Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » HÁBORÚ? (20. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: HÁBORÚ?
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2009. január 04. 21:24 | Sorszám: 45
Na ja, de a palesztinokat az arabok éppúgy utálják. Ez már csak ilyen.

Meg azért meg kell jegyezni azt is, hogy a palesztinoknak zsidó állam nélkül sem lenne jobb sora. Ez szinte biztos. Az sem biztos, hogy kevesebb erőszakos esemény lenne. Ha megnézzük a muszlim terrorizmus 80-90%-ban muzulmánokat gyilkol. Miről beszélünk? Nem vagyok én ellensége az araboknak - hibásan ideértem a palesztint is, mert megtehetem, innen nekem hót mindegy -, de nem igazán szimpatikus népség. Sokan nem szeretik Izraelt vagy a zsidókat, de az is tény, hogy Izraelt kőkemény munkával felépítették és a sivatagban teremtettek jólétet maguknak. Erre az arabok csak akkor vagy akkor sem képesek, ha olajkincseken ücsörögnek. Izrael tudtommal amúgy sosem próbált megegyezni a közös hazán a palesztinokkal. Egyből az erőszakot látta célravezetőnek. Még a britekkel is szembementek a "honfoglaláskor" - de facto erről van szó, a sokezeréves szöveg szerintem nem kell meghasson minket, semmi sem indokolta Izrael létrehozását 1945-ben. Ma viszont minden Izrael léte mellett szól. Egyébként elég szépen segélyezik a palesztinokat, azon túl, hogy bármikor jogosnak érzik a legdurvább megtorlást és beavatkozást. De hogy a fenébe lehet másképpen háborúzni? Hogy lehet megvédeni máshogy a hazát? Mert Izraelnek ez éppúgy szabadságharc és a haza védelme mint ahogy az előbb valaki oly nagy pátosszal ecsetelte a palesztinokkal kapcsolatban. Az izraeli katona is a gyerekéért és a feleségéért - vagy épp férjéért ugyebár - harcol. S míg a nincstelen palesztin földönfutónak nincs veszítenivalója az izraelinek igen, mert ő kb.ugyanolyan civilizált életet élne mint mi itt - ha lehetne egyébként, mert én mondjuk képtelen lennék ott élni...

kingvidor
  Válasz | 2009. január 04. 21:21 | Sorszám: 44
Hát ezért lenne mindenkinek, többek közt nekünk is jobb, ha végre béke volna ott és megegyezés.
Pendragon
  Válasz | 2009. január 04. 20:54 | Sorszám: 43
Hát ez is egy vélemény... ))))
libafox
  Válasz | 2009. január 04. 20:51 | Sorszám: 42
Izraelnek nincs hova hátrálni

Aranyos, cukimano vagy...

Hát nem a faxt drága ecsém, már mióta a spájzunkban vannak?

pfz
  Válasz | 2009. január 04. 20:39 | Sorszám: 41
"A cseh kormány védelmi jellegűnek tartja az izraeli hadműveletet Dátum: 2009-01-03 22:37:13"

Micsoda védelem az, hogy meggyilkolják a palesztin gyerekeket!? Ja persze, mert ha felnő, arab terrorista lesz belőle.

Izrael igényt tart az ősi földre. Csakhogy a palesztinoknak ugyanilyen joguk van ott élni, de nem férnek el, nem férnek össze. Ha nem férnek el, akkor az egyik fél elpusztul, vagy új hazát keres. 1967-ben hatnapos háborúban az arabok el akarták törölni Izraelt a Föld színéről. Minden irányból támadtak, de Izrael legyőzte őket. Az erőviszonyok ma is ilyenek. Ebből az következik, hogy a legjobb megoldás az lenne, ha az arab testvérnépek adnának új hazát a táborozó palesztinoknak. Arab élettér van bőven, kb. egy kontinensnyi.

Még egyszer hangsúlyozom, hogy mindkét népnek joga van a földterületre. Ha nem férnek el, az egyik meg kell hogy hátráljon. Izraelnek nincs hova hátrálni, a palesztinoknak az arab világ könnyűszerrel tudna új otthont adni. A történelemben az ilyen kérdéseket az erő döntötte el, és most is ez van, csak józan belátással ezt meg lehetne oldani gyermekhalál nélkül is.

Pendragon
  Válasz | 2009. január 04. 20:37 | Sorszám: 40
Valamivel bizonyítani kéne, hogy a "minden"-be Izrael állam is beletartozik.

Mert erre nincs sok példa a zsidó nép történelmében, sem a Kr.u. 70-ben történt szétszóratottságuknak előtte, utána meg még annyi se.

Te tudsz ilyen történelmi szimbiózisról? Amikor a zsidók nagyobb közösségei hosszabb ideig éltek más népek mellett, vagy között, és ez nem vezetett kibékíthetetlen konfliktusokhoz?

Istenostora
  Válasz | 2009. január 04. 20:36 | Sorszám: 39
Katt. a videóra:
http://postmanpatel.blogspot.com/2009/01/gaza-street-market-bombed-and-many-men.html
Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. január 04. 20:00 | Sorszám: 38
"Ez aranyos.Először állást foglalnak, utána meg a helyszínre utaznak tájákozódni.
Virág elvtárs, de ez az ítélet!"

Hát, igen.. :-(


Mégsem tetszik a cseheknek az izraeli offenzíva
2009. január 4. 15:58
FigyelőNet, MTI

Az Európai Unió soros elnökségét betöltő Csehország kormányfőjének szóvivője "súlyos hibát" követett el azzal a nyilatkozatával, amelyben védelmi jellegűnek nevezte a Gázai övezet elleni izraeli szárazföldi hadműveletet - jelentette ki vasárnap Prágában a cseh külügyminiszter.

A szóban forgó szóvivő, Jirí Frantisek Potuzník szombaton kijelentette, hogy az utóbbi napok eseményeinek fényében a palesztinok elleni izraeli szárazföldi hadműveletet "inkább védelmi, mint támadó" akcióként értelmezi a cseh kormány. "Arról van szó, hogy átlépték a Gázai övezet határát, nincs erőszak, nincsenek áldozatok. További információkat várunk, több részletet kell megismernünk" - mondta Potuzník első nyilatkozatában.

"Ez egy egyéni hiba volt, sajnos, egy nagyon súlyos hiba" - mondta Karel Schwarzenberg cseh külügyminiszter a CT1 prágai közszolgálati televízió egyik műsorában. Potuzník nyilatkozata után Schwarzenberg szombat este Brüsszelben kiadott közleményében rámutatott, hogy nem okozott meglepetést az izraeli szárazföldi művelet megindítása. Mindazonáltal felhívta a figyelmet arra, hogy az önvédelemhez való elvitathatatlan jog sem hatalmaz fel egyetlen államot sem olyan akciókra, amelyek a polgári lakosságot tömegesen sújtják. A külügyminiszter a Gázai övezet lakosainak szánt humanitárius segélyek eljuttatásának megkönnyítését, valamint a tűzszünet helyreállítását szorgalmazta, az EU-külügyminiszterek december 30-i állásfoglalásával összhangban. .....
..... http://www.fn.hu/kulfold/20090104/megsem_tetszik_cseheknek/

ltiemer
  Válasz | 2009. január 04. 20:00 | Sorszám: 37
Nem tudom mire mondod,hogy nemigaz,mert én is ugy értettem,hogy Izrael kormányának nem érdeke a béke.A nép sohasem akar háborut,csak a vezetők politikai-hatalmi,és gazdasági érdekből intézték ugy,hogy a szerencsétlen nép fanatizált része is azt akarja.Amerika fellépett a Csecsenek és a Gruzok miatt az Oroszokkal szemben,de Izraelt soha nem marasztalta el a lényegesen kegyetlenebb akciók miatt!Annak idején Reagen elnököt gunyolták szellemi képességei miatt/lehet,hogy betegségének voltak előjelei/de ez a leköszönő elnök a nyomába sem léphet.
kingvidor
  Válasz | 2009. január 04. 19:13 | Sorszám: 36
Ez nem igaz. Minden országnak, népnek és embernek elemi érdeke a béke, ugyanis békében élni jobb, mint állandó fenyegetettségben, kegyetlenkedésben és embertelenségben.
A jelenlegi kormánynak viszont valóban nem érdeke a béke, mert kezdettől fasiszta és háborús politikát folytat, ezt láthattuk a libanoni népirtás idején is, rémisztgetni akarják az állampolgáraikat, hogy azt higgyék, hogy csak örökös háborúval és népirtásokkal lehet ott rendet tartani, ezért őket válasszák újra. A gyalázatos offenzíva a sokszáz palesztín lemészárlásával színtiszta kampányfogás, belpolitikai célokat szolgál, mert - ahogy itthon is láthatjuk - vannak olyan emberek, akik a hatalom megtartásáért minden gazságra képesek.
ltiemer
  Válasz | 2009. január 04. 17:56 | Sorszám: 35
Én ugylátom,hogy Izraelnek nem érdeke a béke.Elsősorbam Amerika és egyéb pénzügyi körök támogatásával tudják működtetni a jelentős haderejüket/még jelentős mgyarországi befektetésekre is marad bőven pénzük/ láthatóan a Palesztinok kiírtása és elüldözése a cél.Ez a népírtás nem zavarja a "demokratikus" Amerikát,sem az Európai nagyhatalmakat.Ugy tünik,hogy a Hamász vezetőit is Izrael irányítja.
Pendragon
  Válasz | 2009. január 04. 17:11 | Sorszám: 34
Izrael állam valójában egy mesterséges képződmény, amelynek a létrehozói, vezetői, de a népe sem akart SZERVES KAPCSOLATOT KIALAKÍTANI a környezetével. Ideológiája „a Jahve által nekik ígért föld”-re alapozódik, népének mentalitása a beléjük nevelt kultúrfölény (az Übermensch ideológia totális leképeződése) sulykolása. A szomszéd népeket agresszív katonai akciókkal, helyi vérengzésekkel, és a fegyvereinek szuper-minőségével tartja féken.

A pénzügyi háttér-világhatalommal való összefonódása révén korlátlan pénzforrások állnak rendelkezésére, és lobbystáinak döntő szerepe van az USA hivatalos uralkodó köreiben, ezért gyakorlatilag vétó-joga van a nemzetközi fórumokon (pl. ENSZ).

És mégis bajban van!

Azon a tényen, hogy sivatagi övezetben fekszik, változtatni nem tud. A vízhiány egyre nyomasztóbban nehezedik rá. Amíg az ottani honos népek ehhez hozzá vannak szokva, az európai vagy amerikai kényelemben élt újgazdagok nem!

„Fajtiszta” népességük fogyása nekik ugyanúgy problémájuk, mint a világ összes „gazdag” népének. „Felhígulásuk” elkerülhetetlen. A palesztinok sokszorta gyorsabban szaporodnak, így előbb-utóbb elmerülnek az „arab tengerben”, vagy hegemóniájuk megőrzése érdekében tömegpusztító eszközökhöz kell folyamodniuk, ami egyben a világ-végükhöz vezet.

A globalizálódás – ami egyetlen, a hasznosság szempontból vizsgál minden közösséget, népet, nemzetet – azonnal át fog gázolni rajta, mihelyt az internáci tőke csúcsmenedzsmentje arra a következtetésre jut, hogy több haszon realizálható a térség helyi hatalmasságainak megnyerése révén, mint az ő fegyveres erőinek fönntartásával.

Ez az idő elég közelinek látszik. Ezt onnan tudhatjuk, hogy hazánkban is gőzerővel építik azokat a házakat, lakótelepeket, stb., amelyekbe majd az onnan menekülők családtagjait helyezik el.

Az irodaépületeket pedig azok számára, akik majdani főnökeink lesznek.

Pendragon
  Válasz | 2009. január 04. 16:29 | Sorszám: 33
Béla bácsi, a házmester,
amikor a házbeli Schwartz bácsit sárga csillaggal a mellén gettóba költöztették:
„Lehet, hogy minden zsidó gazember, de ez a Schwartz…”

Majd miután Schwartz visszajött, marha nagy kommunista pártjelvénnyel a hajtókáján:
„Lehet, hogy minden zsidó ártatlan, de ez a Schwartz…"

kingvidor
  Válasz | 2009. január 04. 16:23 | Sorszám: 32
"Most csak azért Izraelt agresszornak kikiáltani, mert ő az erősebb és a gyilokban hatékonyabb szerintem nem jogos."

Relativizálunk amolyan született libernyák módjára? Ha szerinted idegen területek megszállása civilek gyilkolászásával nem agresszió, akkor mi az?
Gáza palesztín terület, amit nemzetközi békeszerződés véd és amelyet többek közt Izrael is elismert, amikor kivonult onnan, habár mindenféle blokáddal próbálja azóta is lehetetlenné tenni az ott élő és oda menekülő másfél millió nyomorgó palesztín életét. A többszáz áldozatot követelő agresszió előtt nem volt egyetlen olyan rakétatámadás sem, amely akár egyetlen zsidó életébe került volna, tehát nem volt indoka a mészárlással egybekötött inváziónak. Aki itt egykutyázik, az semmivel sem különb az itteni egykutyázóknál.

mezeiegér
  Válasz | 2009. január 04. 16:11 | Sorszám: 31
Hát a Dalai Láma se ért el több sikert a palesztinoktál, a Tibeti függetlenség ugyanúgy nincs sehol ahogy a palesztin függetlenség. Gandhi esetében pedig néhány száz millió indiai élén szállt szembe néhány tíz millió brittel, ami tízszeres számbeli fölény.

Valószínűleg nem véletlen, hogy a 6 milliós izrael csak annyi szomszédos területet tart megszállva ahol 4 millió arab él. Ha az angol-indiai 1:10 arányhoz hasonlóan ők is 60 millió arab megszállásával kisérleteznének, előbb utóbb nyilvá ők is belebuknának.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2009. január 04. 15:58 | Sorszám: 30
Ebben elég könnyű jósolni.

A világ, Európa közvéleménye egyértelműen Izraelt tartja az agresszornak a palesztin ügyben, ha az a kérdés, illetve demonstrálnak még úgy, hogy egyik félnek sincs igaza - ez az, amit én is gondolok. Most csak azért Izraelt agresszornak kikiáltani, mert ő az erősebb és a gyilokban hatékonyabb szerintem nem jogos.

Shakespeare minden műve tökeletes portréja az embernek. A Velencei kalmár pedig az egyik legjobb. Különösen, hogy abszolút távol van akár a filo- akár az antiszemitizmustól vagy bármilyen ítélkezéstől.

Földlakó
  Válasz | 2009. január 04. 15:24 | Sorszám: 29
Ennek klasszikus megfogalmazása nem Márai, hanem Shakespeare érdeme. Tessék megnézni a Velencei kalmárt s abban minden benne van. A mai világhelyzet is. Véleményem szerint a következmények is, mert Sh. olyan géniusz volt, hogy valamiképp a jövőbe látott.

Egyébként amit Marci ír (a következő H. csak idő kérdése), szó szerint hallottam egyszer Molnár Tamás US filozófustól New York-i otthonában.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2009. január 04. 15:23 | Sorszám: 28
Nyugodj bele a dologba.
Én is belenyugodtam már, hogy a hülyéknek kár magyarázni.
kingvidor
  Válasz | 2009. január 04. 14:41 | Sorszám: 27
Szóra sem érdemes...
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2009. január 04. 14:40 | Sorszám: 26
Valahogy ez áll a muszlimokra is. A két kultúra teljesen rokon abban a tekintetben, hogy mindenki fölé helyezi magát és képtelen együttélni másokkal.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2009. január 04. 14:37 | Sorszám: 25
48 és 56 is hasonló érzéseket kelt bizonyos mértékig. De nem szabad elfelejteni, hogy ezek a forradalmak győztek. A szabadságharcok nem győztek. A szabadságharcosok vezérei sok szempontból voltak bűnösek. Ha felmérik az erőviszonyokat, akkor más eszközöket választanak. 1849-ben ez nem volt egyértelmű, mert volt esély a győzelemre, de ennek feltételeit lerombolták. 56-ban az ember elhitte, hogy valamilyen úton-módon csak van esély a győzelemre, de az egész biztos nem az volt, ahogy csinálták. Igen: NAgy Imre agyatlan idióta volt, aki közvetlenül felelős sokezer magyar fiatal haláláért. Ő maga provokálta ki a politikai ostobaságával a SZU intervenciót, pedig lett volna esély a túlélésre.

Utólag azonban mindig könnyű okosnak lenni. A probléma azokkal van, akik utólag sem okosak és hajtják a maguk "igazát" a forradalomról, a szabadságharcról és egyéb a valóságtól messze elrugaszkodott dolgoktól. Meg van a helye és ideje annak, amikor van esély többet elérni mint, ami van. Vágyni mindig többre kell. Alkudni is mindig többre kell, hogy legalább kevesebbet nyerjünk.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2009. január 04. 14:27 | Sorszám: 24
Nagyapám szerint tehetetlen ember nincs.

A tehetetlenség érzése az ostobáké, akik olyat akarnak, amit nem lehet és mégis azt akarják elérni, miközben ki kéne húzzák a fejüket a homokból.

Mind a hamasz mind a radikáljobb csőcselék pont azt erősíti, ami ellen "küzd". Tessenek esetleg a 80 iq-s futballhuligánoknál komolyabb vezetőket meghallgatni.

Gyurcsány és Demszky hatalmon maradását a szélsőjobb csőcselékének köszönhetjük.

kingvidor
  Válasz | 2009. január 04. 14:16 | Sorszám: 23
"A palesztinokat ugyan sajnálom, de a hamaszt és az összes többi agyatlan idiótát..."

A radikálozás esetükben hülyeség. Ha szerinted a hazafik és szabadságharcosok, akik a területükre betört idegen megszálló terroristák ellen harcolnak, idióták, akkor gondolom a 48-asokról és 56-osokról is hasonló véleményen lehetsz.

Ez a háború semmi másról nem szól az arabok gyilkolásának élvezetén túl, mint arról, hogy Izrael köpve minden nemzetközi szerződésre, meg akarja szállni Gázát, hogy az utolsó kis tengerparti szakaszt is elvehesse az araboktól, egyrészt meg a tengerre nem tudnak falat építeni, másrészt mert mindig is terjeszkedni akartak és akarnak.

A – Golán-fennsík, szír terület 1967 óta izraeli megszállás alatt

B - részben Izrael által megszállva

C – Gázai övezet, palesztin terület, 2005-ig izraeli megszállás alatt http://oldalfold.gportal.hu/gindex.php?pg=23999780

Marco
  Válasz | 2009. január 04. 14:16 | Sorszám: 22
A zsidók olyan undort keltenek maguk ellen az egész világon a palesztinok mészárlásával, hogy a következő Holokauszt csak idő kérdése.

Márai írta valahol, hogy a zsidókkal mindig ugyanaz játszódik le. Először mindenki sajnálja a szegény üldözötteket, aztán viselkedésükkel kihívják maguk ellen a többséget, mire előbb-utóbb jönnek a zsidóüldözések. Aztán megint megsajnálják a szegény üldözötteket, befogadják őket, majd megint megutáltatják magukat, és kezdődik minden elölről.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2009. január 04. 14:15 | Sorszám: 21
A hamasz szerintem nincs abban a helyzetben, hogy provokálja az állig felfegyverzett izraeli kormányt.

Nehéz ezzel a háborúval bármilyen oldalról azonosulni: és nem is kell.

Épp ez az aránytalanság, amit én hoztam fel először, ami miatt nagyon nem tudom sajnálni a hamaszt. Az első rakétákat úgy olvastam ők lőtték ki. Mi volt ennek a célja? Képtelenek erővel győzni. Ezt be kéne lássák. Mit csináljanak? Ezt biztos nem, de nem is az én dolgom megmondani. Vannak példák: Dalai Láma, Gandhi. Több sikert értek el teljesen más eszközökkel mint a mi elmebeteg imámok által felbújtott agyatlan muzulmán csőcselékünk.

A probléma ott van, hogy a muzulmán nem olyan mint a hindu vagy a buddhista. Nem véletlen, hogy a magát felsőbbrendűnek hívő ember egy másik magát felsőbbrendűnek hívőtől kap leckét.

A szenvedésük az idők végezetéig fog tartani. Sosem lesz béke. Ilyen a kultúrájuk. Az iszlám kultúrát kell megváltoztatni, hogy a világ biztonságban élhessen tőlük.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola