Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Amerika!!-Csak nektek:) (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Amerika!!-Csak nektek:)
Gyöngy
  Válasz | 2006. június 21. 20:18 | Sorszám: 771
Köszönöm, közben a BRFK-ra is rákerestem, de a tömegközlekedésről egy szó sincs, a BKV-honlapon se ...
tiszavirág
  Válasz | 2006. június 21. 20:16 | Sorszám: 770
peter8850
  Válasz | 2006. június 21. 19:53 | Sorszám: 769
egy ilyet találtam:
http://www.rockszerda.hu/index.php?pid=hirek&id=3316
Gyöngy
  Válasz | 2006. június 21. 19:43 | Sorszám: 768
off

Ki tudja, melyik site-on lehet megnézni a közlekedési korlátozásokat?

on

orosz_hussalata
  Válasz | 2006. június 21. 19:29 | Sorszám: 767
Gondoltátok volna, hogy ámerikában nincsenek parkoló autók az utak mentén? Mert bús et. látogatására mindet eltüntetik a MI fővárosunkból, nehogy a nagyember ilyet lásson. A tüntetőkről nem is beszélve. Remélem legalább a kutyaszart is feltakarítják, és megmosdatják a hajléktalanokat, mielőtt szmokingot húznak rájuk.
Bátky János
  Válasz | 2006. június 21. 15:38 | Sorszám: 766
Kobranyitó kolléga, neked ez a buffalo-cucc nagyon bejön, látom... üssek rá néhány tojást?
V.Kobra Nitro
  Válasz | 2006. június 21. 15:34 | Sorszám: 765
hja,a bölényszar lapátolás nehéz dolog.
warlord
  Válasz | 2006. június 21. 14:05 | Sorszám: 764
Most meg szakad az eso )
mandala
  Válasz | 2006. június 09. 16:22 | Sorszám: 763
" kisebb csak 90negyzetmeteres,de mi a francnak nagyobb??Szal happy friday "

)
Na látom, csak nem lettél még teljesen 'amcsi' ...

warlord
  Válasz | 2006. június 09. 13:13 | Sorszám: 762
Na megerkeztem megint!!Vege van a szamomra horrornak tuno koltozkodesnek,a telefonos cimatjelenteseknek.Elkoltoztem,sokkal kozelebb a munkahelyeimhez,es nagyon jo az eddigi benyomasom a kornyekrol is..Ez a lakas kisebb csak 90negyzetmeteres,de mi a francnak nagyobb??Szal happy friday )
warlord
  Válasz | 2006. május 29. 13:05 | Sorszám: 761
Itt nagy az unnep,az utcak uresek,csak en megyek melozni )A filmeken a csatornakon mindenutt katonak es toltetlen puskakkal lovoldozes!!De jo lesz ma delutan visszamenni a termeszetbe )Happy monday )
warlord
  Válasz | 2006. május 26. 05:18 | Sorszám: 760
Pedig ez a kewdvenc ujsagom,de csak a meloban olvasom szunetbe!!Nem lattam ezt a cikket//
mandala
  Válasz | 2006. május 26. 00:30 | Sorszám: 759
Akkor ez még nem jutott el hozzád :

chicagotribune.com

"...
Olga Rutterschmidt, 73, and Helen Golay, 75, were charged Thursday with mail fraud, but police consider them suspects in the deaths of the two homeless men.

Detectives believe that Rutterschmidt and Golay recruited potential victims for the complex life-insurance scheme from Los Angeles' Eastern European community.

Rutterschmidt is from Hungary, as was Paul Vados, the first of the two alleged victims.

According to court documents filed by prosecutors in federal court this week, detectives said they arrested the pair Thursday after becoming alarmed about the safety of several men.

During a surveillance operation, the documents say, police witnessed Rutterschmidt give an elderly man named Josef Gabor numerous documents, which he signed. She then drove him to a Washington Mutual branch on Wilshire Boulevard near Crenshaw Boulevard, prosecutors said.

Police are also looking for Nicholas Koos, who lived in an apartment building next to the Hungarian Reformed Church on Crenshaw, a few blocks from the bank.

Gabor and Kenneth McDavid, the second homeless man killed, also once lived next to the church.
... "

: http://www.chicagotribune.com/business/la-me-homeless20may20,1,3404520.story?coll=chi-news-hed&ctrack=1&cset=true


Olga Rutterschmidt ... Helen Golay

warlord
  Válasz | 2006. május 25. 23:45 | Sorszám: 758
Sorry en nem took menni mert irtam hogy dolgozom..Mikor korabban vasarnap nem dolgoztam mentem en is becsulettel..

Nem tudom honnan vettek hogy a ket ven picsa magyar volt,itt egy ujsag sem irta!!

Az viszont igaz,hogy LA elsoszamu maffiaja a magyar!!Igy megis elkepzelheto!!Ha joravalo amerikai bunugyi filmet latsz ,a maffia vezerek mindig Kovaxok ,es egyebb magyar nevuek,azert mert itt az a leghatalmasabb!En egy illetotol ugy hallottam,hogy ez egy zsido magyar maffia!!

polites
  Válasz | 2006. május 23. 14:58 | Sorszám: 757
"min denki a templomba! Jomagam egy evben egyszer ketszer megyek"

Még jó, hogy tartod a frontot, Magyarországon meg arat a liberalizmus.

polites
  Válasz | 2006. május 23. 14:56 | Sorszám: 756
Index:
------
Magyar öregasszony gyilkolt a biztosítási kötvényért

Többmillió dolláros biztosítási csalási ügyben nyomoznak a Los Angeles-i rendőrök. A gyanú szerint két idős nő hajléktalanokra kötött életbiztosítást, akiket aztán halálra is gázolt. A gyanúsítottak egyike magyar származású, áldozatait is a magyar közösségben kereste.

Legalább két embert gyilkolt meg két idős kaliforniai asszony, hogy pénzre váltsák áldozataik biztosítási kötvényeit. Az egyik vádlott, a 73 éves, magyar származású Olga Rutterschmidt a Washington Post értesülései szerint Los Angeles magyar templomaiban vadászott áldozatokra.

Többször is lecsaphattak
A legalább 2.2 millió dolláros (több mint 450 millió forintos) biztosítási csalási ügy meglehetősen bonyolult. A rendőrség adatai alapján a két nő, Rutterschmidt és 75 éves társa, Helen Golay legalább két hajléktalan férfira kötött életbiztosítást, aminek ők maguk voltak a kedvezményezettjei. A hajléktalanok aztán cserbenhagyásos gázolásokban vesztették életüket. Az első áldozat 1999-ben, a másik 2005-ben vesztette életét.

A rendőrök a múlt héten letartóztatták a két nőt, mivel attól tartottak, hogy egy újabb áldozatuk élete is veszélybe került. Gyanújuk szerint még több áldozatuk is felbukkanhat, valószínűtlennek tartják, hogy hat év alatt csupán kétszer öltek.

Véletlenül buktak le
A nyomozást véletlenek is segítették. A két, külön kezelt cserbenhagyásos gázolást vizsgáló nyomozók véletlenül találkoztak egy megbeszélésen. Egyikük éppen arról mesélt, hogy egy cserbenhagyásos baleset áldozatának holttestéért két olyan nő jelentkezett, akik nem voltak a rokonai, mégis mindenféle papírokat követeltek a rendőröktől. A másik ügy vizsgálója erre felkapta a fejét, mivel ő is hasonló ügyön dölgozott. Mint kiderült, mindkét esetben Rutterschmidték vették fel a biztosítási pénzeket.

A nyomozók most az elmúlt évek összes cserbenhagyásos gázolását átvizsgálják, írja a Post. A hatóságok megkezdték a két gyanúsított megfigyelését is, és látták, hogy egy idős emberrel mindenféle iratokat írnak alá, majd egy bankhoz hajtanak. Mivel attól tartanak, hogy az idős biztosítási csalók újra lecsaphatnak, őrizetbe vették őket.

Két évig kitartották áldozataikat
A Washington Post értesülései szerint Helen Golay régebben a biztosítási szakmában dolgozott. A két gyanúsított egyszerű módszerrel dolgozott, hajléktalan áldozatokat kerestek maguknak, akikre saját kezességükkel biztosítást kötöttek. Mivel a kaliforniai törvények szerint az életbiztosítások két éven belül szabadon felmondhatóak, az átmeneti időszakra lakást béreltek későbbi áldozataiknak, akiket ezután halálra gázoltak.

warlord
  Válasz | 2006. május 23. 05:29 | Sorszám: 755
Magyarorszag vallasos szempontbol mocsokka avanzsalodott!A katolikus vallast nagyon kevesen gyakoroljak,a tobbiek meg negyon kicsik!A mocskos liberalizmus arat magyarorszagon is!!Az USA lakossaga sokkal vallasosabb,Chicago nagy varos de vasarnap delelott ugy 10 korul joforman egy lelket sem latni,min denki a templomba!Jomagam egy evben egyszer ketszer megyek..Eloszor is nagyon messze van,masodszor en vasarnap dolgozom.
Fla Mandulis
  Válasz | 2006. május 22. 00:06 | Sorszám: 754
Háát, én már bármit el tudok képzelni.
http://www.blikk.hu/cikk.php?cikk=37748

Szarrágó zsurnaliszták. Mindenkinek leírták a nevét, kivéve a bűnösnek.Pedig az közérdekű közlemény lenne. Hever vérbefagyva az áldozat, még magánál, d e ha közeledik a mentős, ránéz a névkártyára: ó, nem, köszönöm, magával nem utazom, megvárom a következőt.

mandala
  Válasz | 2006. május 21. 23:46 | Sorszám: 753
"átköltötte annak a kábszeres énekesnőnek (nem tudom a nevét) a nótáját hruscsovról bushra."

Szerintem az nem egy Joplin nótában volt, hanem ebben: ... http://www.azlyrics.com/lyrics/sting/russians.html

amhaarec
  Válasz | 2006. május 21. 23:42 | Sorszám: 752
A nekik mindent nekem semmit asszimetrikus demokrácia rabbinikus tolmácsolásban igazságos, hiszen a magamfajta am haarec-nek nincsenek olyan jogai mint Izrael fiainak. De ez azt hiszem már számtalanszor megmutatkozott, akár az USA és Izrael által figyelmen kívül hagyott ensz határozatok sorozatát tekintjük, vagy az emberi jogok lábbal tiprását a Szentföldön, de magyar példát is mondhatnánk, mint pl. a tavalyi magyargyalázó képregényeket a metrón "nem volt zsidó, de nagyon művelt volt" felirattal, melyet Bozóki miniszter avatott föl, vagy ezt a mostanit itt, úgyhogy ezen ma már nem lepődünk meg.

A fák nem nőnek az égig, úgyhogy az igazság ilyen fokú eltorzítása sem tarthat sokáig. De hogy a nagy bálvány gipsz lábai meddig tartják magukat, azt nem tudom megmondani.

kingvidor
  Válasz | 2006. május 21. 23:26 | Sorszám: 751
Remélem, legalább videon azért kapható lesz. Vagy már a terjesztéséért is börtön jár vagy egy kis gyógykezelés Guantanamon? Ideje volna már, hogy valaki feltegye a netre.
tiszavirág
  Válasz | 2006. május 21. 22:46 | Sorszám: 750
Érdekes!
Ha lehet vetíteni a Da Vinci kódot, miért nem lehet vetíteni a Farkasok völgyét?!
Nem tüntetnek majd a liberálisok a diszkrimináció miatt???
amhaarec
  Válasz | 2006. május 21. 22:10 | Sorszám: 749
Szerintem igazad van, de ennek hangoztatása értelmetlen. inkább azon kéne gondolkodni, hogy mi a te (és persze az én) szereped a történetben. Mindszenty mondta, hogy "ha egymillió imádkozó magyar lesz, nem féltem Mo. jövőjét". A jobboldal tele van ateistával és liberálissal, ez a jobboldal ebben a formában nem jelent reális alternatívát Petőék ellen. Majd, ha megváltoznak, akkor vélhetően nyerni fognak. Úgy látszik, még nem vagyunk elég mélyen. Majd, ha száraz kenyéren fogunk élni, és visszajön a besúgói rendszer - amitől egyébként nem vagyunk messze -, akkor megtudja a nép merre van az az arra.
warlord
  Válasz | 2006. május 21. 22:00 | Sorszám: 748
Horgasznyelven mondva tul sok a beetetett 19000 forinttal megfizetett rozzant nyugdijas!!Amig ezek nem mennek a fold ala a Fletro nyero lesz!!Mert ez a mocsok reteg/baloldal/az aki a koporsobol is kimaszik szavazni!!
amhaarec
  Válasz | 2006. május 21. 19:07 | Sorszám: 747
igen, ma hallgattam a Vasárnapi Újságban Lovas jegyzetét. Szenzációs volt. De nekem ez nem újdonság, tudom, hogy cenzúra van, mint ahogy azt, is, hogy a médiaterror miatt ez a hír sem fog senkit sem érdekelni... "na és", ahogy Horn atyuska mondta...

Ha ezek sortüzet vezényelnének a parlament előtt, a birka nép akkor is utánuk koslatna. Olyanok, mint a jól megvert éhes kutya, aki a verés ellenére is hűségesen szolgál a gazdinak, még akkor is, ha csak moslék lesz a vacsora. Helszinki szindróma.

Hát igen, már többen rájöttek a politikusok közül (Ferenc Jóska, Horthy, Kádár), hogy a hatalom megtartásának egyedüli eszköze magyarországon a következő: 1. hatalomátvétel után jól el kell verni a népet (1949, 1920, 1957); 2. utána szép lassan ki kell engedni a derékszíjat, és viszonylagos jólétet kell teremteni. Vszleg Gyurcsány is tudja ezt az elvet. Az 1. lépés állítólag nyáron következik.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola