Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Erdekes dolog biztos nem halottatok!! (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Erdekes dolog biztos nem halottatok!!
gattamelata
  Válasz | 2008. október 06. 14:06 | Sorszám: 0
85 nap egyfojtaba munka utan eloszor vagyok egy napot itthon,termeszetesen a History csatornat nezem mint mindig!!Korabban halottam hogy tilos beszelni az indianok szereperol,a polgarhaboru idejebol...Most mar tudom miert!Az indianok egyertelmuen a konfederacio oldalara alltak,es mivel jobb lovasok voltak mint az ellenseg,es a gerilla harcmodort is jobban ismertek,igy erzekeny vesztesegeket okoztak a jenkiknek..A haboru utan,az lett a buntetesuk,hogy a korabbi idoszakban nekik visszaadott Oklahomat ujra elvettek toluk,szamuztek oket a teruletrol.Vezetoiket bebortonoztek etcetera./A sors fintora,hogy Oklahoma ma ujra az ovek,mert a rosz mezogazdasagi muveles technika miatt elsivatagosodott,es az indianok oda ujra visszatertek,az elhurcolkodott feherek helyere..
Egyszer halottam egy vitat,es a jenkiket partolo tortenesz,ugy kiakadt ilyen kerdesektol,hogy ki kelett vezessek..

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola