Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Amerika!!-Csak nektek:) (24. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Amerika!!-Csak nektek:)
attilabacsi
  Válasz | 2005. július 19. 22:57 | Sorszám: 246
Az legyilkolt amerikai indianok szamat tenyleg nehez pontosan megallapitani...
Es persze nehez tobbszaz eves kemeny es ellenorietlen tortenelemhamisitast kiiktani.

De tudva hogy ez a termekeny fold mennyi embert tudott eltartani es adott teruletek nepsuruseget vizsgalva ki lehetett szamitani hogy Kolombusz idejen 50 es 150 millio oslakost is lehetett talalni...

A "modern" kutatok szeretik kulonfele betegsegekbe mint a baranyhimlo es mas nem aggressziv esemenyekbe belegyomoszolni a hianyzo milliokat, de akarmennyit is fogadunk el eredeti nepsurusegnek az Ezsak-amerikai kontinensen, a vilag egyik legtokeleteseb nepirtast hajtottak vegre Amerikaban.

Nem tipikus, hogy a szamokon akadsz fel, es kozben elegansan elsiklasz a teny felett hogy egy verfurdoben dagonyazol?

attilabacsi
  Válasz | 2005. július 19. 22:28 | Sorszám: 245
...A legnagyobb, az irokez torzsszovetseg, a fuggetlensegi haboru idejen ...

Ajjaj... adigra mar hirmondo is alig maradt beloluk.
Es a tortenelemkonyveket is sikerult atirni...

Californiaban pedig penzt adtak levagott indian fejekert !
Sot voltak torvenyek hogy irtani kell oket !
Manapsag eleg sok konyv foglalkozik ezekkel.
Persze ami nem illik az amerikai alomba, azt automatikusan cenzurazzak...

Az Ensszel az a baj hogy mostmar nem ugral az amerikai utasitasokra.
Sem tobb sem kevesebb korrupcio nincs benne mint barmi mas hasonlo nagysagu szervezetben.
Az USA a Haliburtonnal megy egy egesz iparaggal ami a haborubol profital semmi esetre sem kritizalhat senkit.

Atomcsapassal eloszor az USA fenyegetozott, hogy felrugja a tobb evtizedes nemzetkozi megallapodast hogy eloszor nem mer atomcsapast, csak valaszkent.
Nem csoda hogy ennek hatasara elindul a gozgep....
(en sem most jottem le a falvedorol)

gajo
  Válasz | 2005. július 19. 21:47 | Sorszám: 244
Az indiánok száma nekem is soknak tűnik, viszont erről jutott eszembe, hogy néhány éve egy indián származású jogász, pert akart indítani az indiánoktól/teljes kontinens/ "elszállított" arany kamatos visszaadása végett. Kiszámították, hogy az arany tömege meghaladná a föld tömegét. A per elmaradt, nem emlékszem hogy miért.
gajo
  Válasz | 2005. július 19. 21:37 | Sorszám: 243
Óriási gerenda... Hm. Jó! Ez tetszik! Az a kis háttérzaj a szúpercegéstől van ???
vasi
  Válasz | 2005. július 19. 20:41 | Sorszám: 242
Nem rad gondoltam hanem a battyora Attilara a hasracsapkodosra )
vasi
  Válasz | 2005. július 19. 20:40 | Sorszám: 241
Valami remlik!!!

Az autozassal kapcsolatban egy sokkal szornyubb friss hir,csak 3 napos es csak 3 varossal arebb..Egy gyonyoru szoke lengyel lany vadallat modon vezetett egy 1990 Ford Mustangot es sorozatos kozlekedesi kihagasok utan a kocsijaval megolt 3 embert...Mit fog kapni????Halalra itelik,az elobb hallottam,ugyanis ha szabaly szegsz es elutsz valakit azert jar 4 ev!!!!Ha sorozatosan szabalyokat szegsz/durvakat/akkor szandekos emberoles!!!Mivel az emberoles egy fonel tobbet erintett,igy automatikusan gazkamra lesz a vege!!A holggyel kozoltek,hogy mi var rea,es ongyilkos akart a cellajaban lenni..Hulye torvenyek (((

gajo
  Válasz | 2005. július 19. 20:40 | Sorszám: 240
És ezt miért nekem /gajo-nak/ mondod ?? Én nem beszéltem indiánokról!!
vasi
  Válasz | 2005. július 19. 20:35 | Sorszám: 239
Orulok hogy humorod azert van )Szazmillio indian )Azota kutatgatok erre arra,egy adat szerint ugy het millio volt az indianok szama,egy masik adat szerint hat millio!!Ha a kozepet veszem,is rendkivul nagy a kulombseg ))Szazmillio indian puszta kezzel kinyomta volta az osszes fehert..Egy szinten viszonylag jo adat a Navajo indianok demografiai adatai!!!Az 1700 evekben ugy huszezer,volt a fuggetlensegi haboru idejen is csak huszonnegy ezer korul.A masodik vilaghaboruban ugye az amerikaiak az o nyelvukon sifiroztak,akkor hetvenezer volt a szamuk???
akottyabot
  Válasz | 2005. július 19. 20:32 | Sorszám: 238
Kicsit ki
Úgy ~3 hónapja mutattak egy üldözést, ahol egy férfi nem az üldözött autó elől ugrott el, hanem egy gyereket rántott el a veszélyzónából. Mindez egy sarkon történt, valahol ott az Egybesült Állatokban. Ismerve a világhálót, valahol elérhető, de én innen nem találom. Segítenél?
Előre is köszi!
Be
gajo
  Válasz | 2005. július 19. 20:25 | Sorszám: 237
"Tessek jobban felkeszulni a velem valo vitara,mert gyulolom a trehanysagot es azokat sem szivelem akik ezt e;lkovetik..."
vasi
  Válasz | 2005. július 19. 20:10 | Sorszám: 236
80 100 millio indian?????????Annyi sosem volt ott ))A legnagyobb, az irokez torzsszovetseg, a fuggetlensegi haboru idejen angol oldalon kb 50.000 fot szamlalt/mas neven Algonquin torzsszovetseg!!Ebbe tartoztak az Illinois Algonquin Mingo es egyebb torzsek..A tobbi ennel sokkal kisebb beleertve a Sziu torzsszovetseget is amelyek ket fo torzse a dakota es a Lakota sziu/....Azt hiszem ezt a buta adatot azert nyomtad mert,erosebben csaptal a hasadra!!Nagyon vigyazz velem )

Az ENSZ-el csak az a bajuk hogy nagyon budos az UN hal feje!!Tele korruypcioval,egy kicsit Magyarorszagra hasonlit,Orban tegnapi USA beszede utan...

Az Atomcsapassal legutoljan Kina fenyegetett eppen harom napja!!!Tessek jobban felkeszulni a velem valo vitara,mert gyulolom a trehanysagot es azokat sem szivelem akik ezt e;lkovetik...

vasi
  Válasz | 2005. július 19. 20:02 | Sorszám: 235
Igen a pillanatnyi lelkivilagom is es az emlekeim negativ vagy pozitiv tenye is segit valtoztatni ))Attol meg offolsz idiota ))
gajo
  Válasz | 2005. július 19. 18:39 | Sorszám: 234
Július 17. 21:08/212
"Voltam St Louisban nekem tetszett,"
----------------------------------

Július 18. 23:37/226
"2 napot voltam ott nem igazan megragado hely"
----------------------------------------------

Mindenben ilyen sűrűn változtatod a véleményed ?

attilabacsi
  Válasz | 2005. július 19. 14:10 | Sorszám: 233
...amerika sajat maganak jo vilagot tudott tud teremteni,...

Persze, demagogia teljes gozzel.

Azt etetik a neppel hogy milyen szuper jo rendszeruk van.
De azt nem nagyon szelloztetik hogy HOGYAN?

Kezdetnek ott volt a kb 80 - 100 millio indian kiirtasa, azutan tobb evszazados rabszolga munka, abban az idoben amikor Europaban mar 1000 eve mar penzt kaptak a parasztok, es amikor mar a rabszolgasag hivatalosan mar kenyelmetlen volt, kulonbozo mocskos beavatkozasokkal orszagokat szegenyitettek le hogy elszippantsak a munkaeroiket...
Aztan ket vilaghaboruban tomtek a zsebeiket degeszre ahol a mocskos trukkok szazait alkalmaztak nem visszariadva sajat embereik felaldozasara Pearl Harborban csakhogy urugyet talajanak a haborura.

Most persze nem veletlenul huznak kifele minden nemzetkozi egyezmenybol az ENSZ-tol kezdve a nemzetkozi buntetobirosagig, mert torvenyesen mar teljesen keptelenek fenntartani magukat...

Igen, a vezetok eladtak magukat az ordognek es 300 millio zombi tapsol nekik, mert azt hiszik hogy az o hihetetlen teljesitmenyuknek koszonheto az egesz..... pedig csak a kreditkartyajukra van szukseg.

Ezt nem lehet osszehasonlitani azokkal akik valos problemakkal kuzkodnek - koztuk egy kalozkodo szuperhatalommal aki atomcsapassal fenyeget mindenkit aki az utjat keresztezni probalja.

vasi
  Válasz | 2005. július 19. 13:38 | Sorszám: 232
Azert ez tulzas de az teny hogy akkor milyenek az europaiak,ha ez ca muvelewtlen amerika sajat maganak jo vilagot tudott tud teremteni,mig ti csak leledzetek,egy kiszaradoban levo to partjan,a hatalmas tudasotokkal...En speciel meg nem lattam muvelt mexikoit,de azert a dolgosabb resze jobban el mint az atlagmagyar!!Egy eletunk van!!Nem mindegy hogy nagy tudassal is csak leledzunk,vagy kis tudassal eros izommal megvalosithatjuk az almainkat..Ugyi aze ez se mindegy )
mpd
  Válasz | 2005. július 19. 13:32 | Sorszám: 231
""A felmérések szerint az amerikaiak mintegy 95%-a tudományosan műveletlen""
(idézet Sagan, Carl egyik könyvéből)
Egy 1991-es felmérés szerint százmillió amerikai gondolja úgy, hogy a világot Isten teremtette pár nap alatt, néhány ezer éve.
vasi
  Válasz | 2005. július 19. 13:21 | Sorszám: 230
A magyar gazdasagnak egy korrupcioval agyonspekelt korbol kellene litornie,hozza teszem kitornie,hisz Orban ugyanezt mondta itt az USA-ban..Az egesz EU gazdasag egy mutyizok balfacan gyulekezohelye,nem mondok mast vcsak a mezogazdasagot..Nekunk ott lehetne keresnivalonk,most eddig baz tortent hogy a cukorgyarainkat ledontottek,most a magyar parasztnak tegnap ota fozik a fekete levest,hogy ugy nez ki a cukorrepat nem termelheti csak visszafogottan,azert van ez a baromarcu mezogazdasagi fougyer Brusszelbe!!A magyarokkal jol kibasztak az EU-ban csak a csontvazukra van szukseg!!!Tegnap lattam hogy 7% a munkanelkuliseg de Nyirsegben 16% korul..Ilyesmiert az USA-ban mar veres polgarhaboru lenne!!!A nemetek 10% munkanelkulisegerol meg mar szot sem ejtek!!Vagy a franciak 0.75 GDP jerol )Nevetseges!!!
attilabacsi
  Válasz | 2005. július 19. 12:57 | Sorszám: 229
...Magyarorszagon divat ma az EU ellenlabasat az USA-t szidni mindenert!!!...

Divat?

Inkabb jobban informaltsag.

Az USA, hogy utolso vergodeset hosszabbitsa az ossze mocskos trukkot alkalmazza amit csak el llehet kepzelni.

A dollarnyomtatassal tonkreteszi a tisztesseges uzleteket akik dollarelszamolassal dolgoznak, A Balkanon valo szemetkedessel a menekultek aradatat zuditotta Magyarorszagra, es feszultseget okoz, a romanokat az EU ellen uszitja, Tomeggyilkos diktatort tamogat Uzbegisztanban, az iraki haboruval felveri az olajarat.

Igen nagyon ugy latszik hogy a vilagban a legtobb baj forrasa egy dilettans szuperhatalom aki csak novekvo aggresszivitassal tudja ideig-oraig fenntartani meg duledezo hatalmat.

Ne felejtsd el hogy az USA erdekeit millios hadsereg "tamogatja" a vilag minden reszen, de a magyar gazdasagnak VALOS piaci helyzetben kell helytallnia...

vasi
  Válasz | 2005. július 19. 05:56 | Sorszám: 228
Jaszin )Remuletes az elso hazamenetelem alatti amerika szeretet,es a mostani amerikagyulolet,ami a magyarok egy reszebol arad!!A szomoru az hogy az amerikaiak ezt erzik,ezt tudjak!!!

Ilyen Gajo fele kis emberkek kritizaljak,az USA-t .Valoban ugy van ahogy irtad egy amerikas magyarnak nincsenek es nem is lesznek filleres gondjai,mig Magyarorszag belepett a 7% munkanelkulisegbe!!!Az USA-ba nem is emlekeznek mikor volt ilyen munkanelkulisaeg!!!Az utobbi 17 evben nem mert akkor tudnam ))Chicagonak a south sideja eleg lepra hely,de semiramis fuggokertjehez hasonlit egy magyar cigany dzsumbujhoz...Az amerikai mikor idevisszajon,ujsagolja hogy latott ciganyookat,de sosem azzal jon hogy a ciganysag ugy el nyomorog mint a kivert kutya..Oket az nem erdekli!!Magyarorszagon divat ma az EU ellenlabasat az USA-t szidni mindenert!!!Itt dolgoznak itt dolgozunk,otthon meg ,csak a szedelges folyik a nep egy reszenel magasfokon...

Jaszin
  Válasz | 2005. július 19. 00:16 | Sorszám: 227
tudod, ez az egész ország, a mai állapotában egy óriási gerenda
Bármit kritizálsz az USA-ban - akármennyire jogosan is -innen totál komolytalan.
A majd tízszer magasabb életszínvonal messze nem a fő különbség. Civilizációban és jogállamiságban annyira vagyunk tőlük, mint tőlünk pl. Nigéria.
Te nem röhögnél ki egy nigériait, ha az itteni cigánytelepeket kritizálná nagy komolyan ?
vasi
  Válasz | 2005. július 18. 23:44 | Sorszám: 226
Idiota vagy fiam leulhetsz egyes!!St Louisban azert voltam mert egy barati hazaspar koltozott chicagobol oda!!Aztan a Laci a csaladfo meghalt es en hat orat autoztam a temetesre!!!2 napot voltam ott nem igazan megragado hely,de ettem egy cseh vendegloben,az meg finom etelt adott igy jobbara jo emlekeim vannak..Remelem kielegitettem a kivansagod..Jo hogy azt nem kerdezted voltam e Csajagha -Rocsogenek a keleti feleben???
gajo
  Válasz | 2005. július 18. 23:37 | Sorszám: 225
Légyszives mutasd meg azt a gerendát! /Biztosan van, de lehet,hogy én nem látom./
Azt ne mondd hogy, USA ellenes vagyok, mert ez így nem igaz!
Jaszin
  Válasz | 2005. július 18. 23:30 | Sorszám: 224
biztosan
de az is, hogy te milyen dolgokat pécézel ki
erre mondják: más szemében a szálkát is, a sajátjában a gerendát sem
gajo
  Válasz | 2005. július 18. 23:26 | Sorszám: 223
Szerintem sántít a dolog.
Jaszin
  Válasz | 2005. július 18. 23:20 | Sorszám: 222
bocs, de engem a viccre emlékeztetsz, amikor a delegáció jelenlétében már vagy egy órája nem jön a moszkvai metró /ami "másodperc pontosan " jár/ és Brezsnyev kínjában azt mondja Nixonnak, hogy jó, jó, tényleg késik, de maguknál meg verik a négereket

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola