Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Tarlós a Fidesz főpolgármester-jelöltje (26. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Tarlós a Fidesz főpolgármester-jelöltje
tiszavirág
  Válasz | 2006. június 08. 22:39 | Sorszám: 5
Kapjon szabad kezet!
Szerintem túl merev a budapesti tömegeknek.(nekem is)
Én biztosan rá szavazok, mert Demszkyre még egyszer sem szavaztam és ezt a jó szokásomat ennyi év után már nem változtatom meg.
pascal
  Válasz | 2006. június 08. 21:42 | Sorszám: 4
A tippem az, hogy nem lesz szoci jelölt, így kevés esély lesz a győzelemre.
morse
  Válasz | 2006. június 08. 21:41 | Sorszám: 3
Örömteli hír.

De továbbra sem értem, hogy a pufók, unszimpatikus, alulművelt, beszédhibás, mérsékelten intelligens, stb. Wintermantel hogyan lehet ilyen előkelő helyen, pláne a fidelitas képviseletében?
Mivel tett le ő többet az asztalra, miért látnak benne többet, mint Cselovszkyban?

vadnyul
  Válasz | 2006. június 08. 21:30 | Sorszám: 2
Tarlós legalább értékelhető kihívója Demszkynek. Csak kérdés, hogy nem forrasztja-e egységbe a baloldalt. Szerintem, ha a Fidesztől szabad kezet kap, akkor esélyes lehet.
pascal
  Válasz | 2006. június 08. 21:23 | Sorszám: 1
http://index.hu/politika/belfold/fopolg0608/

Tarlós István lehet a Fidesz főpolgármester-jelöltje

* Index

2006. június 8., csütörtök 19:58

A Fidesz főpolgármester-jelölti posztjára esélyesnek tartott politikusok közül Fónagy János az ötödik, Tirts Tamás a hatodik, Cselovszki Zoltán a hetedik, Szentgyörgyvölgyi Péter a huszonegyedik lett a párt fővárosi listáján. A befutó az előzetesen szintén esélyesnek tartott Tarlós István, III. kerületi polgármester lehet. Végleges döntés június 17-én.

Tarlós Istvánt jelölte a Fidesz budapesti választmánya a párt főpolgármester-jelöltjének az őszi - minden bizonnyal október elsejei - önkormányzati választásra. A választmány azt javasolja, hogy a párt kezdjen tárgyalásokat Óbuda polgármesterével a jelöltségről.

A döntést a Fidesz június 17-i országos választmányának kell jóváhagynia.

A Fidesz és a KDNP listájának második helyére a XII. kerületi polgármesterjelölt, az országos politikától a tavaszi választások után visszavonuló Pokorni Zoltánt, a harmadikra a fidelitasos Wintermantel Zsoltot, a negyedikre a KDNP-s Endrédy Istvánt jelölték.
Kupper nincs a listán

Kupper András, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője meglepetésre nincs a listán. A 16 fős Fidesz-MKDSZ frakcióból nem került a listára Deák András (MKDSZ) országgyűlési képviselő és az engedély nélkül Turul-szobrot állító Mitnyan György XII. kerületi polgármester sem.

A korábban a főpolgármester-jelöltségre is esélyesnek tartott Fónagy János volt közlekedési miniszter az ötödik, Tirts Tamás volt budapesti pártelnök a hatodik, Cselovszki Zoltán, az Új Budapest Központ vezetője a hetedik, Szentgyörgyvölgyi Péter, az első ciklus idejének a főváros köztársasági megbízottja, későbbi FKGP-s a huszonegyedik lett.

Tarlós esélyes volt

Tarlós István 1948-ban született Budapesten. Mélyépítő mérnök, három gyermeke van. A rendszerváltás óta Óbuda-Békásmegyer polgármestere. 1990-ben az SZDSZ és a Fidesz közös jelölésében, 1994-ben, 1998-ban és 2002-ben független, pártonkívüliként, a polgári pártok támogatásával lett polgármester. 1989-ben az SZDSZ-ben kezdett politizálni, a pártból 1994-ben kilépett.

Az országgyűlési választások óta esélyesnek tartják arra, hogy a Fidesz főpolgármester-jelöltje legyen.

Négy évvel ezelőtt Schmitt Pál, a Fidesz főpolgármester-jelöltje nem volt a listán. Az első helyen az MDF-es Katona Kálmán, a másodikon Deutsch Tamás, a harmadikon a szintén MDF-es Szőke László állt. A listán most előkelő helyet kapók közül Wintermantel az ötödik, Tirts a hatodik, Endrédy a tizenkettedik, Szentgyörgyvölgyi a kilencvenegyedik volt 2002-ben.

pascal
  Válasz | 2006. június 08. 21:19 | Sorszám: 0
http://fidesz.hu/?CikkID=58132

Tarlós István a Fidesz főpolgármester-jelöltje
2006. június 8. 19:33
Tarlós Istvánt, Óbuda jelenlegi független polgármesterét nevezte meg főpolgármester-jelöltnek a Fidesz budapesti választmánya csütörtökön; személyéről a jövő héten előbb az országos elnökség, majd a párt országos választmánya dönt szombaton.
A budapesti választmány által elfogadott 32 fős fővárosi listán, amely a KDNP-vel közös, többségben lesznek az új jelöltek.

A politikusok tájékoztatása szerint Tarlós Istvánt Pokorni Zoltán országgyűlési képviselő, Wintermantel Zsolt (Fidelitas) jelenlegi fővárosi frakcióvezető-helyettes, Endrédy István (MKDSZ) frakcióvezető-helyettes, Fónagy János exminiszter, Tirts Tamás fővárosi képviselő, budapesti alelnök, Cselovszky Zoltán volt fővárosi képviselő, Pesti Imre országgyűlési képviselő, Németh Szilárd budapesti alelnök és Hegedűs Zoltán Fidelitas-képviselő követi az első tíz helyen.

A Fidesz budapesti választmánya ajánlásként fogalmazta meg azt a fővárosi jelölteknek, hogy aki közülük polgármesteri posztot is szerez, az listás mandátumát ajánlja fel másoknak.

MTI - fidesz.hu

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola