Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Jobb Budapestet! (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Jobb Budapestet!
eszbej
  Válasz | 2004. július 02. 02:21 | Sorszám: 32
Rendben. De hogyan lehetne megnyerni a fővárosi választásokat? A parlamentit meg az önkormányzatit. Küldjünk fényképet. Ja. Ennyire futja a T. Ellenzéktől... Kevés. Ugyanakkor a helyi elitecskék (kerületi szinten) dúlnak és kukorékolnak. Nekik mindegy. Ez viszont sok.
Mi legyen? Lát valaki egy elfogadható utat a jobb oldalon? Tud valaki működő módszereket? Vagy hallgassunk?
jm
  Válasz | 2004. július 01. 23:05 | Sorszám: 31
Küldjön kátyús fotót Demszkynek!
Kátyúba juthat a főpolgármester e-mailes postafiókja


"Aki Budapesten kátyút észlel, küldje el annak digitális fényképét Demszky Gábor e-mail címére - szólított fel Wintermantel Zsolt, a Fővárosi Közgyűlés Fidesz-MKDSZ-frakció vezető-helyettese és Schneller Domonkos, a Fidelitas budapesti alelnöke."

És ha már úgyis kezünkben a fényképezőgép, küldjünk néhány képet a hajléktalanokról, a koszos utcákról, ragaszokkal teliaggatott falakról is, amelyek olyan szép világváros jelleget kölcsönöznek a fővárosnak... harmadik világbelit

Flammarion
  Válasz | 2004. június 29. 00:36 | Sorszám: 30
Kell egy kis egészséges önbizalom a mai világban, de úgy látom, szerényenérveleg. Végül is most te dörzsöltél chilit az orra alá.
Flammarion
  Válasz | 2004. június 29. 00:24 | Sorszám: 29
Ezt tudom, kedves szíj, , én az argumentum baseballicumnak az ókori megfelelőjét kerestem (fütykösérv, botérv, valami ilyesmi),a 3 pont után
szentmáriabal
  Válasz | 2004. június 29. 00:00 | Sorszám: 28
sinister authenticus ...
szentmáriabal
  Válasz | 2004. június 28. 23:51 | Sorszám: 27
Az a baj, hogy a fölfuvalkodottságtól összeér a jobb és a bal orcája ... és nem lát át közötte ! ...
Anonimus
  Válasz | 2004. június 28. 22:06 | Sorszám: 26
Mi a manó?! Már a balosok is egymásnak ugranak? Ez már jó jel! Talán az elsöprő választási vereség teszi, amit június 13-án kapott az MSZP. --- Csak így tovább. Hajrá!
alias3t
  Válasz | 2004. június 28. 20:44 | Sorszám: 25
Ugyan, Eddy, nem szoktál te ilyen demagóg lenni. Mér kellett volna belebuknia? Most őszintén: mi köze van egy főpolgármesternek ahhoz, ha egy bűnöző agyonüt egy másikat a pincében?
Egyébként meg asszem félreértettél: én nem azt bizonygatom, hogy nem számít,melyik párt tagja valaki, hanem azt, hogy szerintem az emberek nagyrésze így gondolja. (Köztük persze én is, ezért gondolom azt, hogy ezzel a rendpártisággal nem nagyon lehetne tarolni Bp-n.)
Csak egy egyszerű példa: hetekig (vagy hónapokig? ) röhögött az egész város azon, hogy egy fickó épített a citadella oldalába egy kávézót, és nem bírták vele lebontatni. Nem hinném, hogy ez a főpolgármester személyén múlna.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2004. június 28. 18:33 | Sorszám: 24
A pártkötődéshez valóban nincs. De a városvezetés legyen bármilyen színű rendet kéne tartson egy városban. Ez itt nem működik. Demszkynek már abba bele kellett volna buknia, hogy hullát találtak a Hivatalában. A hiába újrafoltozott kátyúk , a folymatos BKV-leépítés és anyagi csőd, az értelemtlen belvárosi építkezések a közelekési és általános káosz egy-egy összeillő puzzle-darabkája. Romló közállapotok, összeomló lakóépületek és Bp mellett elhúzó vidéki városok... Eközben kapunk egy arrogáns kulturkampfos koncertbetiltogató közhivatalnokot, aki azon kívül, hogy irreális anyagi követelésekkel bombáz minden kormányt majd hátradől, hogy ő mennyire harcolt Bp-ért és bespöri a szavazatok 40%-át... Kétségtelen jobb jelölt nem indult nála és ez még szomorúbb.
Flammarion
  Válasz | 2004. június 28. 18:07 | Sorszám: 23
Ezzel a "rendpártival" teljesen igazad van. Nem véletlen, hogy, ha jól tudom, a MIÉP bizonyos kerületekben-érdekes, nem a zilátabbakban, 10% fölött volt valamikor. SZDSZ -neki is itt erősek az állásai, de MDF sávok is vannak. Úgy néz ki, a Fidesz is nyomult valamennyit, MSZP kárára. És az átlagnál nagyobb részvétel mellett.
alias3t
  Válasz | 2004. június 28. 18:02 | Sorszám: 22
" A pesti dörzsölt szavazó. Zászlólengetéssel nem kenyerezed le. "

Bizonybizony

A rendpártisághoz tennék annyit hozzá, hogy szvsz az emberek nagyrésze azt gondolja, hogy nincs szoros összefüggés a várost irányítók pártkötődése és a közállapotok között.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2004. június 28. 17:57 | Sorszám: 21
A Fidesznek nincs esélye.

Egy jobboldali ellen-SZDSZ-szel együtt lehetne csak nyerni. Tehát az MDF, Jobbik, MNF, MIÉP mint nélkülözhetetlen segéderők közül valamelyik alkalmas Pest meghódítására. Máskülönben az SZDSZ-MSZP többség megmarad.

Szvsz egy rendpárti követelésekkel fellépő pártnak kifejezetten lenne esélye. Ismerve a pesti közállapotokat. Amúgy szerinem nem az donimál, hogy a Fidesz utálja a fővárost. Mindössze ostoba és pökhendi módon mutatott be a fővárosnak 98-2002 közt, amely arrogancia belülről jön. Azóta talán tanultak, de az emberek továbbra sem szeretik a fiúkat. A pesti dörzsölt szavazó. Zászlólengetéssel nem kenyerezed le.

Flammarion
  Válasz | 2004. június 28. 13:35 | Sorszám: 20
Ez magaslabda: hiteles sinister argumentum...jaj, nem jut eszembe latinul
Anonimus
  Válasz | 2004. június 28. 13:18 | Sorszám: 19
Írod: ,,Kifelejtetted, hogy hazudok is !''

Bocs. Látod, hogy tudsz te konstruktív is lenni. Kösz a kiegészítést. Tényleg hazudtál, mert valótlant állítottál, s ez szándékosnak bizonyult, tehát nem tévedés volt.

Folyatod: ,,(A kazalnagy orcádat valszeg csak bézbólütővel lehetne fazonírozni !)''

De most te tényleg fizikai erõszakot akarsz alkalmazni azzal szemben, aki neked nem szimpatikus, s nem egyezik a véleménye a tieddel? Miért nem próbálsz meg érvelni? Ennyire gyenge vagy agyilag?

Azért ez döbbenetes, mi van ezen a fórumon! --- Is!

Mercurius
  Válasz | 2004. június 28. 07:04 | Sorszám: 18
Csak beszolnék a kedves vitázoknak, hogy kívánok nékik Jobb megértést is.
szentmáriabal
  Válasz | 2004. június 28. 06:03 | Sorszám: 17
Kifelejtetted, hogy hazudok is !

... Légy boldog ... (A kazalnagy orcádat valszeg csak bézbólütővel lehetne fazonírozni !) ...

Flammarion
  Válasz | 2004. június 28. 00:47 | Sorszám: 16
Látom, Európa csendes, újra csendes.
Flammarion
  Válasz | 2004. június 28. 00:46 | Sorszám: 15
Akkor sose láttál emdéefest, miépistát, fideszest vitatkozni a ringben. Kádéenpés csendben imádkozott a sarokban Mikor melyikben.
Anonimus
  Válasz | 2004. június 27. 23:33 | Sorszám: 14
Na végre: Fehérek közt egy európai!
Flammarion
  Válasz | 2004. június 27. 23:28 | Sorszám: 13
Nekem az jön le, hogy :
- a vidék nem szocifészek
- az MSZP eddig lepasszolta vidéket.

Most már csak az a kérdés, melyik az ok és melyik az az okozat.
Vagy Orbán szempontjából: vidéki szavazók/fővárosi szavazók aránya 4/1.
Az MSZP szerintem vidéken akar terjeszekedni , csak nemlesz könnyű dolga.. És egyelőre a fővárosban nagyjából döntetlenre állnak, úgy, hogy a Fidesz jött fel erősen.

Anonimus
  Válasz | 2004. június 27. 23:03 | Sorszám: 12
Írod: ,,Budapestet azzal vádolod, hogy szoci fészek,
a Fideszt azzal, hogy lepasszolta Budapestet,
és meg sem próbálsz az eszbej által fölvetett kérdéshez hozzászólni.´´

Ezeket a vádakat mutasd már ki, légyszives, a konkrét hozzászólásomban. Idemásolom neked, mert látom, agyilag problémáid vannak:

Idézet:

Anonimus Válasz | 2004. június 27. 13:18 | Sorszám: 2
Amott reagáltam, de akkor én is idemásolom:

[quote]Idézet:

Anonimus Válasz | 2004. június 27. 12:54 | Sorszám: 44
Írod: ,,Orbán egészen egyszerűen nem érti, mi van itt. Igaz sohasem volt valami széles látókörű stratéga...´´

Nekem meg úgy tűnik: érti.

  • 1. Budapest: kb. 2 millió lélekszám; vidék (azaz nem-Budapest) kb. 8 millió lélekszám.

  • 2. Budapestet keményen tartja az MSZP-SZDSZ; vidékkel ezek nem foglalkoznak.

  • 3. A választásban az egész ország részt vesz; csakúgy, mint ahogy az egész országgal foglalkoznia kell egy országos pártnak.

Előzmény: eszbej 2004. június 27. 11:46


Azzal, hogy jobb Budapestet, természetesen egyetértek; csak azzal nem, hogy negatívan közelítsük meg a kérdést.
Előzmény: eszbej 2004. június 27. 11:48 | Válaszok
[/quote]

Nos, hol találod ebben azt, hogy ,,Budapest ... szoci fészek´´?

Hol találod ebben azt, hogy ,,a Fidesz ... lepasszolta Budapestet´´?

Azzal az ökörségeddel, hogy meg sem próbálnék az eszbej által fölvetett kérdéshez hozzászólni, nem is foglalkozom, mert az nem igényel különösebb bizonyítást gondolkodni képes emberek számára.

Viszont most, témán kívül, van néhány egyszerű állításom számodra. Azért egyszerűek, hogy még te is képes legyél felfogni azokat:

  • Neked, mint Fidesz rajongónak jól fejlett üldözési mániád van.
  • Neked elment a józan eszed.

Ezek az egyszerű állítások, előre mondom, csak neked, nem kapcsolódnak közvetlenül az eszbej által fölvetett kérdéshez.

szentmáriabal
  Válasz | 2004. június 27. 22:12 | Sorszám: 11
... Ezt tán gondold át még 1x ...
szentmáriabal
  Válasz | 2004. június 27. 22:03 | Sorszám: 10
Budapestet azzal vádolod, hogy szoci fészek,
a Fideszt azzal, hogy lepasszolta Budapestet,
és meg sem próbálsz az eszbej által fölvetett kérdéshez hozzászólni.
Anonimus
  Válasz | 2004. június 27. 22:00 | Sorszám: 9
Kértem, hogy indokold! Így kevés vagy!

Mi a szemétség konkrétan? Miért?

szentmáriabal
  Válasz | 2004. június 27. 21:58 | Sorszám: 8
A beírásod szemétség Budapesttel, a Fidesszel és eszbejjel szemben is ...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola