Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » 2008. március 15. (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: 2008. március 15.
nemszadista
  Válasz | 2008. március 26. 14:30 | Sorszám: 344
A Budahazyak eseteben termeszetesen direkt.
kapitamunista
  Válasz | 2008. március 26. 14:03 | Sorszám: 343
vagy az elvtársai majd belelökik pl. a forró vasba.....
bordür
  Válasz | 2008. március 26. 12:45 | Sorszám: 342
Szerintem Gyurcsányét huzzuk meg és kössünk rája csomót.
Vagy üssünk rá az ötkilós kalapáccsal.
Vagy préseljük egy telefonkönyvbe.
kapitamunista
  Válasz | 2008. március 26. 12:37 | Sorszám: 341
Dehogy! Az csak akkor lesz, hogyha Gyurcsányét húzzuk meg!..
Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2008. március 26. 10:09 | Sorszám: 340
Mert ha meghúzzuk Orbán orrát mi lesz? Hirtelen jólét?
Fantáziátlan vagy.
gondolás
  Válasz | 2008. március 22. 19:55 | Sorszám: 337
Lassan mondom: Nem a kukagyújtogatás a megoldás!

Huzzátok meg inkább fletó orrát, vagy pájeszét.

Ede
  Válasz | 2008. március 22. 06:33 | Sorszám: 336
Persze...égett pár kuka...mikor veszitek észre, hogy a komcsiknak dolgoztok?
Vagy dirrekt van?
igazságotm
  Válasz | 2008. március 21. 20:26 | Sorszám: 334
A kocsikkal pánikszerűen menekülő patkányok közül egy busz egy idősebb ellenállót is elütött tolatás közben. Segítségnyújtás nélkül otthagyták

Mi lett a bácsival? Nem ő volt a felvételeken akit elszállítottak a mentők? Azt hiszem valalki itt már érdeklődött e történésről ...
Időszakos Állat
  Válasz | 2008. március 21. 20:17 | Sorszám: 333
Hadd gratuláljak.
A világ minden sarkában bevett szokás kukagyújtogatással kormányt buktatni, és mindenhol meg is szoktak bukni a kormányok néhány felgyújtott kukától.
Csak így tovább.
Medi
  Válasz | 2008. március 20. 09:31 | Sorszám: 328
http://tdyweb.wbteam.com/Osszefuggesek0318.htm

Érdemes ezt is megnézni, ahol sok kérdésre kapunk választ, ill. igazolást arról, amit gondolunk.

Vendég: Pesty László

mezeiegér
  Válasz | 2008. március 20. 09:21 | Sorszám: 327
Hogy Budaházy Toroczkai le nem tartóztatása nevetséges és felháborító, az abból is látszik amilyen ítéleteket a bíróságok 2006 október 23.-a után hoztak.

Ha jól emlékszem, volt olyan ügy, hogy pl. egy 18 éves gimnazista srác 8 hónap felfüggesztettet kapott azért, mert egy üres sörösdobozt dobott a rohamozó rendőrsorfal felé.

Meg úgy általánosságban ha jól emlékszem, akik a megrohamozott Fidesz-naggyűlés tömegéből szembeszálltak aznap a rendőrökkel, általánosságban is egy-másfél éves börtönbüntetéseket kaptak egy-egy eldobott üvegért, nem többért.

Ehhez képest a TV-ostromot szervező és vezető Toroczkai, illetve a március 15.-ei zavargásokat elindító Budaházy azóta is szabadon vannak.

Macisajt
  Válasz | 2008. március 20. 08:54 | Sorszám: 326
Hát ezért tart a radikáljobboldal Magyarországon, ahol...:
http://www.barikad.hu/node/12601


Mert ezt elolvasva, csak két dolog juthat az ember eszébe, hasonlóan a budaháziak, torockaiak esetéhez:
hogy ez vagy gyárilag hülye vagy csak károkozásra
generálták/üzemeltetik...(valszeg is-is)

Ezért van az hogy még a levitézlett Csurka is több embert
tudott mozgósitani március 15-én ( bár az sem elég persze semmire, szinte észrevétlen maradt...)

Nahát

terra
  Válasz | 2008. március 20. 08:46 | Sorszám: 325
Ha Budaházyt tényleg le akarnák csukni, akkor egyedül ez a felvétel alapot adna rá.
Persze nem olyan állam ellenes bűncselekménnyel kell megvádolni, amiről már egy másodéves joghallgató is első ránézésre megállapítja, hogy teljesen alaptalan a vád, mert az csak arra jó, hogy a felmentés után diadalmenetben távozzon a bíróságról.
Ha tényleg lenne szándék arra, hogy Budaházy ellen valós és megalapozott vádat emeljenek, akkor meg tudnák tenni annak ellenére is, hogy az illető "forradalmár" úgy gondolja magáról, hogy a mondandójának rafinált megfogalmazásával kivédte ennek lehetőségét. Létezik ugyanis ún. eventuális szándék is. Ez azt jelenti, hogy ha valakiről az nem bizonyítható, hogy egyenes szándéka volt, hogy a tömeget garázdaságra, rongálásra stb. bírja rá, de kellő belátással számítania kellett azzal, hogy a beszédének hatására ez bekövetkezik, akkor ugyanúgy felelős felbujtóként, mintha nyíltan kukaborogatásra, molotov-koktél dobálásra stb. szólítot fel.

"Btk. 13. § : Szándékosan követi el a bűncselekményt, aki magatartásának következményeit kívánja, vagy e következményekbe belenyugszik.

Kommentár:

1. A szándékosság a bűnösség egyik megnyilvánulási formája, melynek két alakzata van, az egyenes szándék (dolus directus) és az eshetőleges szándék (dolus eventualis). A szándékosság összetevői az értelmi (tudati) és az érzelmi (lélektani) elem.

Az elkövető tudatának az alábbiakat kell átfogni

- ismerni kell a cselekménye végrehajtásához szükséges körülményeket és tényeket;

- tudnia kell, hogy a magatartása veszélyes a társadalomra;

- eredmény-bűncselekményeknél tisztában kell lennie azzal, hogy magatartása alkalmas annak előidézésére.

Nem kell azonban tudnia, hogy a magatartása milyen törvényi tényállásba ütközik, és azt sem, hogy a cselekményt a törvény milyen büntetéssel fenyegeti."


Világos, laikusok által is érthető mondatok.

(Egyébként Toroczkai beszéde vajon hova tűnt a honlapról? Csak nem arról van szó, hogy a biztonság kedvéért levették, nehogy valaki mégis találjon a ravasz róka szövegében olyasmit, ami feljelentésre adhat alapot? )

onogur
  Válasz | 2008. március 20. 00:29 | Sorszám: 324
"Körvonlazzad már, milyen rendszernek kellene szerintetek a rendszerváltással létrejönnie?"

Néha olvass bele a Toroczkai álnevű Tóth László saját hetilapjába, a Magyar Jelenbe ( hunnan van a lóvé egy színes lap kiadására, amiben a kutya sem hirdet? ).
Szóval Tóth László szerint a demokrácia ördögtől való, ebbe az országba egy NEMZETVEZETŐ kell.
Nem tudom miért, de úgy veszem ki írásából, hogy ő ezt az embert próbáló nehéz feladatot szívesen elvállalná.

honfi
  Válasz | 2008. március 18. 22:43 | Sorszám: 322
Körvonlazzad már, milyen rendszernek kellene szerintetek a rendszerváltással létrejönnie?
Mert szerintem is kéne, de nem hiszem, hogy ti demokratikus szocializmust akarnátok.
Ki tudja viszont, mit akartok?
Egy nemzeti állam vagy demokrácia el sem képzelhetö ott, ahol az állam a pénzhatalom eröszakszervezete. Márpedig a kapitalizmusban ez a helyzet.
igazságotm
  Válasz | 2008. március 18. 22:14 | Sorszám: 321
Hülyeségeket zagyválsz. Nem védek én senkit, pláne nem a két jómadarat, orbánt és gyurcsányt. Saját fejem után megyek, ha még nem jöttél volna rá.
Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2008. március 18. 22:07 | Sorszám: 320
Én meg tudom érteni a kiábrándult fiatalokat, akik szintén gyurcsány ellen harcolnak és akik az elején bíztak a "szellemi vezető" bátorító szavaiban.

Hogy is van ez? Kiket értesz meg? Az általad istenített csótány ellen harcolókat? Gazságot eftáls! Kicsit össze tetszett keverni a nick-eket!

Akkor most még egyszer tisztázzuk a feladatokat, hogy ilyen ne forduljon elő többet:
- MÚK felhasználó védi torczkaiékat
- Gazságotm felhasználó védi csótányt
Meg vagyok értve?

Auróra
  Válasz | 2008. március 18. 18:34 | Sorszám: 318
Ez dícséretes.Csupán rossz helyen.Ezek a fiúk még egy monoklit sem szedtek össze a nagy forradalmi hevületükben.
Azon felül:ha esetleg a Verest,Lendvait stb. lámpavasra húzták volna tán még kinézném belőlük a népvezért.
De így nem,kérlek nézd el nekem(ünk).
Auróra
  Válasz | 2008. március 18. 18:15 | Sorszám: 315
Nade Bélám!Nem tuggyuk használni,ez a mi bajunk.
Eriggy máshová,ahol tuggyák!Mink itten nem szeressük a Toroczkay-t sem Budaházy-t.
És akkó mi van?
Istenostora
  Válasz | 2008. március 18. 17:46 | Sorszám: 313
"Miközben Csintalan Sándor már nyilvánosan kért bocsánatot azért a sokáig általa terjesztett rágalomért, miszerint én eltűntem a tévéostrom alatt, a Barikád helyt ad ennek az újabb, másik oldalról jövő sugallatnak, mellyel szemben az igazság az, hogy nem tűntem el és nem passzívan voltam jelen a tévéostromnál, igyekezett is ezt a BRFK bebizonyítani a per során, hála Istennek eddig – elégséges bizonyítékok híján - nem sok sikerrel. Arról ugyancsak mélyen hallgat a Hvg, hogy 2007. október 22-én, amikor azt mondtam, hogy a tömeg kövessen engem a zászlóval, akkor én maradtam ott utoljára könnygázt szívni, s én lettem az egyetlen, akit őrizetbe is vettek. Az engem követő tömegnek - ellentétben a Gyurcsányt védő zsoldosokkal és újságírókkal - hála Istennek semmi baja nem lett."
pascal
  Válasz | 2008. március 18. 17:17 | Sorszám: 312
Nem tudtad? Igazágotm nagy rajongója GYF-nek... persze hogy folyamatosan visszaköszönnek a MESTER szavai...
cuvee
  Válasz | 2008. március 18. 16:16 | Sorszám: 311
"300 forintos kérdésekkel lehet kicsalogatni"

Ez nem gyurcsány szövege véletlenül? Véletlenül?

Hogy hogy nem, ez a lenézendő "300 forintos népszavazás" sokkal nagyobb maflás volt ennek a koaliciónak, mint az évente 2x hősiesen felgyújtott pesti szemeteskukák...

Macisajt
  Válasz | 2008. március 18. 15:37 | Sorszám: 309
Itt van, hátha valaki ráér és szeretne keresni fél millát..
http://tv2.hu/2008-03-16/A_koruton_oszlattak_szombat_ejjel_-_VIDEO/
kerekferko
  Válasz | 2008. március 18. 15:31 | Sorszám: 308
Igazad van. Qrva érdekes, hogy elfognak kb. 30 agyahagyottat, kiengedik, majd jutalmat ígérnek annak, aki nyomra vezeti a rendőrséget.

Falaznak Budaházynak és Toroczkainak. Olyan primitív, átlátszó, hogy a kutyám sem szagolna utánuk.

kerekferko
  Válasz | 2008. március 18. 15:28 | Sorszám: 307
Pitiáner, takony provokátor.

"– Jól ismerem a Gyurit, azért vállalta el ezt a feladatot, mert valakinek motiválnia kellett a tömeget, ugyanakkor csodálkozom, hogy így eltűnt – mondta lapunknak Gonda László, a Kossuth térről megismert Magyar Nemzeti Bizottság 2006 vezetője. Hozzátette: nem tartja helyesnek, hogy Budaházy távozott beszéde után, de úgy véli, taktikai okokból tett így.

Egy másik radikális tüntetővezér, Fáber Károly, a Rendszerváltó Fórum alapító tagja gyávának tartja Budaházyt."

Tudod, hogy kicsoda Gonda?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola