Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Zöld lord mayor Oxford-ban (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Zöld lord mayor Oxford-ban
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 31. 23:26 | Sorszám: 90
De jellemző volt. Az is, hogy félreértik, amit írok. Ez mással is előfordul hovatovább.

Ha valaki ellenben valamit magára vesz... nos ahhoz nekem nincs közöm.
http://lehetmas.hu/wp-content/uploads/2011/04/Kolontar_jelentes.pdf Kolontár jelentés - pusztán száraz unalmas szakmai anyag. http://www.greenfo.hu/hirek/hirek_item.php?hir=27247/ kis perpatvar magyar módra körülötte...

No. Melyikben tudna értelmesen megnyilvánulni az átlag magyar válaszó akár? Léthat-e tisztán? Érdekelheti-e? (És most nem akarom szidni Csintalan vagy Vicsek nézőit kizárólag.) A baj onnan ered, amikor valaki akár tudván, hogy lövése sincs magáévá tesz egy-két rosszul-jól megértett végtelenül lebutított politikusi reakciót vagy immitál egyet a vélt pártirányvonal szerint - lásd Sztálin ifjú tanítványai - és komplex kérdésekre túl egyszerű választ ad.

Ilyen volt az, amikor az SZDSZ-esek éppen lenácizták az embert, két mondat és nem két perc gondolkodás után. És ilyen most is. Be kell lássam és nem volt ez kétséges sosem, hogy az ilyen egyszerűsítés nem politikai preferencia kérdése. Sőt újabban úgy látom nem is intelligencia vagy kultúra kérdése. A hibát mindenki hajlamos elkövetni, én is, amikor úgy véli be kell álljon valamelyik szekér tolásába. Álljunk hát ki más szekere mögül és a tolás helyett, gondolkodjunk el kissé. Ezt próbálom. Néha szerintem sikerrel.

Jó példát a jelenből nem tudok. A múltban meg könnyű mutogatni... Nem akarok tekintélyérvet idecsempészni.

Ami most legutóbb a rossz példa pl. tényleg idióta Tóth Gy. szegény hülye most minden biciklistának rontott neki pártalapon. Na az ilyenből sajnálom: elegem van. És nem finomkodom ebben. Semmi pénzért.

A baj az, hogy bár nem vagytok messze hülyék - ez óvatos bók -, de minden, ami körülvesz megerősíti és mélyíti a sztereotípiátokat és a leegyszerűsített pártok és médiájuk által megalkotott világképeteket, hogy folyamatosan egy irányból kapjátok a gondosan tálalt inputokat ...az output nem lehet kétséges. Ahogy ez a címkézési mánia is jelzi egyébként. Nem kérek semmilyen címkét - lásd nácizás előbb. Régen sem kértem. Nagyon nem szeretem. A gondolkodás megkerülésének tartom.

Madelon az eb
  Válasz | 2011. május 31. 23:09 | Sorszám: 89
Nos, nem azért mondom, de ennek a csatornának te vagy az egyik, ha nem a legaktívabb betelefonálgatója...
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 31. 23:07 | Sorszám: 88
Ki is lett lehülyézve? Szerintem félreolvastál valamit....
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 31. 22:59 | Sorszám: 87
Az LMP nem szerzett tőkét Kolontáron (inkább vesztett). Mint mondtam: nem tudták kihasználni. De többen rossz szemmel nézték a performanszt. Lajos barátom is kiakadt. Az ő elmondása alapján jogosan. Lásd google: Kepli Lajos, Jobbik és LMP, Kolontár-jelentés... (Lehet szörnyülködni.) A részleteket én nem ismerhetem. De ezek a témák - már mint a jelentés tartalma - tényleg nem Csintalan műsorába valók - az LMP mószerolására esetleg lehet jó a perpatvar, ami lett utána. De erre értelmes válasz, reágálás nem lehetséges szerintem ilyen betelefonálósműsorokban. Hiába is sértő ez sokaknak, akár Csintalan műsora, akár viceversa az ATV-n párhuzamosan futó betelefonálós műsor minden figurája és mindkét műsorvervezetője szánalmas, együgyű és jobb lenne, ha hallgatna. Nem hiszem, hogy ez a közvélemény hangja egyébként. Ahogy a fórumról sem hiszem. De lesújtó ez a keresztmetszet mindkét esetben. Ez a véleményem. Akár rokonszenves ez akár nem.

Az, hogy ki veszi magára...? Nos ehhez nincs közöm. De szerintem ti nem telefonáltok ezekbe a műsorokba. Ellenben, ha hasonló módon nyilvánultok meg, akkor a véleményem nagyon hasonló lesz, ha meg is tartom magamnak.

Gyöngy
  Válasz | 2011. május 31. 22:46 | Sorszám: 86
Most, hogy többedszerre futom át apró politikai tanulmányodat, értem meg igazán az Élőlánc kudarcát. A politika (érdekcsoportok, elkötelezettségek hálója) erősebb, mint a természet érdekei, az ember, mint természeti lény érdekei. Ez egyben azt is jelenti, hogy valódi "környezetvédő politika" lehetetlen.

"Az európai zöld szövetség legfontosabb alapító figurája pl. a 90-es évek elején elhagyta a mozgalmat és a flamand kereszténydemokratákhoz igazolt át." Nem ismerem a történetet, a személyt meg pláne nem, de maga az ismertetett tény valami olyasmire utal, amit az előbb állítottam. Hiszen ha a zöld szövetség céljai, módszerei úgy változtak, hogy azzal többé nem lehetett azonosulnia, akkor nem a természet és az emberi tevékenységek harmóniájának helyreállítása/felállítása lett a cél, hanem valami egészen más, aminek nincs sok köze a mozgalmat elindító eszmékhez, de ruhadíszként, emblémaként továbbra is használják a fogalmat.

"A magyar politikai rendszer átalakulóban van, ez jó. "

Én inkább úgy mondanám szükségszerű. Hogy amivé átalakul, mennyire lesz jó, csak az idő döntheti el.

"Most érdemesnek látom (megint) a politikai ökok szerveződését, de ennek kevés jelét tapasztalom."

A zöld/öko mozgalmak erővé szerveződése valóban szükséges. A 24. órán már túl vagyunk, de talán még sok minden menthető. Csak abban nem bízom, hogy a megszerveződött erő politikai lesz. Inkább valami olyan szakmai erővé kéne válnia, mint amilyen a bankrendszer is: nem félretolható tényezővé. Ha maga válik politikai erővé, akkor mindenképpen torzulni fog.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 31. 22:25 | Sorszám: 85
Először is: Nekem is olyan érzésem van, hogy 1982 300 éve volt. Azóta nálunk két rendszerváltás is volt. És még nem őszült meg az a csecsemő, aki ekkortájt látta meg a napvilágot - legfeljebb kopaszodásnak indult.

A 60-as évekig (akár a jobboldalon nevetséges nyugatról plagizált módon démonizált '68-ig) visszavezethető nonkonformista-alternatív-antiestablishmentista-tekintélyellenes politikai mozgalmak szerintem leginkább mégis a zöldekben öltenek testet, mert ez a legújabb jelenség, habár áthatják a többi politikai erőt is, leginkább az újbaloldalt, de pl. volt szerepük az északír szeparatizmusban is és maga a Fidesz is ide sorolható gyökerű párt - ezt ritkán elemzik idehaza, de ez nyilvánvaló kéne legyen (a Fidesz volt az, amely legelőször fordult szembe az MSZMP tekintélyével, mintegy fittyet hányt a diktatúrának - ezt tették a '68-asok is). A zöld mozgalom az okozat, a hatvanas évek (tévé meg a rolling stones) az ok. Vagy ilyesmi - ilyen szempontból nem ugynaz nyilván az előzmény és a következmény logikai kapcsolatban van és nem feleltethető meg egymásnak: sőt sokszor akár ellentétes is kell legyen. Én nem értek egyet azzal, hogy '68 teljesen más. Már csak azért sem, mert a zöld mozgalomban is van antiestablishmentista és kapitalizmusellenes vonás nem kevés. Másrészt abban az értelemben sem más, hogy mint minden radikalizmus '68 sem különlegesebb a többi rendszerkritikával, ami máskor is a fiataloktól szokott jönni (márciusi ifjak, '56 stb.) - a kritikájuk jogos volt, csak mi nem értjük, hogy miért fájt az a nagy jólét a sok nyugati fiatalnak. Zöld szemmel már lehet érteni. De akkor valóban nem arra gondoltak.

Az, hogy a rendszer nem "tökéletes" - ahogy nem lehet az egyetlen rendszer sem egyébként: konzervatív tanulság! - elég okot adott '68-nak a lázongásra, magyarán igazuk is volt (legalább részben) nyilván - és idővel az az attitűd polgárjogot nyert és a demokrácia egyik alapjává vált egyébként. Én ide kötném a harmadik generációs alapjogok kialakulását is. Nem fejtem ki. Maga 68 tehát több mint újbalos mozgalom vagy pláne több mint baloldali radikalizmus, minthogy sokfelé nem is az volt: polgárjogi mozgalom volt, békemozgalom, feminista mozgalom, alternatív életforma-mozgalom volt: hippikommunák. Ezek már egy lépésnyire vannak a zöld mozgalomtól mint ezek érett globálisan felelős továbbgondolásától. Lelkületükben, szellemiségükben pedig már úgy szólván azonosak. Azzal, hogy enélkül az attidűd nélkül lehetséges ökologizmus szerintem csak félreértés lehet.

A hagyományos nem '68 által áthatott konzervativizmus, hanem a '68-nak hátat fordító, csakazértis konzervativizmus, ami esetleg egy ilyen tanulatlan, fejletlen, neofita, vannabi-konzervatív (stb. ) jobboldalon mint a magyar nem ritka nyilván. A "Birkenstock-konzervatív" lehet zöld ellenben tehát az a fajta újító haladó liberális konzervatív, amit Cameron is képvisel talán meg, amely városi réteg elbillentette egy időben a mérleg nyelvét a republikánusok javára - legalább részben. Életvitelük, nyitottságuk alapján ők inkább liberálisok lettek volna, de a hagyományos balos jelszavak és megoldások, a "szocializmus" nem voltak vonzóak számukra és azt gondolták a pénzüket ne az állam, hanem ők maguk költhessék el -- akármire. Magyarán többféle zöld/ökologista irányvonal lehetséges, de az minden esetben el kell váljon a hagyományos ideológiák útjától vagy túl kell lépjen azon vagy azok szintézisét kell nyújtsa, hogy újra tudja gondolni a legújabb kihívásokat. De bárhogy is: a lényeg, hogy a hagyományos ideológiai kereteken belül, a hagyományos jobb-bal szembeálláson belül nincs lehetőség ökologikus jövőépítésre, ellenben szükség lehet mindkét látásmódra is olykor. Tehát szükség van a konzervatív realista, szerves világlátásra és a társadalomban való gondolkodás baloldali eszményére is.

Abban is teljesen egyetértek - és ez a magyar rendszer sajátossága - hogy nálunk van egy második "'68-as hullám" is. És ez rögtön két politikai erőt is felemelt a semmiből, amire húsz évig nem volt igazi példa (a MIÉP végül is MDF-szakadár párt volt). Tehát itt állunk egy hatvannnyolcas ihletésű Fidesszel (maga a Fidesz-tagság ugyan későbbi nemzedék, de nagyon hangsúlyos náluk is a generációs gyökér), amely konzervatívvá "alakította" magát és két újabb generációs képződmény, amely szintén radikalizmussal, antiestablishmentistaként indul - a Jobbik nagyobb hanggal, csörömpölve mint az elefánt a porcelánboltban, az LMP meg szelídebb módon, szinte arctalanul, hangtalanul. A két fiatal párt programja nagyon hasonló egyébként, a beteg lövészárok-szemlélet ezt eltorzítja sajnos, a Jobbik és a nagy üres baloldali térben ámokfutásba kezdett jobboldal azzal erősíti (magának) saját létének igazolását, hogy ellenségképet kreál magának: pl. az LMP SZDSZ práhuzamok vizionálásával. Szerintem félreértve az SZDSZ jelenség lényegét és gyökerét stb., amely egyértelműen az előző rendszer berögzült struktúráihoz való kényelmes viszonyból fakadt. A mániákus paranoia és ellenségképgyártás egyéként nem kedvez a politikai éleslátásnak. Akkor sem, ha a hiszterizált törzsszavazók nagyon gyorsan átveszik a sokszor elképesztő hátraarcokat is: pl. a szovjetellenes pártból a Jobbik oroszbaráttá alakítását.

A magyar zöldek, ahogy a világban sokfelé lehetnének többfélék, több pártban. De a magyar rendszer nem kedvez a sokszínűségnek. Míg Zürichben két sikeres zöld párt is van és így van egy erősebb liberálisabb és egy gyengébb konzervatívabb, addig nálunk valószínű eggyel kell megelégedni. A Jobbik más játékban játszik szerintem. Kepli vagy Bödecs nem akarnak szerintem semmit különösebben... Végzik a párt látványos akciói alatt a láthatatlan - gondolom jó - szakmai munkájukat, de ennyi. Tehát van ott is "zöld", de nem hiszem, hogy önállósodni akarnának vagy erőltetnének bármilyen zöld programot. Azért egyébként érdekes a magyar szélsőjobb és a zöldek viszonya. Mert ugye a nemrég meghalt Piros, aki ráadásul nemcsak neves zöld egyéniség, de zsidó származású is ÉS eléggé kacérkodott a magyar szélsőjobbal, ez is jelzi egyébként, hogy nálunk még a szélsőjobb szaga is más - azt hiszem túl kicsi ország vagyunk, hogy a legtöbb dologról ne gondolkodjunk nagyjából konszolidált módon mindannyian, a felszín, a nagy verbális erőszak csak a látszat. Az LMP egyébként jól látta meg azt, hogy pusztán a zöldpártiság és bélyeg is lehet és beszűkíti az ökologizmus lehetőségeit, amelynek több tér kell de mint mondom még szerintem nem dőlt el, hogy a zuglói irány lesz a párt főcsapása, vagyis a váltópártiság gondolata vagy egy kis mellékpárt lesznek, ahogy a Jobbik, igaz: több játéktérrel és potenciális kormányképességgel, ami szerintem a politika lényege - és nem a hőbörgés . Nem rajtuk fog múlni nyilván, de a belőtt profil mindkettőt lehetővé teszi. Egyébként szerintem nagy szívességet tennének ennek az országnak, ha felváltanák az MSZP-t a baloldalon. Szép példa lenne, ha a magyar újbalos mozgalom egy zöldpárt lenne. Igazán magyar út lenne. Szerintem büszkék lehetnénk rá. Ez nem mellesleg a többi párt zöld irányvonalát is lehet erősítené, de ezt végig kell még gondolni. Egyelőre a pártok és a kormányok rendre háttérbe szorították a zöld érdekeket. A fák és meg sem született ükunokáink nem szavaznak ugyanis.

Gyöngy
  Válasz | 2011. május 31. 22:17 | Sorszám: 84
Edvárd azon már nem gondolkodik el, hogy mi hallgattatja el a visszhangot . Például az, hogy ha egy ügy fontos a számunkra, akkor minden alkalmat meg kell ragadnunk, hogy kiálljunk érte, hogy lássa a világ, hogy ez az ügy mennyire fontos. Hogy csak nekünk fontos? Éppenséggel meg kell érttetni azokkal is, akik hajlamosak arra, hogy másfelé terelődjék a figyelmük.

Tényleg, ki emlékszik most hamarjában, mindenféle gúgli nélkül, hogy mi is volt az a szakszerű megnyilvánulás Kolontár kapcsán? Tán ha erről írt volna a "csintalankodás" helyett, még egy jó pontot is szerezhetett volna - a maga számára.

Nem az LMP-nek, hiszen az szépen lassan feléli a pl. a kolontári ügyben tanúsított magatartással szerzett tőkéjét az obskurus és nagyon rosszul kommunikált gyöngyöspatai ügy révén, a parlamentben el nem végzett munkája révén. Nekem ez a véleményem róla. Minden olyan dologról berekedésig beszélnie kellett volna a parlamentben, amit fontosnak tart, azért, hogy lássuk, nekik igenis van mondanivalójuk, de "ott lenn a porban - ellenzékként - rossz a hangjuk". Még az sem elképzelhetetlen, hogy a mondanivalójukra lett volna fogadókészség, ehelyett gúnyos mosollyal, felhőtlen felelőtlenséggel "kivonultak". Hja, szerintük sem célja az életnek a küzdés! A médiában való áskálódás annál inkább terepük.

Edvárd sok igazságtalan és ízetlen megjegyzést kapott. Ezt valakin ki kell tombolnia. Akinek bizonyára nagyon rosszul esik.

kata54
  Válasz | 2011. május 31. 22:17 | Sorszám: 83
Azér amikor még miépes volt, akkor valahogy kevésbé érezte úgy, hogy mindenkit le kell hülyéznie.
panda
  Válasz | 2011. május 31. 22:00 | Sorszám: 82
Dehogynem. Régebben is ilyen volt. Legfeljebb, a stanicli volt puhább...
kata54
  Válasz | 2011. május 31. 21:34 | Sorszám: 81
" Az, hogy ennek nincs (nálad sem) visszhangja az nem csoda, végül is ez nem a "csintalan" betelefonálós nénikék és bácsikák számára érthető tematika. ..":

Ilyen mondatokkal mért kell lerombolni azt, amit egyébként mondasz ??
Mért van erre szükséged?

Menetrend szerint előadod, hogy mondasz valamit, amivel vagy egyet lehet érteni, vagy nem, aztán hozzáteszel egy olyan mondatot,amivel simán hazavágod az összes előző mondandódat.
Szándékosan bántani akarod a beszélgetőtársaidat.
Miért ?
Mire jó ez neked ?

Régebben ez nem volt jellemző rád.

Békáscity
  Válasz | 2011. május 31. 21:30 | Sorszám: 80
Mint a görögdinnye... kívül zöld- belül vörös.
kata54
  Válasz | 2011. május 31. 21:28 | Sorszám: 79
" A balos társulatok viszont csiráznak.":
aha, és azok olyan őszintén zöldek szoktak lenni.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 31. 21:13 | Sorszám: 78
Jó, hogy felhoztad, mert nem találtam. Mindjárt átfutom...
Gyöngy
  Válasz | 2011. május 31. 20:34 | Sorszám: 77
Kedves eszbej! Csak most jutott időm rá, hogy alaposan elolvassam miniesszédet, ha nem bánod, egy kicsit átgondolom, és azután válaszolom meg. Valószínűleg nélkülözöm majd a te szakszerűségedet és politikai tájékozottságodat, de szeretném a saját szavaimmal megfogalmazni, hogy mit is várok a "zöld"-ségtől. Azt, hogy ez mi módon képviselhető politikailag, arra valószínűleg nem tudok majd javaslatot tenni.
eszbej
  Válasz | 2011. május 31. 20:14 | Sorszám: 76
T. AE!

Te sem reagáltál a soraimra, pedig érdekelne a véleményed, s nem csak a tiéd!

Civilizált keretek között...

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 29. 15:18 | Sorszám: 75
Neked ez a nyegleség a vesszőparipád. Mindenki nyegle, aki nem Orbán-fan.

Én nem tartottam szerencsésnek az alkotmányozási bohózatból való kivonulást, de nem is bűn. Ami komolyabb hiba az az a gyakorlat, amit a kormány követ: a kormánypártok változtatták ezt az aktust bohózattá és emiatt nincs új alkotmányunk valójában, mivel nincs széles társadalmi támogatottsága, amint fordul a kocka meg lesz kérdőjelezve és le lesz cserélve.

Érettség...? Ebben az országban? Ilyen éretlen politikai elit mellett - a két nagy mesemondó országában? Ilyen szempontból sokáig kellett volna még szocialista kormány legyen, hogy végre Orbánék eléggé megérjenek a kormányzásra. A jelenlegi parlamentben az LMP a legfelelősebben gondolkodó politikai párt, amely nem csak a pillanatnyi pártérdekei alapján cselekszik, hatásvadász módon. A kormány még az alkotmányt is a gombhoz varrja, nem csak a kabátot, a Jobbik csak cigányozni és hiszterizálni tud, az MSZP pedig csak orbánozni. Kolontárt lehet jobban ki tudta volna használni jobban is az LMP - ezt én is furcsálom, de a kormány nagy rutinnal kezelte a helyzetet, elszívta a levegőt a (zöld) ellenzéktől. Az LMP egyébként kifejezetten értelmesen, szakmai alapon nyilvánult meg Kolontár kapcsán, tett hozzá a témához. Az, hogy ennek nincs (nálad sem) visszhangja az nem csoda, végül is ez nem a "csintalan" betelefonálós nénikék és bácsikák számára érthető tematika. ..

Az ügyetlenségükkel tehát egyetértek. Ezért is nehezen tudnám elképzelni, hogy nem szednének szét egy LMP-kormányt hónapok alatt. Antallékhoz hasonlóan, vagy az első Orbán kormányhoz hasonlóan. Az LMP-ben nincs jelenleg egy Orbán... van sok Áder, Pokorni és Varga, de nincs igazi vezéregyniség, úgy tudom deklaráltan egyébként. Ne menjünk messzire a többi pártban sincs egyébként. Még Vona az, aki legközelebb áll képességeiben, neki ellenben hiányzik a megfelelő zsinórmértéke szerintem, hogy jó kormányfő lehessen.

eszbej
  Válasz | 2011. május 29. 14:30 | Sorszám: 74
Valójában az értékrendszer válságáról van szó.
A zöldek a "haladás" és a "modernizáció" valamint a "globalizáció" kérdésére akarnak/tak működőképes választ adni. Én úgy látom, ez nem sikerült; vagy csak részben. 1982 táján - 300 éve! - a lassan gyülekező hadak parancsnoki állásait a teljesen más környezetből érkező neobalos "68as" vezérek foglalták el, felismerve, hogy ez jelentheti továbbélésük lehetőségét. Az általam fontosnak tartott, valójában konzervatív zöld politikai erő lassan, nem is olyan lassan, kisebbségbe szorult; lásd a "fundik" és a "reálok" több helyszínű, több frontos harcát. Az európai zöld szövetség legfontosabb alapító figurája pl. a 90-es évek elején elhagyta a mozgalmat és a flamand kereszténydemokratákhoz igazolt át. (Nb.: rossz lépés volt, szakítania kellett volna, de az akkor feljövő balos pártok - német, holland, svéd, francia - miatt ezt talán reménytelennek látta.) A politikából kiábrándult konzervatív ökok előtt két út látszott: 1: vissza a szakmai mozgalmárkodásba - ez részben sikeres volt; ne higgyük, hogy a ma sikeres öko/zöld mozgalmak egyetemlegesen a politikai zöld eszméket követik. 2: tovább vinni, elszakadva a balzöldségtől tovább vinni a "fontolva haladó", de céljaiban a balosoknál sokkal radikálisabb politikai vonalat. Eleinte csak fragmentálódva sikerült - helyi pártok; önkormányzati döntéshozó pozíciók megszerzése, stb. - erről írtam már.
Mára megerősödött a "zöldkritikus" ökopolitika, nem kis mértékben a balos zöldek kudarcai miatt. Magyarországon ez szépen látszik. Az öko vonalat jó eszmékkel, de a politikai küzdelmet nem értő, vagy el nem fogadó Élőlánc - egy rövid ideig aktív tagja voltam - Magyarországon vitte azt a zászlót. A 2010-es választásokon két némileg öko erő került az Országgyűlésbe. Az egyik az LMP; félreértés ne essék, még klasszikus zöldnek sem fogadom elő őket. A pártban vannak zöldek és ökok is; továbbá mozgalmárok, meg egy csomó "neobalos", az utóbbiaké - ma még, mert a meccs nincsen lejátszva - a dominancia. A másik a Jobbik: ott zöldek nincsenek, de vannak ökok, bár erre a pártpropaganda a kelleténél kevesebb figyelmet fordít. A meccs itt sincs lejátszva: nem kizárt sem az ökosodás, sem a kivállás, sem az ökovonal tényleges elhalása.
Az öko politikai technika - ez csak részlegesen tudatos - azonban ma minálunk nem működik. Az önkormányzatokban nem lehet tudni, hány öko, vagy ahhoz közelálló szemléletű személy van. Egy nekem most nem rokonszenves társaság már bejelentkezett egy hasonló szerepre (Buda Libre; van honlapja).
A magyar politikai rendszer átalakulóban van, ez jó. Most érdemesnek látom (megint) a politikai ökok szerveződését, de ennek kevés jelét tapasztalom. Az új helyzet - mint minden új helyzet - új lehetőségeket hord magában. Készülni kellene!
A más politikai erők - Fidesz, MSZP, KDNP - sem nem zöldek, sem nem ökok. A balos társulatok viszont csiráznak.
huszárló
  Válasz | 2011. május 29. 09:55 | Sorszám: 73
A németek rózsaszínűnek nevezik és tartják a saját zöldjeiket. De amúgy kedvelik őket. Kivéve, akik nem, mert olyanok is vannak.
kata54
  Válasz | 2011. május 28. 22:27 | Sorszám: 72
Épp hogy nagyon nem zöldek. Inkább mintha újszocialisták-ujszdsz-esek akarnának lenni.

Az a zöld-image már nagyon világoszöld. Már-már alig látszik.

Gyöngy
  Válasz | 2011. május 28. 20:59 | Sorszám: 71
"A zöldeknek szerintem a klasszikus politikai ideológiák szintézisét és "meghaladását" kell megvalósítania."

Nem, nem. Egy kicsit még kellett volna érniük, mielőtt egyáltalán a parlamentbe kerülnek. Tudod miért? Hogy ne legyen annyira zöldek. Az a nyegleség, amivel kimaradtak az alkotmányozásból, azt mutatja, hogy fogalmuk sincs parlamentáris demokráciáról. Egy ökopártnak Kolontár után minden erejét megfeszítve kellett volna küzdenie azért, hogy az alkotmány maga kötelezze az állam polgárait, intézményeit, az ország területén működő vállalkozásokat az életmódjukkal, termékeikkel kapcsolatos káros anyagok eltávolítására, semlegesítésére, vagy ha ez nem lehetséges, az azokat létrehozó folyamatok megszüntetésére. Ehelyett "kivonultak". Remélem, a legközelebbi választások után nem lesz erre módjuk.

"De arra jutottam, hogy nem egy ügyűek és ezért nem együgyűek, szükség van rájuk."

Nem egy ügyűek, ügy etlenek.

Békáscity
  Válasz | 2011. május 28. 20:47 | Sorszám: 70
spacemacer
Madelon az eb
  Válasz | 2011. május 28. 09:53 | Sorszám: 69
Miért kell a szóközt spacenek nevezni?
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 28. 08:57 | Sorszám: 68
Miért kell a felkiáltó jel és miért kell space a felkiáltó jel és a szó közé?

És egyébként, mit szeretnél mondani?

Békáscity
  Válasz | 2011. május 27. 21:00 | Sorszám: 67
Zöld vagy !
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 27. 20:53 | Sorszám: 66
"7. Te magad légy!"

Én egyelőre nem alapítanék pártot és nem is lépnék be egybe sem a mentálhigiéniés problémák elkerülése végett. Vérnyomás-szint tartására elég a gondola.

Egyelőre az új kormány nagyban megismétli szerintem az előző időszak értelmetlen hibáit. Inkább egy harmadik Gyurcsány-kormánynak érzem mint egy második Orbán-kormánynak. A kétharmad szemmel láthatóan nem tesz jót a Fidesznek és az országnak sem biztos...

A zöldeknek szerintem a klasszikus politikai ideológiák szintézisét és "meghaladását" kell megvalósítania. Nem hinném, hogy a konzervatív--baloldali tengelyen feltétlenül el kell tudni helyezni. Igazából ez a múlt kérdése. A zöld politika pedig a jövőről szól. Az ökologista pártok ideológiája új, nem a korábbi eszmék folytatása. Az ökológiai gondolkodás társadalomra való értelmezése nem pusztán arról szól, hogy az ember éljen ökologikus módon, magyarán ne tegye tönkre az ökoszférát, hanem arról is, hogy az ember is élőlény, az ökológiai rendszernek olyan része, amelynek szabályai rá is, társadalmára is igazak. Ezért ennek megfelelően kell felépíteni azt.

Ha nem lenne új nem is lenne szükség rá. Elég lenne a sok többi ideológia. Egy-ügyű pártok lennének. De szemmel láthatóan nem erről van szó. Régen ez volt a dilemmám az önálló zöldpártokkal kapcsolatban. De arra jutottam, hogy nem egy ügyűek és ezért nem együgyűek, szükség van rájuk.

Az LMP szervezet nélküli párt még mindig, hiába szeretne váltópárttá lenni. Hirdeti az értékszintézist is. Ez kemény dolog. És persze öko és több is. Persze hát két év alatt nem is csodálom a dolgot. Így is messzebb jutottak, mint bárki: 11%.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola