Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Van gyávább csőcselék mint a magyar rendőr? (28. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Van gyávább csőcselék mint a magyar rendőr?
Redondo
  Válasz | 2006. október 25. 23:58 | Sorszám: 274
a tömeget nem terrorelhárítók oszlatják fel
Redondo
  Válasz | 2006. október 25. 23:56 | Sorszám: 273
Már megint miről beszélsz????
Mégegyszer:
1.Megelőzés!!!Akkor nincsennek dobálások....Te már megint arról beszélsz amikor már balhé volt...
2. Ha már van akkor ne a szerencsétlen embereket verjék rommá.
3.Terrorelhárító??????Miről beszélsz?Nem használnak tömegoszlatásoknál viperát.A tömeget nem terroelhárítók csinálják,mivel nem ez a dolgok....
4.Hogyan lehet,hogy a rendőrkapítány tagadja,hogy használtak volna viperát erre a képek nem ezt mutatják.Sok dolog nem stimmel itt....
Redondo
  Válasz | 2006. október 25. 23:52 | Sorszám: 272
Nevetségesek!Azt mondják,hogy nem készültek fel.Kérdem én?Előtte a lopcsány kettő nemzetbiztonsági ülést hívott össze.Ott mi a kurva anyámat beszéltek meg,ha nem a hétfői eseményeket.Mire kell nekik felkészülni?Ezért fizetik őket,hogy beszámoljanak a történtekről.Genyládák.
Ottokar
  Válasz | 2006. október 25. 23:50 | Sorszám: 271
Tudod a kőlapok ellen téglák Molotov koktél ellen lehet a viperát is használni. Ugyanis a terrorelhárító osztagoknál rendszeresítve van, és nyugaton is nemcsak nálunk. Aki kilós kövekkel vascsövekkel dobál az terrorizálja a vele szembenállót. Sőt ha nem tudnád mindent a nyugati rendőrségtől vettünk át, meg az amerikaiaktól.
HAME
  Válasz | 2006. október 25. 23:48 | Sorszám: 270
Hallgatom a híreket (most), aszongya a szpíker, a bizottság nem fogadott el semilyen napirendi pontot, ezért a rendőrségi vezetők nem látták értelmét a maradásnak és távoztak.

Hát szóval, akármilyen baromságok is történnek Ámerikában, de azért a közhivatalnokok nagyjából tudják, hogy hol a határ. Egy szenátusi meghalgatásokról nemhogy a washingtoni főserif, de még a CIA nagyhatalmú főigazgatója se merne csak úgy elmenni. Hogy a kommentárokról már ne is beszéljünk. Márcsak azért se, mert az ajtóban nemcsak az állását, de a személyi szabadságát is azonnali hatállyal vesztené el.

Redondo
  Válasz | 2006. október 25. 23:47 | Sorszám: 269
Arról beszélsz megint,hogy mi volt a akkor ott.A lényeg a megelőzés lett volna.Te mindent a közepéről kezdesz amikor már állt a bál a Deák téren.Akkor ott már fejetlenség volt és a rendőrök bármit csináltak csak hergelték a tömeget.Nem véletlen,hogy olyan sokan ott maradtak az utcákon!!!
Redondo
  Válasz | 2006. október 25. 23:43 | Sorszám: 268
Én is 96 vagyok.
A Corvin köztől a Kossuth térig gyalog elég hosszú az út.Gondolom civil rendőrök is voltak a tömegben akik jelenthették volna az emberek nyomúlását a helikopterről már ne is beszéljünk.A Fidesz rendezvényen nem voltak rendőrök.Azok a Kossuth térről jöttek ki.Ha az Astóriától már lettek volna rendőrök akkor nem arra mentek volna a tűntetők.Ennyi az egész.
Ottokar
  Válasz | 2006. október 25. 23:38 | Sorszám: 267
Mondjuk 96 kilóval nehezen vagyok nevezhető kicsinek. Azt hazudták hogy a rendőrség ráterelte a Fideszesekre a vandálokat. Hány utcába oszolhattak volna el tudod? Nézd meg legalább a térképet.
Wilson
  Válasz | 2006. október 25. 23:33 | Sorszám: 266
MEGINT? Nem írok valótlant, tudod te is. Nézz videókat, tele van a net. A tüntetők nem sorokban várták a rendőröket, és bizony bizony sokan kaptak orrba szájba csak úgy... Felszólítás? "Műveleti terület"? Viccelsz? Ütöttek, akit csak értek.
Redondo
  Válasz | 2006. október 25. 23:31 | Sorszám: 265
Magasan lőték be a könnygáz lövedékeket.Amit ugyancsak nem szabad.Többen ezért sérültek meg,de gondol szerinted így jó nem pedig úgy,hogy láb magasságban.A viperák se léteztek szerinted ugye?
HAME
  Válasz | 2006. október 25. 23:31 | Sorszám: 264
Azt írtad, nemcsak vadászpuskából. Szvsz vadászpuskából egyáltalán nem, csak olyan rendőrségi fegyverből, amihez nagyon hasonlókat, vagy ugyanolyanokat vadászfegyvernek is használnak. De ez kevésbé fontos.
Szóval nemcsak ilyen fegyverből. No de akkor még milyenből?
Redondo
  Válasz | 2006. október 25. 23:29 | Sorszám: 263
Kisbarátom akkor olvasd el miket használnak nyugaton és ne írj hülyeségeket!!!!
A párizsi zavargásoknál se használtak ilyeneket.(erről ennyit)
Volt egy bejelentett tűntetés amit nem védett a rendőrség,mint álltalában a Fidesz megmozdulásaira mindig szarnak,pedig kötelességük lenne megvédeni az ottani polgárokat .Ha ez megtörtént volna akkor nem keveredett volna össze a két tábor.A Corvin közben már órák óta gyűltek azok akik balhéztak.Ott se volt rendőr,pedig akkor már érezhető volt a feszültség.Senki semmit nem tett csak akkor amikor már késő volt.Megelőzés kisbarátom!!!!!Ezt nem ismerik,de amikor bomba fenyegetés van akkor mindenki olyan okos a rendőrségnél,de ha 100 embert kellen még az elején lekapcsolni az nem megy...
Ottokar
  Válasz | 2006. október 25. 23:28 | Sorszám: 262
Megint valótlant írsz az első sorokban levőket bánthatták elsősorban nem a messzebb levőket.
Ottokar
  Válasz | 2006. október 25. 23:25 | Sorszám: 261
Olvasd el már pontosan mit írtam.
HAME
  Válasz | 2006. október 25. 23:24 | Sorszám: 260
Pardőz! Csúzliból, parittyából szokás és hatékony is parittyával lövöldözni.
Ottokar
  Válasz | 2006. október 25. 23:22 | Sorszám: 259
Lassan az derül ki hogy nem is ismerik a gumilövedéket nyugaton. Tudod milyen képtelenséget mondasz hogy ki kell emelni embereket? Hogyan? Befutnak a tömegbe, elfutnak. Nem szórakozásból lőttek, ez hazugság! Lehetett látni amikor követ fagerendát dobáltak a rendőrökhöz, ezeket ki lehet emelni? Neked kellett volna ezt megoldani mert nagyon tudod hogy mit kell csinálni
Wilson
  Válasz | 2006. október 25. 23:21 | Sorszám: 258
"Ha ott bámészkodsz ahol lőnek akkor te vagy felelős azért ha megsérülsz! Mellesleg rendőri műveleti területen nincs jogod tartózkodni mert háromszor felszólították a tömeget hogy oszoljanak és az neked is szól!"

Nem figyelsz!!! Azt mondtam, ha nem követtem el semmi törvénybe ütközőt, nincs joguk bántani, csak igazoltatni. Ha "műveleti területen" (ilyen jogi kategória egyébként nem létezik) tartózkodom és a felszólítás ellenére nem megyek odébb, TÖRVÉNYT SÉRTEK. Vágod? Ha csak úgy fejbe rúgnak futás közben, meg mindenki rám vág egyet vagy belém rúg futás közben, az törvénysértés. Többet nem magyarázom.

estebany
  Válasz | 2006. október 25. 23:19 | Sorszám: 257
Kaleb!

"Nem látom egyelőre, hogy miért lenne elkerülhetetlen, hogy jogos tömegoszlatáskor kilőjjék bárkinek a szemét."

Ebben a mondatodban benne van egyrészt az óvatos visszavonulás, amennyiben nagylelkűen belátod, hogy a védhetetlen brutalitást nem érdemes tovább védeni, és ez dicséretes.

De benne van az is, hogy a tömegoszlatás jogos volt! Miért? Mert a szénné égett Gergényi (és nyomában a lakájmédia) ezt állítja? Attól még én azt mondom: hogy nem volt jogos! Kaptak a gumigolyóból, a paprikagázból és az ütlegből olyanok is, akiket sem nem figyelmeztettek, sem nem tüntettek (hanem például sokadmagammal én is: mindössze ünnepi nagygyűlés után hazafelé bandukoltak).

Lehet, hogy te elintézed annyival: pech. Én meg annyival: a tömegoszlatás alkalmazott módja nem volt jogos. 1:1, mondhatnád.

Szerintem ha őszinte kivizsgálást akarna bárki, pl. EU-bizottságot kellene megbízni, előre elfogadva annak megállapításait. Az a baj ugyanis, hogy én már nem bízom meg semmilyen hazai grémiumban: sem ügyészség, sem bíróság, sem alkalmi parlamenti bizottság, sem AI Hungary.

HAME
  Válasz | 2006. október 25. 23:18 | Sorszám: 256
csapágygolyóval nem szokás lövöldözni. Semilyen fegyverből.
Ha nem csak sörétes fegyverből lőték ki a gumilövedékeket, akkor még milyenből?
Wilson
  Válasz | 2006. október 25. 23:17 | Sorszám: 255
"A Bobby nem dísznek van!"

De pedig nagyjából annak van. SZOLGÁL és VÉD. Vannak fegyveres rendőrök is, de azok kvázi láthatatlanok, de nem azért, mert bokor mögül mérnek a "kintfelejtett" 30-as táblánál. Nem figyelsz: ha köröznek vkit, SZEMÉLYLEÍRÁS alapján keresik. Csak nem azt akarod mondani, hogy azért kell személyi, hogy körözhessenek?

Redondo
  Válasz | 2006. október 25. 23:16 | Sorszám: 254
Éppen most játszották be a Hír TV-én azt az esetet ahol többszőr belerúgnak a szerencsétlen emberben.Ki van hangosítva és a "rendőrök" azt mondják,hogy VIGYÁZZ KAMERA!!!!Erről ennyit....
Wilson
  Válasz | 2006. október 25. 23:13 | Sorszám: 253
Mivel ezeket - brit állampolgárként - gyaloglás, kerékpározás, gördeszkázás, görkorcsolyázás, kézenjárás és guggolva ugrálás közben nem vagy köteles magadnál hordani, felszólítani sincsen értelme senkit, hogy igazolja magát. Különben meg a brit egy sajátos fajta, van olyan elvetemült, aki képes számon kérni a rendőrségen az indokolatlan zaklatást. Pl azt, ha feleségeddel vasárnap sétálgatsz a belvárosban (nem most, hanem "békeidőben") és csak úgy baszogatásból igazoltat a rendőr. Mivel ezt általában számon kérhetik, a brit rendőr, a bobby, csak úgy baszogatásból nem igazoltat. Hasonlóképp nem bújik sebességmérővel bokor mögé, stb. Másmilyenek, nna. Isten tudja miért?
Ottokar
  Válasz | 2006. október 25. 23:13 | Sorszám: 252
Ha ott bámészkodsz ahol lőnek akkor te vagy felelős azért ha megsérülsz! Mellesleg rendőri műveleti területen nincs jogod tartózkodni mert háromszor felszólították a tömeget hogy oszoljanak és az neked is szól!
Redondo
  Válasz | 2006. október 25. 23:11 | Sorszám: 251
A gumilövedéket nem szokták használni európában.Kardlapot sem.Vannak diktaturák ahol még ez a divat,sajnos ilyenek vagyunk mi is.A hangadókat kell határozattan kiemelni és nem ütni,verni,lőni mindenkit aki mozog.Aztán meg csodálkozni,hogy 50 ezer ember nem megy haza és dacból is ott marad tűntetni az ellen,ahogyan bánik velük ez a "demokratikus" rendőrség.És akiket vízzel lelocsoltak és tönkrement a ruhájuk?Vagy ők is hibásak,mert esetleg hazafelé mentek és éppen locsolkodtak a jól képzett seggfejek?Ez egy erődemonstráció volt,hogy mindenki féljen és ne menjen az utcára!!!!Nem véletlen a maszk,a jelzés nélküli ruha!!!!Sajnos ez van!A TV-nél elmondták,hogy pécsi rendőröket hagytak veri órákon át,itt miért nem lehet tudni kik voltak az utcán????
Ron
  Válasz | 2006. október 25. 23:10 | Sorszám: 250
Jogod van, de én pl nem járok meccsre, ha érted a párhuzamot. Pedig jogom lenne rá.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola