Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Az SZDSZ elkisgazdásodása (19. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Az SZDSZ elkisgazdásodása
mezeiegér
  Válasz | 2008. március 22. 10:19 | Sorszám: 375
Tehát a pénteki eseményekre, melyek ismeretében én ezt írtam, a HírTV már csak úgy tudott volna reagálni, hogy este 6 után törlik a műsorról a Célpontot.
mezeiegér
  Válasz | 2008. március 22. 10:12 | Sorszám: 374
Az alábbiak miatt én a HírTV helyében április 5.-ig vártam volna, annak drukkolva hogy az OT Kóka mellett és az új elnökválasztás ellen döntsön.

Majd ha ez bekövetkezik, akkor másnap, április 6.-án hoztam volna nyilvánosságra a Szabolcs-Szatmár-Bereg-megyei ügyet.

Ezáltal frissiben lehetetlen helyzetbe hozva az elnökségéban megerősített Kókát, és ráerősítve azonm pártszakadási tendenciára, amelyeket egy Kóka melletti OT döntés elindítana.

Viszont félek hogy a HírTV tegnap esti huszáros rohama tényleg túl korai volt, és április 5.-én az OT-ben Fodor és a rendkívüli elnökválasztás javára billetni a mérleget.

Mondjuk az is igaz hogy mikor a HírTV műsorrra tűzte az anyagot, még nem lehetett tudni hogy pénteken mit dönt az SZDSZ ÜT, és hogy Fodor és társai felállnak.

mezeiegér
  Válasz | 2008. március 22. 10:08 | Sorszám: 373
Talán valóban elsietett volt hogy í HírTV már tegnap nyilvánosságra hozta a Szabolcs-Szatmár-Bereg-megyei SZDSZ álküldött esetet.
Ugyebár Fodorék azt mondták hogy addig függesztik fel tagságukat az ÜT-ben, amíg nem születik döntés rendkívüli tisztújításról.

Erről pedig az SZDSZ Országos Tanácsa fog dönteni április 5.-én.

Nomármost nekünk így éppen az lenne az érdekünk, hogy az OT úgy döntsön; nem lesz új elnökválasztás. Ebben az esetben a fentiek miatt Fodorék ÜT tagsága határozatlan időre felfüggesztve marad.

Innetől Fodorék csak két rossz közül választhatnának:
- A rendkívüli tisztújítás követelését feladva, arcukat vesztve visszatérnek az ÜT-be.
- Határozatlan időre kívül maradnak, ami már majdhogynem de facto pártszakadás lenne. Különösen ha bíróság elé is kerül a csalás ügye.

Macisajt
  Válasz | 2008. március 22. 09:43 | Sorszám: 372
"Már rég nem lenne ez probléma, ha a jobboldali sajtó Fodorra koncentrált volna, és nem Kókára.
lásd, most is, amikor épp szakadnának, bedobnak olyat, amivel eldöntik a meccset Fodor javára."


Ajánlott (alapfokú)irodalmi olvasmány.
Rejtő Jenő: Piszkos Fred közbelép( Fülig Jimmy legnagyobb sajnálatára).

"Mért haragusznak ezek rám?...

Mondom szelíden mer talán szép szó használ:
"Mivel bántotalak én tégedet, te tiportfejű marha?"


Te Úristen!

Ott ült velünk szembe a Kapitány! Felsék tuggya! Bizonyos Piszok Alfréd nevű!... Felsék én nem hazudok magának, higgye el így van: málnaszőrt ivott. Kavarta és habzott.

És felállt és aszt monta: a ruhatárt itten ő kezeli.

Én leghamarabb nyertem vissza a lélekjelenségemet. Mondom ennek az öregnek: "Maga natyon hasonlít ety Piszkos Fret nevű köz és életveszélyre. Ety pillanatig asz ember aszt hiszi, őt látná. És csak asztán lesz újra nyugodt." Aszongya:

"Nemcsak hasonlítok, hanem ez még sokkal több. Mer én vatyok."

És szomorúan néz. És issza a málnaszőrt. Elfordítottam a fejemet és kértem, hoty ne csinálja esztet, mer nem lehet nészni.

"Idehallgasson Kapitány. Esz itten valami naty gazsák, amit megint maga kiforralt. Maga mindig íty kezdi fordítva. És nem lehet tudni, mit kavargat." Mongya ő:

"Láthatod fijam, hoty málnaszőrt."

Ekkor én már bisztos voltam, hoty itten nagy gazság lesz, és esz megint valahonnan fordítva gyön, az ő rengeteg eszével, mert szíve nincs egy csepp se, de minden csepp hiányzás helyet két liter agyavelő van benne. De mostan búsan néz.

"Te mindég bizhatatlan voltál Fülig Jimmy, te mindenkit hazugnak és gazembernek nésztél, nem jó pedig annak, ki mindig magából indula."

Így ő. És szomorú volt...

Mondom én:

"Sose bántottam magát, és maga mindig csak rosszat beszélt rólam."

"Nahát" aszt mondja, "itten van esz a sok tanú, ety sem fog hamisan vallani, mer mi nem fizetünk nekik. Ezek bizonyítják, hoty én ma sok jót montam rád. Mert elnehezült a lelkismerésem és magam is gondoltam, hoty esz a Fülig Jimmy nem rossz fiú... Nem okos, nincs sok etyenes lépése, és nem volt épen juszto mordic, ha felakasztottak nála rendesebbet, de aszért nem rossz fiju, asz bisztos." Engem kissé meghata, hoty így dicsér azok után amik a történtek alapján fenforogtak aznap pofonilag. És gondoltam, még utána nézek matrószoknak és mentem asz "Adakozó" nevű helysékbe. Esz egy Rolland nevűé volt, aki betört ety barátjával, de másnap megtutta, hogy a Csecsemőgondozó Ingyentej-Intézmény pénztárát rablá és esz ojan fiú volt, hogy a rabolt pénzt visszavitte. Pedig bezárták. De kiszabadula és nemességéért ety gaszdag ember kocsmát nyitott neki. Esz volt az "ADAKOZÓ" vagyis "GONDOZATLAN FELNŐTTEK PÉNZÉRT SZESZ INTÉZMÉNYE". Itten három matrószom ült és gúnyos mosollyal néztek rám meg egymásra. Mondom a tulajdonosnak, hoty hol vehetném fel a munkakabátomat? Akkor meglátom a Buszkó Mócsinkot, akiről most már sokan tudják a titkát: hogy ő tulajdonképpen az Igazi Trébics. Furcsán nészett ki fekete művész kalapjába, kilógó hosszú ősz hajakkal, ahogy sandalított orra hegyére csípett drótlátcere fölött, és ojan hosszú szalonka kabátja volt feketéből, hoty ezért megtakarította a nadrágot.

Esz tud valamit talán mer szaglászós 1-én. Odamegyek!

"Bántottam én itt valakit? Beszélj Buszkó Mócsink. Te okos vagy. Itten rágalmazott vagy szidott engem valaki?"

Aszonta:

"Itten nagyobb baj van te Fülig Jimmy. Asz történt, hoty a Piszkos Fred dicsért téged! Aszt nehéz elbírni!"

Erre kiderüle:

Esz a Piszkos Fred ott ül. És már egész délután patakokba folyt a málnaszőr és mindig mondá, amikor gyött ety matrószom.

"Hallom, hoty elszersződtél a Fülig Jimmyhez! Aki mostan már tiszt!... Naccerű fijú asz."

Erre monták, hogy igen. Ő meg monta:

"Asz a Fülig Jimmy nem ojan köszönséges töltelékfegyház, amijennek látszik. Ész meg tehetség van neki."

Erre valaki aszonta:

"Nono. A Fülig Jimmy azér csak Fülig Jimmy. És van itt még ojan mint ő."

De az öreg Piszok Alfréd csak itta a málnaszőrt, csak csóválta a fejit és aszonta:

"Én mindig láttam, hogy ő jobban érti a tengert, mint a többi. Ezen ha felveszi az 1-n ruhát láccik, hoty valaki van benne."

Ettől asztán mekvadult a Bőkezű Rócsild mek a Tüskés Vanek és aszonta, nem nyukszik, amíg nem leszek megin ojan senki, mint voltam. Pedig ojjan nem leszek!

És akkor aszt mongya a Mondmár Fülöp ez a 2-es egizencija:

"Nagy felfújt marhahólyag ez a Fülig Jimmy, ami ha elpukkad, nem marad más, mint marha meg hólyag."

Felvettem a munkakabátot, és rohantam vissza. A "NYAKÁT NEKI RITZ"-be.

"Maga sátán, maga miket dicsért rólam?!"

Aszongya:

"Asz előbb itt szidtál, hogy én csak rosszat mondok rólad, mos meg szidsz, hoty jót mondok. Hát esz se jó, meg asz se jó. Micsináljak én, hoty te megelégedj?"

Itt ismerje ki magát asz ember! Aszért nem verekedhetek, mer aszt monta, hogy különb vagyok.

Mondom:

"Maga mit mókázik itt a málnaszőrrel?"

Aszongya: "Hát nem hallottad, hoty orvosnál voltam?"

Mondom: "Ki tartja azt számon, hoty kinél tör be maga." Aszongya:

"Orvosnál voltam és diganózist adott betegségről. Nem mehetek többé tengerre, nem ihatok szeszes pálinkát, mer kikeszdte a tüdőmet a szívbaj. Asz sűrűn van, hoty a szív megnagyobbodik, és nincs elég hely a tüdőnek. Úty hívják eszt, hogy gyomorkatarus és asztmától jön."

Felsék bisztos tudja, hoty ilyen van-e. Asz biztos, hoty nagyon valószínűjen hangzik. És még a Piszkos Fred sincs vasból, bár ez eddig nem volt kézfekvő.

Mondom: "Ha nem kapott az agya vesebajt, megmondhatja tanácsképen, hogy mit tenne maga asz én helyembe?"

Röviden gondolkozva mondja:

"Aszt hiszem öngyilkos lennék."

---


Nahát

GM
  Válasz | 2008. március 21. 23:58 | Sorszám: 371
Meg Magyar Bálint. Kevés kártékonyabb magyargyűlülő regnált itt, mint ő....
GM
  Válasz | 2008. március 21. 23:57 | Sorszám: 370
Túlbecsülöd Fodor képességeit....
kerekferko
  Válasz | 2008. március 21. 23:36 | Sorszám: 369
Miért gondolod, hogy egy intellektuálisabbnak tűnő elnök, mint Fodor, más irányt vett volna, mint a bunKóka? Pontosan ugyanazt hajtotta volna végre. A lényeget tekintve mindegy, melyik az elnök. Csak a pr miatt nem mindegy. A főkolompos: Pető és Horn. Nem pedig Kóka vagy Fodor.
kerekferko
  Válasz | 2008. március 21. 23:32 | Sorszám: 368
Biztos, hogy Kókát nem sajnálták bedobni: sötét gengszter, ha seperc alatt eltűnik a süllyesztőben, van másik tolvaj. Fodort tartalékolták a 2010-es választásokra. Kuncze azért lépett vissza, hogy 2010-ben majd Fodorral együtt erősítsenek.
Nem tudják, hogy az SZDSZ-nek már mindegy. Az is lehet, hogy Fodort az EU képviaselőválasztásra tartalékolták.
Van egy másik verzióm is: nincs kizárva, hogy Fodor csaló emberei valóban Kókára szavaztak, mert Fodor tudta, hogy előbb-utóbb bukta lesz.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. március 21. 23:21 | Sorszám: 367
Ez az egész ügy az egész SZDSZ-t járatja le.
Nem csak Kókának árt, hanem Fodornak is vagy Szentiványinak vagy bárkinek, aki elnök lesz. Nem kell szerintem sem aggódni.

Egyébként egy Fodor vezette SZDSZ szerintem jobb lenne, én nem bánnám, ha lenne egy normális SZDSZ, de az nem az elnökön múlik. Nem mintha Fodorról elhinném, hogy normális . Azt se bánnám ugye, ha lenne egy tisztességes MSZP. Önmagában véve az lenne a legjobb az országnak, ha nem azért szavaznál -> pl. a Fideszre <-, mert nincs más, hanem lenne (több) reális alternatíva.
Jelenleg nincs más, mert egy Gyurcsány-MSZP és egy Kóka-SZDSZ van, és úgy tűnik volt és lesz is.

ab ovo
  Válasz | 2008. március 21. 23:14 | Sorszám: 366
"nemcsak BAZ megyében, hanem a "független" vizsgálat lebonyolítzott SzSZB megyében is voltak jogosulatlanul szavazók!"

Tanulság:
Akinek nincs elég gondja, lépjen be egy pártba!

GM
  Válasz | 2008. március 21. 23:06 | Sorszám: 365
sajtójának...
GM
  Válasz | 2008. március 21. 23:05 | Sorszám: 364
Egyetértek Veled, de hidd el, akkora gáz van az SZDSZ-ben, hogy azon még a jobboldal és sajtósának bénasága és ostobasága sem segíthet!
GM
  Válasz | 2008. március 21. 23:01 | Sorszám: 363
Tudom. Én mindig is Kókának drukkoltam, pedig mennyien nem értették itt, hogy miért jó nekünk ez. De a megmaradt SZDSZ-en belül az ilyen nyílt, pitiáner ellenségeskedés már a végjáték. Már Fodor elnöksége sem fordíthat ezen...
javorka
  Válasz | 2008. március 21. 22:34 | Sorszám: 362
Pl. a mai akcióra mi szükség volt a HírTV részéről?
Miért nem tudtak volna várni egy hetet, amikor jól leanyázza egymást a két szárny?

Elképesztő ez a Fodor-mánia a jobboldalon, komolyan mondom, hogy tényleg már lassan annak fogok örülni, ha Fodor lesz, aztán a "jobbos" Fodor-rajongók a Heti Válaszból meg máshonnan végre odamehetnek ahova valók, a Gabika mellé.

pascal
  Válasz | 2008. március 21. 22:30 | Sorszám: 361
HA. De lehet, hogy ÉPPEN ez a csalásos botrány (meg amit ez aztán generál) löki le végleg az SZDSZ-t, ez sem egy elrugaszkodott elképzelés.

Egyelőre csak spekulálni tudunk, nem vagyunk jövőbelátók.

Én az alábbi indokok alapján nem látom ezt olyan egyértelműen, és olyan sötéten, mint te.

javorka
  Válasz | 2008. március 21. 22:25 | Sorszám: 360
Már rég nem lenne ez probléma, ha a jobboldali sajtó Fodorra koncentrált volna, és nem Kókára.
lásd, most is, amikor épp szakadnának, bedobnak olyat, amivel eldöntik a meccset Fodor javára.

a jobboldalért haraxom, nem ellene, és könnyen meglehet, hogy az ilyen barom szerkesztők miatt fog bekerülni az SZDSZ
és az az 5% már kéccer volt döntő...
hát nem fogom megköszönni a HírTV-nek, ha harmadszor is az lesz..

pascal
  Válasz | 2008. március 21. 22:22 | Sorszám: 359
Nem lehet kétszer ugyanabba a folyóba lépni.
Itt is más a helyzet, mások a viszonyok.

Egyébként Fodor is kapja a csapásokat rendesen, szó sincs róla (szerintem), hogy itt valami kedvező lehetőség lenne őt Kókát váltva vezetővé tenni. Nyugisan, 2009 tájékán, igen-talán.
ÍGY?? Nem tudom. Miért vagy olyan biztos benne, hogy ez az SZDSZ (illetve a mögöttük állók) forgatókönyve? Nekem nem úgy tűnik.

javorka
  Válasz | 2008. március 21. 22:16 | Sorszám: 358
ezt már soxor megbeszéltük, ő csak az arcát adja a plakátokra, a szervezést, a munkát mások csinálják, ez így van a pártokban.
tiszavirág
  Válasz | 2008. március 21. 22:15 | Sorszám: 357
hidd el nekem, Fodor akkora zéró, hogy akkorát rajzolni sem lehet.

Nézd meg mint "környezetvédelmi minisztert"!
Kettőt habzott a Rába mellett, egyszer ráragasztott a szemét szállítmányra egy címkét, hogy "vissza a feladónak" és kifújt.

Egy hatalmas vizesnyolcas, a kutyám sétáltatását sem bíznám rá! Más se!

Dupla nulla!

javorka
  Válasz | 2008. március 21. 22:14 | Sorszám: 356
Ugyan, emlékezz csak a Gyurcsány - Medgyessy váltásra.
Fodor jól eladható arc, egy jó kampánnyal fel tudják futtatni.
Az index is alig várja már, hogy ő legyen az elnök, Kókát nem tudják eladni.

A jobboldal számára tragédia Kóka bukása, vele egészen biztosan kiestek volna.

GM
  Válasz | 2008. március 21. 22:10 | Sorszám: 355
Nem. Innen nincs visszaút. Hidd el. Lehet pénz, vagy akármi, de az SZDSZ-nek vége. persze a mögöttük álló magyarellenes banda megmarad, ami vagy az MSZP-n belül, vagy más formációban, próbál majd politizálni, de az SZDSz már a múlt...
javorka
  Válasz | 2008. március 21. 21:32 | Sorszám: 354
a fenébe, könyöröm a jobboldali sajtónak, hogy ne a POLITIKAI HULLA Kókát támadja, és ezzel könnyítse meg Fodor dolgát, hanem Fodorra figyeljen.
ő lesz a mi politikai ellenfelünk a következő választásnál, nem Kóka, addigra ő már rég lelép Kamillával.
orosz_hussalata
  Válasz | 2008. március 21. 21:23 | Sorszám: 353
Egyúttal javaslom, hogy a szadesz sajtájokra is búkósisakban menjenek, mert a horngábor le fogja őket fejelni .
orosz_hussalata
  Válasz | 2008. március 21. 21:22 | Sorszám: 352
Egy hónap alatt milyen alaposra sikeredett a Jüttner-jelentés.


Nagyon tetszik, játszanak a szadival, mint cica a pamutgombolyaggal.

estebany
  Válasz | 2008. március 21. 21:16 | Sorszám: 351
"Innentől válik számomra követhetetlenné: én ugyanis nem vagyok hajlandó elhinni, hogy csak a borsodi szadeszesek a csirkefogók, és minden más helyen a küldöttek akaratát tükrözték a "választások"! Emlékezzetek csak arra az empirikus "megoldásra", amellyel elvették a drávapiski és a hasonló tag-beléptetések "élét"."

Lámcsk lám! Érdemes volt kételkednem

Kiderülni látszik, hogy nemcsak BAZ megyében, hanem a "független" vizsgálat lebonyolítzott SzSZB megyében is voltak jogosulatlanul szavazók!

(No persze Kóka és Fodor erről sem tudhattak, mivel ők ab ovo ártatlanok

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola