Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Újabb áruló a Fideszben? :( (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Újabb áruló a Fideszben? :(
A. E.
  Válasz | 2009. július 01. 19:52 | Sorszám: 76
GM, néha már azt hiszem rólad, hogy vallást csinálsz a politikából. Pont, hogy én nem hitegetlek semmivel. Te vetsz túl nagy bizalmat olyasmibe, amiről jó esetben is nem tudjuk mi lesz belőle... Rossz esetben biztosak lehetünk pl. Morvai ügynök, Masszi szcientológus, Novák Előd provokátor... és a többi...
GM
  Válasz | 2009. július 01. 19:47 | Sorszám: 75
Nagy a hited, az biztos.
GM
  Válasz | 2009. július 01. 19:47 | Sorszám: 74
Na a hited biztos. tök logikus, hogy egy EP listára nem párthű ember kerül. lehet, hogy az MSZP-s körökben volt népszerű, s ilyen megfontolásokból került a Fidesz EP listájára! nagyon fifikás párt lett ez a fidi!
búzavirág
  Válasz | 2009. július 01. 19:46 | Sorszám: 73
Szijjártó ezt mondta:

........A kabinetvezető
Andrásy Miklós MÁV-elnökké való kinevezését úgy kommentálta: számukra nem elsősorban a személy, hanem a tett a fontos.
Mindazonáltal megjegyezte: világos álláspontja a Fidesznek, hogy a nemzeti stratégiai vagyont nem szabad eladni. Ezért a MÁV bármely szegmensének privatizációját ellentétesnek gondolják a nemzeti érdekkel. .....


http://www.stop.hu/articles/article.php?id=512638

GM
  Válasz | 2009. július 01. 19:44 | Sorszám: 72
Mivel a fidesz rosszul jött ki, értelemszerűen a másik fél meg jól. Pl. Such megválasztása a rádió élére, vagy Vincze az MTi élére, de millió példa van.
búzavirág
  Válasz | 2009. július 01. 19:44 | Sorszám: 71
Biztos vagyok abban, hogy nem lesz.
Joszip Broz
  Válasz | 2009. július 01. 19:33 | Sorszám: 70
Idézet:
Amúgy azért az tényleg röhejes, hogy még 2006-ban is sikerült olyan alakokat találniuk mint Lengyel vagy Császár.

Ez igaz is meg igaz is. Ugyanakkor tudni kell ezekről a fószerekről, hogy hozott/hozzácsapódott szövetségek emberanyagai. Így nem volt idő/lehetőség a mérlegelésre, hát egy idő után - hálistennek - ki is hullottak szépen.


Idézet:
Ilyen hibát az MSZP nem vét.

Dehogynem. Csak nem veri nagydobra a libkóbolsi sajtó, aki pedig elköveti nem lesz túl ismert személyiség a jobbos sajtó körében különböző okok miatt (betegség, halál, ilyesmi).


Idézet:
Ott hetedíziglen tudják a családfádat és a mátrixba csak akkor kerülsz bele, ha teljesen része vagy.


Ez meg aztán igaz is, meg nem is. Itt van mindjárt az én példám. A megállapításaid teljesen ülnek rám 100 százalékig, mondjuk úgy hogy full extra/full HD.

Csak egy valami nem stimmel(t). Nem akartam/akarom - éshát ez is számít azért.

Gyöngy
  Válasz | 2009. július 01. 19:30 | Sorszám: 69
Jaj, ne már! Mert Újhülye még nem szólta el magát a HírTV előtt ...? Ami késik, nem múlik.
A. E.
  Válasz | 2009. július 01. 19:29 | Sorszám: 68
Lengyel családfája pedig kapott némi publicitást sajnos...


De most mennem kell, sziasztok!

A. E.
  Válasz | 2009. július 01. 19:28 | Sorszám: 67
Korábbi hsz-ben leírtam. Az EP-lista sokadik helyére olyan neveket tesznek a pártok, akik a nevükkel népszerűséget hoznak. Az úr nyilván üzleti körökben jó hírnévnek örvend. Nyilván beleegyezett, hogy rátegyék a listára. De ez nem jelent politizálást. Az MSZP nem hülye ennyire.
Gyöngy
  Válasz | 2009. július 01. 19:27 | Sorszám: 66
" ... a fidesz még egyetlen egy kompromisszumból nem jött ki jól."

Mondj példát, kérlek, arra, amikor kompromisszumból bárki jól jön ki! A kompromisszum lényege, hogy mindkét fél egyaránt rosszul járjon (vagy legalábbis úgy érezze).

És: volt-e egyáltalán alku? Mi támasztja alá ezt a vélekedést?

Én másképp látom a dolgot: szerintem a Fidesz népszerűségét kell valahogy kikezdeni, és erre jó módszer egy jó szakembert megkínálni egy olyan pozícióval (látszólag pártsemlegesen), aminek nem tudhat ellenállni. Lehet a háttérben olyan megfontolás is, hogy most, amikor az állami vezetők jövedelmét korlátozzák, nem találtak saját szakembergárdájukban olyant, aki "ennyiért" elvállalja.

GM
  Válasz | 2009. július 01. 19:26 | Sorszám: 65
"Már rég nem káder. Ezért is volt jó az MSZP-nek."

Na akkor még súlyosabb a dolog, ha a Fidi EP listájára való felkerüléshez még Fidesz kádernek sem kell lenni. akkor mi volt a feltétel?

A. E.
  Válasz | 2009. július 01. 19:25 | Sorszám: 64
Szerintem épp ők a bizonyíték. Teljesen részei ők a rendszernek. Sosem lógot ki egy kisujjuk sem. Az persze triviális, hogy ahogy Rajkot úgy Zuschlagot is beáldozták, amikor kellemetlen lett. Újhelyi egyébként nem említhető egy lapon Zuschlaggal. Ujhelyi már szinte fideszes hozzá képest.
Gyöngy
  Válasz | 2009. július 01. 19:18 | Sorszám: 63
"Ilyen hibát az MSZP nem vét. Ott hetedízigleg tudják a családfádat és a mátrixba csak akkor kerülsz bele, ha teljesen része vagy."

Azért ez a dolog erősen lazulhatott, mert ha pl. Cúslágra vagy Újhülyére gondolok, csak a balsajtó mindenhatóságának (és a baloldallal szembeni kritikátlanságának) köszönhetik, hogy egyáltalán közszereplők lehetnek a mutatott szellemi potenciáljukkal.

Hogy Császár meg Lengyel családja milyen lehet(ett), azt nem tudjuk (legalábbis én nem). Hogy ritka visszataszító állatfaj mindkettő, az bizonyos.

A. E.
  Válasz | 2009. július 01. 19:11 | Sorszám: 62
Már rég nem káder. Ezért is volt jó az MSZP-nek. Mondjuk a döntésük elég vicces. Ha tényleg azt hiszik, hogy ezzel az ő emberüket ültetik be valahova, akkor meg fognak lepődni, mert szerintem a Fidesz őt is leváltja, ha nem azt teszi, ami a fideszes irányvonal. Fideszes múlt ide vagy oda.

Amúgy azért az tényleg röhejes, hogy még 2006-ban is sikerült olyan alakokat találniuk mint Lengyel vagy Császár. Ilyen hibát az MSZP nem vét. Ott hetedízigleg tudják a családfádat és a mátrixba csak akkor kerülsz bele, ha teljesen része vagy.

A. E.
  Válasz | 2009. július 01. 19:07 | Sorszám: 61
Ha nem válaszolsz neki, akkor is önti a szennyet magából. Nyilván öröm lehet vele az élet.
GM
  Válasz | 2009. július 01. 19:06 | Sorszám: 60
Vagy csak esetleg a Fidesz sokásos sz@r káderpolitikáját láthatjuk, s kígyót melengettek a keblükön....
Cyti
  Válasz | 2009. július 01. 19:01 | Sorszám: 59
Inkább az, hogy az IMF kérése számukra is parancs.
Szerinted ki és kik uralkodnak itt?
Cyti
  Válasz | 2009. július 01. 18:59 | Sorszám: 58
Már mint ki?
Most két hónap szünet, majd egy kicsi torzsalkodás, pár IMF követelmény beépítése még a törvényekbe,költségvetés készítés és már jöhet is az előre hozott választás talán március hóban.
panda
  Válasz | 2009. július 01. 18:56 | Sorszám: 57
Úgy látszik, az előrehozott választásokban bíznak...
Cyti
  Válasz | 2009. július 01. 18:56 | Sorszám: 56
Talán el kellene azon is gondolkodni, hogy a hatalmat, az irámyítást nem az IMF gyakorolja.
Az IMF szervezi tovább a hitelek megtérülését, hiszen megint le kell hívni hitelkeretből.
Na meg a jövő kormányának is biztosítékot kell adnia arról, hogy a fizetések redszeresn megtörténnek majd.
A tartozások átütemezése még csak eszükbe sem juthat senkinek mire kormányra kerülnek.
Cyti
  Válasz | 2009. július 01. 18:50 | Sorszám: 55
Nagyon érdekesen szavazott a FIDESZ az adótörvények szavazásakor. Sokan nem voltak bent, páran megint nem ismerték a gombokat. Lehet, hogy az adótörvény elbukott volna, ha a FIDESZ képviselői nem vétenek szakmai hibákat.
De talán másutt kárpótlást kaptak nehogy nagy legyen a szomorúságuk.
kujtorgo
  Válasz | 2009. július 01. 17:45 | Sorszám: 54
A fidesz feltehetően nem romhalmazt akar átvenni, ezért a nagy költségnyelő helyeket nyilván közelről is átlátni akarja, megakadályozni az utolsó szög elhordását, meg a hosszútávú előnytelen szerződéseket megelőzni.
Ugyanakkor az IMF felé ius a vasúti takarékoskodást beígértük, ezért most átvenni a felelősséget annyira érthetetlen, hogy valaminek lennie kell a dolog mögött.
Azt nehezen tudom elképzelni, hogy EP listán lévő saját szakállára vállalna el ilyet.
Időszakos Állat
  Válasz | 2009. július 01. 16:45 | Sorszám: 53
#50...
huszárló
  Válasz | 2009. július 01. 16:33 | Sorszám: 52
A zsidesz közismerten Kiss Péter alultáplált komcsi elvti köreihez köthető kifejezés. Oda tartozol tehát.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola