Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Lisszaboni demokrácia (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Lisszaboni demokrácia
HAME
  Válasz | 2008. január 16. 10:51 | Sorszám: 41
"pl. a franciák (amikor az un. eu-alkotmányról szavaztak, ott az összes polgár ismerte az alkotmány szövegét, már már kívülről és az összefüggéseket is értelmezni tudták, ha nem is egyformán)."

micsoda eufemizmus

Miből gondolod, hogy a külvárosi autóborogató lumpen (nem lumpenproletár, mert még a munka gondolatától is rosszul lenne) bármivel magasabb értelmi fokon lenne a magyar testvérétől. Hisz még az elnökük is magyar.

zappara
  Válasz | 2008. január 16. 07:01 | Sorszám: 40
hát nem tudom...
ha olyanok lennénk, mint pl. a franciák (amikor az un. eu-alkotmányról szavaztak, ott az összes polgár ismerte az alkotmány szövegét, már már kívülről és az összefüggéseket is értelmezni tudták, ha nem is egyformán)...akkor igen..
de ugye ebben itthon azért nem lennék biztos, az összefüggések felismeréséről meg pláne..nem vagyunk mi még annyira tudatos eu-polgárok......
és csak úgy szavazni?? értelme??

szóval miről tudott volna véleményt mondani a sokat emlegetett nép..?
nem lebecsülöm, csak józanul értékelem..
(másrészt máshol is óvatosan bánnak már ezzel a kérdéssel, nemigen nagy a népszavaztatási hajlandóság, mert bukni nagy baj lenne...a szinte működésképtelenséget erősítené)

zappara
  Válasz | 2008. január 16. 06:54 | Sorszám: 39
hol olvastad ezt??
én - igaz nemigen volt időm tényszerűen végigkövetni- úgy tudom, Írországban népszavaznak tán, máshol a politikusok ratifikálják..

amúgy, ha az lenne, amit mondtál, elég nagy bajban lennénk (mármint az EU)

Cyti
  Válasz | 2008. január 15. 17:17 | Sorszám: 38
Szerintem nem kizárt a paktum a FIDESZ és az MSZP között, a valamit valamiért elv.
mediator
  Válasz | 2008. január 14. 21:53 | Sorszám: 37
Igaza volt Bayer Zsoltnak, a Fidesznek be kellett volna tennie a lábát az ajtórésbe a KÁP elfogadtatása fejében.
De a Fidesz atlantista elkötelezettségű vezetőinek ez meg se fordult a fejében. Mi lett volna ezután az EU-s karrierekkel?
Cyti
  Válasz | 2008. január 14. 17:49 | Sorszám: 36
A baj csak az, hogy a magyar ratifikálás példaértékű gyorsasággal történt. /demokratikusan? érdekek mentén/
Szerintem a többi ország is fogja, ha lassan is, de ratifikálni, a renitenseket megzsarolják.
Cyti
  Válasz | 2008. január 14. 17:44 | Sorszám: 35
Szerintem ez a téma megérdemelt volna legalább véleménynyilvánító népszavazást.
MP/M48
  Válasz | 2008. január 14. 13:42 | Sorszám: 34
Most olvasom hogy az egesz Lisszaboni szerzodes,egyenerteku a semmivel..Ugyanis masok nem fogjak ratifikalni,azopk alairasa nelkul meg mehet a kukaba..
zappara
  Válasz | 2008. január 12. 19:41 | Sorszám: 33
???
mit sértettek már megen meg??
Bokibiri
  Válasz | 2008. január 12. 19:07 | Sorszám: 32
Még nem teljes a gyarmatosítás! Perez papáék csak elkezdték, rajtunk múlik, hogy befejezik vagy egyiptomi példát követve itt is elkezdődik az exodus.
gajo
  Válasz | 2008. január 12. 18:58 | Sorszám: 31
"akkor is rabszolgák leszünk."

Leszüünk?

Vagyunk!

Bokibiri
  Válasz | 2008. január 12. 15:27 | Sorszám: 30
Gondolod véletlenszerű volt, hogy a NATO és az EU szavazás előtt változtatták meg népszavazási törvény 50% küszöbét 25%-os érvényességi határra. Akkor meg most miért sikoltozunk, tudomásul kell venni, ha akarjuk, ha nem, akkor is rabszolgák leszünk.
Cyti
  Válasz | 2008. január 12. 15:13 | Sorszám: 29
Az a baj, hogy a topic témájával nem igen foglalkoznak.
Nem vetődött fel, hogy az Alkotmányt megsértve nem népszavazással döntöttek a lisszaboni reformról.
De mint a régi szép időkben itt is eminesként írták alá.
zappara
  Válasz | 2008. január 12. 14:53 | Sorszám: 28
szállj le rólam!!
Bokibiri
  Válasz | 2008. január 12. 14:08 | Sorszám: 27
Ha a tények kultúrálatlanok arról nem a tématizáló tehet.
Természetesen már megtanultuk a magas szellemi és kultúrális szinten mózgó sarlóval és kalapáccsal művelt SZDSZ szimpatizánsoktól.
estebany
  Válasz | 2008. január 12. 13:47 | Sorszám: 26
Off
Kedves City, tisztelt topikgazda!

Lécci irányítsd zappara fórumtársunkat a halál véreres művégtagjára, mielőtt szétoffolná az összes másról szóló topikot!
Köszönöm

zappara
  Válasz | 2008. január 12. 13:04 | Sorszám: 25
azt hiszem, hogy a kultúrálatlan szöveg nem az én sajátom...
pont te kérdezed ezt??
Bokibiri
  Válasz | 2008. január 12. 09:36 | Sorszám: 24
Saját tapasztalat?
zappara
  Válasz | 2008. január 12. 09:31 | Sorszám: 23

szóval mégiscsak jó nekik itt..
akkor tán nem kéne köpködni..a sok köpetben nehezebb és kellemetlenebb ám élni..
MP/M48
  Válasz | 2008. január 12. 05:35 | Sorszám: 22
A dolog nagyon egyszeru..Amerika nekik jo ugrodeszka volt,nyelvet tanultak,itteni legkort megtanulva mind nagyra vitte otthon..Reajuk buszke lehetek..Egyik gyerekem,ugy diplomazott,hogy a kisbabajat bevihette az orara.Ma tanarno,plusz a fomunkajaban szallodat vezet..A masik felso vezeto,a harmadik nem volt itt soha az benzinkutas!
zappara
  Válasz | 2008. január 11. 21:28 | Sorszám: 21
akkor nem is értem, miért senyvednek itt a gyerekeid az embertelen Európában, ahelyett, hogy boldogan élnének a humánus Amerikában??
MP/M48
  Válasz | 2008. január 11. 16:03 | Sorszám: 20
Az en gyerekeimnek hanyingeruk van az EU tol.Nem en neveltem oket..Az egyik fiam,magas beosztasban,elt amerikaban,nehany evet,itt tapasztalt itt tanult nyelvet,es ott el.Latja a kulombseget,az itteni viszonyok,es lehetosegek kozott,es latja az otthoni,mondhatnank EU-s lehetosegeket!Latja az utcara dobott 50-60 eveseket,mert ilyesmire nincsen ott torveny,es latta a mi uzletunkben dolgozo 81 eves nenit penztarnal,mert nalunk nincsen kotelezo nyugdijba menetel.Latta az itteni kapitalizmus emberi oldalat,es latja a tietek embertelenseget..Te kaphatsz a cegedtol komplett biztositast ,egy filler befizetese nelkul??Te 60 eves korodban is elonybe vagy egy munkahelyern az ifju titannal szemben??
zappara
  Válasz | 2008. január 11. 15:25 | Sorszám: 19
a gyerekedet is így neveled..ő mindig pontosan tudja, mi a jó neki és mi nem (persze hosszabb távon, nem abban a pillanatban)??
akkor minek a szülő?
engedjük szabadon a gyerekeket!!
MP/M48
  Válasz | 2008. január 11. 15:22 | Sorszám: 18
Meg kene kerdezni azokat,akik nem olyan okosak mint Te az orszag nagy reszet (
zappara
  Válasz | 2008. január 11. 15:21 | Sorszám: 17
más lehetőség, papóka??
nyomasd..

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola