Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Újhelyi /MSZP/ zsidózott ! (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Újhelyi /MSZP/ zsidózott !
nereus
  Válasz | 2004. január 16. 19:17 | Sorszám: 204
Nézd, kedves Kaleb, Kantnak nem volt az a definíciója, amit te - tévesen - a fasizmus és a demokrácia választóvonalának tartasz.
Ő még a hatalomgyakorlás formáit és módjait külön tudta választani. Mára ez elhomályosult.
De most sem így választjuk, legfeljebb a sajtó szintjén, szét a demokráciát és az 1ebeket.
Nekem semmi bajom Venyigeszúval, sem Kalebbel,sem mással.
Beszéljetek a zsidózásról inkább, és bocsánat.
Venyige u. 3.
  Válasz | 2004. január 16. 18:54 | Sorszám: 203
Nem szükséges definiálnod nereus, mert ha megteszed kiderül, mekkora nagy butaság fasiszta államnak mondani Izraelt. Meg kell próbálnod úgy utálni azt az országot, hogy nem próbálsz rá nem odailló fogalmakat húzni, mert akkor hitelesebb lesz. Van miért, nem vitatom.
Sajnos nem elég fikázni, meg is kell mondani, hogy mi a baj. Mert így marad neked a rejtélyeskedő idézetek sora...

Ami Izraelt illeti, - amit fene tudja miért kevertél ide, szó sem volt addig róla - tartósan háborúban álló ország, melyet ellenségei vesznek körül. Ellenségei ráadásul egyáltalán nem a mi világunkban érthető módon harcolnak, ezért szerintem igen kockázatos dolog innen okosnak lenni és megítélni őket. Mindez azonban nem indokolja, hogy mindenféle oda nem illő fogalmakkal dobálózz. Az itteni szerény képességű hebrencsektől elmegy, onogurra rá sem hederítek ilyenkor, de te értelmesebbnek látszottál. Most meg eltűnsz, ahogy szoktál.
Ezt legalább megértem...

macstappancsok éke
  Válasz | 2004. január 16. 17:04 | Sorszám: 202
off, offű

ugyanolyan szirup, mint a film, csak kicsit bővebb lére eresztre

FixY
  Válasz | 2004. január 16. 16:46 | Sorszám: 201
Lehet, hogy erre célzott, de azzal hogy engem lenácizol max. a saját hülyeségedet reklámozod. Egyébként őszintén szánakozva nézem néhányotok ámokfutását. Annyira, de annyira nevetségessé váltatok. Egy balosnak kikiáltott fórumon sem normális ez a hang, na de egy állítólag jobbos site fórumán. Egyszerűen röhejes.

kaleb
  Válasz | 2004. január 16. 15:44 | Sorszám: 200
Tudod, a szerény fogalmazásmódod van rám a legnagyobb hatással. De ha már itt járunk, megoszthatnád velünk Kant fasizmus definícióját, ez egész biztos újdonság erejével fog hatni ránk.

Tudod, kezdjük csak az alapoknál. Nekünk ez is nehéz. Nem kell rögtön Bencsikkel és Lovassal bajlódni, előbb jöjjenek azok a kanti alapok.

nereus
  Válasz | 2004. január 16. 15:37 | Sorszám: 199
Nem szükséges definiálnom, egyébként törtmatot kellett volna mondanom, egyre megy.
Ha pl. a többpártrendszer - egypártrendszer ellentétében látjátok itt az egészet, akkor még ott sem tart a politikai és jogfilozófiai gondolkozás, ahol Kalinyingrádi Immanuelé.
Bocs.Akkor tévedtem. És neked bizonyára igazad van. (Aki minden elemben otthonos, gyakran eltéveszti a közeget.)
Majd máshol...
nereus
  Válasz | 2004. január 16. 15:36 | Sorszám: 198
nem szükséges definiálnom, egyébként törtmatot kellett volna mondanom, egyre megy
Ha pl. a többpártrendszer - egypártrendszer ellentétében látjátok itt az egészet, akkor még ott sem tart a politikai és jogfilozófiai gondolkozás, ahol Kalinyingrádi Immenuelé.
Bocs.Akkor tévedtem. Aki minden elemben otthonos, gyakran eltéveszti a közeget.
Majd máshol...
kaleb
  Válasz | 2004. január 16. 14:21 | Sorszám: 197
141-re 1941-re
kaleb
  Válasz | 2004. január 16. 14:20 | Sorszám: 196
Nézd, én nem bántam volna, ha a történelmi Magyarország nem bomlik fel. Nekem még mindig az Magyarország, ngy M-mel, és nem tudok megbékélni azzal, hogy nagyapám szülőfaluja és mai lakóhelyem között van egy "határ". Kifejezetten tragikusnak tartom, hogy még az 141-re kialakult olyan-amilyen határokat sem sikerült megtartani. Reménykedem, hogy az EU keretében ez megváltozik, ha nem is kimondva, de csendesen.

"Visszafoglalhattuk volna Erdélyt?" Sajnos nem. Ügyetlenek voltunk, nem kedvezett nekünk a szerencse, mindegy. De nem volt rá alkalom. Nem a jószándék hiányzott.

"telerinyálhattuk volna a nemzetközi sajtót, hogy ezek a primitív, megegyezésre nem hajlandó barbár oláhok a békés polgári lakosságot terrorizálják" Avram Jancuról és az enyedi vérengzésról hallotál? Vasvári Pálról? Szerinted helytelenül cselekedtek? Szerinted Bem apó és Petőfi is hibásan cselekedett, amikor Erdélyben harcolt? Én nem gondolom.

Ami a kiválasztott népet illeti, ez nem így szól. Választott nép, valamire választott nép. Mint a többi. Mai szóval: hivatással bíró nép. Ha akarod belemehetünk ennek teológiai alapjaiba, de nem felsőbbrendűségről van szó. Ugyanakkor fogadd el, hogy az izraelieknek joguk van az élethez. Hallottál olyat, hogy izraeliek válogatás nélül öldököltek palesztinokat, azon az alapon, hogy ki van éppen egy buszon? Én nem. Leszámítva egy kb. 10 éves hebroni esetet, egy önjelölt terroristától. Fordítva ezt gyakrabban hallom. Nem a ramallahi kávézók ajtajában kell minden belépőt ellenőrizni, hogy nincsen-e nála bomba.

onogur
  Válasz | 2004. január 16. 14:07 | Sorszám: 195
Most nem igazán értelek.
Mi is megtehettük volna, hogy kinevezzük nemzetünket Isten Kiválasztott Népének. Fegyverrel visszafoglahattuk volna Erdélyt - történelmi indokokra hivatkozva. Elüldözhettünk volna néhány millió románt és cigányt eredeti lakóhelyükről. A maradék köré húzhattunk volna betonfalakat és állíthattunk volna ellenörző pontokat, hogy megakadályozzuk a megkülönbözetett jelzéseket (például más színű rendszám) használni kénytelen "idegenek" szabad helyváltoztatását.
S végül telerinyálhattuk volna a nemzetközi sajtót, hogy ezek a primitív, megegyezésre nem hajlandó barbár oláhok a békés polgári lakosságot terrorizálják, autobuszokat robbantgatnak Kolozsvárott és Budapesten is.
Szerinted ezt kellett volna tennünk???
kaleb
  Válasz | 2004. január 16. 13:57 | Sorszám: 194
Magyarország határai nemzetközileg el vannak ismerve. Boldogok lehetünk vele.

Ami jókívánságaidat illeti, osztom.

alias3t
  Válasz | 2004. január 16. 13:47 | Sorszám: 193
Kicsit ez is off
pár napja volt a tv-ben az Exodus c. könyv filmváltozata. Nagyon érdekelne, hogy kinek mi a véleménye az eredeti könyvről?
onogur
  Válasz | 2004. január 16. 13:43 | Sorszám: 192
Irígykedik a fene, csak könnyű amerikai pénzből gigászi elnyomó és megszálló hadsereget fenntartani.
Én is békét kívánok Izraelnek, csak nálam az összes, a jelenleg Izrael nemzetközileg el nem ismert határain belül élő népének kívánom a békés megoldást.
kaleb
  Válasz | 2004. január 16. 13:37 | Sorszám: 191
OFF

Ne irigykedj.

Magyarország kitaszítja a magyarokat (ld. délvidéki menekültek kálváriája), Izrael befogadja a zsidókat. Tudod mennyibe kerül 1 millió ember befogadása? Lakás, iskola, városok építése? Fenntartja a világ legdrágább hadseregét, nem passzióból, hanem mert sajnos szükség van rá.

Kívánhatsz, ha van épp gusztusod hozzá, más országoknak rosszat, de talán jobban teszed, ha inkább a saját országodnak kívánsz jót.

Az amerikai adótörvényeket meg nem ismerem, és nem is fogok most utána nézni. Belügy. Én csak azt kívánom Izraelnek, amit minden más országnak is. Éljen békében és boldoguljon. Ha te mást kívánsz, lelked rajta.

Szőlővessző u. 3.
  Válasz | 2004. január 16. 13:25 | Sorszám: 190
Off
lazításképpen, én ma kaptam:

Az anyós meghivja a vejét ebédre.
Eleve gyanús.
Az asztalon kétféle kaviár, lazac, mindenféle saláták, húsok, serpenyős krumpli, pezsgő, whisky, konyak, ami szem-szájnak ingere.
Anyós maga a bűbáj, majd valamiért kiszalad a konyhába. A vő próbaképpen levág egy szeletke húst és odaadja az anyós macskájának. A macska megeszi és feldobja a talpát.
Bejön az anyós, a vő a krumplis serpenyővel keményen fejbecsapja.
Mire a macska felpattan az asztal alól, és felüvölt:
- Yesssssss!!!!!!
on

ZiliZ
  Válasz | 2004. január 16. 13:15 | Sorszám: 189
vagyis aki nem a ti oldalatokon áll = náci?
akit el kell hallgattani?
ejjj
ejjj
onogur
  Válasz | 2004. január 16. 12:58 | Sorszám: 188
Ezt még a csecsszopók sem veszik be.
És az évi hárommilliárd dollár támogatás az Egyesült Államoktól?
Amiben persze nem foglaltatik benne az USA-ból származó magánszemélyektől és különböző szervezetektől folyósított egyéb dollármilliárdok összege.
Ha az Egyesült Államokból valaki pénzt utal át Izraelbe, akkor az összeget leírhatja az adóalapjából. Persze csak és kizárólag az Izraelnek küldött összegek vonhatóak le...
Szőlővessző u. 3.
  Válasz | 2004. január 16. 12:49 | Sorszám: 187
..és most megint kiderül, hogy a könnyű mily nehéz, kedves nereus? Kérlek definiáld a fasiszta állam hiszterodakota értelmezését, ami nyilván lényegesen különbözik a tudszoc ismeretektől.
Ugye megteszed? Vagy megint az jön, hogy azt nem szükséges elmagyarázni?
Balak
  Válasz | 2004. január 16. 12:48 | Sorszám: 186
AZ mszp(csupa kisbetűvel) szereti, hogy zsidóznak,mert elterelődik a figyelem az igazi dolgokról!Pedig az elmúlt 14 év legnagyobb zsidózását mszp-s követte el! Demecser: Az mszp-szdsz-s kormányt zsidók irányítják!!!! Ki volt a hibás,hogy ez napvilágra került? Nem az aki mondta, hanem a Hirtv ,mert bemutatta!! A választások után megjelent két felmérés.Az egyik:a vidéki idős lakosok 70% az mszp-re szavaztak-Hurrá balról! A másik: A vidéki idős lakosság 68%antiszemita,cigányellenes,idegengyülölő-Sűrrű csend-ugyancsak balról!
kaleb
  Válasz | 2004. január 16. 12:22 | Sorszám: 185
OFF

Talán ez nem az a topik. De ha már szóba hoztad. Bizonyára hallottál arról, kik éltek ott annak idején, kik élnek ott ma. De ha ez kimaradt az életedből, vedd elő a Bibliát. Biztos van otthon egy példány. (Ha nincs: biblia.lap.hu, vagy www.biblia.hu -n megtalálod.)

Gazdasági erőit honnan meríti? Dolgoznak a fiúk és a lányok. Elég keményen és elég eredményesen. Bármily meglepő.

nereus
  Válasz | 2004. január 16. 12:10 | Sorszám: 184
- kinek a területén gyakorolja azt a "mintademokráciát" Izrael?
- gazdasági erőit honnan meríti, milyen eszközökkel "termeli újjá" ehhez?

Ezen el lehet tűnődni, Uraim.
Engem viszont hívott a harang.
Jó étvágyat Nektek is!

onogur
  Válasz | 2004. január 16. 12:09 | Sorszám: 183
Valóban a fasiszta jelző nem igazán illik a mai Izraelre vonatkoztatva. Én is inkább az apartheid megjelölést használnám, de csak azért, mert a "náci" kissé erős és anakronisztikus lenne, bár nem minden alapot nélkülöző.
nereus
  Válasz | 2004. január 16. 12:06 | Sorszám: 182
Félek, hogy más kritériumok is latba esnek, mint amit tudszocban tanultatok...
onogur
  Válasz | 2004. január 16. 12:04 | Sorszám: 181
Számháborúba nem megyek bele, de abszolút mindegy, hogy háromszázezer volt vagy másfélmillió. Eltereled a vitát eredeti medréből.

Szabad választásokat nem követeltek október 23.-án, olvasd át újra a történelemkönyveidet.

Amit Te pedagógiai célú türelemnek próbálsz feltüntetni, az nem egyéb, mint a páni félelem, a rettegés és a tehetetlenség bizarr egyvelege. A bűnösöknek rossz a lelkiismerete, így érthető a defenzív pánikhangulat.

kaleb
  Válasz | 2004. január 16. 12:00 | Sorszám: 180
osszág = ország

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola