Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Újhelyi /MSZP/ zsidózott ! (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Újhelyi /MSZP/ zsidózott !
kaleb
  Válasz | 2004. január 16. 12:00 | Sorszám: 179
Istenem, mennyi a történelemtudós manapság.

Olaszország 1922 és 1943 között fasiszta állam volt. Egypártrendszerű, korporativista, tekintélyvű. Izrael többpártrendszerű, nem korporatívista, nem tekintélyelvű. Mitől lenne akkor fasiszta?

Átvitt éretelemben fasisztának mondjuk a náci Németországo is. Ott sem volt többpártrendszer, az ellenzékiek koncentrációs táborokban ültek, a pártok betiltva, a szakszervezetek betiltva, egyéb atrocitásokról nem beszélve. Be vannak-e tiltva Izraelben a pártok és a szakszervezetek? Az ellenzékiek börtönben ülnek-e, vagy a Parlamentben? Félnie kell-e bárkinek is véleménye miatt?

Mindezek alapján beszélhetünk-e azonos rendszerről e három osszág esetében?

Szőlővessző u. 3.
  Válasz | 2004. január 16. 11:56 | Sorszám: 178
Semmi baj, a vélemény szabad, bár eddig ez a téma nem merült fel. Mostantól felírjuk:
"nereus szerint Izrael fasiszta állam, míg Szólővessző u. 3 ezt másképpen gondolja."

Félek ezt soha senki nem idézi majd, mint Kosztolányit...
De baj ez? Engem nem zavar.

Szőlővessző u. 3.
  Válasz | 2004. január 16. 11:52 | Sorszám: 177
Megnéztem, még így sem betűhív. (nem s, nhanem és)

Így jó:

"Tudjuk mi rég, mily könnyû
mit mondanak nehéznek,
és mily nehéz a könnyû,
mit a medvék lenéznek."

nereus
  Válasz | 2004. január 16. 11:50 | Sorszám: 176
... és jól tippelt.
Én meg a jelenlegi Izraelt fasiszta államnak nem csupán tippelem.
Sajnos
kaleb
  Válasz | 2004. január 16. 11:50 | Sorszám: 175
Milliós tömeg, kábitsd magad, ha tetszik. Én ott voltam abban a "millióban", pontosabban: "két millióban". Valaki szerintem túl sokat játszott számítógépes játékokat, és azt hiszi, hogy minden csak paraméterezés kérdése. Ő baja. Ami tény, egy választás megnyerésére nem futotta.

56-ban szabad választásokat követeltek többpárti alapon. Ehhez kellett a felkelés. Ma mihez kell? Hogy 50 vagy ötszáz hídlezáró mondja meg, mi a helyes és mi nem az? Szerintem adott esetben egy pillanatig nem kell habozni, hogy 50 vagy 500 emberrel miként kell elbénni. Úgy, ahogy törvényes és szükséges. 56-ban is ha Nagy Imre marad, sokáig nem tartott volna a Pongrácz féle álmodozás. De ezt már nem fogjuk megtudni. De azt azért tudjuk, hogy kevés hatalom szokta megengedni néhány száz embernek, hogy diktáljon neki. Mert azért az állam oldalán is van erő, ami általában túlerőnek szokott bizonyúlni. Olyan föléynes túlerő, hogy méga pedagógiai célú türelmet is megengedheti magának.

Szőlővessző u. 3.
  Válasz | 2004. január 16. 11:46 | Sorszám: 174
Kosztolányira tippelek, olyan estikornélos.
Bár magam így írtam vón:...
"s mily nehéz a könnyű,
amit a medvék lenéznek."

De ez kukacoskodás, németül meg mindegy is, nem?

onogur
  Válasz | 2004. január 16. 11:43 | Sorszám: 173
Nem a néhányezer tüntetésre járó a lényeg, ahogy '56-ban sem a diákok ragadtak fegyvert.
Akkor elég volt annak a hírnek a terjesztése, hogy a Rádió illetve a pártház épületéből "lövik a magyarokat".
Most talán nem fog a hatalom drasztikus eszközökhöz nyúlni. De ha beveti az általad említett vízágyúkat, vagy egyebet, akkor a Parlamentnél már egyszer megjelent milliós tömeg újra összeverődik. De már nem énekelgetni...
nereus
  Válasz | 2004. január 16. 11:42 | Sorszám: 172
ha 1általán tudod, kit idéztem...
Szőlővessző u. 3.
  Válasz | 2004. január 16. 11:41 | Sorszám: 171
nereus
  Válasz | 2004. január 16. 11:40 | Sorszám: 170
..."s milyen nehéz a könnyű,
amit a medvék lenéznek."
Szőlővessző u. 3.
  Válasz | 2004. január 16. 11:37 | Sorszám: 169
Csak nyugi, onogur, csak nyugi. Butának lenni nem bűn, nem fog senki bántani.
Dőlj le.
Szőlővessző u. 3.
  Válasz | 2004. január 16. 11:36 | Sorszám: 168
Abban van valami báj, hogy hiányolod az ok feltárását egy esemény tudósításához fűzött aktuális véleményből (Egyébként Der Standard, nem Guardian), majd magad ennyit teszel hozzá: a közvetlen okot nem muszáj elmagyaráznom.

A többi, amit aztán írsz, szimpla fenyegetőzés, ami elkeseredettséged okán jól érthető, ám komolyan nem vehető. Bocs, hogy inkább mosolyogtatónak gondolom.
Magam csak annyit fűznék hozzá, hogy hét és hó összehordva sem teremt olyan helyzetet, mint amiről te beszélsz.

Szeretném, ha megértenéd: nem csak a "faj- és osztálygyűlölők, máshol közönséges népirtók," (mekkora marhaság!) fognak kihalni, hanem azok is, akik most ilyeneket bírnak leírni.
Az idő téged is megold (persze engem is, de én nem fájok annyira magamnak ) nyugodj meg.

Próbáld szeretni magad, az tud segíteni, és ne hallgass azokra, akik szerint te is csak egy görény vagy a kurzus számára.

Sok sok szeretettel és türelemmel:
Szőlővessző u. 3.
Megjegyzem kitűnő németséggel bírsz nyilván, de azért a szám (3) lefordítva sem szokott változni.
Nálunk.

kaleb
  Válasz | 2004. január 16. 11:34 | Sorszám: 167
"Szondi nem zsidózott, csak úgy értette Lovast, ahogy azt kell. Lovas képmutató, hogy azt állítja, hogy félreértették. Szó sincs félreértésről. "

Kimaradt egy vessző meg egy szó.

"Szondi, Újhelyi nem zsidózott, csak úgy értette Lovast, ahogy azt kell. Lovas képmutató, hogy azt állítja, hogy félreértették. Szó sincs félreértésről. "

kaleb
  Válasz | 2004. január 16. 11:32 | Sorszám: 166
Polgárháborús helyzet van?

Van Budapesten néhányezer ember, aki minden ilyen tüntetésre eljár. Az ÉME és a Wolf Párt méltó utódai. Eddig is elviseltük őket, ezután is. Legfeljebb az a kérdés, kell-e vizágyukat használni. Kétszer megfürdeted őket, aztán nyugton lesznek. Ha pedig engedélyezett a demonstráció, akkor tűrni kell. 6000 ember így gondolkodik, kimegy az utcára, hazamegy, ennyi. Láttunk már ilyet.

A polgárháborúzóknak meg egyet mondanék. Legyenek türelemmel. Idén májusban is kifejezhetik véleményüket, 2006-ban meg megbuktathatják Medgyessyt. Minek ide forradalom? 2006-ig nem bírják ki? Ha persze sokakat megijjesztenek, akkor még megnyerhetik Medgyessynek a partit. Mert hogy Medgyessy magának nem nyeri meg, az elég világosnak tünik.

onogur
  Válasz | 2004. január 16. 11:31 | Sorszám: 165
Te már teljesen elveszítetted az önkontrollodat, de nem baj. Ha ideges vagy, akkor igazam van.

Most például arról győzködsz, hogy azért vagyok náci, mert lenáciztam a ballib FixY-t.
Valamint szoci áldemokrata vagyok, mert tudom, hogy Ti, ott a Köztársaság téren elvtársozzátok egymást.

Szánalmas az erőlködésed, szerintem még mindig részeg vagy, nem szoktál ennyi ostobaságot összeirkálni.

ZiliZ
  Válasz | 2004. január 16. 11:31 | Sorszám: 164
vagyis aki nem a ti oldalatokon áll = náci?
akit el kell hallgattani?
ejjj
ejjj
ZiliZ
  Válasz | 2004. január 16. 11:30 | Sorszám: 163
csakhogy onogur nem a nácikra gondolt....
hanem a "másik oldalra", a külön véleményen lévőkre, azokra akiknek más elképzeléseik is vannak!

"Hiába fröcsögtök, náciztok, antiszemitáztok. A ti időtök lejárt, már nem lehet elhallgattatni a másik oldalt."

kaleb
  Válasz | 2004. január 16. 11:28 | Sorszám: 162
Szondi nem zsidózott, csak úgy értette Lovast, ahogy azt kell. Lovas képmutató, hogy azt állítja, hogy félreértették. Szó sincs félreértésről.
onogur
  Válasz | 2004. január 16. 11:26 | Sorszám: 161
Nem tudom.
Az 1956-os események is egy szimpla, egyetemisták által indított szimpátiatüntesnek indultak. Elég volt a másik oldalról egy szikra és már folyt is a vér.
Hasonló bármikor előfordulhat, polgárháborús helyzet van.
És most lényegtelen, hogy melyik oldal felelős ezért a helyzetért.
kaleb
  Válasz | 2004. január 16. 11:25 | Sorszám: 160
Köszönöm.

Nem szakad meg a szívem a nácikért, ma sem bánom, hogy legyőzték a Harmadik Birodalmat. Én ennek köszönhetem az életemet, csak természetes, hogy e kérdésben nem vagyok elfogulatlan.

Más kérdés, hogy a 45 utáni megtorlás és berendezkedés melyik elemét tartom helyesnek és melyiket helytelennek. Erről már sokszor írtam, nem itt a helye az ismétlésnek. De azért az egyértelmű, hogy pozitív dolognak tartom, hogy a náci rendszer és a náci világuralmi kisérlet megbukott.

(Mielőtt letiltanának nácizásérrt, leszögezem, nácikon a nácikat értem, nem mást. Hitler, Himmler, Göring, Eichmann, SS, Gestapo és társaik.)

nereus
  Válasz | 2004. január 16. 11:25 | Sorszám: 159
Kedves SZV strasse n1.!
A közvetlen okot nem muszáj elmagyaráznom. De aki egy keveset túllát ezen, az nem csak a TilosazÁ rádiót hozza fel, hanem azokat az atrocitásokat, amelyekre csak egy kisebb közösség mozdulhatna... Bár előbb-utóbb mozdulni fog, ha marad ez a buta kormánypolitika. Nézd, egyszer összeadódnak ezek a dolgok, s az a nemzedék, amelynek az irodalmi szöveggyűjteményében még mindig benne van J. A. A tömeg című verse, amelyik még mindig a Gömbös-szobor felrobbantásában látja a magyar antifasiszta mozgalom "dicső tetőpontját", szóval ez a szemlélet, kikényszeríti az ehhez hasonló eszközöket is. Nem biztatlak sok jóval, tisztelt Barátom! A teljes fogalmi zűrzavarba "vezetett" emberek egyszer majd megelégelik, hogy faj- és osztálygyűlölők, máshol közönséges népirtók, mondják meg nekik, hogy ki jobbra, meg ki balra.
Magam sem szeretem, csak eddigi itteni életemben hozzászoktam, hogy a görény az ibolya illatáról, a vakond a páva színéről, egy haikú egy szonettről alkot megfellebbezhetetlen ítéletet.
Bizony, egyszer emiatt még nem csak O. V.-t, hanem gr. Teleki Pált is vissza fogjátok sírni. A rasszista kártya egyszer elégtelen lesz ahhoz, hogy a sok méltánytalanság eltakartassék vele.
Az idézett Guardian-cikk csak arról győzött meg, hogy a fegyverek internacionálisak, a célba juttató retorika is...
Azt is megmondom őszintén, hogy sokkal nagyobb felhördülést vártam az európai "médium-elvtársaktól", de mintha már nekik is fenntartásaik lennének ettől a magyar görénykurzustól...
Szeretettel: nereusz.
Szőlővessző u. 3.
  Válasz | 2004. január 16. 11:24 | Sorszám: 158
"különösen mióta szabadon osztogatod itt ezt a jelzőt."

igen, igen így reagáltam a 9. számú nácizásodra, kösz, hogy segítettél.
És a másik beírás arra utal, hogy elvtársaztál...

onogur, onogur nem égtél még eleget?

onogur
  Válasz | 2004. január 16. 11:22 | Sorszám: 157
Szóval tegnap 14.-e volt? Nagyon be lehettél állva, egy nap kimaradt?

Viszont a tegnapi termésedből:

"Meglep a dolog, mert eddig egyszerű kis netnácinak gondoltalak, különösen mióta szabadon osztogatod itt ezt a jelzőt."

"onogur, onogur, te igen szelektíven reagálsz. Mondhatom, micsoda kettős mérce: kommunista módon elvtársnak szólítasz, de zavar, ha nyilas-módra téged én testvérnek."

kaleb
  Válasz | 2004. január 16. 11:20 | Sorszám: 156
Sokért nem adnám, ha Lovast láthatnám egyszer egy gyóntatószékből kijövet, vagy egy szentáldozáson sorbaállva. Mert azért mégis csak valahol ez a kereszténység, és nem a Kinizsi utcai tombolás. Vannak kétségeim, hogy Lovas gyakorló keresztény-e.
ZiliZ
  Válasz | 2004. január 16. 11:18 | Sorszám: 155
"de 1945-ben elég jól el lehetett hallgattatni. "

köszönd meg az orosz gyilkosoknak!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola