Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Amerika!!-Csak nektek:) (23. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Amerika!!-Csak nektek:)
attilabacsi
  Válasz | 2005. július 21. 00:22 | Sorszám: 271
...Attila bacsi korabbi indian szamillioira egy hiteles adat 1676 bol....

Hiteles ? Ki hitelesitette?

Gondolom ez egyenesen az indianok sajat angol nyelvu lakonyilvantartasbol lett ki fotokopiazva teljesen eloitelet-mentes marslakok altal, ugye?

Vagy talaltatok egy indiant aki nevszerint ismerte az egesz csapatot?

Esetleg lehet hogy mar csak az elvemaradottakat szamoltak?

Kinek van kedve tomegsirokat kiasni hogy a sajat bunosseget igazolja, nem igaz?

vasi
  Válasz | 2005. július 20. 23:37 | Sorszám: 270
Na most akkor POLITIKAI???vagy KOMISSZAR???

A magyar seregben a pol tiszt volt az orosz komisszar megfeleloje..Na errol meg ennyit )

vasi
  Válasz | 2005. július 20. 23:36 | Sorszám: 269
Az 1600 evekben az eszak amerikai indianok kozul mondjuk az illinois indianok valoban termeltek meg dinnyet is es kukoricat ,babot.De az indian tribesekre ez nem volt jellemzo!!Az irokezek pld Illinoisba ha betortek mindig mindent elertek mert az itteni indian torzsek,zomeben mezogazdalkodassal foglalkoztak,amit mar az 1600 evekben az itt eloszor berendezkedo franciaktol hamar eltanultak.A haboruhoz nem igen ertettek,ezt La Salle is leirja utikonyveben!!Jellemzo Attila bacsi korabbi indian szamillioira egy hiteles adat 1676 bol..Az Illinois territory-ban elo legnagyobb lelekszamu indian torzs/illinois/mintegy 6700 fot szamlalt..Ezen kivul meg elt 5 mas torzs ezen a nagyon nagy termekeny teruleten.A fox indianok mintegy haromezer fot szamlaltak,ok pld kereskedessel es trapperkedessel foglalkoztak.Az illinois torzs aztan elhagyta osei foldjet es ma a tribes kozpontja Oklahomaban van!!!
gajo
  Válasz | 2005. július 20. 23:15 | Sorszám: 268
Nem vagy te se magyar, se amerikai. Te egy egyszerű politikai komisszár vagy, akit valaki, valamilyen célból ideküldött.

/Egyébként az észak-amerikai indiánok többféle növényt is termesztettek - természetesen ahol az időjárás lehetővé tette./

vasi
  Válasz | 2005. július 20. 21:56 | Sorszám: 267
A magyarok oshazajarol valoszinu tobbet tudok mint Te te kis plasztik tudos )
vasi
  Válasz | 2005. július 20. 21:55 | Sorszám: 266
Primitiv vagy TE
gajo
  Válasz | 2005. július 20. 21:41 | Sorszám: 265
Vasi ! Az arcodnál csak a primitívséged nagyobb (de az nagyon, nagyon sokkal nagyobb)!
Nem vagy te vevő semmiféle gondolatra, az agyad olyan mint Ágnes asszony lepedője.

Azért arra kiváncsi lennék, hogy KAPITALISTA FENSÉGED szerint hol volt a magyarok őshazája ?

vasi
  Válasz | 2005. július 20. 21:17 | Sorszám: 264
Mindegy hogy Te mit erzel,hogy kinek mekkora az arca ,a szellemem pallerozottsaga veled szemben azt hiszem megengedheti<Atttila bacsirol mas a velemenyem, ugy erzem hogy o egy fotelban ul az ablak elott es a maga elott latott tajrol azt hiszi hogy az amerika,pedig csak a hatso baromfiudvart latja...

Az amerikai oslakosok az o kezdetleges technikajukkal meg egy szem buzat sem tudtak ultetni,addig amig az europai ember meg nem jelent,nemhogy aranyat banyasztak volna,amihez azert mar kell egy kis technologia!!!

Egyebbkent ha mi magyarok az oshazaban maradtunk volna akkor most Parizs negyezer kilometerrel nyugatabbra lenne tolunk,valahogy nagyon finoman erzekeltettem veled szellemed nem idevalo setesuta botladozasait..

En nem hasznalok serto szavakat,csak en mar reg ota elek a kapitalizm,usba,es itt nem divik hulyesegekkel traktalni a masikat,eloszor azert mert nincs ido vegighallgatni,masodszor meg arra sincs ido hogy hulye valaszon torjem a fejem!!Minden okos gondolatra vevo vagyok..

gajo
  Válasz | 2005. július 20. 20:26 | Sorszám: 263
Vasi ! Én az amerikai kontinensről írtam,Alaszka-Tűzföld.
Ne védd azt amit nem lehet! Az amerikai,ausztrál kontinens, Újzéland.. stb. elfoglalása, elrablása,meghódítása erkölcsileg és jogilag is védhetetlen.
Ha az USA mai területét nem szállja meg az idegenek hada, úgy az ott évszázadokon keresztül bányászott arany most az őslakosoké lenne, vagy a föld mélyén pihenne.
Mit szólnál ha egy idegen civilizáció csak úgy elfoglalna benneteket, mert ti hozzájuk mérve nagyon primitívek vagytok.

Egyébként úgy érzem, hogy túl nagy az arcod!

Ha megkérhetlek a továbbiakban ne használj olyan szavakat melyek kimondottan sértőek, én nem használtam!

attilabacsi
  Válasz | 2005. július 20. 16:10 | Sorszám: 262
Itt van egy kis adalek a hires olcso kolcsonokrol amire olyan buszke vagy.
http://www.rense.com/general67/BB.HTM

Housing Bubble:
Bankrupting Suburbia
By Kentroversy 7-18-5

Nem csak en latom igy hanem a profik is.

Izelitoul: a NASDAC 2000-ben 6 trillio dollarba kerult a befektetknek.
Az ingatlanbuborek kipukkadasa kb 3 szor annyiba fog kerulni.
A kulonbseg meg annyi hogy a NASDAK-on az emberek "csak" a megtakaritott penzukkel jatszottak es veszitettek.
Az ingatlanpiacon pedig a kozeposztaly a tetot jatsza el a feje felol.

A cikk hosszu, de tanulsagos...

attilabacsi
  Válasz | 2005. július 20. 14:10 | Sorszám: 261
...A spanyolok neked jottek jot mert megint egy butasagodat kijavitottam....

Nem biztos...

Szerintem inkabb neked, mert sok kenyelmetlen tortenelmi dolgot lehet rajuk kenni.

Amerika ugye az amerikaiake.
Es hogy ki amerikai, az nem feltetlenul egy-egy dokumentum kidasaval es alairasaval dontheto el.

vasi
  Válasz | 2005. július 20. 13:28 | Sorszám: 260
Bocsanat,edukacios es Kansas!!
vasi
  Válasz | 2005. július 20. 12:37 | Sorszám: 259
Kanzas elegge delen van!!Biztos hallottal a Southern Baptist church-rol..Oriasi az erejuk,es az o nyomasukra tortenik mindez!!Sehol a vilagon ilyen buta kontrasztokat nem lattam!!A nep bigott vasarnap delelott a templomok csurig ..Rendkivul naivak,igaz pozitiv iranyban is!!Az edikacios szintjuk az nullaval egyenlo de csak a High shoolban!!!
mpd
  Válasz | 2005. július 20. 08:12 | Sorszám: 258
(„Törlik az evolúció említését is az iskolai tantervekből Kansas államban. Így döntött az állam oktatási testülete a héten. Ezzel ugyan még nem tiltották meg a fajok eredetének oktatását az állam iskoláiban, de törölték az előmenetelhez szükséges tesztekből. Ezzel Kansas csatlakozott azokhoz az államokhoz, ahol már eddig is törölték Darwin elméletét a tanítandó iskolai anyagból.

A kansasi döntés a »teremtéstudomány« híveinek győzelme. A konzervatív vallási csoportok a Föld és az élet, de különösen az ember kialakulását a Bibliát szó szerint értelmezve akarják tanítani. Korábban Alabama, Új Mexikó és Nebraska államok hoztak hasonló döntéseket, az evolúciót csupán az egyik lehetséges elméletnek minősítve. Alabamában a biológiai tankönyvekre kötelező ráragasztani a figyelmeztetést, mely szerint az evolúció »vitatott elmélet, amelyet némely kutatók az élet keletkezése tudományos magyarázataként mutatnak be«. Miután a világ keletkezésének bibliai történetét nem sikerült kötelező iskolai anyaggá tenni, a fundamentalisták most a darwinizmus teljes kiszorítására törekednek." (Népszabadság, 1999. augusztus 14.)- A fordító.)

vasi
  Válasz | 2005. július 20. 05:34 | Sorszám: 257
A spanyolok neked jottek jot mert megint egy butasagodat kijavitottam..

Az amerikai harcmodor nem az asztalom ))

attilabacsi
  Válasz | 2005. július 20. 00:03 | Sorszám: 256
...Az indianok Californiai fejeert valoban fizettek,de nem az angolok,hanem szaz evekkel korabban a Spanyolok....

Ja ... szerintem a mai amerikaiak collective utodai a kontinens meghoditoinak...
A spanyolikra jutott a mocskos munka latvanyosabb resze es az angoszasz reszet tortenelemnek meg gondosan atfenyeztek azota...

De a kozelmult haborui azert vilagos kepet adnak az amerikai harcmodorrol es altalanos moralrol.

Az elso iraki haboruban a bekekotes utan legyilkolt es elevenen eltemetett visszavonuloban levo tobb mint 100.000 iraki es a a mostani haboruban a betiltott NAPALM hasznalata Falujah-ban fenyesen bizonyitja hogy miert keruli el az USA a nemzetkozi birosagokon valo reszvztelt....

Es ez mar a "civilizaltab" amerikai fajta...
Elgondolhatjuk hogy par szaz evvel korabban hogyan festettek...

Persze... milyen jol is jonnek azo a spanyolok, nem igaz?

vasi
  Válasz | 2005. július 19. 23:57 | Sorszám: 255
Majd egyidoben nyomtuk a gombot,azert jpo hogy masokat is erdekel a dolog..Regebben meg asatason is voltam,szinten egy erodnel,ami szinten az angol -amerikai haboruban pusztult el..
vasi
  Válasz | 2005. július 19. 23:56 | Sorszám: 254
Egy kicsit feljebb pontosabban leirtam..Jomagam a feltart Oswego erodnel jartam,innen huszot milesra amit az irokezek romboltak le!!!
vasi
  Válasz | 2005. július 19. 23:54 | Sorszám: 253
A torzsszovetseg!
Mohawk,Onandoga,Cayuga.Oneida,Seneca,Tuscarores,es a hires hetedik akik szinten nem irokez nyelvet beszeltek,volt a Cheroke!
Ezek mind az angolok oldalan alltak az akkoi George Washington teruletrablo politikajuk miatt!!A teruletuk oriasi volt hiszen az 1660 evekben meg New York kornyeketol Illinoisig tejedt ezek hatalma..Virginiaban az angol settlerek ezen torzsekkel illetve azok szovetsegeseivel talalkoztak..Ma az Irokezek legeszakibb torzsei montreal kornyeken vannak..
onogur
  Válasz | 2005. július 19. 23:53 | Sorszám: 252
élnek=éltek
onogur
  Válasz | 2005. július 19. 23:52 | Sorszám: 251
Mondom, hogy semmi közük egymáshoz, az irokézeknek még a nyelvük is más nyelvcsaládba tartozik.
Találtam egy térképet, az irokézek még ezen is "other nations and groups" és az algonkinoktól eltérően az Ontario-tótól délre élnek.
http://www.leveillee.net/ancestry/algonkin.jpg
vasi
  Válasz | 2005. július 19. 23:45 | Sorszám: 250
Az irokez torzsszovetseg vagy Algonquin torzsszovetseg irhattam volna igy is!!!Az irokezek,a mingok, a tuszkarorak,az Illinois indianok,es meg nehany tartozott a szovetsegbe!!Pld Osceola ,Pontiac csak nehany nagyot mondok!!A Blackhawk indianok stb.Ennek a szovetsegnek a legnagyobb letszamat az Irokez torzsek adtak,akik maguk is vagy hat torzs volt!!!Valoszinu ezen vagy elakadva!!Tudtak ok szovetsegeket kotni,nezd pld az Oneidakat???Vegig Washington mellett voltak,es cserebe az ezustbanyaszat jogat kaptak/kituno otvosok/Van egy lancom sajnos viselni nem leget mert tobb mint fel kilos szinezust,es feldragakovekkel diszitettek,azok kozul is a legtobb,egy erdekes kekes zoldes szinu.Ezek az indian vezetok szomoru veget ertek,Pontiacot az akkori hivatalos kormanyzat olette meg mikor a del Illinoisi szulofaluja kozeleben Canadabol hazajove latogatast tett egy francia baratjanal..
onogur
  Válasz | 2005. július 19. 23:36 | Sorszám: 249
NA neee!!!
Az irokézeknek semmi közük az algonkinokhoz. Más nyelv, más nép.
vasi
  Válasz | 2005. július 19. 23:14 | Sorszám: 248
Sajnos megint vakon toporogsz,azt mondod az irokez torzsszovetsegbol hirmondo sem maradt!!!

Pontosan ok maradtak meg es szaporodnak szep szammal koszonheto annak,hogy vegig lojalissak voltak Gyorgy kiralyhoz,igy a kivonulo angolokkal egyutt a torzsszovetseg is kivonult megalapitva maganak az Algonquin indianok teruletet csak eszakra Torontotol!!

Az indianok Californiai fejeert valoban fizettek,de nem az angolok,hanem szaz evekkel korabban a Spanyolok..

Az amerikaiak mikor Californiaba ertek,eloszor levertek a spanyolokat,majd megszntettek a kegyetlenkedo torvenyeiket..

vasi
  Válasz | 2005. július 19. 22:59 | Sorszám: 247
Gajo! Ma az indianok,ha az ellopott aranyert inditananak pert,az letrejohetne,de inkabb mexikoban az aztekok kincse urugyen,es Peruban az inkak kincse urugyen,ugyanis szamottevoen onnan loptak aranyat,a SPANYOLOK ))

Akkor mikor az elso feherek itt partraszalltak,mar kihalt az az ndian kultura ami a legtavolabb tudott menni,Aszak -Amerikaban,ezek voltak a dombepito indianok.a mai Illinois deli reszet uraltak nagyjabol a Missisipi mellett..A dombok ma is kiemelkednek az ottani siksagbol es a tetejet erdok koronazzak erdekes,az amugy eleg lapos foldon!!!Az indianok a femmuvesseget sem ismertek,ennek ellenkezojekent Maliban a feketek ezer evvel korabban mar rezet ontottek!!!

Az aranylaz idejen meg kitermeltek az aranyat ))

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola