi Csaba, az RTL Klub operatőre, aki autóval arra haladtában látta és megfigyelte az eseményeket. Sajtóigazolványát átadva kérte az egyenruhás rendőrt, hogy ő is igazolja magát. A rendőr - miközben hol a TVP, hol a Hír TV kameráját takarta el kezével - megtagadta a többszöri és kifejezett kérést, utalva arra: „Maga nem hallott Gergényi rendelkezéséről?”. Értetlenkedésünkre nem adott felvilágosítást. Közben civil ruhás kollégája felettesével beszélt és eligazítást kért. Minthogy közvetlenül mellettem állt, hallottam a mellmagasságban tartott mobil telefonjából a választ: „Hülyék vagytok! Forgathatnak! Húzzatok el gyorsan!”. Erre az egyenruhás visszaadta Bátonyi Csaba operatőr sajtóigazolványát, majd anélkül, hogy bármelyikük igazolta volna magát, autóversenyzős startsebességgel „elhúztak”.

Az egész eseményt mindkét tévé kamerája rögzítette, kivéve a rendőrkéz takarta jeleneteket. Bátonyi Csaba az eset után a 112-es telefonszámon feljelentést tett „önmagukat rendőrnek álcázó, ismeretlen személyek ellen, akik akadályozták a két tévéstáb forgatását”.

A TVP az esti varsói híradóban számol be a stábot ért bántalmazásokról, melyről jelentést tettek a budapesti lengyel nagykövetségnek. (A velem készített interjú során, amikor filmre vették a zászlómon látható rendőrbakancs nyomait, megdöbbenésükben elsírták magukat a lengyel stáb tagjai).

Vértesaljai László
jezsuita pap

szakall
  Válasz | 2006. október 27. 08:44 | Sorszám: 573
Néhányaknak nem tetszett, hogy beazonosíthatatlanság esetén a teljes 23-i rendőri résztvevői gárda távolíttassék el. Mégis, azt hiszem, hogy nem lehet "kisávósokkal" demokratikus rendőrséget létrehozni, ezért a megtisztulás feltétlenül szükséges.

Ezért rendben, lássátok, én mindig a kompromisszumos megoldásra vagyok nyitott: beazonosíthatatlanság esetén minden 23-i résztvevőnek négy egymást követő héten poligráfos vizsgálaton kell részt vennie. Ha mind a 4 stimmel, s az derül ki, hogy nem követett el erőszakos cselekedetet /mindegy, hogy kivel szemben/, akkor állományban maradhat. Kiegészítésként a teljes nem 23-ai rendőri állomány véleményét is ki kell poligráf mellett kérni, kizárólag a kollegái brutális erőszakalkalmazására nézve - ha nem utasítja el, ha a szimpátia jelei mutatkoznak, akkor pschichés jellemzői alapján vagy el kell távolítani vagy tovább kell "képezni" vagy esetleg más rendői tevékenység körébe kell átirányítani, átképezni /forgalomirányítás, betörési helyszínelés stb./, hogy ne legyen túlhirtelen a létszámveszteség.

Nos?

GM
  Válasz | 2006. október 27. 08:02 | Sorszám: 572
http://www.youtube.com/watch?v=TNsib28r43g

Ezt hogy tudom letölteni, nemcsak megnézni? Válaszoljon valaki! Köszi.

Wilson
  Válasz | 2006. október 27. 07:55 | Sorszám: 571
Mindenképpen hallgassátok meg!!! Ha valaki a Kossuthot hallgatta/hallgatja most, időutazás-szerű élményben lehet része: vissza a 80-as évekbe.

A három szemtanú részletesen beszámol a rendőri erőszakról, azokról a történésekről is, amelyeknél nem volt ott a kamera!!! DÖBBENETES!

Gergényi nem volt hajlandó bemenni a rádióba és a faxon küldött konkrét kérdésekre sem válaszolt, csak a már hallott általánosságokat küldette el vmi titkárnővel.

Wilson
  Válasz | 2006. október 27. 07:47 | Sorszám: 570
Kossuth Rádió ma reggel kb. 7.40-től:

Három szemtanú beszámol az október 23-i utcai eseményekről. ELKÉPESZTŐ!!!!!!!!!!!!! Ha tehetitek mindenképpen hallgassátok meg később az archivumban!!!

Gyurcsánynak, ennek a gazember kormánynak, a Gergényi nevű pribéknek vége van.

estebany
  Válasz | 2006. október 27. 04:46 | Sorszám: 569
Látva az oktalan és eszetlen rendőri brutalitást és a símaszkokat, bennem felmerült, hogy vajon nem a szeptember 17-i MTV-ostrom "ismeretlen" rohamozói öltöttek-e ezúttal azonosíthatatlan rendőri egyenruhát?

A közös nevező: az azonosíthatatlanság és a brutalitás.

estebany
  Válasz | 2006. október 27. 04:37 | Sorszám: 568
Gergényi vízagyú
mandala
  Válasz | 2006. október 27. 02:40 | Sorszám: 567
Több megoldás is van!
Pl.: Hülye Gergényi vízágyú.
szepesjo
  Válasz | 2006. október 27. 01:41 | Sorszám: 566
Érettségi Teszt:
Egyetlen javítással tegye helyessé az alábbi mondatot:

Gergényi vízágyú.

???

szepesjo
  Válasz | 2006. október 27. 01:36 | Sorszám: 565
Érettségi Teszt:
Egyetlen javítással tegye helyessé az alábbi mondatot:

Gergényi vízágyú.

mandala
  Válasz | 2006. október 27. 01:36 | Sorszám: 564
Több viperát a rendőröknek!
Több nunchakut a zembereknek!...
mandala
  Válasz | 2006. október 27. 01:29 | Sorszám: 563
MELLESLEG, már nem jó a topik címe! ..
mandala
  Válasz | 2006. október 27. 01:27 | Sorszám: 562
"Legyen nagykoalíció?"

Jaja, vagy agykoalíció!
Osszuk szét a "baloldal" agyát! Nem oszt, nem szoroz!

mandala
  Válasz | 2006. október 27. 01:21 | Sorszám: 561
Idézet:
s a gyalogosok is ismét birtokba vehették az épület előtti járdát.

szepesjo
  Válasz | 2006. október 27. 00:53 | Sorszám: 560
Valószínűleg a patkány és a cserebogárlárva DNS-einek véletlenszerű kombinációja adná a leginkább hasonló lényt.
pascal
  Válasz | 2006. október 26. 23:54 | Sorszám: 559
10.26. 22:52 Visszaszivárogtak a tüntetők a Kossuth térre
A rendőrség csütörtök este röviddel tíz óra után rövid időre elvonult a budapesti Kossuth térnek a földművelésügyi minisztérium előtti szakaszáról, de fél 11-kor két rendőrautó és egy rendőrségi mikrobusz ismét megjelent, amikor a környező utcákból visszaszivárgott 30-40 tüntető a tér köré vont kordon mellé. Előzőleg a rohamsisakos rendőrök szorítottak ki körülbelül száz tüntetőt a Parlament előtti kordon és a minisztérium közötti területről, majd a Vértanúk terére átszorított, időközben 20-30-ra apadt tömeget is távozásra kényszerítette.

Ezt követően a környező utcákban rendőrautók cirkáltak, s minden járókelőt igazoltattak. Az MTI helyszínen tartózkodó tudósítójának beszámolója szerint egy öt fős csoportot körbe vettek a rendőrök, mindenkinek kipakoltatták a táskáját és a zsebeit. Egy személyt a rendőrök megbilincseltek, és el is vittek magukkal. Ezután megindult a járműforgalom a minisztérium előtt, s a gyalogosok is ismét birtokba vehették az épület előtti járdát.

pascal
  Válasz | 2006. október 26. 23:52 | Sorszám: 558
Elképesztő figura... Most már sokadszor látom a Hírtv-n a sajtótájékoztatós bejátszást. Ez döbbenet.

Amikor kinevezték budapesti főkapitánynak csak a külső megjelenése, a fellépése emlékeztetett valamiért a pártállamra, most már látom, mennyire igaz volt ez a megérzés. Ezt az embert, úgy ahogy van egy panoptikumban kellene mutogatni. Ehelyett a főváros rendőrségének első embere, hazug, arrogáns, tahó módon osztja az észt, ÉS SEMMIÉRT NEM FELELŐS. (Legfeljebb a gazdinak... aki ugyebár maga is... ááááááááááá, nincs itt remény...)

tiszavirág
  Válasz | 2006. október 26. 23:39 | Sorszám: 557
"Nálunk vidéken nem szerbusz is lehet."

????????????????????

"nem szerbusz"?!

Az mi?

Értelmezést!

kingvidor
  Válasz | 2006. október 26. 23:35 | Sorszám: 556
Ez a gergényi pont olyan mint egy vaddisznó, bár egy vaddisznó csak akkor támad, mikor a kicsinyeit védi és valószínűleg értelmesebb is.
kujtorgo
  Válasz | 2006. október 26. 23:33 | Sorszám: 555
Legyen nagykoalíció?
szakall
  Válasz | 2006. október 26. 23:31 | Sorszám: 554
Nem csak Ron, én is bízom még a jogállamiságban, annak is az utolsó, sebektől vérző ellenségtől bekerített szegletében: a fideszben és orbán viktorban.

A "rémhírterjesztés" meg, amivel Ron vádol, pusztán ok-okozati történések végiggondolásának LEHETSÉGES (mondom: lehetséges, de nem biztos - ahogy azt mindig is hangsúlyozom!) eredménye.
Az alternatív jövőképek egyikének ex-ante elemzése a mid-term és ex-post elemzésekre támaszkodva. Ennyi.

tiszavirág
  Válasz | 2006. október 26. 23:29 | Sorszám: 553
Ha én lettem volna Budapest rendőrfőkapitánya október 23.án este, amikor még tartott a Fidesz-ünnepség a Kossuth Lajos utcában, amit nekem biztosítani kellett volna, akkor libasorba állítottam volna a lovasrendőreimet és vagy 50-100 gyalogos rendőrt a Deák térnél és a Károly körút közepén szép lassan, minden támadó mozdulat nélkül felvittem volna őket majdnem az Astoriáig, ott megfordítottam volna őket, széthúztam volna őket az utca teljes szélességében és ellentmondást nem tűrő mozgással kiszorítottam volna minden randalírozót a Károly körútról a Nyugati felé, hogy a Fidesz-ünnepség résztvevőitől elzárjam a randalírozókat, hogy még véletlenül se keveredjenek.
Közben kiemeltem volna a hangadókat (akik közül sokat bizonyára jól ismert vagy a rendőrség is, vagy csak a piszkosszolgálat )

Görényi tábornok ezzel szemben azt a megoldást választotta, hogy a randalírozó tüntetőket a Deák tér felől felhajszolta az éppen befejeződő Fidesz-ünnepség résztvevői közé, elöl ment egy vízágyú, azt követte vagy 100-200 agresszív rendőr (ezek kapták el például a Madách-házaknál álldogáló-bámészkodó ártatlan civilt, akinek a gyűlölettel teli rugdosását számtalanszor láthattuk a Hír TV-n), rendőri autók is láthatók a felvonulásnál, majd ezután indították az utca szélességében a lovasrendőr vágtát kardlapozással az Astoria felé!!!!!!!, ami félelmetes lehetett, bizonyára rendesen futhattak az emberek a Fidesz-szimpatizánsok felé, akiket ezeknek a szemeteknek biztosítani kellett volna.

Mindez fényesen bizonyítja, hogy a hatalom részéről arrogáns provokáció történt okt.23.án, Görényi egy szemét cseléd.

mezeiegér
  Válasz | 2006. október 26. 23:21 | Sorszám: 552
Ne veszekedjetek már. Így kívülről nézve mindkettőtöknek megvannak az érthető motivációi, érthető hogy Szakáll már mndent el tud képzelni a kis magyar Caliguláról, de az is hogy Ron még bízik a jogállamiság maradékában. Ez nem akkora ellentét hogy megérje ölre menni. Végülis ha jól veszem ki a rendőri erőszakkal kapcsolatban egyetértetek.
Ron
  Válasz | 2006. október 26. 23:10 | Sorszám: 551
Én is inkább kommunikációs lépésnek szántam
szakall
  Válasz | 2006. október 26. 23:09 | Sorszám: 550
#543

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola