Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A kereszténység, mint áruvédjegy (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A kereszténység, mint áruvédjegy
akottyabot
  Válasz | 2003. december 27. 14:54 | Sorszám: 17
"A védjegy az árujelzők legfontosabb fajtája. A védjegy, mint árujelző, az egyes áruk és szolgáltatások azonosítására, egymástól való megkülönböztetésére, a fogyasztók tájékozódásának előmozdítására szolgáló jogi oltalom. A gazdasági verseny alapvető eszköze, kiemelkedő szerepet játszik a marketing és a reklám területén."
forrás: http://www.mszh.hu/vedj.html

Kedves Szij!
Amint tudjuk, ez hátrányos megkülönböztetés lenne, hiszen azért használnánk, hogy ne mást v/egyél. (Azért írom feltételesként, mert belémkötnek!)

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2003. december 27. 10:42 | Sorszám: 16
Hát hogyne lenne oikuménikus?!

Nem vagyok én antikatólikus! Sőt vannak katólikus barátaim is.
Bár igaz, ami igaz ...

vörös sárkány
  Válasz | 2003. december 27. 10:35 | Sorszám: 15
Amerika egy külön világ, a buli, a brahi és a csilivili megalovilága. Ők semminek nem adják meg a kellő tiszteletet (lásd. jelmezes, bulis halottak napi partik).
szentistvánjobb
  Válasz | 2003. december 27. 10:18 | Sorszám: 14
Nekem is tetszik a Te olvasatod ...

De azért ne felejtsd el, hogy az Egyház intézmény is ... nélküle "pásztor nélküli nyáj" lennénk.

Az ortodox egyházban az elkülönülés ma is nagyon éles. Én voltam Görögországban ortodox istentiszteleten: ott még áll az ikonosztáz, a nép nem is látja a papokat, csak a szentélyből kiszűrődő gyönyörűen zengő, többszólamú éneklés győzi meg őt arról, hogy a "szakemberek" elintézik a "mi" dolgainkat Istennel, "mi" nekünk oda sem kell figyelnünk, egymás közt intézgetjük "földi" dolgainkat ...

A nyugati egyházban évszázadok óta folyik a "reintegráció". A protestantizmus ebben lényegesen előbbreszaladt, a katolikusok a II. Vatikáni Zsinat után bontották el az ikonosztáz utolsó maradványát: az áldoztatórácsot - vonták be a népet a szent cselekmény végzésébe.

Én azért egy kicsit aggódom. Amerikában a katolikus egyház már annyira "közösségi", hogy a mise már jobban hasonlít kávéházi összejövetelre, mint "szent cselekmény"-re.

Az "egy tér" célt téveszt: nem a "nép"-re terjeszti ki a "szentély"-t, hanem marad csak a "templomhajó", szakralitás nélkül.

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2003. december 27. 09:08 | Sorszám: 13
Az Egyház az én olvasatomban nem elsősorban intézmény,hanem közösség,amelynek én is része vagyok.

Ez a katólikus dogmatika olvasatában is így vagyon ...

szentistvánjobb
  Válasz | 2003. december 27. 09:07 | Sorszám: 12
... Nagyon szép, ökumenikus hozzászólás ! ...

... Keblemre, egyetemes barátom !

szentistvánjobb
  Válasz | 2003. december 27. 09:05 | Sorszám: 11
/on:

Ebben a topikban arról van szó, hogy - esetenként jószándékú, de - az Egyházhoz nem (vagy max. "érzelmileg") kötődő szervezetek az egyházi ünnepeket/helyszíneket "áruvédjegy"-ként használják.

/off:

Kérdésedre: Van, akinek minden születésről az jut az eszébe, hogy egy kis "halálraítélt" jött a világra ...

Azt hallottam, hogy a cigányok az újszülöttet siratják: aki erre a keserves "életre ítélt" ... és a temetéskor vígadnak: mert az eltávozott már egy "jobb létre" szenderült ...

... A katolikusok egész évben a keresztre függesztik a tekintetüket.

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2003. december 27. 09:03 | Sorszám: 10
"hanem mint a Katolikus Anyaszentegyház tagja..A protestánsok pedig nyilván a saját egyházuk egyszerű tagjaiként."

Mondjuk magyarul a katólikust: egyetemes!

(És akkor nem kell a 'pedig'...)

Sziriusz
  Válasz | 2003. december 27. 01:34 | Sorszám: 9
Mégis, amikor megszületik, az jut talán eszedben, hogy memento mori?
k.o.
  Válasz | 2003. december 27. 01:05 | Sorszám: 8
"Nem az Egyháznak kell harcolnia érted, hanem Neked kell harcolnod az Egyházért."

Az Egyház az én olvasatomban nem elsősorban intézmény,hanem közösség,amelynek én is része vagyok.

k.o.
  Válasz | 2003. december 27. 01:04 | Sorszám: 7
"Merthogy a karácsonynak a csillag a "védjegye", a kereszt pedig a husvété."


Szvsz a kereszt a kerszténység védjegye.Az evangélikus és katolikus tempomokon sem csak húsvétkor van kereszt.

k.o.
  Válasz | 2003. december 27. 01:02 | Sorszám: 6
"Hát, sajna, amikor én jártam iskolába, akkor még Szabó Dezső fasiszta volt ..."

Nos,ma nem mondják annak,de azért nem is tanítják.

Sziriusz
  Válasz | 2003. december 27. 00:49 | Sorszám: 5
Ha már a védjegynél tartunk: Majd talán husvétkor állít majd betlehemi csillagokat a jobbik? Merthogy a karácsonynak a csillag a "védjegye", a kereszt pedig a husvété. Ez sokkal durvább hiba, mint a keresztény (christian) szó kereszt (crux) -ból eredeztetése.
szentistvánjobb
  Válasz | 2003. december 26. 20:17 | Sorszám: 4
(Hát, sajna, amikor én jártam iskolába, akkor még Szabó Dezső fasiszta volt ... és - szégyellem - a hézagpótlásban még mindig csak itt tartok: http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=z_get_topic&f=5&t=000108&m=000029 ... )
szentistvánjobb
  Válasz | 2003. december 26. 20:02 | Sorszám: 3
Szerintem ebben is fordítottan gondolkozol: Nem az Egyháznak kell harcolnia érted, hanem Neked kell harcolnod az Egyházért.

Ne felejtsd el, hogy Vazul atya is titokban, egyházi elöljáróinak tilalmával dacolva szökött a forrongó Budapestre.

Az Egyház maximum (miután sikertelenül próbált eltéríteni szándékodtól) megáldja a fegyveredet ... majd pedig bekötözgeti a sebeidet, amikor visszatérsz az ütközetből ...

Mi a Jobbik aktuálpolitikai érdeke ? - Egy kis balhé: Ragyogó alkalom oroszlánkörmök mutogatására.

... De ez rendben is van. Vegyétek el a TR-tól a frekvenciát és ajánljátok fel az MKR-nek !

k.o.
  Válasz | 2003. december 26. 16:56 | Sorszám: 2
"Ha jól emléxem, József Attila eszmélt rá, hogy az üzlet a költészet mögé tolakszik és a költő neve áruvédjeggyé válik."

Hát,J.A. olyen tizennégy éves lehetett,amikor Szabó Dezső már rámutatott erre az Elsodort faluban.

k.o.
  Válasz | 2003. december 26. 16:55 | Sorszám: 1
"a tisztelt jobbos, jobbikos (és/vagy provokátor) eftársak mintegy előírják az Egyháznak, hogy mit kell(ene) tennie (... az ő - mármint az eftársak - aktuálpolitikai érdekei mentén ...)"

Nem,kedves szij,én nem mint jobbikos(és/vagy provokátor ) követelem az egyháztól a határozottabb fellépést,hanem mint a Katolikus Anyaszentegyház tagja..A protestánsok pedig nyilván a saját egyházuk egyszerű tagjaiként.
Én a magam részéről nem értem,mi szükségünk van egyáltalán az Egyházra,ha az nem működik közösségként.Márpedig egy közösség egyben véd-és dacszövetség is.
Másrészt az végkép nem értem,miért volna a Jobbik,vagy bármely más szervezet aktáélpolitikai érdeke,hogy az egyház álljon ki a hívek védelmében.

szentistvánjobb
  Válasz | 2003. december 26. 08:47 | Sorszám: 0
Ha jól emléxem, József Attila eszmélt rá, hogy az üzlet a költészet mögé tolakszik és a költő neve áruvédjeggyé válik.

A rendszerváltozás környékén Krisztus neve is üzletileg kiaknázhatóvá vált. Magam is találkoztam olyan emberrel, aki a száján Krisztus nevével, a veséjében Hitgyülis "erkölcs"-tannal jött, testvérének nevezett, majd becsapott és a szemembe hazudott ...

Nemrégiben olvastam, hogy a Szent Korona táltosai - amúgy tiszteletre méltó, de az Egyháztól független - vállalkozásukhoz szintén odakanyarítanak az Egyház tekintélyéből: egyházi ünnepeken, egyházi épületek közelében tartják rendezvényeiket ...

Mostanában, a keresztállítások és a Tilos Rádió körüli csetepatékban a tisztelt jobbos, jobbikos (és/vagy provokátor) eftársak mintegy előírják az Egyháznak, hogy mit kell(ene) tennie (... az ő - mármint az eftársak - aktuálpolitikai érdekei mentén ...)

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola