Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » 46 milliárddal támogatjuk az EU-t (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: 46 milliárddal támogatjuk az EU-t
Fortissimo
  Válasz | 2004. május 24. 23:54 | Sorszám: 41
ugy tűnik, megkapták Dobrev Kláráék a pénzt a költségvetésből: átlagosan 6 mrd Ft-ot, 650 pályázat előkészítésre (A PEA ugyanis nem pénzt ad, hanem segít a megfelelő pályázat elkészítésében.) 2003. december 9. http://www.szegfu.hu/index.php?bulvar=353&page=2)

majd a pénz egy részétt megtartják, a többit, (pályázatonként 3 MFT-ot, átlagosan) kiosztanak..támogatásként..

pedig minden fórumon elmondták, itt nem támogatást lehet elnyerni..

Jaszin
  Válasz | 2004. május 24. 23:48 | Sorszám: 40
Na látod !
Ha olyan szép nagy, simán belefér a 46 milliárd, nem kell tovább keresni
Fortissimo
  Válasz | 2004. május 24. 23:47 | Sorszám: 39
a balkéz nem tudja, hogy mit csinál a jobb???
csoda h netto befizetők leszünk??

(1) Dobrev Klára azt mondta nem pénzt adnak, hanem 6 mrd Ft ból 650 pályázat elkészítését segítik. (2003)

(2) A Pályázati Előkészítő Alapra összesen mintegy háromezer projektötlet érkezett. Október közepéig dől el, ezek közül melyik pályázatának megírásához nyújtható szakmai segítség – közölte Dobrev Klára. (A PEA ugyanis nem pénzt ad, hanem segít a megfelelő pályázat elkészítésében.) 2003. december 9. - kedd http://www.szegfu.hu/index.php?bulvar=353&page=2

ezzel szemben 2004 feb

(3)
"Pályázónként hárommillió forintnyi támogatás

Az Egészségügyi és Szociális Minisztérium (ESZCSM) tavalyi költségvetésében külön keretet hoztak létre, hogy ezzel is segítsék a strukturális alapokból támogatható projektek kidolgozásának előkészítését. A 2004-től pályázható projektek előkészítése érdekében a tárca a pénzből - a Miniszterelnöki Hivatal Európa Pályázat Előkészítő Alapjával koordináltan (PEA) - 104 pályázónak ítélt meg összesen 308 450 200 forintnyi támogatást. Ez azt jelenti, hogy egy átlagos pályázó hárommillió forintot kapott. http://www.magyarorszag.hu/hirek/egeszseg/heoppea20040205.html?sq=pea%20nyertesek

Bőrharisnya
  Válasz | 2004. május 24. 23:45 | Sorszám: 38
Én a múltkor arra jártam és a bejárathoz letettem egy csokor virágot. Szép nagy bánya.
Fortissimo
  Válasz | 2004. május 24. 23:42 | Sorszám: 37
2004.05.20. Május 15-én felfüggesztették a NEP pályázatokat (Mi lesz a PEA ráeső pénzével??)

A Pályázati Kereső a már meghirdetett NFT pályázatokat, a közeljövőben meghirdetésre kerülő pályázatoka...tartalmazza. http://www.haon.hu/vis/v1_redaktion/links/redir.asp?url=http://www.nfh.hu

Fortissimo
  Válasz | 2004. május 24. 23:31 | Sorszám: 36
"Az uniós csatlakozás kapujában álló országok közül csak hazánkban indult ilyen program – mondta el a debreceni rendezvényhez kapcsolódó sajtótájékoztatón Dobrev Klára, az EU-támogatások hivatalának elnökhelyettese. Elsősorban azokat a pályázati terveket kívánják segíteni, melyek illeszkednek a Nemzeti Fejlesztési Tervben foglaltakhoz. A segítendő ötleteket egészen odáig kívánják eljuttatni, hogy hazánk európai uniós csatlakozásának időpontjára már tökéletesen előkészített, azonnal beadható pályázati anyagok álljanak rendelkezésre." http://www.haon.hu/oldalak/eu/haon-eu-54121.shtm

a 2004 feb-ban meghírdetett támogatások összege : 175 millió Ft (ennyi nyilvánosan támogatottak névsorából)..

itt:http://www.magyarorszag.hu/hirek/egeszseg/heoppea20040205.html?sq=pea%20nyertesek

Jaszin
  Válasz | 2004. május 24. 23:27 | Sorszám: 35
én nem tudom, megy itt össze-vissza a duma, de megnézte már valaki az Orbán-bányákat ???
Fortissimo
  Válasz | 2004. május 24. 23:24 | Sorszám: 34
"ám az összeg nem automatikus érkezik, hanem pályázatokon kell elnyerni."

Dobrev Klára, elnökhelyettes, PEA (Pályázati Előkészítő Alap) felelőse
2003ban 6 mrd Ft-ért menedzselt (állítólag 650 pályázatot..( ahirek szerint viszont 1-1 pályázat 3 MfTot kap)
2004ben 21.5 mrd Ftért mendezseli ?? pályázatokat..

Igazi pénzautomata a PEA az Óriás Apró Klánnak
(képzeljétek el ezt Dobrev helyett Lévai Anikóval..
nem igy irna a NOL )

Fortissimo
  Válasz | 2004. május 24. 23:18 | Sorszám: 33
a 2003as budzsét 3x-ra emelték

Az EU bukszája csak pénzzel nyitható ki
NSZ • 2003. október 4. • Szerző: Szabó Brigitta


Az idei hatmilliárd forint után jövőre 21,5 milliárd jut a költségvetésből az uniós követelményeknek megfelelő pályázatok előkészítésére, kidolgozására.

A tét nagy, hiszen Magyarország 2004 és 2006 között 1200-1500 milliárd forint támogatásra számíthat az Európai Unió strukturális és kohéziós alapjaiból, ám az összeg nem automatikus érkezik, hanem pályázatokon kell elnyerni. Amennyiben nem készülnek a szigorú formai és tartalmi előírásoknak megfelelő magyar tenderanyagok, a pénz elúszhat.

Mint arról korábban beszámoltunk, az Európai Unió a magyar kormánnyal közösen mintegy 27 millió eurót (hatmilliárd forintot) szánt az Európa Pályázat Előkészítő Alapon (PEA) keresztül a majdani közösségi támogatásra alkalmas magyarországi programok előkészítésére. Jövőre a PEA is folytatódik, a 21,5 milliárd forintból mintegy 6,45 milliárd forint jut rá.
http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=135642&DocID=119256

Fortissimo
  Válasz | 2004. május 24. 23:16 | Sorszám: 32
tööb, mint a felét lenyelik:

"Pályázónként hárommillió forintnyi támogatás

Az Egészségügyi és Szociális Minisztérium (ESZCSM) tavalyi költségvetésében külön keretet hoztak létre, hogy ezzel is segítsék a strukturális alapokból támogatható projektek kidolgozásának előkészítését. A 2004-től pályázható projektek előkészítése érdekében a tárca a pénzből - a Miniszterelnöki Hivatal Európa Pályázat Előkészítő Alapjával koordináltan (PEA) - 104 pályázónak ítélt meg összesen 308 450 200 forintnyi támogatást. Ez azt jelenti, hogy egy átlagos pályázó hárommillió forintot kapott. http://www.magyarorszag.hu/hirek/egeszseg/heoppea20040205.html?sq=pea%20nyertesek

terra
  Válasz | 2004. május 24. 22:43 | Sorszám: 31
Tudnék mondani néhány személyt, céget a tanácsadó piacon, akik tuti igen.
Jaszin
  Válasz | 2004. május 24. 22:41 | Sorszám: 30
Gergőék, Tocsik, Jegesi, Kapolyi et
Azért említettem a fenti neveket, mert ők tuti nem !!!
terra
  Válasz | 2004. május 24. 22:19 | Sorszám: 29
Dobrev Kláráék 6 mrd Ftot elköltöttek állítólag biztosan sikeres kb 650 pályázat előkészítésre..

Nem semmi. Majdnem tíz milla minden pályázatra. Kíváncsi lennék, hogy kik kapták ezeket a munkákat.

mandala
  Válasz | 2004. május 24. 19:25 | Sorszám: 28
Hát, nem valami sokatmondó a pdf file sem, próbáld meg a telszámot! ...

" Modern köztársaságot építünk

'kép'

Az Európa Terv elsődleges célja, hogy elősegítse Magyarország európai
uniós beilleszkedését. A zökkenőmentes integrációhoz megfelelően
képzett, nyelveket beszélő, tájékozott emberekre van szükség.
Közel 70 milliárd forintnyi hazai és uniós forrás áll rendelkezésre az
alap-, közép- és felsőfokú oktatás modernizációjára, a felnőttképzés
fejlesztésére, az esélyegyenlőség biztosítására az oktatásban.
Az Európa Terv mindannyiunkat hozzásegít, hogy dinamikus, modern
és versenyképes Magyarországot teremtsünk. Bővebb információ
és a pályázatok részletei a 06-40-200-494-es telefonszámon és a www.europaterv.hu honlapon.

NYELVTANULÁS HATÁROK NÉLKÜL "

Flammarion
  Válasz | 2004. május 24. 18:30 | Sorszám: 27
Nme hiszem, hogy csodálkozni fog, már hónapok óta írják mindenütt, hogy az első két évben nettó befizetők leszünk. Ezt hogy sikerült kialkudni?! Az előző bővítéskor tudtommal inkább megtámogatták az újakat, hogy gyorsítsák a felzárkózást, sikerrel. Úgy látszik, a magyarokat az Isten is úrnak teremtette, csak zsebet nem adott hozzá.
Anonimus
  Válasz | 2004. május 24. 17:37 | Sorszám: 26
Idézet:
Hmm, gondoltam. De akkor honnan is veszed, hogy én el fogok csodálkozni az egyenlegen? Kincstári pesszimizmus?

Onnét veszem, hogy ha kevesebbet kapunk vissza, mint amennyit befizetünk, akkor elcsodálkozol, hiszen te egészen idáig ennek ellenkezõjét vártad. Szóval csak összesítsd, s másold ide be az eredményt.

Nem érdemes ezen tovább variálnod. Számolj és meglátod.

la
  Válasz | 2004. május 24. 17:36 | Sorszám: 25
tegnap láttam a tévében raklámozni, hgy az eutervben pályázható a nyelvtanulás. azonban az euterv oldal pályazatkeresőjében ilyen nincs, csak a reklámanyagoknál, az meg viszont csuklóból kiüti az acrobatomat.
ötletek?
vagy csak kiválasztott személyek férhetnek hozzá talán ezekhez az informácókhoz?
szutyok
  Válasz | 2004. május 24. 17:32 | Sorszám: 24
Hmm, gondoltam. De akkor honnan is veszed, hogy én el fogok csodálkozni az egyenlegen? Kincstári pesszimizmus?
Anonimus
  Válasz | 2004. május 24. 17:29 | Sorszám: 23
Idézet:
Ezek szerint te már kiszámoltad. Megtennéd, hogy bemásolod ide is?

Nem. Neked mondtam, hogy összegezd. Én még nem tettem meg.
De jó ötlet: ha megtetted, másold be ide is.

szutyok
  Válasz | 2004. május 24. 17:21 | Sorszám: 22
Ezek szerint te már kiszámoltad. Megtennéd, hogy bemásolod ide is?
szutyok
  Válasz | 2004. május 24. 17:17 | Sorszám: 21
A kormány áprilisban jelentést fogadott el az EU támogatások fogadásának felgyorsítása érdekében teendő intézkedésekről. (A jelentés tartalmát egyébként a kormány a Parlament Integrációs Bizottsága előtt is ismertette.) A dokumentum az uniós támogatások fogadásával és felhasználásával kapcsolatban három lehetséges forgatókönyvet tartalmazott, hangsúlyozva, hogy nettó befizető csak a legkevésbé reális esetben lehet Magyarország.

A Magyar Nemzet ez utóbbi változatot ismerte oly módon, mintha az azonos lenne a várható folyamatokkal. Mindez a tények meghamisítása, ezért a Pénzügyminisztérium a laptól helyreigazítást kért.
www.p-m.hu

Anonimus
  Válasz | 2004. május 24. 17:10 | Sorszám: 20
Idézet:
Persze az is egy megoldás, hogy inkább siránkozunk, és azért drukkolunk, hogy nettó befizetők legyünk.

Nem drukkolásról van szó, de látom, nálad túlteng a kincstári optimizmus. Számold össze a megpályázható pénzösszeget, s majd elcsodálkozol, ha azt összeveted az ország által kötelezõen befizetett költségekhez képest. Amit persze a kormány nem a saját zsebébõl fizet. Számítsd ehhez hozzá az ÁFA-bevételekbõl mennyit kell az EU kasszájába beperkálni, s végül számold össze, hogy mennyi VÁM-bevétel marad el. Ha ezt megteszed, rácsodálkozhatsz az egyenlegre.

S ezt lehetett tudni már sok hónappal ezelõtt is.

szutyok
  Válasz | 2004. május 24. 16:44 | Sorszám: 19
Egy pályázat elkészítése nem kis munka

Persze, hogy nem kis munka. Azt hitted Medgyessy majd megírja helyetted? A Széchenyi terv pályázatai talán olyan egyszerűek voltak? Mellesleg, ha nagyon nem megy, számos erre szakosodott cég is van, aki segít.

Már megbocsáss, miért kellene nekem pályáznom?

Nem kell. Csak azért szóltam, hogy ha akarod, most megteheted. Ez nem úgy működik, mint a Széchenyi terv, itt minden cégnek, önkormányzatnak, sőt magánszemélynek is van esélye, aki jó tervvel, ötletekkel rendelkezik.

Persze az is egy megoldás, hogy inkább siránkozunk, és azért drukkolunk, hogy nettó befizetők legyünk.

Anonimus
  Válasz | 2004. május 24. 16:15 | Sorszám: 18
Idézet:
Minden feltétel adott. ...

Az azért enyhe túlzás, hogy minden feltétel adott. Egy pályázat elkészítése nem kis munka (s egyáltalán nem lehetsz biztos benne, hogy Dobrev Klárának is tetszeni fog).

Idézet:
Látogasd meg a www.nfh.hu -t és ha van terved, ötleted, pályázz te is!

Megnéztem. Ebbõl a honlapból ismét csak nem látszik, hogy minden feltétel adott lenne.

Már megbocsáss, miért kellene nekem pályáznom?

Fortissimo
  Válasz | 2004. május 24. 16:10 | Sorszám: 17
2004 januárban további 7 mrd Ft támogatást kapott a PEA

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola