Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Van gyávább csőcselék mint a magyar rendőr? (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Van gyávább csőcselék mint a magyar rendőr?
cuvee
  Válasz | 2007. június 20. 11:15 | Sorszám: 906
"Emlékezz vissza a taxisblokádra: akkor a pesti rendőrkapitány inkább lemondott, de nem volt hajlandó politikai parancsot végrehajtani."

A Barna elvtárs? Na ne má'...

Barna elvtárs éppenhogy precízen végrehajtotta a taxisblokádot szervező SZDSZ "politikai parancsát".

A blokád után Barna elvtársat Demszky Gábor SZDSZ-es főpolgármester nem egy xar plecsnivel fizette ki, mint a nagyonhülye Görgényit, hanem egy [b]zsíros állással a Városházán[b].
Nehogy már hőst csinálj egy puccsista büdöskomcsi főrendőrből...

Tamásöccse
  Válasz | 2007. június 20. 09:21 | Sorszám: 905
Fiatal, egészséges ember, nem megy karhatalomba, messzire kerüli. Kurva mind, lehet van köztük pár, mely nem teljesen romlott, bár ebben a közegben? Posztos rendőr? Miért is? Nem talált rendes szakmát? Hóhérnak is kell lennie, persze. De ki örül neki, ha fia, vagy veje, hóhérnak, rendörnek, vagy katonának megy. Itt még az ötven évnyi hazaárulás, s kollaborálás nyomasztó emléke is. Nincs mentség, aki katona, rendőr, vagy volt kommonista, bűnös és hazaáruló. Elégtétel, megbocsátás, bűnbocsánat, az megint egy más dolog. Nevezzük nevén a dolgokat. Aki katona, vagy rendőr, az lumpen, kerüli a munkát és tétlen henyeségért, hajlamos a langyi befogadására, a gonosznak.
estebany
  Válasz | 2007. június 20. 08:14 | Sorszám: 904
Ez azért így nem igaz, mármint amit a rendőrökről írsz! Vallom, hogy szükség van rájuk is, a katonaságra is!

valószínűleg az is tévedés, hogy csupa hatalommániás, henye, a korai nyugdíjra kacsingató emberek szegődnek el rendőrnek! Az ilyeneket ki kell, ki kellett volna szűrni! Az pedig nem a posztos rendőrök hibája, hogy egy őrült miniszterelnök beleavatkoztatja a rendőrséget a szimpla rendészeti kérdésekbe is, és a rendőri vezetők nem a nyílvánossághoz fordulnak,

Valami azért szerintem sincs rendben, mivel egyetlen kisrendőr sem akadt, aki könnyített volna a lelkiismeretén, és segített vlna "megszabadulni a gonosztól": Emlékezz vissza a taxisblokádra: akkor a pesti rendőrkapitány inkább lemondott, de nem volt hajlandó politikai parancsot végrehajtani.

Biztosan baj van a rendőrségi törvénnyel is, nomeg az attól való önkényes eltérésssel is (belső ellenőrzés lazítása, majd eltörlése). DE MEGISMÉTLEM: ERRŐL NEM A KISRENDŐRÖK TEHETNEK!

Tamásöccse
  Válasz | 2007. június 20. 07:17 | Sorszám: 903
Bizony, jó lenne, ha divattá válna, a visszatérés. Azért is, mert szabadabb országból, szélesebb látókörrel, talán nehezebb ennyire megvezetni a tömegeket, mint a mi hiszékeny és aluszékony többségünket. Ráadásul impotensek is.
Aki egyébként a kommonista hagyományu rendörségre, katonaságra ment dolgozni, ezt választotta hivatásul, eleve szar ember. Mit lehetne várni azoktól, akik a henye, de megaláztatásokkal teli életet választották, az alkotó munka helyett? a korkedvezményt, a látszólagos hatalmat, s eleve feladták szabadságukat? Persze, hogy nemtelenek, s látens buzik is, mert aki ott sokadmagával képes volt a szadoüzekedésre, az valószinű el van a lányok nélkül is...
Platóna
  Válasz | 2007. június 20. 01:34 | Sorszám: 902
NEM KELLENE a nőkkel ujjat huzni...többen vannak, jobban bírják a szenvedést a vért tovább élnek kitartóbbak még akkor is ha meg vannak alázva emberfeletti erővel bírnak akkor is ha látszatra gyengébbek...
Platóna
  Válasz | 2007. június 20. 01:29 | Sorszám: 901
az utolsó amit ma éjszakára találtam még:

úgy néz ki háború folyik ellenünk

ÚDK: A rendőrbűnözés két fő oka
2007-05-18. 11:36:04

A napjainkra jelenséggé vált rendőrbűnözésnek az ÚDK szerint van egy általános és egy konkrét oka.

Általános ok: A magyar állam rabló állammá vált. A politikai elit kirabolta az országot. Ezt a rendőrök még jobban látják, mint mi, látják, hogy a parlamenti pártelit szétlopta az országot, de ellenük mégsem lehet fellépni. Minden ügy el van tussolva. A politikai vezető garnitúra „példaadása” indította el a rendőrséget a pandúrból rablóvá válás útján. Az MSZP-SZDSZ és a Fidesz felelőssége közös még akkor is, ha az MSZP-SZDSZ nagyságrendekkel többet lopott. A Fidesz felelőssége abban áll, hogy igyekezett/igyekszik utolérni az emeszpéseket és nem röstell velük mutyizni.

Konkrét ok: A 2006. október 23-i rendőrháború a békés tüntetők ellen. Ez az ügy megkoronázta a pandúrból rablóvá válás lelki folyamatát. Hiszen maga Gyurcsány Ferenc miniszterelnök helyeselte a bűncselekmények elkövetését, Demszky Gábor pedig kitüntette Gergényit.

A 21 éves bátor lány rendőrök általi megerőszakolásának további magyarázata lehet még:
*****************************************************
* Az 2006. október 23-i rendőrháború után szabadon: Ahol egy háborúban gyilkolásra(félholtra verésre) van felhatalmazása a katonáknak(rendőröknek), ott a nemi erőszakot is elnézik a parancsnokok.
*****************************************************

* Nem elhanyagolható a kereskedelmi média mintaadó-züllesztő hatása sem.

Az ÚDK szerint igazi megoldás csak akkor születhet, ha a jelenlegi politikai elit is távozik

2007. május 18.
ÚDK

Platóna
  Válasz | 2007. június 20. 00:49 | Sorszám: 900
és hát végül :

"Az nagyon durva lesz, ha nem lesz elég bizonyíték és felmentik a mocskokat, mert onnantól aztán szabad a pálya. "

ez volt az a gondolat ami bennem is megfogalmazódott. ezért regisztráltam ide és ezért írogatok itt mindenfélét...mert ettől tartok én is....

( és még fizessek adót ugye, 90akárhányezret? meg vagy 60 akárhányezer TB-t havonta...hát köszönöm szépen.
most vagy mindannyian elmegyünk az országból...vagy azok is jöjjenek haza tömegével akik 56-ban elmentek...mert még mindig kevesen vagyuk, ugy látszik... )

szal itt már senki nem hiszi el hogy ezek ártatlanok...ahogy O.J.Simpson sem az.

Platóna
  Válasz | 2007. június 20. 00:42 | Sorszám: 899
én sem lennék rendőrellenes...akkor sem közelítettem előítéletekkel amikor első alkalommal a srác félve rebegte el h rendőr...de bölcsen beszélsz :

vastag burkot növesztenek maguk köré. Ami ugyebár nem egészséges sem neki, sem partnerének. Szóval én civil "gyógyszert" javasolnék

így van.

pannonpuma
  Válasz | 2007. június 20. 00:04 | Sorszám: 898
Több héttel a történtek után, nehéz lesz bizonyítani.
rajnai zongor
  Válasz | 2007. június 20. 00:02 | Sorszám: 897
az már felmerült vkiben, hogy miért állítana ilyesmit a lány, ha nem történt volna meg? Mit nyerne vele? A fidesz bérelte fel, hogy lejárassa a rendôrséget, vgy mi? Azzal,hogy vállalta az eljárást, csak ô szívja meg, most még mindenféle ribancnak titulálja a tahómédia.
Én azt hittem, nem a ruhán keresik a DNS-t...na mindegy.
Az nagyon durva lesz, ha nem lesz elég bizonyíték és felmentik a mocskokat, mert onnantól aztán szabad a pálya. A fél ország nem fogja elhinni, hogy ártatlanok, bírósági ítélet ide vagy oda.
igazságotm
  Válasz | 2007. június 19. 23:51 | Sorszám: 896
Pontosan, a nekik nem tetsző dolgokat nem adják le a tv-ben, vagy pedig elbagatelizálják. Nekem először ez a népszavazásnál tünt fel, amikor egy komikus(Hajós) tudósitott az állami!!! tv-n.
szkitya
  Válasz | 2007. június 19. 23:39 | Sorszám: 895
Nekem eleg sok jo ismerosom van a rendorok kozott, akik korrekt es nem korrupt emberek.
Altalanositani nem lehet!
Azon pedig nem kell csodalkozni, hogy ideaig fajultak a dolgok, mert intezmenyesitve van a tolvajlas, a maffiozok a kepukbe vagjak, hogy ket ora mulva ugy is kinnt leszek, mert van ra penzem, stb.
Raadasul rajuk kuldtek a a szelsojobbnak nevezett, hajlektalanszallokrol ket liter kocsis borert balhezo csocseleket.
Csak a vak nem latta, hogy kinai cipoben, tenisz zokniban, epa nadragban es szines puloverben, frissen tarrkopasza vagva, annyi kozuk a szkinhedekhez, mint kormanyunknak a nephez.
Ha pedig ciganyokkal szemben lepnek fel, rogton rasszistak lesznek, es irhatnak igazolo jelenteseket.
Megfelelo jogi szabalyozasra lenne szukseg!
Es arra is, hogy buntessek azokat, akik butalisan bantalmaztak embereket- folyamatosan es megdobbenve olvastam a Nemzeti Jogvedo oldalait.
Zsanettet nagyon sajnalom, borzalmas ami vele tortent, a media tonkre fogja tenni az eletet.
Folyamatosan sertik a szemelyisegi jogait, erkolcstelennek allitjak be, mintha az lenne a hagyomany, hogy 21 eves lanyok erintetlensegukkel hivalkodnak.
Bezzeg, a magyar sztarocskaknal dicshimnuszt irkalnak egyesekrol, hogy mekkora csodas anyuka, pedig kinvallatskor sem tudna felsorolni, hogy hanyan es nev szerint kik fordultak elo bennuk.
Ez a ruha DNS ugy is, poen volt, egy valtas ruhajuk van a rendoroknek?
Az igazi tettesek azok, akik cselekedeteikkel azt sugaltak es sugaljak, hogy mindent meg lehet velunk tenni qrva orszagban, vagy azza tett orszagban, mert hagyjuk.
Lehet, hogy csak egy bato ember van ebben az oszagban, aki nem hagyja magat?
estebany
  Válasz | 2007. június 19. 23:25 | Sorszám: 894
Közöm az 0, még jó, hogy nem emiatt szakítottál, nem én vagyok a nagy könnyfelszárítgató, de ha csak ez a baj, majd találsz másikat

Én nem vagyok élből rendőrellenes, de még a jó rendőrök is annyit találkoznak a bűnnel, hogy - ha másból nem, hát önvédelemből - vastag burkot növesztenek maguk köré. Ami ugyebár nem egészséges sem neki, sem partnerének. Szóval én civil "gyógyszert" javasolnék

Platónaxy
  Válasz | 2007. június 19. 22:57 | Sorszám: 893
és hát végül: tejszínhab is legyen a tortán: hirtv
2007-06-19 13:34
Takács nem tartja elhamarkodottnak a rendőri vezetők menesztését

Nem tartja elhamarkodott döntésnek a rendőri vezetők menesztését Takács Albert, igazságügyi és rendészeti miniszter. Mindenesetre tanulságosnak nevezte a nemi erőszakkal gyanúsított rendőrök ügyét.

A tárcavezető és Daróczi Dávid a kormányszóvivő a keddi tájékoztatón hangsúlyozták, hogy egyik rendőri vezetőnek sem emiatt a konkrét eset miatt kellett távoznia. Mint elhangzott, több eset alakított ki olyan képet, amely megingatta a rendőrségbe vetett közbizalmat, és amely indokolttá tette a vezetők menesztését.

"Az ami ebben az ügyben a nyilvánosság előtt történt, az igen alkalmas volt arra, hogy az ügy pártatlan elbírálását és a pártatlan igazságszolgáltatást veszélyeztesse. Hiszen látni kell, hogy társadalmi nyomás van, a közvélemény valamilyen irányban mozog, nagyon nagy kurázsi kell ahhoz, hogy azok a személyek akik vizsgálatott folytatnak, döntéseket hoznak, ezektől a külső körülményektől függetleníteni tudják magukat." - fejtette ki Takács.

Platónaxy
  Válasz | 2007. június 19. 22:50 | Sorszám: 892
elegem van ebből az országból...de nagyon.

csak a sötétség.töményen.

Platónaxy
  Válasz | 2007. június 19. 22:47 | Sorszám: 891
nem állítom hogy jól vagyok...

megőrültem érte...de ami nem megy azt jobb nem erőltetni...

fura a világ errefelé, miért épp ma este 10kor szakitottunk?

Platónaxy
  Válasz | 2007. június 19. 22:32 | Sorszám: 890
igen ilyen is van...manipulácio manipulácio hátán.

sajna épp most szakítottam a rendőr pasimmal...nyomozó a drága...nem emiatt az eset miatt...

hát ilyen az élet errefelé...

estebany
  Válasz | 2007. június 19. 21:54 | Sorszám: 889
A rendőrök - ha bűnösök - kapjanak annyit, amennyit aBtk előír. Ha engem megkérdeznének, hogy szigorúbban kelljen-e bűntetni a rendőröket, mint a nem rendőröket, én igennel szavaznék. De úgysem kérdeznek meg.

Az emberi emlékezet furcsább mechanizmus szerint működik, és valószínűleg manipulálható is. lehet, hogy már az is elégséges ehhez, ha valamiről nem beszélnek hivatalosan. Az átlagember hajlamos azt hinni, hogy ha nem is beszélnek róla, akkor ciki foglalkozni vele. Vagy valami efféle

Platónaxy
  Válasz | 2007. június 19. 21:46 | Sorszám: 888
BOCS, időszámítás szerint....
Platónaxy
  Válasz | 2007. június 19. 21:43 | Sorszám: 887
Szia,

abszolute egyetértek: "Csak az ürügyet keresték, hogy eltávolíthassák őket! " sejtem hogy van mögötte ebből a szándékból is bőven, ne aggódj ebben az országban élek...alátámasztja szerintem az is ezt, hogy még le sincs bonyolítva az ügy, alig lehetett tudni valamit máris kihajították a parancsnokokat...a személyük már tulságosan terhes volt...kellett valaki aki "tiszta" tisztább?

de hát akár el lettek távolítva akár nem , nem hiszem hogy el fogjuk felejetni az olyan dolgokat nekik (saját fajtánknak, saját pénzünkből adónkból fizetetteknek)mint:

kihallgatás közbeni kegyetlenkedésekről...október 23án gimnazista lányokat a közrádió udvarára beráncigáló és agyba-főbe verő rendőrökről...aztán akik azt tették hogy meztelenre vetkőztették őket és térdelve könyörögtették őket az életükért ha nem tették akkor ott meztelenül agyba főbe verték...netán meg is erőszakolták?...a börtönben orvosi vizsgálat során az orvos mellé szorosan odaálltak nehogy az a szerencsétlen "beköpje" az orvosnak hogy szegény rebiszes rendőr verte le a veséjét a gimnazista lánynak...aki nyilván vadul vetette magát az utcán a rebiszesekre és halálosan fenyegetően viselkedett velük....

hát igen....

MAGYARORSZÁG EMLÉKEZETE IE. 995 ÓTA TART, VAGY HA NEM IS ENNYI DE SZENT ISTVÁN MEGKORONÁZÁSA ÓTA...ÚGY EZER , ISMÉTLEM 1000 ÉVE ,

MIBŐL GONDOLJÁK A TISZTELT RENDŐRÖK HOGY ÉPP EZ MEGY MAJD FELEDÉSBE???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

LEHET HOGY AZ EMBEREK NEM SZOLNAK, DE NEM FELEJTENEK ÉS A HARAG GYÜLIK A FELSZÍN ALATT ...

AZ ÖT RENDŐR ÉLETFOGYTIGLANT ÉRDEMEL MINIMUM.

AMERIKÁBAN EZ HOGY VETTE VOLNA KI MAGÁT?OTT MIT SZÓLTAK VOLNA HOZZÁ?

estebany
  Válasz | 2007. június 19. 21:23 | Sorszám: 886
Minden szavad igaz, amit a hímsovinizmusról, a nemi erőszak aljasságáról írsz, és ha elkövették, és sikerül is bizonyítani (Hajrá, Zsanett!), hát lakoljanak a latrok!

Viszont tévedsz, ha beveszed, hogy a rendőrfőnökök emiatt buktak! Csak az ürügyet keresték, hogy eltávolíthassák őket! (Megértem, hogy a lelked most Zsanett miatt háborog, de csak hogy tudd: a szeptemberi-októberi események fizikai áldozatai és jogi áldozatai ügyéről, a rendőri garázdaságokról nem lehet semmit hallani. Ezt a jusztizmordot most elfedi Zsanett felturbósított bulvár-ügye. Képzeld el: mi lesz az "ügyek" vége? Akár kimossák, akár nem az 5 rendőrt, addig sem beszélünk a CJB által folytatott perekről, Gergényi notórius hazudozásairól, a kilőtt szemekről, a leesett jelvényekről, a jogtalan őrizetbevételekről és a kihallgatás közbeni kegyetlenkedésekről.

Platónaxy
  Válasz | 2007. június 19. 20:27 | Sorszám: 885
Istenem....hol vagyunk mi már ettől...és mindez hol van már a valóságtól?

mikor 80 ezerből kel kifietniük a gázszámlát ami lehet 60ezer decemberben....

kutato
  Válasz | 2007. június 19. 20:18 | Sorszám: 884
A hivatásnak minősülő szakmák jelöltjei sikeres elméleti és gyakorlati vizsgájukat követően rendszerint egy utolsó, ünnepélyes aktuson vesznek részt: az ünnepélyes eskütétel szertartásán.
http://www.police.hu/elemzesek/kepzes/rendorimunka.html
kutato
  Válasz | 2007. június 19. 20:17 | Sorszám: 883
Az eskü, a hivatás társadalom által meghatározott emberi értékeinek a személyiségbe történő beépítettségének tényét is kinyilvánítja! Ez utóbbi kitétel az eskü morális aspektusát hordozza, mert e nyilvános döntésvállalásban a társadalmi közmorál elfogadásának ténye is bennfoglaltatik.
http://www.police.hu/elemzesek/kepzes/rendorimunka.html
kutato
  Válasz | 2007. június 19. 20:14 | Sorszám: 882
Idézet:
Minden szolgálati napja könyörtelen vizsganap, amit esküjével vállalt és szentesített!

Az eskü önmagunk előtt tett vizsga. Azonosságvállalást jelent azokkal az emberi értékekkel, amelyeket a társadalom alkalmassági kritériumként előír az adott hivatás képviselőjével szemben.


http://www.police.hu/elemzesek/kepzes/kepzes_01.html

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola