Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Te jó ég.... (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Te jó ég....
Medi
  Válasz | 2009. január 20. 08:56 | Sorszám: 4
Már tavaly olvastam itt a neten, hogy a cigány nők a terhesség alatt a hasukat rudgostatják, hogy kicsit hülye legyen a gyerek, így magasabb támogatást, családi pótlékot kapnak.
Bizony!
Azon a szellemi színvonalon, ott, ahol azt sem tudják hány gyerekük van, nem csodálkoznék, ha így lenne.
missmarple
  Válasz | 2009. január 20. 08:51 | Sorszám: 3
Aki érintőlegesen a területen dolgozik az szembesült már hasonló praktikákkal. Elsődlegesen a szakértő "befolyásolása" hivatkozva arra, hogy : "ha középsúlyosnak teccene nyilvánítani, akkor el tudnám vinni a fejlesztésre"
( persze a fejlesztés ígyis- úgyis jár, bár nyilván lehetne sokkal jobb a rendszer) Azt is lehetett tapasztalni, hogy állami gondozásba adják, majd "nevelőszülőként" jelentkezik valamelyik családtag (unokatestvér) és ugyanott "nevelik " 80 ezer Ft-ért havonta.Aztán azért is emelkedik a szám, mert gyakori a családon belüli (belterjes) kapcsolat. Aztán nyilván a genetikát sem szabad kihagyni, az értelmi fogyatékosság leggyakrabban genetikusan öröklődő állapot.
Egyébként most azért vannak gondban, mert a korábban is magas fogyatékossági ráta a cigányságnál a "jogvédők" körében úgy terjedt el, hogy szándékosan a cigány gyerekeket nyilvánítják fogyatékosnak, ezért [b]megváltoztatták az alkalmazott teszteket, kevésbé "szigorúval" váltva fel, hogy ne legyen ennyi fogyatékos.
Olvastam olyan "szakvéleményt" amiben a vizsgálatok alapján valóban kb. középsúlyos szintnek felelt meg a gyerek, de a diagnózis: "olvasási gyengeség" volt. Persze ilyen diagnosztikai kategória nincs is! ( a gyerek nemhogy olvasni nem tudott, nem is értette, és kérdésre sem tudott válaszolni, matematikai műveleteket -összeadás kivonás sem tudott végrehajtani, nehogy szorzás, osztás, önmagára nézve -személyes adatok tájékozottsága egy 6 éves gyereknek volt megfelelő, kauzális gondolkodás nem volt, összefüggéseket nem ismert fel mindezt 13,5 évesen!)
Úgy látszik a jogvédők ellen lépnek fel, mohácsivikivel szemben, mert elvette tőlük a megélhetési forrást. Ti. nem nyilvánítják a gyereket fogyatékosnak!
Na majd megmutatják, hogy dehogynem!
mpd
  Válasz | 2009. január 20. 08:12 | Sorszám: 2
Nekem is megártott. Egyszerűen sokkolt.
mackó
  Válasz | 2009. január 20. 08:01 | Sorszám: 1
Már egy órája olvastam, de még mindig nem jutok szóhoz. Ez számomra hihetetlennek tűnik.
mpd
  Válasz | 2009. január 20. 07:58 | Sorszám: 0
Ha ez igaz, akkor itt valóban vége a világnak.
Itt nem segít más, csak a géppuska.
Erős idegzetűeknek a gondola cikke: http://www.gondola.hu/cikkek/63154

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola