Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ember embernek báránya (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ember embernek báránya
mpd
  Válasz | 2006. december 05. 14:30 | Sorszám: 111
Hát, ha marékszám szeded a gyógyszert, nem csuda, hogy nem vagy beteg.
Mi legalább néha örülhetünk, amikor mindenki egészséges.
onogur
  Válasz | 2006. december 05. 14:30 | Sorszám: 110
Nem kell lebecsülni a növényevőket.
Nagyságrendekkel több ember hal meg évente növényevőktől elszenvedett támadásoktól ( orrszarvú, bivaly, bika, elefánt, stb. ), mint amennyit a ragadozók pusztítanak el.
terra
  Válasz | 2006. december 05. 14:23 | Sorszám: 109
Szerintem is kifejezetten szórakoztató és érdekes. Egyébként pedig ha úgy vesszük, nem is offtopic a vita, mert egy növényevő és egy húsevő farkasemberként harcol a saját igazáért.
onogur
  Válasz | 2006. december 05. 14:20 | Sorszám: 108
Örülök, hogy tetszik.
Eddig mpd agymacskái álltak a középpontban, de ha néhány napig nem süllyed el a topic, akkor hamarosan sok mindent megtudhatsz majd a Turáni-Alföldön fellelhető régészeti emlékek és a Kárpát-medencében található bronz- és aranyművészet hasonlóságairól is.
terra
  Válasz | 2006. december 05. 14:18 | Sorszám: 107
orosz_hussalata
  Válasz | 2006. december 05. 14:15 | Sorszám: 106
A topik "eredeti" témájához (avagy a téma témájához, a téma tárgyához avagy népi demokrácia, és cd lemez) öt darab hozzászólás született. Azóta ez a téma, és szerintem igen szórakoztató.
onogur
  Válasz | 2006. december 05. 14:14 | Sorszám: 105
Egyébként ismersz minket.
Az én családom 1990-től minimálisra csökkentette a húsfogyasztását. Az utóbbi tíz évben családomból senki sem volt betegszabadságon, senki sem hiányzott az iskolából.
Ha nem mentem be dolgozni akkor az azért volt, mert előző nap a Keletinél voltam.
( Többet ittam a keletinél... )
No most ezt vesd össze a kripli mpd-családdal, ahol pirosbetűs ünnepnek minősül az a nap, amikor a családból senkinek sincs semmi baja.
onogur
  Válasz | 2006. december 05. 14:10 | Sorszám: 104
Igazság szerint már be akartam dobni, csak tartalékoltam a csodafegyveremet.
terra
  Válasz | 2006. december 05. 14:04 | Sorszám: 103
A topic témájához ugyan ennek a vitának még véletlenül sincs köze, ennek ellenére határozott érdeklődéssel olvasom és várom, hogy egy sokkal régebbi vita tárgya - nevezetesen, hogy miért nem vérszegény a gorilla, holott eszik/nem eszik B12 vitamint - mikor kerül szóba?
mpd
  Válasz | 2006. december 05. 13:56 | Sorszám: 102
1 3 1 3 3 1 3 1

Ez a macskafélék fogképlete. Ez csak a zápfogak számában tér el a kutyáétól, annak eggyel több van, azaz 1-4-1-3 3-1-4-1

mpd
  Válasz | 2006. december 05. 13:49 | Sorszám: 101
De egyébként érdekes ez. Ha leveleket meg hajtásokat eszik, akkor éppenhogy redős zápfogakra lenne szüksége. Mint a lúnak.
onogur
  Válasz | 2006. december 05. 13:45 | Sorszám: 100
Ja.
Arra való a ( nem kör alakú ) szemfog.
onogur
  Válasz | 2006. december 05. 13:45 | Sorszám: 99
Örülök.
Nem vagyok egy képzett fogtechnikus, de úgy gondolom kétség sem férhet ahhoz, hogy a kutya tipikus mindenevő.
mpd
  Válasz | 2006. december 05. 13:44 | Sorszám: 98
Valami kemény gyümőccsökről is történt említés.
mpd
  Válasz | 2006. december 05. 13:43 | Sorszám: 97
onogur
  Válasz | 2006. december 05. 13:42 | Sorszám: 96
Hár szpesöl a gorilla nem banánon él, ahogy te gondolod, mivel élőhelyén banánnak nyoma sincs. Sőt, csak kényszerítő okok miatt mászik fára, szívesebben tölti idejét a földön.
Étrendjében olyan ( nem ritkán fásszárú ) növények szerepelnek, melyeket te el sem tudnál rágni.
mpd
  Válasz | 2006. december 05. 13:40 | Sorszám: 95
Goszpogyi pamiluj!!!!!!
A kutya mint mindenevő fogazat!!!
A tépőfog, a tarajos zápfogak!!!! A hiányos vagy fejletlen kisőrlők!!!!

Hát most hasba akasztottál.....

mpd
  Válasz | 2006. december 05. 13:38 | Sorszám: 94
Na és, télleg, mivel magyarázod a hatalmas rágóizmokat, amik tapadásához csonttarajat kellett növeszteni?
Nem tán virtigli növényevő sajátosság?
onogur
  Válasz | 2006. december 05. 13:38 | Sorszám: 93
Télleg nem szabadna vitázni.
Ugyanis minden kétséget kizáróan gyümölcsevő-növényevő fogazat, mely kiválóan csatlakozik az alapból növényevőkre jellemző emésztési rendszerhez akár a gyomrot, az epét vagy a bélcsatornát nézzük.
Mindenevő-fogazata és emésztőrendszere a kutyának van, vagy a patkánynak.
orosz_hussalata
  Válasz | 2006. december 05. 13:37 | Sorszám: 92
Így volt, emlékszem. Ették az áfonyát, ami nem rossz, de már kicsit uncsi volt. Aztán jött az ötlet, hogy egyenek mellé egy kis szarvaspörköltet vörösborral, és mindjárt jobb kedvük lett. A jó hangulat aztán erőt, adott egy evolúciós ugrásra, meg a föld benépesítésére.

Viszont Göncz Kingát visszautasítom, vannak evoluciós zsákutcák is. Ez a gyors fejlődés ára.

mpd
  Válasz | 2006. december 05. 13:35 | Sorszám: 91
Ugyanis a brazíliai Mato Grosso területén élő primitív indiánok szerint ez az óriáslajhár a mai napig él és virul az őserdőben,


Majd lesz meglepi, ha kivágják körüle az összes fát.

mpd
  Válasz | 2006. december 05. 13:34 | Sorszám: 90
Drága barátom, a gorilla fogazata minden kétséget kizáróan mindenevő-fogazat, ezen már télleg nem szabadna vitázni.
mpd
  Válasz | 2006. december 05. 13:33 | Sorszám: 89
(Na ja. De milyen jól szórakoztunk!!! Onogur darwinistább bárkinél, de nehogy ezt mondd neki, mert berág! Imádok vele vitázni, gyakorlatilag bármiről. Kivétel a történelem, mert abba nem engedi, hogy belekotyogjak.)
onogur
  Válasz | 2006. december 05. 13:33 | Sorszám: 88
A vita nincs lezárva.
Mpd olyat merészelt állítani, hogy közös őseink alapból mindenevők voltak, oszt a gorilla elkurvult és áttért a vegetáriánus életmódra.
Ez badarság.
onogur
  Válasz | 2006. december 05. 13:31 | Sorszám: 87
Cak nehogy meglepődj néhány éven belül.
Ugyanis a brazíliai Mato Grosso területén élő primitív indiánok szerint ez az óriáslajhár a mai napig él és virul az őserdőben, néha látják is, vagy hallják a hátborzongató üvöltését.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola