Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Van gyávább csőcselék mint a magyar rendőr? (18. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Van gyávább csőcselék mint a magyar rendőr?
kujtorgo
  Válasz | 2006. október 26. 22:35 | Sorszám: 524
Biztos, hogy mind rendőr volt? (Azonosító nélkül, vipera, símaszk.)
pascal
  Válasz | 2006. október 26. 22:35 | Sorszám: 523
Ne vicceljél már, maga a budapesti főkapitány mondta, hogy NINCSEN vipera. Sőt, röhögött: "mutassanak egyet"! És ez az ember még mindig a posztján van. Sőt, lépten-nyomon megdicsérik kormányoldalról, teátrálisan kivonul 5 perc után a parlamenti bizottsági ülésről... "Lemondani??? Micsoda??? Én???? Áááááááá."

Itt semminek senki NEM FELELŐSE. Előre a fletói úton.

Abszurdisztán 2006.

Ron
  Válasz | 2006. október 26. 22:33 | Sorszám: 522
Holnap péntek. Ezek szerint ez nem tény.
szakall
  Válasz | 2006. október 26. 22:32 | Sorszám: 521
"Ténynek nevezzük általában azt, ami bizonyíthatóan létezik vagy létezett. Ami létezett, arról egyben mint történetről számolunk be."
Ron
  Válasz | 2006. október 26. 22:31 | Sorszám: 520
Tudom, mi a vipera, és én is éppen elég ijesztőnek és szomorúnak tartom, hogy ez van a magyar rendőröknél szolgákat közben.
mezeiegér
  Válasz | 2006. október 26. 22:29 | Sorszám: 519
Ok, megértelek, de egyet kiemelnék. A vipera nem egyszerűen "nem szabványos rendőrbot".

Egy ólommal töltött acélbot, amivel csontot törni és embert ölni eleht, és a mai Magyarországon leginkább alvilági bandák egymás közti leszámolásaiban kerül bevetésre.

Ha a dolog szimbólikáját nézzük, kb. olyan mintha a rendőrök baseball-ütőkkel vagy pillangókésekkel vonultak volna fel.

Ron
  Válasz | 2006. október 26. 22:27 | Sorszám: 518
Már bocs, de az idézett tv-ben hol van az, hogy már megtörtént esemény?
De nézzünk egy példát: aki kimegy Kossuth térre, azt agyonlövik, biztos helyről tudom. Ez rémhír, vagy nem rémhír?
A "tény" és a "megtörtént esemény" nem azonos fogalmak ám, még ha te óne zsanér kirakod a "tehát" szót, akkor sem

Amúgy megszegted a saját direktívádat, csak úgy szólok.

tiszavirág
  Válasz | 2006. október 26. 22:26 | Sorszám: 517
Láttátok ezeknek a rohadék zsaruknak a legújabb cselekedetét, hogy odamentek az utcán a lengyel közszolgálati tévésekhez és utasították őket, hogy ne vegyék fel az utcán a papot, akit megvertek 23.án?!

Mi van itt?!

Ez tűrhetetlen!

Rohadjanak meg!

Le a diktatúrával!

pascal
  Válasz | 2006. október 26. 22:25 | Sorszám: 516
Ez már egyre inkább rendőrállam, nem pedig jogállam... :


10.26. 22:17 BRFK: Jogszerűen járt el a rendőrség

A jogszabályoknak megfelelően, a törvényességi előírásokat betartva számolta fel a rendőrség csütörtökön este a Kossuth téri demonstrációt - nyilatkozta az MTI-nek a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szóvivője. Az akciót Jármy Tibor azzal indokolta, hogy először ugyan kegyeleti megemlékezésnek indult a kordonokkal körbezárt rész előtt a csoportosulás, de a földművelésügyi minisztérium előtt álló mintegy száz ember hangoskodott, jelszavakat skandált. Ezért a rendőrség felszólította az egybegyűlteket távozásra, de mivel a csoport nem távozott, a rendőrség kiszorította a tüntetőket a Kossuth térről.

Az MTI (!! kiemelés tőlem! )helyszínen tartózkodó tudósítója azt látta, hogy a rendőrök durván, agresszívan lépnek fel a békés tüntetőkkel szemben, akik kormányellenes jelszavakat skandáltak. Jármy Tibor erre a felvetésre is azt válaszolta, hogy "a rendőrség a törvényi kereteket betartva, a jogszabályok szerint járt el". (MTI)

--------------------------------

no comment

EZ MÁR A SZÍNTISZTA 80-as ÉVEK!!
Nem gondoltam volna, hogy eljutunk idáig...

Ron
  Válasz | 2006. október 26. 22:22 | Sorszám: 515
Én még most is azt mondom.
Egy dolog nem szabványos "rendőrbotot" használni, és egy másik rálőni a tüntetőkre. És állati veszélyes riogatásnak tartom, amit Szakáll kolléga művel.
Én már régen nem szeretek rendőrrel találkozni mint autós sem, mert sose lehet tudni, mi lesz a vége, de az ilyen rémisztgetésektől csak felmegy bennem a pumpa.
pascal
  Válasz | 2006. október 26. 22:20 | Sorszám: 514
Szerintem is így van. Túl sok itt a SZERVEZETT (és nem kis részben teljesen törvénytelen) brutalitásra utaló mozzanat: azonosító nélküli, símaszkos, rohamsisakos rendőrök, viperák, GUMILÖVEDÉK, kardlapozó lovasrendőrök, stb. stb.
nemszadista
  Válasz | 2006. október 26. 22:19 | Sorszám: 513
Ja, mondjuk ezeken tenyleg el lehet gondolkodni... En is pont igy vagyok ezzel.
nemszadista
  Válasz | 2006. október 26. 22:17 | Sorszám: 512
Szerintem olyan nincs, hogy "elszabadulnak". Szerinted a viperakat azert vittek magukkal, mert "elszabadultak"?
A rendorok azt teszik, amire engedelyt kapnak, ill. amit elneznek nekik.
pascal
  Válasz | 2006. október 26. 22:17 | Sorszám: 511
Pontosan. Döbbenet...

De nézzük csak, máris folytatják:

A Vértanúk teréről is kiszorították a tüntetőket

Rohamsisakos rendőrök csütörtökön este fél tízkor a budapesti Vértanúk teréről is eltávolították a Kossuth térről oda szorított tüntetőket. Az igen határozottan fellépő rohamsisakos rendőrsor megindult a Vértanúk terén lévő, addigra mindössze 20-30 tüntető felé, akik hangosbeszélőn arra kérték a rendőri akció vezetőjét, menjen oda hozzájuk, s indokolja meg, milyen jogszabály alapján szorítják ki a demonstrálókat a Vértanúk teréről is.

Válasz azonban nem érkezett, ehelyett, néhány perccel később, fél tíz körül a rendőrök falat alkotva szorították ki a térről a demonstrálókat. Sokan a metró felé rohantak, mások a Nádor utca irányába. Öt rendőr kivált a sorfalból, s a földre tepert egy őket nem provokáló, zászlót tartó fiatalembert, elvették tőle a zászlót, s magukkal vitték. (MTI)

10.26. 21:40 Kiszorították a tüntetőket a térről
A rendőrök csütörtök este kilenc órakor kiszorítottak a Parlament és a földművelésügyi minisztérium közötti területről mintegy száz tüntetőt. Csaknem ugyanannyian léptek akcióba a rendőrök, mint a demonstrálók. Egy autóból többször is felszólították a tüntetőket, hogy vonuljanak el a Kossuth Lajos térről a Vértanúk tere irányába, de a demonstrálók ennek nem tettek eleget. Ezt követően a rohamsisakos, pajzsos rendőrök oszlopot alkotva szorították ki őket a térről. Néhány perccel az akció előtt a rendőrök többeket igazoltattak. Jelenleg az összes tüntető a Vértanúk terén van, s azt kiabálják: "visszajövünk, szép volt fiúk!". (MTI)

szakall
  Válasz | 2006. október 26. 22:15 | Sorszám: 510
A rémhírterjesztés tényekre, tehát már megtörtént eseményekre vonatkozik. Vagy te már tudsz valamit? Nocsaknocsak!

(Rémhírterjesztés (270 §): aki nagy nyilvánosság előtt olyan valótlan tényt, vagy való tényt olyan módon elferdítve állít, vagy híresztel, amely alkalmas a köznyugalom megzavarására)

mezeiegér
  Válasz | 2006. október 26. 22:12 | Sorszám: 509
Háááát...

Mikor egy-két hete egy barátom felvetette hogy örüljünk hogy a rendőrök eddig nem használtak tömegoszlatáshoz viperát, akor azt gondoltam magamban hogy ugyanmár, az az alvilágban használatos fegyver, ilyet Európában nem lehet. Azt gondoltam amit te most: rémhír.

Erre 23.-án megtették hogy viperát vetettek be, és most még pofátlanul tagadják is a számtalan filmfelvétel és fénykép ellenére is. Emellett símaszkok, azonosító nélküli egyenruhák, rendszám nélküli személyautók.

Ezek után én már nem vagyok annyira szkeptikus a Kasszandra-jóslatokkal szemben. gy hete még azt mondtam volna mint te. Motmár azt mondom hogy nem tudom, remélem hogy Szakállnak nem lesz igaza, de nem lehet kizárni.

szakall
  Válasz | 2006. október 26. 22:10 | Sorszám: 508
Ha elszabadulnak a rendőrök, akkor édesmindegy, mit akarnak a gazdáik. Amikor a rendőr állatá vedlik vissza ...
Ron
  Válasz | 2006. október 26. 22:04 | Sorszám: 507
"De - megint hozzá teszem - bízom benne, hogy tévedek."

Ez szinte ki van zárva

Amit csinálsz, az rémhírterjesztés. Úgyhogy meg is kímélhetsz attól hogy válaszoljál nekem, hiszen úgyis béprovokátor vagyok, de te meg annyi ökörséget hordasz össze, hogy lehetnél akár Lendvai Ildikó is.
Egyébként én is kint voltam, és hallottam a hozzád hasonló idiótákat arról szónokolni, mikor már javában ment a könnygáz, hogy ittmegitt a rendőrök élessel lőnek és már sok a halott. Beleférsz a Macisajt által leírt kategóriába. Tudod, melyik az? Az eszem megáll tőled, a tegnapi ámokfutásodon még röhögtem, de ez már súlyos.

nemszadista
  Válasz | 2006. október 26. 22:02 | Sorszám: 506
Ja, a rendorsegi viperak es a fejre kilott gumilovedekek, ill. konnygazgranatok is konnyen okozhattak volna halalos seruleseket.
Dolgoztak az orzoangyalok is.
nemszadista
  Válasz | 2006. október 26. 21:59 | Sorszám: 505
Az elesloveszetet nem ejthetik meg, barmennyire is szeretnek, mert a penzes gazdaik ezert mar azonnal kitekernek a nyakukat. Valami elonye azert az EU-nak is van.
szakall
  Válasz | 2006. október 26. 21:55 | Sorszám: 504
Nézd, ha nem lesz változás az ország és a rendőrség vezetésében, akkor szerintem csak hetek-hónapok kérdése, hogy az államrendőrség éles lőszerrel lőjön és halottak maradjanak az utcákon. Bár lehet, hogy most 4-e környékén vissza fogják fogni magukat, érzékelhető egy hullámvölgy-hullámhegy rendszer a rendőrségi cselekvéseknél, de simán lehetséegs, hogy sem bírni nem fognak magukkal a rendőrők, sem pedig Gyurcsány nem lesz olyan óvatoska, mint eddig és teljesen szabad kezet ad Gergényiéknek.

De - megint hozzá teszem - bízom benne, hogy tévedek.

nemszadista
  Válasz | 2006. október 26. 21:43 | Sorszám: 503
"de ezek kormányváltásokkor jó eséllyel úgyis repülnek. "

Most mar valoban. Akkor mellekbunteteskent legyenek majd tomegoszlatva a Fradi B-kozep altal.

kujtorgo
  Válasz | 2006. október 26. 21:42 | Sorszám: 502
A gergényi viszont maradjon. Egy szűkebb terület lenne a kizárólagos feladata. (Politikai felhangokkal rendelkező rendezvények biztosítása.)
nemszadista
  Válasz | 2006. október 26. 21:40 | Sorszám: 501
Azer' gazkamra+krematorium vagy geppuska-sortuz meg nem volt.
Ron
  Válasz | 2006. október 26. 21:40 | Sorszám: 500
Akire rábizonyították, azok nem. A többiek valószínűleg igen
Persze te az ilyesmivel nem bíbelődnél, ha rajtad múlna.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola