Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Magyarország és a III.világháború (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Magyarország és a III.világháború
La salle
  Válasz | 2002. november 24. 02:23 | Sorszám: 29
A vilag haboruknak vege!!!Az USA fog mindig haboruzni!!!
La salle
  Válasz | 2002. november 24. 02:22 | Sorszám: 28
Mar mondtam,konkoly!Van realatasom az itteni haditechnikara..lenyugozo!!Ultem ABRAMSBA is Es osddi B29 be is!!!Ami itt van ne ismerje meg a vilag!!!Igaza van egyik topik tarsunknak,,a smart mar smartabb!!!!Precizios laser iranyitas,mar lassan regi lesz itt!!!Muhold vezerles ma mar a meno!!!A mi MISTRAL-jaink USA valtozatat,aminek a precizitasa92% volt kimustraltak 4 eve!!!A MISTRAL83% csak tehat az itt kb 20 eve elt ((
Konkoly
  Válasz | 2002. november 24. 02:15 | Sorszám: 27
Sajnos a háború elkerülhetősében én sem hiszek ! Lévén hogy arra totálisan alkalmatlan,háború elkötelezett kis senkik vezetik az "államokat "

Annak idején Jappánra ledobták a második atombombát is,a kapituláció után ,a saját (amerikai) katonáikat kötelezték,hogy "nézzék" az atom robbantásokat,hát akkor mit számít nekik tíz-húsz vagy száz millió arab ?

Annak idején mi vásott kölykök is,addig gyakoroltuk csúzlival az üveg telefon-szigetelők szétlövését,hogy a végén 100 % pontossággal ment.Hogy ne menne akkor ha dollár milliárdokat áldoznak rá !

De mindezek ellenére,mindannyian meg fogunk "dögleni" attól,hogy a világ (felkéretlen!) csendőre rendet teremt !

Dr.Smart
  Válasz | 2002. november 24. 01:42 | Sorszám: 26
Nem ertek egyet a szemleleteddel. Az valo igaz, hogy tortentek tevedesek es ez nagyon szomoru, hogy igy van, de ahogy mar irtam a legujabb fejlesztesu "smarter" bombak talalati precizitasa lenyugozo.
Nem vagyok katonai szakember, de azt gondolom, hogy egyetlen orszag sem rendelkezik meg csak hasonlo fejletsegu haditechnikaval. Ezek nem alkepessegek, hanem nagyon is valos es a kozeljovoben megtapasztalhato dolgok.
Ne ertsd felre, egyaltalan nem vagyok hive a haborunak, csak ugy latom minden jel arra mutat, hogy egesz egyszeruen elkerulhetetlen.
Konkoly
  Válasz | 2002. november 24. 01:08 | Sorszám: 25
"Meg egy gondolatot ha megengeditek. AZt hiszem sokaknak meg csak elkepzelesuk sincs az Egyesult Alamok katonai potencialjarol. VAlami eszmeletlen erosek, es technikailag dobbenetes dolgokra kepesek. Eppen tegnap volt a CNN-en egy musor a legujabb "smarter" bombakrol. AZ uj kiserlet szerint eltalalnak egy levegobe feldobott 25 centest."


Na látod az ilyen kitalált álképességeken tudok "röhögni" a legjobban !
"eltalalnak egy levegobe feldobott 25 centest." s közben bombák tonnáit zúdítják Milosevics meg Hasszan ócskavas gyűjteményére,szétlövik a belgrádi kinai követséget,megölik a kanadai katonákat !

Soroljam még ?

Dr.Smart
  Válasz | 2002. november 24. 00:51 | Sorszám: 24
Apoka, nagyon jol latod a helyzetet itt egy politikai, gazdasagi dontes szuletett az Egyesult Allamok reszerol amit katonai erovel ervenyesiteni fognak.
Ne legyen senkinek ketelye. Haboru lesz es az USA ezt megnyeri, es ahogy valaki mar emlitette korvonalazodik az uj iraki kormany szemelyi osszetetele.
Ami a vilaghaborutol valo fenyegetettseget illeti, ha Izrael kello onmersekletet tanusit, es tamadas eseten nem el a visszacsapas lehetosegevel, akkor nem kell eszkalaciotol tartani. Meglatjatok, az iraki haborut kovetoen 2 even belul lesz onallo paleszti allam ( nem Arafattal) es pici nyugi lesz a tersegben.
Meg egy gondolatot ha megengeditek. AZt hiszem sokaknak meg csak elkepzelesuk sincs az Egyesult Alamok katonai potencialjarol. VAlami eszmeletlen erosek, es technikailag dobbenetes dolgokra kepesek. Eppen tegnap volt a CNN-en egy musor a legujabb "smarter" bombakrol. AZ uj kiserlet szerint eltalalnak egy levegobe feldobott 25 centest.
Eszem megall. ))))
Ilona
  Válasz | 2002. november 24. 00:42 | Sorszám: 23
Egyet értek veled, csak egyvalamit érzek másképpen:

"És sikeresebb lesz, mint a zsidó-palesztin konfliktus bármelyik megoldási kisérlete." - írod.

Nekem inkább úgy tűnik, az egész világot "Izraellé változtatja" egy ilyen lépés az USA részéről.
A biztonsági előírásokat csak egy bizonyos szintig lehet fokozni, utána már önmagát bénítja meg minden rendszer. Értem ezalatt a hétköznapi élet ellehetetlenülését 1-2 repülőgéptámadás után.
Miért adnák fel az öngyilkos merénylők, ha már nem látnak más kiutat? Tömegeket lehet manipulálni a médiával, a "megvett" vezetőkkel, de most a gondot egy maroknyi őrült okozza. (majd.)

És itt már nem mindegy, kinek, mennyire nyilvánosan fekszik le az ország. De nem hiszem, hogy sokat tehetünk...

volante
  Válasz | 2002. november 23. 23:58 | Sorszám: 22
A '91-es Öböl-háború után Schwarzkopf tábornok egy napot kért még, hogy eltegye láb alól Szaddam Husszeint. Nem engedték neki. Állítólag azért, mert nem volt egyértelmű, hogy ki követi őt a "trónon", illetve nem volt biztosítva, hogy az új elnök/rendszer USA-"barátabb" lesz. Lehet, hogy most van meg a megfelelő utód?
Konkoly
  Válasz | 2002. november 23. 23:20 | Sorszám: 21
Hogy hárorú lesz,az sajnos nem vitás. De ezt a háborút sem fogja igazán megnyerni az USA !Mint ahogy nem nyerte meg sem Vietnámban,sem Koreában,hogy csak ezt a két országot említsem !Viszont létezik az USA-ban Japán,Kuba-,Vietnam-, Korea-,Golfháború és Afgán-,stb,stb pszihézis !
Apóka
  Válasz | 2002. november 23. 23:05 | Sorszám: 20
USA jelenleg birodalom. És a birodalmakat nem legyőzni szokták, a birodalmak a belső feszültségek és ellentétek miatt esnek szét. A szétesés még messze van. Ahhoz az a szellemi és anyagi erőforrásoknak kell korlátossá válni. Jelenleg az egész Föld rendelkezésre áll.

USA most úgy döntött, hogy a fennálló világrend stabilitását szolgálja, ha Irakban változás történik. Értsétek jól. Nem arról van szó, hogy Irak veszélyezteti a fejlett világot, hanem arról, hogy USA hozott egy döntés. Megteheti, mert van ereje hozzá. Ez tuti sikeresebb lesz, mint az afganisztáni háború. És sikeresebb lesz, mint a zsidó-palesztin konfliktus bármelyik megoldási kisérlete.

Irak az arab világban egy jól szervezett államnak számit, gazdaságilag napi szinten fontos hely. Irak olyan szinten asszimilálható az Euroantlanti civilizáció számára, mint Saud Arábia vagy az olajsejkségek. Háború lesz. USA győzni fog és már tudja, hogy kik fognak ülni a vezető poziciókaban Szaddam Husszein után.

Konkoly
  Válasz | 2002. november 23. 22:59 | Sorszám: 19
Lehet igazad van,s szerintem is van "zöld" (ez az iszlám szine )veszély,csupán csak az zavar,hogy soha sem mutatták be a nagy pofával beharangozott,mindenkit meggyőző dokumentumokat,hanem csak úgy púlt alatt mutatgatják egyes kitüntetetteknek(Tony Blair,stb).

Vajon miért szerénykednek ennyire ? Az amit Bin Ladenről láttam,hallottam,arról sem győzött meg,hogy él e még egyáltalán !

Én "hívő" ember vagyok,de azért mégsem ennyire !

volante
  Válasz | 2002. november 23. 22:51 | Sorszám: 18
Bin Laden milyen helyzetben van? Bin Ladennek mik az érdekei? Milyen érdeke fűződött szept. 11-hez? Semmi az égvilágon. Ráment egy rakat pénze. Mégis megtette.
Konkoly
  Válasz | 2002. november 23. 20:50 | Sorszám: 17
Hát igen az a bizonyos aláíratlan megállapodás !

Bár azt hiszem,nem ők a legkártékonyabbak.A szovjetek meg volt csatlósaik elavúlt technikájukkal,nem törődömségükkel,sőt szándékosságukkal alaposan lekörözik őket !

Mercurius
  Válasz | 2002. november 23. 20:30 | Sorszám: 16
"mert ugyan sok mindenre nem,de egy dologra biztosan képesek az amerikaiak,tönkre tenni a földet ! "

Minek ahhoz haboru? Azt elintezik a levegoszennyezessel is siman.

La salle
  Válasz | 2002. november 23. 19:49 | Sorszám: 15
Igen az en megallapitasom egy ralative megallappitas volt!!!Igen korszeruek a fegyverek es jobb koponyat kivannak!Van am azert az is csak az nem M16 rohangal )))ezt a mondatot konkoly urnak irtam,aki nem hiszem hogy volt katona ))A lopakodot ugyanis nem karabellyal lottek loe )
la
  Válasz | 2002. november 23. 19:42 | Sorszám: 14
Ezzel az erővel a 30-as, 40-es évek kormányait is fel lehetne menteni. Nem szoktátok. Ergo: most se tegyük.
Konkoly
  Válasz | 2002. november 23. 19:19 | Sorszám: 13
Eléggé fontos rész volt ami kimaradt.

S különösen azért mert úgy néz ki,Kovácsék nem kimaradni szeretnének,hanem a leghűségesebb bohóc szerepét játszák,ugrásra készen figyelik,hogy mikor térdelhetnek,fekhetnek le már a "királyocska" lába elé:

Csak nyugodtan lépjél a hátunkra kedves gazdánk,nem baj ha sáros,esetleg sz...os a cipőd,mi értékeljük azt is.Legfenségesebb,legfelemelőbb érzés az,ha lenézett szolgáid lehetünk !

HitetlenTamaska
  Válasz | 2002. november 23. 18:59 | Sorszám: 12
Ja amit kihagytam, Magyarország olyan kis pont az elefántok táncában, hogy esélye sincs arra, hogy ne kollaboráljon, bármennyire is nem tetszik ez nekünk.
A nálunk tizszer nagyobb Németország sem tehet mást, minthogy behuzza fülét-farkát, mit tehetne ilyen helyzetben szerencsétlen magyar kormány?
HitetlenTamaska
  Válasz | 2002. november 23. 18:54 | Sorszám: 11
Valoszínüleg sokakat meg fog lepni, hogy nagymértékben osztom az ebben a topicban felsorolt aggodalmakat.

Noha nem hiszem, azt, hogy ebből a háboruból viágháboru lehetne, következményeit kiszámithatatlannak, hosszutávu hatásait nagyon veszélyesenk érzem.

Nyilvánvaló, hogy az történt, hogy az USA nem érezve ellensulyt a viágban paradigmaváltsra készül: Teszt jellegü háboruval jelenti be imperialisztikusan tetsző igényét, a világ általa elképzelt uj rendjének megvalósitására. Kina és Oroszorszog, de Nyugateurópa sincsennek abban a helyzetben, hogy ebben most megakadályozzák, és nagyon kétséges, hogy

- Végül is hálásak lesznek e az USA nak a felvállat és a világ demokratikus rendjét egy rendies demokraturává átalakító rendőri szerepvállalásáért;

-vagy megelégedve annak tulhatalmát éles gazdasági és politikai harcba fognak-e bocsátkozni regionális érdekeik jobb érvényesítésére.

Konkoly
  Válasz | 2002. november 23. 17:44 | Sorszám: 10
Nem csak ez a baj !

Kis túlzással azt is lehetne mondani,hogy az amerikai hadsereg egy nagy nulla.Hiába a szuper felszereltség,ha agyilag,emberileg nullák.

Nem akarom hosszasan sorolni,de nézd meg az afganisztáni, szerbiai vagy a golfháborúbeli melléfogásukat. Fából készült rakéta silókat,kinai követséget bombázni elég nagy lebőgés, s az sem pikóta,amikor karabéllyal lelövik a lopakodót !

Nagyon is kellenek a tüntető anyák,mert ugyan sok mindenre nem,de egy dologra biztosan képesek az amerikaiak,tönkre tenni a földet ! De persze előbb kimentik vezetőiket, egy űrlaboratóriumba,vagy valami más biztos helyre !

Konkoly
  Válasz | 2002. november 23. 17:30 | Sorszám: 9
Csakhogy ne feledd el, az EU-ban szintén az USA a főnök !
Hollender Miklos
  Válasz | 2002. november 23. 16:48 | Sorszám: 8
A brit hadsereg mondjuk nem rossz, de az igaz, hogy ők inkább Amerikával spannolnak, mint az EU-val (ld. Echelon-ügy).

Amerikával katonailag az a gáz, hogy hiába a szuper hadsereg, ha veszteség nélküli háborúkat akarnak vívni, mert már 1 elesett katona is tragédiának számít, címlapra teszi a média, interjúk a síró anyával stb. stb. közfelháborodás... na most képzelj el mondjuk csak 200 elesettet, hát szétszednék a Fehér Házat a tüntető anyák meg pacifista stb. mozgalmárok. Magyarán, bizony háború az is, ha a nagydarab csaposlegény küzd a tízdanos karatéssal - alapból nem lenne esélye, de ha a tízdanos karatés olyan, hogy 1 kiütött fog után már rinyál, míg a csapost abszolút nem érdekli, akkor könnyen a csapos győzhet.

La salle
  Válasz | 2002. november 23. 12:24 | Sorszám: 7
Az USA-ban elek,de elotte eltem kulombozo,nyugat europai demokraciakba!Azok messze vannak az USA-tol,majd minden szempontbol.Gazdasagilag az EU csak 3 USA allam szinten van,tehat ha a negyediket hozza adom ,mar keves!!Katonailag egy nulla,ezt maga Robertson is elismeri!Voltam katona ott is ,itt is!A megelhetes sokkal kiszamithatobb!Olcsobb,jobbak a munkalehetosegek!Valamikor itt Canadarol aradoztak,ennek vege.Canadai gyerekkel dolgozok,aki sokat autozik,hogy itt elhessen.Vannak hibak is,sajnos,de azert ennek az orszagnak a szemetjebe tobb van,mint masnak a pulton.Harmadik vilaghaboru,csak ket kikristalyosodott egyforma ero utkozese,es azokhoz csapodo erok reszvetele lenne!!Ilyen meg nincs,mert az USA az elso,minden mas csak futottak meg kategoria.
vega
  Válasz | 2002. november 23. 08:48 | Sorszám: 6
Na, ezért (is) kéne mindenképpen az EU-hoz tartozni. Egyre jobban utálom az USÁ-t. És sajnos igenis van világháborús veszély. És az is igaz, hogy D209-et valóban meg kéne állítani - bármi áron, minél előbb. Akár tüntetni is lehetne a háború ellen. Végre (tíz év után) újra lenne egy olyan tüntetés, amelyre el is mennék. És még sokan mások. És ez a marakodó jobboldalt is összekovácsolhatná.
Apóka
  Válasz | 2002. november 23. 00:22 | Sorszám: 5
Nem látok világháborús veszélyt. Az arabok nincsenek abban a helyzetben és nem érdekük a totális háború. A legtöbb arabország akkor is megtalálja a számítását, ha Irakban egy USA és oroszbarát kormány alakul. Az EU pedig nem konfrontálódik ebben a kérdésben senkivel.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola