Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Két Amerika (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Két Amerika
Ritter
  Válasz | 2004. március 22. 02:41 | Sorszám: 14
Egyebbkent az USA csodalatos..
Ritter
  Válasz | 2004. március 22. 02:40 | Sorszám: 13
A haldoklo ember agyabol az idegen tanult nyelv teljesen kimegy csak az anyanyelve marad meg..Edesapam aki Svajcban halt meg,egyszercsak olyan nyelven kwzdett el beszelni amit az orvosok nem ismertek,a felesegenek is azon a nyelven beszelt,tolmacsot hivtak,aki ott volt 24 oran keresztul es forditott..Magyarul beszelt,es nemsokara meg is halt..Egy prof mondta hogy ez volt az o eleteben a masodik ilyen eset,es az elsoben is a tanult nyelvet az illeto nem beszelte tovabb..Teller is igy lehetett ezzel a dologgal...Angolul egyebbkent sem szeretett beszelni..
demszkij
  Válasz | 2004. március 22. 01:27 | Sorszám: 12
Ahhoz képest, hogy nem akarok belemerülni, még egy apróság. mivel magyarázzátok, hogy Teller Ede élete utolsó szakaszában, nem volt hajlandó angolul, csak magyarul beszélni ?
demszkij
  Válasz | 2004. március 22. 01:23 | Sorszám: 11
Na látod ez nincs az amerikai gyerekeknek, gyermekkoruk. Úgyhogy azután gyermekek maradnak egy életre. Nagy jó indulatú buta (de egyben önző) gyerekek !
demszkij
  Válasz | 2004. március 22. 01:20 | Sorszám: 10
Jeleztem,hogy nincs szándékom túlságosan belemerülni,ebbe a hamburger zabálókról nyitot témába,én nem tudok elég hálát adni a jó szerencsémnek,hogy ide Kanadába és nem hozzájuk kerültem. S akár hiszed akár nem,nem csak én vagyok így ezzel.

Ha már a jószerencsét említettem,akkor még annyit hozzá,hogy pechem volt mégis,mert talán ha a francia területre kerülök itt,akkor még szerencsésebb lettem volna !

Fortissimo
  Válasz | 2004. március 22. 00:09 | Sorszám: 9
talán nem baj az ha a gyermekkor a gyermekkoré..
az ősi kinaiak tanítás is ezt vallja, úgy emlékszem: 7 éves korig csak figyeljen a gyermek, a következő 7 évben utánozzon, majd a 3. 7 évben tanuljon keményen új dolgokat...
Fortissimo
  Válasz | 2004. március 22. 00:06 | Sorszám: 8
azért a világ legjobb egyetemei mégis ott vannak: Princeton, Yale, Harvard
szentistvánjobb
  Válasz | 2004. március 22. 00:05 | Sorszám: 7
Pedig érdekes - és lényeges - kérdés. Emlékezz vissza Heisenberg beszámolójára találkozásáról egy amerikai kutatóval: hogy lenyűgözte őt az a könnyedség és prakticizmus az amerikai gondolkodásában - hogy nem béklyózta őt az Óvilág megannyi skrupulusa.

... Hatékonyak. (Előbb utóbb - most ! - lerázzák magukról az agyavert spellinget is, oszt az Isten se állítja meg őket ... )

... Viccen kívül: Engem már kifejezetten bosszant, hogy a mi gyerekeinket még mindig a kézírással macerálják ... Az amerikai gyerekek meg közben tíz ujjal gépelnek ...

demszkij
  Válasz | 2004. március 21. 23:53 | Sorszám: 6
Nem akarok túlságosan belemenni ebbe a témába. Gondolkodhat valaki szuper pozitívan is, ha számítógép nélkül nem tud összeadni, ha középiskolás vagy egyetemista korában sem tud (nagyvonalakban sem!) helyesen írni.
Fortissimo
  Válasz | 2004. március 21. 23:40 | Sorszám: 5
Szerintem azért van, ami naygon jellemző: pl az un. pozitiv gondolkodás: Dale Carnegie kb 50 éve irt könyvének, és kurzusai hatásosságának tulajdonítják. Mgayarul: Amerikai karrieriskola cimmel jelent meg kb 1949 körül először, azóta többször, az angol kiadás is, és újabb fordítások, egyéb könyvei is.

Igaz, h Amerika nagyon sokféle, de pl az egyetemek, könyvtárak azonos szisztéma szerint vannak szervezve: ha az egyikben kiismeri magát az ember, akkor már mindent ismeri: mint a szupermarketek manapság: minden városban egyfomák, Magyarországon is..

Fortissimo
  Válasz | 2004. március 21. 23:34 | Sorszám: 4
Amerika sok szempontból csodálatos! Sokat lehetne tanulni tőlük! Minden iskolást elvinnék hosszabb időre (nyár)

A legfontosabb, szerintem: a vizcsapból is ez folyik minden csak rajtad múlik, minden lehetsz, ha keményen tanulsz, dolgozol. Erre nagyon nagy szükségünk lenne...

A másik, amit el lehetne tanulni., a sok önkéntes, egymást segítő csoport.

A harmadik: jól szervezett intézmények az alkoholisták, betgek, etc felkarolására..

Van árnyékos oldal is.. de az mindenütt...

Mercurius
  Válasz | 2004. március 21. 23:03 | Sorszám: 3
Sokkféle amerika van. Phila picit nyommasztó. New Yorktól kiütést kapok. Washington kellemes. Albanyban meg olyan a környezet, mintha ötthon lennék a Mátrában.
demszkij
  Válasz | 2004. március 21. 23:02 | Sorszám: 2
Idézet:
Szerintem nem lehet kimondani hogy Amerika ilyen vagy olyan. Amerika sokféle. (A "Két Amerika" címet csak azért adtam, hogy rímeljen a "Két Magyarország"-ra).

Nem hinném,hogy tévednek,a sokféle Amerika már sajnos csak a múlté,agymosás terén náluk állnak a legjobban okos "tudósaink".Izreaelben nem vezetik annyira orruknál fogva az emberkéket,mint a USA-ban !
demszkij
  Válasz | 2004. március 21. 23:00 | Sorszám: 1
[guote]Szerintem nem lehet kimondani hogy Amerika ilyen vagy olyan. Amerika sokféle. (A "Két Amerika" címet csak azért adtam, hogy rímeljen a "Két Magyarország"-ra).[/guote]

Nem hinném,hogy tévednek,a sokféle Amerika már sajnos csak a múlté,agymosás terén náluk állnak a legjobban okos "tudósaink".Izreaelben nem vezetik annyira orruknál fogva az emberkéket,mint a USA-ban !

szentistvánjobb
  Válasz | 2004. március 21. 22:42 | Sorszám: 0
Úgy veszem észre, hogy a T. kartácsokat megosztja az Amerika-ellenesség vagy Amerika-barátság kérdése.

Szerintem nem lehet kimondani hogy Amerika ilyen vagy olyan. Amerika sokféle. (A "Két Amerika" címet csak azért adtam, hogy rímeljen a "Két Magyarország"-ra).

Filmnézők segítsenek ki. Volt egy film Amerika rossz oldaláról ... amit nálunk "Ez Amerika" címmel vetítettek.

Egy amerikai vendégünk vérig sértődött ezen ... mert a film eredeti címe "Ez is Amerika" volt ! ...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola