Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Tökre megváltozott a Gondola fórum! (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Tökre megváltozott a Gondola fórum!
Atyafi
  Válasz | 2011. december 29. 15:18 | Sorszám: 173
Máris tudsz valamit a tőzsdéről. 90%-ban pszichológia.
Az OTP könyv szerinti értekét a fundamentális elemzés adja meg, de tőzsdén kötésről-kötésre más-más áron forog.
Már csak azt kell megértened, hogy más dolog bízni a kormányban és más dolog ezt a bizalmat azzal kifejezni, hogy a pénzedet is ráteszed. A tőzsdén az utóbbi időben inkább shortolással lehetett keresni. Aki jól mérte fel a helyzetet, az a gatyáját is elnyerte a Fidesz gazdaságpolitikájában bízóktól. Nekem is jobban tetszik a longolás, de sajnos a piacnak mindig igaza van. A piac pedig az árfolyamokkal fejezi ki az ítéletét a gazdaságpolitikáról. Most az járt jól, aki tett a kormány gazdaságpolitikájára. Nem az, aki a pénzét tette rá, hanem az, aki magasról tett rá.
vanna7
  Válasz | 2011. december 29. 15:16 | Sorszám: 172
Vigasztaljon a tudat, hogy nem annyira gyakran.....
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 15:10 | Sorszám: 171
Nehéz szívvel olvaslak ...
vanna7
  Válasz | 2011. december 29. 15:05 | Sorszám: 170
" s mikor a szelet fogták, a parasztnak is jutott" mondá jó Aranyunk.....én is úgy gondolom, hogy ha egy magyar embernek is jut belőle, nem igen érdekes, hogy az éppen " kitudja milyen pénz".....Isten tudja, ha magyarnak is eljuttatja, jó pénz az bizony
Békáscity
  Válasz | 2011. december 29. 15:01 | Sorszám: 169
Egyetértek veled Lászlónő ügyben.
kritikus
  Válasz | 2011. december 29. 14:56 | Sorszám: 168
Bízom benne, hogy a tudás, szakértelem, nem kizárólag diploma-függő. A kormány, a parlament kellő körültekintéssel megteremtette a befektetők számára kedvező, a munkavállalók számára tökéletesen kiszolgáltatott léthez a kereteket, már csak az a kérdés, hogy a folyamatosan szűkülő vásárlóerő kit mennyire mobilizál befektetésre itthon v. külhonból. Mint eddig láttuk, keveseket. viszont amint olvashatom, a spekuláció jelenléte a gondolán erőteljesebb, mint a termelésé.
hááát, akkor valami hibádzik az eredeti plebejus, termelés és munkaközpontú elképzelés megvalósítása terén.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 14:44 | Sorszám: 167
A tőzsde meg az eszükre büszkék átverési játszmája, valamint a ki tudja, milyen úton-módon szerzett vagyonok tisztára mosásának egyik eszköze.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 14:42 | Sorszám: 166
Tehát nem érdekes az OTP saját ereje, jó üzletpolitikája, beágyazottsága, nem önmaga számít, hanem az, hogy miféle vélekedések áldozata! Azaz: itt-a-piros-hol-a-piros!
vanna7
  Válasz | 2011. december 29. 14:41 | Sorszám: 165
Nem, félreértettél, én a tőzsdézést az "itt a piros hol a piros"játékkal való összevetést találtam sértőnek.
Az egyik egy gazdasági alapon működő, némi tudást és információt, időt igénylő adózott törvényes pénzkeresési, és sajna pénzvesztési lehetőség , ami , ha sikeres inkább hozna be az országba mint vinne.

Az "itt a piros hol a piros" pedig ártatlan , buta emberek kis pénzéből élő utcai CSALÁS....

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 14:41 | Sorszám: 164
Lászlónét illetően kénytelen vagyok neked igazat adni. Nem tudom, miért esett rá a választás. Dehát ne legyen igazunk (balsejtelemtől sújtott szmájli).

Azért örülök, hogy adsz esélyt ennek a "vacak" kormányzatnak .

Atyafi
  Válasz | 2011. december 29. 14:37 | Sorszám: 163
Az OTP azért esik, mert Matolcsy most adja el azokat a magánnyugdíjpénztári részvényeket, amik a nyugdíjvagyonból kerültek az államhoz. A 6100 forintos papírokat most 3000-en szórja. A végtörlesztés "remek" ötlete is lecsapódik a bankpapíron.
A kisbüfik a saját pénzükkel szavaznak arról, hogy megveszik-e ilyen "olcsón" azokat a részvényeket, amik az egyáltalán nem esélytelen országbedőlés esetén ezervalahány forintra eshetnek, vagy akár ezer alá is.
Ezért nehéz kenyér a spekulálás.
Atyafi
  Válasz | 2011. december 29. 14:32 | Sorszám: 162
Te magad mondtad, hogy nem fizetik meg a "más"-t. Én a rezidenseket hoztam példának, te nem árultad el, mit értesz másságon.
Lehel
  Válasz | 2011. december 29. 14:31 | Sorszám: 161
Pontosan a fördítottja történik.
Akik nem akarnak róla (köz)tudomást adni, azok is megnézhetik, mi a központi baj:
http://www.youtube.com/watch?v=a-mC4gqil5c&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=n_QAG6kEgsI
Atyafi
  Válasz | 2011. december 29. 14:31 | Sorszám: 160
Az állampír a fialtatással együtt is csak nagyjából a reálértékét tartja. Ha Bóvliország bedől, akkor még azt sem.
A kormánynak sokkal több lehetősége lenne jól kormányozni, mint amennyit kihasznál belőle. A diploma nélküli Lászlónéban például nem nagyon bízok. Szerintem akadna az országban pár diplomás, aki jobb miniszter lenne nála. Ne legye igazam.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 14:28 | Sorszám: 159
Tudod, amikor olyan biztosan nyereséges Vállalkozások, mint az OTP, "Esnek", akkor azt kell mondanom, hogy ez bizony egy erősen manipulált játék, alapfogalmak ide, vagy oda.

Mikor is voltam én kormányellenes?

Atyafi
  Válasz | 2011. december 29. 14:25 | Sorszám: 158
A tőzsde nem "itt a piros, hol a piros". Ha megtanulsz pár alapfogalmat (támasz, ellenállás, trend, indikátor, kockázatkezelési és tőkevédelmi szabályok, belépési pont, nyerő pozíció futtatása, ...), akkor a nyerés valószínűbb. Még nekem is, pedig nem vagyok közgazda.
Most már kezd elegem lenni a kormányellenességedből. Igazán megfizethetnék a "más"-t is. A rezidenseket például. De ehelyett hagyják, hogy az egyébként állami kórházakban és a rendelőkben virágozzon a hálapénz és a feketegazdaság.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 14:23 | Sorszám: 157
"Például megveszem előlük az állampaírokat,"

Nocsak, állampapírok! Titokban azért reménykedünk benne, hogy a jelen vacak kormányzás ellenére fial majd valamit? Szóval nem is annyira reménytelen ez a sz.r kormány?

Atyafi
  Válasz | 2011. december 29. 14:19 | Sorszám: 156
Ez bizony a kormány felelőssége. Józan ésszel nem is lehetett remélni, hogy az egykulcsos SZJA-ból a kevés jól keresőnél maradt havi 20-30-50-ezerből munkahelyet lehet teremteni. A sok alacsony jövedelműre sokkal jobban járt volna, ha havi 1-2-5-ezerrel növelheti a fogyasztást.
A felső középosztálynak most az a legnagyobb gondja, hogyan menekítse olyan helyre (pl. burgenlandi bankokba) a megtakarításait, ahol a kormány nem fér hozzá a tulajdonához.
A tőzsdézéssel pedig éppen a karvalytőke karmaiból csípek vissza egy kis nyereséget. Ennyivel kevesebb marad a Goldman Sachsnál. Jól kitolhatok a külföldi spekulánsokkal is, akik nem bíznak abban, hogy az állam a megugró hozamokat is fizetni fogja. Például megveszem előlük az állampaírokat, ők meg csak lesnek ki a fejükből, hogy a gonosz hitelminősítőknek hittek, nem pedig a hozzám hasonló dörzsölt kisbüfiknek.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 14:17 | Sorszám: 155
Sértő? Mi sértés van abban, amikor a középosztályon, akitől a munkahelyek megteremtését várta a kormány, ezt számon is kérem? Te vagy maga a felső középosztály? (Vagy mi?)
Békáscity
  Válasz | 2011. december 29. 14:14 | Sorszám: 154
Úgy látszik ma körbejárt a hülyekígyó és mindenkit megmart ... !
vanna7
  Válasz | 2011. december 29. 14:13 | Sorszám: 153
igen....
vanna7
  Válasz | 2011. december 29. 14:12 | Sorszám: 152
...egy kicsit erős, és sértő....(szerintem)
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 14:11 | Sorszám: 151
Az egész hozzászólásomat elolvastad?
vanna7
  Válasz | 2011. december 29. 14:09 | Sorszám: 150
"Ez a kormány felelőssége?"
nem ,János bácsié a hegyről...

Nem tudom milyen kedvezményekre gondolsz. Szerintem elég szép fizetése van a kormány tagoknak, hogy némi felelősségérzetet is érezzenek .

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 14:05 | Sorszám: 149
"Másból is meg lehet élni."

No, igen közelítünk. A "más"-t miért nem tudják olyan rendesen megfizetni, mint azt az "itt a piros, hol a piros"-t amit a tőzsdén játszol?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola