Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Mit érdemelnek a történelemhamisítók? (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Mit érdemelnek a történelemhamisítók?
helyreigazgato
  Válasz | 2004. április 06. 10:08 | Sorszám: 57
Sajnos nem találom a Világrádión.

Miért nem közvetíti a Kossuth Rádió és a Dominium Rádió?
Mint hazájuk ügyét, akár a RádióZS is közvetíthetné!

helyreigazgato
  Válasz | 2004. április 06. 09:52 | Sorszám: 56
Az eseményrõl élõ közvetítést ad az MVSZ kísérleti internetes világrádió adásának _Visszhang_ csatornája.

A hallgatást lehetõvé tevõ szoftvert a www.vilagradio.hu címrõl lehet letölteni.

Sajnos csak most olvasom híradásodat, így nem tudok ott lenni. Megpróbálom a Világrádión meghallgatni.

Tiborc
  Válasz | 2004. április 06. 09:09 | Sorszám: 55
http://portal.jobbik.net/modules.php?name=News&file=article&sid=4171
„Histoires d'Europe más szóval Europa heute und morgen, avagy Európai történelmek címmel színes, többnyelvû kiadványt terjesztenek ingyen az Európai Parlament brüsszeli információs irodájában. Az Európai Unió tagállamai és tagvárományosai mutatják be történelmüket, kultúrájukat, hagyományaikat. A Magyarországról szóló fejezet lesújtó képet rajzol az országról, a nemzetrõl. A botrányos kiadványt, mely felér a minõsített hazaárulással, Nádasdi István és Sárközy Csaba, mindketten a Magyarok Világszövetsége elnökségének tagjai, leplezték le. A Magyarok Világszövetsége jogi lépéseket jelent be a holnapi sajtótájékoztatón.
Helyszín: MVSZ Magyarok Háza - Csontváry terem
1052 Budapest, Semmelweis u. 1-3
Idõpont: 2004. április 6., kedd, 10.00 óra”

Melyik vitapartnerem lesz ott?
Tiborc

Tiborc
  Válasz | 2004. április 05. 10:07 | Sorszám: 54
The Europa World Year Book 1998
Volume 1
Europa Publications Limited

Erről tetszenek vitatkozni.
Olvastam.
És kit érdekel?
Senkit,
Én tényekről szoktam beszélni.
Tiborc
(Ki írta, azt nem tudom, ki írta újra, azt tudom.)

Barnuska
  Válasz | 2004. április 05. 09:36 | Sorszám: 53
Milyet milyet-hát visszalőttek!A magyar lakosság szervezett kiirtásáról miért nem ugatnak azok akik a szörnyüségeket emlegetik?Érdekes módon az cseppet sem fáj nekik csak az ha a reguláris erő visszalő?Erdélyben,felvidéken,kárpátalján minden esetben megtámadták a katonáinkat.Miután háború volt ezeket nem tekinthették üdvlövéseknek.És ráadásul mindez a magyaroktól igazságtalanul elrabolt és az I-II bécsi döntés eredményeként visszakapott magyarlakta területeken.
akkoriban még véletlenül sem voltak magyar csapatok idegen területeken csak a visszacsatoltakon!A történelemhamisitók és hamisitások ideje lejárt vagy legalábbis le kéne hogy járjon.Igazságot Magyarországnak!
daleth
  Válasz | 2004. április 05. 09:15 | Sorszám: 52
Bocsánat, most láttam egy másik fórumon, hogy az Úr szavát kimoderálták, így nem fog tudni válaszolni.
daleth
  Válasz | 2004. április 05. 09:11 | Sorszám: 51
Azért nem ártana súlyozni. Pl. ilyen logika alapján mondhatnánk a következőket is:

a nácik zsidókat gyilkoltak, de voltak zsidók, akik nácikat öltek meg. Tulajdonképpen mi a különbség?

Miért van az, hogy a családi emlékezetek több olyan esetről tudnak, hogy egy szovjet katona gyilkolt, rabolt és erőszakolt, mint ahány németről?

Hány falut romboltak le Vietnamban az amerikaiak és hányat a vietkong? (Persze a legnagyobb különbség, hogy az amerikaiakkal ott mentek az újságírók is, akik akkor még cenzúrázatlanul küldhették a híreiket haza, így szinte minden kiderült - míg északon a szabad sajtó csak kapitalista koholmány volt.)

Én is csatlakoznék azokhoz, akik azt kérik, hogy pontosítsd, hogy milyen szörnyűségeket követettek a magyar katonák a Felvidéken és Kárpátalján.

Úr szava
  Válasz | 2004. április 03. 00:14 | Sorszám: 50
Elnézést, hogy ilyen környezetbe tévedtem. Megyek zuhanyozni.
Flammarion
  Válasz | 2004. április 02. 23:04 | Sorszám: 49
Mi a bánatnak jó ez bárkinek is? Én csak futólag láttam itt-ott részleteket.Brr... Ez a merjünk kicsik lenni nem valami frappáns koncept. 2-3 milliós kis népek is büszkék -joggal- magukra. Még egy -egy kis törzs is.
helyreigazgato
  Válasz | 2004. április 02. 22:53 | Sorszám: 48
Magyarország ilyen lealacsonyító bemutatása Európának 4 nyelven egy európai kiadványban csakis a Külügyminisztérium engedélyével lehetséges.

Ez része Kovács negatív országimázsának:
Merjünk kicsik lenni!

Diplomaták írták (brüsszeliek? vagy a pesti központban?)

Mindenesetre jellemző ennek a bandának a nemzettudatára!

Úr szava
  Válasz | 2004. április 02. 20:47 | Sorszám: 47
Neked lehet hazaáruló "Külügyminisztériumod". A KüM sohasem adott ki semmilyen kiadványt, amire hivatkozol. A követségeknek nincs semmiféle felhatalmazásuk, ilyen jellegű írásokat kiadjanak. (Magának a KüM-nek sincs erre joga.) A cáfolatok súlya alatt ez az egész már hamvába holt. Vagy egy tehetségtelen balfácán, vagy egy agyament provokátor írhatott marhaságokat. A hivatkozott "történelemhamisítás" éppen olyan zöldség, mint az a könyv, amire a nagyrabecsült és legnépszerűbb D.I. hivatkozik.
Flammarion
  Válasz | 2004. április 02. 20:18 | Sorszám: 46
Azt vissza kéne vonni. Mielőtt mások is olvassák. Hivatalosan ment ki, vagy magánakció volt?
helyreigazgato
  Válasz | 2004. április 02. 19:50 | Sorszám: 45
Szivesen elolvashatod tételesen e témakör kezdetén, hogy hazaáruló Külügyminisztériumunk milyen arcátlan brosúrát tett közzé egész Európa számára a magyar történelemről.
Úr szava
  Válasz | 2004. április 02. 19:28 | Sorszám: 44
Szívesen venném tételesen, hogy az arcátlan komcsik miben hamisítják meg a történelemkönyveket, még Brüsszelben is.
Amúgy 1526-ban sem éltem, de mégis van fogalmam arról, mit történt akkoriban. Che Guevarának sem voltam harcostársa, mégis tudom, hogyan végezte. Bácsi...
erdeimano
  Válasz | 2004. április 02. 19:24 | Sorszám: 43
Idézet:
Mi, magyar katonák is szörnyűségeket követtünk el a II. VH-ban Délvidéken, Felvidéken,

Hmmm... a Felvidéken?

Lennél szives mondani egy-két, a magyar katonák által az 1938 novemberében visszacsatolt felvidéken elkövetett szörnyűséget? Én ilyesmit sehol sem találok.

helyreigazgato
  Válasz | 2004. április 02. 19:19 | Sorszám: 42
Se katona nem voltam, se háborúban nem voltam még.

A bácsi már volt mindkettőben, hogy ilyen okos tetszik lenni?

Én csak azt kérdezem, mi legyen ezekkel az arcátlan komcsi történelemhamisítókkal?

Akik még a brüsszeli történelemkönyvet is meghamisítják!

Erre tessék válaszolni bácsi!

Úr szava
  Válasz | 2004. március 30. 23:59 | Sorszám: 41
Bizony, Kispajtás, ilyen a háború. Nem társadalmi rendszer-specifikus és nem nemzet-specifikus a kegyetlenség. A háborúkban mindig a civilek szenvedik el a legnagyob szörnyűségeket. Minden - modern - háborúban több civil halt meg, mint katona. Mi, magyar katonák is szörnyűségeket követtünk el a II. VH-ban Délvidéken, Felvidéken, Kárpátalján és beljebb a Szovjetunióban. A németek is nálunk, visszavonulóban, ugyanígy a szovjetek, románok bevonulóban. Kegyetlenek voltak a kínaiak a koreai háborúban, de ugyanígy az amerikaiak is. Vietnamban az amerikaiak szörnyű kegyetlenségeket követtek el a polgári lakossággal szemben, beleértve nők meggyalázását, gyermekek legyilkolását. Szóval, miről is van szó? Voltál már katona? Voltál már háborúban?
helyreigazgato
  Válasz | 2004. március 30. 23:26 | Sorszám: 40
Az 1944 októberi eseményekhez: az országba özönlõ orosz megszálló haderõ október végén elérte az Eperjes-Tokaj-Szolnok-Baja vonalat.

Magyarország 500 km-es arcvonalán 120 orosz hadosztállyal szemben csak 40 magyar és német hadosztály küzdött.

Ehhez számítható a hõsiesen harcoló csendõrség is, amely a vereckei szorosban, Nagyváradnál, a Csepel-szigeten, s végül a budai várban próbált ellenállni.

Az ungvári, galántai zászlóaljak, a váradi örsparancsnoki iskola növendékei, akik majdnem minden emberüket hõsi halottként áldozták hazánk védelmében.

Az orosz gyilkos hengert, miként 1849-ben, most se lehetett megállítani.

helyreigazgato
  Válasz | 2004. március 27. 23:19 | Sorszám: 39
(folytatás)

8. 626. o. 1944. szept. 23. "A Vörös Hadsereg alakulatai átlépték a magyar-román határt." -írja történelemkönyvünk, de "merõ véletlenségbõl" kimaradtak belõle a nagyszalontai szörnyû események, a szeptember végétõl -majd egy évig tartó állapotokról:

A felszabadítás igazi módszerét érzékelteti egy szemtanú beszámolója a nagyszalontai borzalmakról:

"Egyik este részeg szovjet katonák betörtek Borbély Ferenc szabómester lakásába, három asszonyleányát lefogták, aztán a házban, borgõzös, rongyos, piszkos katonák reggeltõl estig egymásnak adták a kilincset. Az átélt borzalmak olyan hatással voltak a kilenctagú családra, hogy másnap mindannyian öngyilkosok lettek.

Az állati csõcselék rárontott Varga György, a helybeli Kereskedelmi és Hitelbank igazgatójának a feleségére is. Az igazgató a szörnyû élmények hatása alatt vadászpuskájával agyonlõtte két gyermekét, feleségét, aztán önmagát.

Steinbacher Györgynét alig egy hónap választotta el attól, hogy életet adjon gyermekének. A vad csürhe õt is megragadta. A meggyalázott szegény zsidó asszony felakasztotta magát.

Bonda Sándor csizmadia és Gál József kõmûves, a két meggyõzõdéses kommunista az orosz csapatok betörése után azonnal jelentkezett a szovjet parancsnokságon. Elmondták, hogy mindketten kommunisták, a párt régi tagjai. A parancsnok - egy õrnagy - lehúzta csizmáikat, aztán kidobta õket. A bolsevista horda késõbb mindkét elvtárs lakását kifosztotta, asszonyaikat meggyalázta.

(..) Betörtek az egyik szállodába is, a helyiségeket sebesültjeik ellátására használták fel. Sok amputálás történhetett, mert a kórház udvara tele volt lemetszett lábakkal és karokkal, ezeket menekülésük után kihajították az ablakon.

A magyar csapatok a hét végére visszafoglalták a várost. Az oroszok egy-kettõre kitakarodtak, de amit tudtak, elvittek. (Függetlenség. 1944. okt. 7. 5. o.)

Sajnos a magyar gyõzelem e bestiális hordán csak néhány napos lehetett.

helyreigazgato
  Válasz | 2004. március 26. 05:31 | Sorszám: 38
(folytatás)

7. 616. o. 1940. novembere: Reményik Sándor Kolozsvárott meghal.

Természetesen ez sincs benne könyvünkben, "minden magyar család kincsében".

A nagy költõ koporsójánál a házsongárdi temetõben Bánffy Miklós mondott gyászbeszédet. Belõle idézünk:
"Mély gyászban állunk ravatalánál, és keressük: milyen koszorú az, ami méltó volna õhozzá? (...) Ôhozzá, aki tanítómester, lángeszû költõ, és próféta volt egy személyben már az országromlás elsõ pillanatától. Hozzá, kinek minden sorából Erdély egész magyarságának hangja szól (...) Valóban mindenütt ott lesz és örökké, ahol él, küzd és szenved a magyar."
(Erdélyi Helikon. 1941. nov. 11. sz. 687-688.)

618. p. 1941: A kolozsvári Nemzeti Színház (november 9. este 7 óra) megnyitása sem említésre méltó esemény, mármint szerkesztõnknek. Hiába, csak a bolsevik események felé húz a libidója!

helyreigazgato
  Válasz | 2004. március 25. 04:14 | Sorszám: 37
Néha én is ráfingok a halandzsás nagy tudósokra. )
Flammarion
  Válasz | 2004. március 24. 21:24 | Sorszám: 36
Köszsönöm, nagyon kedves vagy, hogy kikerested. Még próbálom .
Black
  Válasz | 2004. március 24. 21:16 | Sorszám: 35
Ha valaki sokat fantáziál magában, akkor jutnak ilyenek az eszébe:

A természetes-multimediális, valamennyi érzékszervet szerephez juttató kommunikáció szûk kört szólít meg s általában a mindennapira, sõt a lényegtelenre korlátozódik, miközben a meghatározónak érzett, az egész nagycsoporthoz szóló közlemények az interaktivitást lehetõvé nem tévõ, néma, lineáris, elvont nyomtatott nyelv sorvadt közegében fogalmazódnak meg.

Ezért szoktam néha ráfingani a kéziratra, hátha a szag is áthatol a virtuális téren.

helyreigazgato
  Válasz | 2004. március 24. 20:53 | Sorszám: 34
4.rész 1920. febr. 24.-márc. 30:
"A román csapatok kiürítik a Tiszántult."

A könyvben ennyit írnak, de lássuk a valós tényeket:

"A román rekvirálások által okozott veszteséget közel hárommilliárd aranykoronára becsülik".

A brit élelmezési bizottság és a svájci Vöröskereszt küldöttségének vezetõje, Brunier kapitány a román megszállás alatt lévõ vidéki városokban ilyen állapotokat talált:

"Minden, a románok által megszállt városban olyan elnyomást találunk, amely az életet teljesen elviselhetetlenné teszi.

A gyilkosságok napirenden vannak, gyerekeket és nõket megvesszõznek (...) Nyugat-európai gondolkozás mellett a dolgok állapotát nehéz elképzelni olyanoknak, akik mindezt nem látták"

(Gratz Gusztáv: A forradalmak kora. Bp. 1935. 248.)

Történelemhamisítás elhallgatni a tényeket.

helyreigazgato
  Válasz | 2004. március 23. 21:28 | Sorszám: 33
AMI A TÖRTÉNELEMKÖNYVEKBÕL KIMARADT....

(folytatás)

6. 607. o. 1936. júl. 17: "Megkezdõdött a spanyol polgárháború, az elsõ fegyveres küzdelem
Európa földjén a fasizmus és a demokrácia erõi között."

Így írja a mai liberobolsi történelemkönyv, de felsorolásában a DEMOKRÁCIA ERŐI között a rossz kinézésû, örökké komor, hosszúkás arcú, ravasz kommunistát, a barcelonai hóhért,a katalóniai nemzetközi csõcselék vezetõjét, Gerõ Ernõt (1898-1980) hiába keressük.

Mintha ott se lett volna.

Gerõ Katalóniában elmondott beszédeiben és röplapokon keresztül is az ország problémáiért kizárólag a keresztény uralmat okolta, és az egyházat.

A féktelen uszító hadjárat eredményeképpen 1936. júl. 18. és szept. 1. között 75 ezer ártatlan embert gyilkoltak le, ezek között volt 12 püspök, 285 apáca, 5255 pap, 2500 szerzetes, barát és 250 papnövendék. Felégettek 4000 templomot.

A Gerõ által vezetett Lenin-fiúk papi ruhába öltöztek, kiásták 19 apácának a holttestét, sorbaállították a ledöntött templom megmaradt falához, majd a holttesteket levizelték.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola