Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Kommunikációs stratégia (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Kommunikációs stratégia
Jel
  Válasz | 2003. április 22. 11:30 | Sorszám: 9
A cikkírónak igaza van. De szerintem nem elég ha ha egy pártnak jó kommunikációja van az is jó lenne ha jó programja lenne.

Pl. nemzeti programja. Ez ugye a Fidesznél nem lehetséges. Tekintve akárhogy is nézem végül is ők is csak nemzetiszínbe öltözött bábjai a multináciknak.

oggi
  Válasz | 2003. április 20. 15:42 | Sorszám: 8
Idézet:
Olyan világban tudnám magam igazán jól érezni, ahol nem "manipulálni" kéne a tömegeket, hanem a tömegek képesek lennének érteni a tiszta szóból, és képesek lennének felismerni, hogy éppen manipulálják-e őket, vagy az érdekükben politizálnak.

Ha a Moszkvicsomnak sítalpa és szárnya volna, hidroplánnak nevezném.

Don
  Válasz | 2003. április 20. 13:51 | Sorszám: 7
Jó cikkeket szokott írni, csak az a baj, hogy falrahányt borsó.
szakall
  Válasz | 2003. április 20. 09:26 | Sorszám: 6
Be lehetne linkelni a cikket? Köszönöm!
nemszadista
  Válasz | 2003. április 20. 01:59 | Sorszám: 5
Akkor nem ugyanazt értjük manipulálás alatt.

A régi jó "cirkusz és kenyér"-módszert, ami nélkül úgy tűnik nem is lehet nagyon kormányozni, pl. én a manipulálás címszóba sorolom. Te nem?

MarcoP
  Válasz | 2003. április 19. 16:55 | Sorszám: 4
Vezetni és felvilágosítani kell az embereket, nem manipulálni.

A manipulálás alatt én azt értem, hogy nemlétező dolgokat hitetnek el vele, olyan állásfoglalásra birják rá, mely érdekeivel ellentétes.

nemszadista
  Válasz | 2003. április 18. 20:28 | Sorszám: 3
Nem hiszem, hogy "kellemes" lenne az anarchia...

Bármilyen társadalomban "autonóm ember" csak néhány százalék van.
Nagyon nagy valószínűséggel nem is lenne stabil egy társadalom, ahol a túlnyomó többség
nem "a mások feje után megy".
Ezért aztán a tömegek manipulálhatók és manipulálandók. A kérdés csak a mód, a cél és az eszközök.

MarcoP
  Válasz | 2003. április 18. 18:33 | Sorszám: 2
Igazad van, olyan világban lenne kellemes élni, ahol nem kell manipulálni a tömegeket.
Egy ilyen világ már csak azért sem lenne rossz, mert ebben a jelenlegi baloldal parlamenti esélyei nem haladnák meg a 0%-ot.

Viszont a "manipuláció" rossz szó a mi oldalunk számára, mert mi nem akarunk hazugságokat elhitetni, csak az igazunkat akarjuk érthetőbbé tenni. Ehhez kell a "kommunikációs stratégia", amely akkor a leghatásosabb, ha az ő évtizedek óta kidolgozott és alkalmazott módszereiket használja.

Kellemes húsvéti ünnepeket neked is!

Gyöngy
  Válasz | 2003. április 18. 18:06 | Sorszám: 1
(A találgatásod telitalálat .) Majdnem biztos vagyok benne, hogy ilyen értékelések történnek, de valahogy nem tudnak segítségükkel egy stratégiát megalkotni. A jobboldal politikusai túlzottan önálló személyiségek ahhoz, hogy engedelmesen beálljanak egy stratégia "szolgálatába".

Olyan világban tudnám magam igazán jól érezni, ahol nem "manipulálni" kéne a tömegeket, hanem a tömegek képesek lennének érteni a tiszta szóból, és képesek lennének felismerni, hogy éppen manipulálják-e őket, vagy az érdekükben politizálnak. Ez lehetne a legjobb "kommunikációs stratégia". Sajnos most mennem is kell már, épp csak a postámat néztem meg, és nem tudtam megállni, hogy ide be ne kukkantsak. Szépséges, derűs húsvétot !

MarcoP
  Válasz | 2003. április 18. 17:46 | Sorszám: 0
Rendkívül fontos cikk látott napvilágot a MN-ben, Gruiz Márton írta, "Az ellenzék kommunikációs stratégiája" címen.

Ha a nemzeti oldal az ebben leírtak szerint járt volna el a választás elött, a baloldali médiafölény ellenére is 2/3-os jobboldali fölény lenne ma a parlamentben, és végre igazi rendszerváltást hajthattunk volna végre.
De GM tanácsaival (csak nem a mi GM-ünk?) könnyedén megnyerhetjük a következő választást, ha megfogadjuk őket.

Tanácsainak lényege, hogy tanuljunk az ellenféltől, aki a propagandát és és a tömegek manipulációját a tökéletesre fejlesztette, és folyamatos megszakítás nélküli kampányt folytat. Ha módszereiket elsajátítják a mi politikusaink is, (például bejáratott olcsó panelek, vizuális eszközök használata, és kézzelfogható pénzbeli üzenetek), és ha hozzájuk hasonlóan minden megszólalásuk a kampány szolgálatában áll, médiafölényük ellenére legyőzhetjük őket.

Sajnos a jelenlegi gyakorlat ennek az ellenkezője. Ezek a módszerek minden baloldalinak a vérében vannak, ezért velük szemben a felületes szemlélő számára (és a legtöbb választó ilyen), a jobboldaliak mindig alulmaradnak a vitákban, hiába van igazuk.
A cikk ajánlása szerint szakemberek bevonásával kellene kidolgozni a kommunikációs stratégiákat, melyeket "egységesen és tudatosan alkalmazni kell a nyilvánosság elött megjelenő ellenzéki politikusnak".
Azt csak én teszem hozzá, hogy szerintem a nyilvános szerepléseket a szakértői csoportnak ki is kellen értékelni, és a jövöre nézve tanácsokat adni.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola