Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Orbán Viktor 15. évértékelője 2013. február 22. (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Orbán Viktor 15. évértékelője 2013. február 22.
keresztkem
  Válasz | 2013. március 09. 06:35 | Sorszám: 74
"..És folyik a süketelés, hogy aszonygya, A zsidész a kisebbik rossz..."
Ez "úgy" igaz, hogy ön és az önhöz hasonló aljaemberek folytatnak--a fentiekhez hasonló--"süketelés"-t, komoly jobboldaliak, KDNP-sek, KÉSZ-esek NEM!
Márcsak azért SEM, mert számunkra ilyen RÉMSZÓ hogy "zsidesz" NINCS, ez csak az önök szótárában szerepel.Mi azt sem tudjuk, hogy mit akarnak ezzel mondani--hálaistennek.
Egy biztos! Jogtalan és buta dolog a Fidesz-KDNP-n számonkérni olyan problémák gyorsabb megoldását, AMELYET NEM(!) Ő IDÉZETT ELŐ! Annak ellenére erkölcstelen és buta dolog,
hogy a Fidesz-KDNP MÉG EZEKET(!) a NEHÉZSÉGEKET IS ELŐBB-UTÓBB rendezi-megoldja--legföljebb nem olyan ütemezésben és ritmusban, ahgyan azt az "alex.." féle ostoba-nagyszájú agyamentek ez megálmodják.
keresztkem
alexander
  Válasz | 2013. március 09. 02:35 | Sorszám: 73
http://www.hidfo.net/2013/03/01/vizsgalatok-bizonyitjak-az-izraeli-sterilizacios-program-letet
Orbán, sztereotip volt és igyekezett elkerülni minden kényelmetlen ügyet.
A bizalom súlyos deficitét nem tudta feledtetni.
A lelkesítő általánosságok nem nyugtatják meg a kétharmadot, mert már ajtónkon dörömbölnek a gyilkosok, rablók és a fehérgalléros bűnözők.
A bedőlt devizahiteleseknek sem nyújt kielégítő támogatást, annak ellenére, hogy már nyilvánvaló a hibás banki termék, uzsorás jellege. Futni hagyja a rablókat, és mi fizetjük az árát, annak ellenére, hogy egy sor országban már fizetnek a bankok, mint a katonatiszt.(anglia, ausztria, németország...)
Erőtlen és meztelen a király!
Parasztvakítás folyik és a mi bőrünket viszi a vásárra.
Kettős hatalom van és a Jóbarátaink is a tönkretételünket segítik Bajnaival, ha-ha tanácsadókkal.
Csak a hüje nem látja, hogy mi folyik itt Finkelstájn és Werber vezényletével. Íme, a jővő stigmája!
És folyik a süketelés, hogy aszonygya, A zsidész a kisebbik rossz...
kritikus
  Válasz | 2013. március 08. 22:38 | Sorszám: 72
az évértékelőből kimaradt a remek külkapcsolatok alakulásának elemzése. is.
élén a baltás gyilkos kiadatásával.
keresztkem
  Válasz | 2013. március 08. 21:20 | Sorszám: 71
Én a #49-ben a következőt írtam--idemásolom: " .."..Orbán a vártán: ”Óvatosan az agarakkal!”
EZ--minden nagyrabecsülésem ellenére Dr.O.V. iránt, vagy talán éppen AZÉRT(!) elmondandó-- a "HÁTRÁBB AZ A(GY!!!!)ARAKKAL" szállóige egy hibásan alkalmazott változata. Ugyanis itt nem AGARAKRÓL hanem AGYARAKRÓL van szó!"
Tehát. Én igenis nem(!) azt irtam, hogy a "Hátrább az A(GYA)ARAKKAL szállóigét alkalmazta hibás változatban", hanem TÖBBET, jelesül azt, hogy "az óvatosan(!!!!) az agarakkal..." az egy parafrazeálás, tehát a szállóige wgy hibásAAN--DE LEGALÁBBIS ENYHE VÁLTOZTATÁSSAL ALKALMAZOTT(!)--változata! Hiszen NEM A "hátrább" szó hanem az "Óvatosan" szó szerepelt Dr.O.-nál. ÉS AZ MÁR(!) NEM AZ EREDETI SZÁLLÓIGE!
HA VISZONT "ÓVATOSAN-T" MONDOTT--márpedig "azt"-- ÉS nem "HÁTRÁBB"-OT, AKKOR AZ AGARAK HELYETT IS MONDHATOTT VOLNA NYOGODAN AGYARAKAT, mert az "óvatosan az agarakkal"-nak nem sok köze van az eredeti szállóigéhez, hacsak nem belemagyarázzuk erőszakkal.Viszont ha erőszakkal azt lehet mondani, hogy a hátrább=óvatosan, akkor én "feladom"!
Mellesleg viszont én NEM TANULTAM "gyermekkoromban" ezt a szállóigét SEHOGY.Tehát sem "óvatosan"-nal, sem "hátrább"-bal, sem "agarakkal", sem "agyarakkal".
Harmadrészt pedig nincs is módja mindenkinek "utánanézni"--nekem sem volt soha, de kedvem sem(!)-- viszont GONDOLKODNI mindenkinek van módja.Úgyhogy ÉN SZIVESEBBEN "GONDOLKODOM", mint "utánanézek".
Szóval nem vagyunk egyformák hálaistennek.Ezért én biztos vagyok abban, hogy nekem van igazam, s nem Önnek--legföljebb én nem tudom oly' "jól" előadni az igazamat, mint Ön.Viszont felőlem Ön nyugodtan hiheti-gondolhatja "azt", hogy Önnek van igaza,s nem nekem, az engem nem zavar.Csak legföljebb NEM OSZTOM E NÉZETÉT, ahogyan valószínűleg Ön sem az enyémet--ám "attól" még egészen jól el-lehetünk.
keresztkem
kritikus
  Válasz | 2013. március 08. 18:01 | Sorszám: 70
az évértékelőből kimaradt az önfenntartó felsőoktatás, a tündérországba vezető gazdasági lejtmenet. viizió, ígéret, mesedélután, no az volt.
Rendes Kis
  Válasz | 2013. március 08. 16:39 | Sorszám: 69
Keresztkem bácsi azt állította (a #49-ben), hogy OV a "HÁTRÁBB AZ A(GY!!!!)ARAKKAL" szállóigét alkalmazta hibás változatban.
Pedig a szállóige eredetije: "Hátrább az agarakkal".
Ezt elsősorban onnan tudjuk, mert így tanultuk gyerekkorunkban.
Másrészt, ha elbizonytalanodnánk, utánanézhetünk és megnyugszunk, hogy jól emlékeztünk.
keresztkem
  Válasz | 2013. március 08. 14:32 | Sorszám: 68
Köll bion!
Meg arra is, ho' az ilyen "kritikus" féle kódis-bunkó hatökrök zsidóhajlamai "kielégüljenek".
Mily' jól vagyunk az ilyen hülyékhez mint ön kispöcörő, megércsük a baromságaikat...
Vajszinvünkvan.
keresztkem
kritikus
  Válasz | 2013. március 08. 12:41 | Sorszám: 67
az évértékelőből kimaradt:
az ország kettészakítása és végletes leszakadása.
lsd. tavalyi gdp, ipari termelés, fogyasztási adatok.
foglalkoztatás?
oktatás?
egészségügy?
köll a pénz a kampányra, meg békemenetre.
keresztkem
  Válasz | 2013. március 08. 08:57 | Sorszám: 66
"Nem. Azt tetszett állítani, hogy a szólásban agyar van, pedig nem."

1.) MI NEM? Mert.
2.) Én nem "úgy" emlékszem, hogy "AZT" állítottam volna.Hanem "úgy", hogy "azt" állitottam: NEM HELYESEN MONDJA Dr.O. az "agarat", a szerintim helyénvalóbb "agyar" helyett. Arról hogy itt "szólásról" van-é szó vagy csak egy egyéni "beszédfordulatról", arról ÉN NEM(!) IS tettem emlitést sem! Mert Dr.Orbán NEM a "hátrább az a(G)arakkal"--szerintem hibás(!) logikájú--szólást idézte, hanem valami "mást"--ami persze kétségkívül emlékeztethet amarra. És valóban az a(G)arakkal szóval mondotta, s nem az agyarakkal-al. Amely "agarakkal" az én logikámnak nem tetsző módon hangzik.
3.) Arról már csak mellékesen teszek emlitést: EGYÁLTALÁN NEM BIZTOS(!) AZ AZ ÁLLITÁS--pontosabban annak TARTALMA--amit Kegyed "szentírásként" citál, hogy tudniillik:" a szólásban agyar van,"! Ki mondta ezt, ki állitja "EZT"? Egy könyv(?) vagy az a link(?), amit közölni tetszett? És "az" olyannyira hiteles? MIÉRT? (Mert én nem vagyak annak hitelességében olyannyira bizonyos)
keresztkem

Rendes Kis
  Válasz | 2013. március 08. 06:44 | Sorszám: 65
Nem. Azt tetszett állítani, hogy a szólásban agyar van, pedig nem.
OV eltérhetett volna a szólástól és mondhatott volna agár helyett agyart, de nem tette.
keresztkem
  Válasz | 2013. március 08. 06:15 | Sorszám: 64
1.) Egy percig sem vontam kétségbe, azt, hogy "a szólások irott jegyzékében az van, amit állitani tetszik"!
2.) Én inkább "azt" próbáltam bizonygatni: SZERINTEM NEM(!) logikus az, ha az is van "ott". És Dr.O. V. is mint gondolkodó ember--aki általában is a józan eszére szokott hallgatni s nem az írott szabályokra--jobban tette volna ha:
a.) vagy nem használja ezt a szólást; vagy
b.) ha már használja, logikusan használja;vagy
c.) fittyet hányva arra HASZNÁLJA, mi vagyon a "szabálykönyvbe" írva.
Talán "lekövethető" az előzőekből, hogy "így" volt, s nem másként.
Üdvözlettel:
keresztkem ( aki "nem nagyon bácsi"--de persze még kevésbé "néni".Leginkább talán a : lélekben kisfiú meghatározás stimmel és illik rá)
kritikus
  Válasz | 2013. március 07. 18:31 | Sorszám: 63
a 15. évértékelő mellé társul a tárki legújabb kutatásait tartalmazó kötet. hogyan lettünk elsőkből utolsók?
a végletet megosztottság százmilliárdokba fáj az országnak.
egy adat: az 55-64 éves korosztály foglalkoztatási rátája az oecd országokban 54 %, nálunk 35 %.
a kiút?
oktatás, egészségügy.
no, akkor összevethető a fidesz kormány költségvetési és társadalompolitikájával, merre megyünk.
Rendes Kis
  Válasz | 2013. március 07. 18:11 | Sorszám: 62
Kedves keresztkem bácsi, az agyarban is van logika, de a szólásban agár van.
Tessen szíves alaposan utánanézni.
kritikus
  Válasz | 2013. március 07. 17:48 | Sorszám: 61
a "zseniális miniszterelnök" értékelése jelenleg a Lendvai utcában zajlik. hogyhogy nem csápoltok ott mindösszesen?
csak mint gyarmatosítás alól felszabadult jobbágyok.
keresztkem
  Válasz | 2013. március 07. 17:30 | Sorszám: 60
És ha NEM JÓ HELYEN NÉZTÜK MEG? Akkor mi van?
Mert ahol megnéztük OTT helytelenül, de legalábbis ILLOGIKUSAN VAN? Akkor mi a helyzet?
Akkor is "az" a mérvadó?
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2013. március 07. 17:29 | Sorszám: 59
És ha NEM JÓ HELYEN NÉZTÜK MEG? Akkor mi van?
Mert ahol megnéztük OTT helytelenül, de legalábbis ILLOGIKUSAN VAN? Akkor mi a helyzet?
Akkor is "az" a mérvadó?
keresztkem
kritikus
  Válasz | 2013. március 07. 16:40 | Sorszám: 58
tegyetek rá még egy pár lapáttal, mert így nem nagyon sikerül a lényegről: OV évértékelőjéről elterelni a szót!
bár, ami gugyerákot illeti, megfontolandó az asszociáció.
Rendes Kis
  Válasz | 2013. március 07. 16:06 | Sorszám: 57
Annak eldöntésére, hogy valaki pontosan idéz-e egy szólást, nem látok jobb módszert, mint hogy megnézzük, a szólás pontosan hogyan is szól.
Rendes Kis
  Válasz | 2013. március 07. 15:34 | Sorszám: 56
Ahh, de jó hogy szólsz ... A humorérzékem nem jelzett !
keresztkem
  Válasz | 2013. március 07. 14:41 | Sorszám: 55
Ha "..őseink szeszélye folytán agár van." valóban, akkor "őseink szeszélye" oly' HATALMAS EREJŰ meggyőzőérv, mely előtt LEATAGLÓZOTTAN ÁLLOK."Önök fölállottak, és én LEBORULOK A NEMZET NAGYSÁGA ELŐTT"(!)..ugyi!?
Gugyerák Lajos s.k.
keresztkem
mpd
  Válasz | 2013. március 07. 14:30 | Sorszám: 54
Vegyed észre, hogy az Öreg tréfál!!!!
Rendes Kis
  Válasz | 2013. március 07. 14:14 | Sorszám: 53
Sajnos, keresztkem bácsi hiába köti az ebet a karóhoz: ebben a szólásban őseink szeszélye folytán agár van.
keresztkem
  Válasz | 2013. március 07. 13:53 | Sorszám: 52
Nem tudom, miért NE LENNE IGAZAM ITT?
Hiszen a VICSORGÓ "AGYARAK" fenyegetnek.A szép és elegáns "AGARAK" nem!Úgy tudom--továbbá--hogy az AGARAK inkább FUTNAK,s még csak nem is harapnak meg.Úgyhogy a közmondásgyűjteményt kellene elfogadnom PERDÖNTŐNEK? MIÉRT?
Csak azért MERT OTT--esetleg "az" van? Vagy miért?
keresztkem
Rendes Kis
  Válasz | 2013. március 07. 13:22 | Sorszám: 51
Kivételesen keresztkem bácsinak tetszik tévedni: http://szolasokeskozmondasok.hupont.hu/
kritikus
  Válasz | 2013. március 07. 12:51 | Sorszám: 50
na ja. a zseni a magyar gazdaságot rákötötte a németre, mármint szóban, oszt egyre csak zuhan lefelé az ipari termelés.
oszt jó zseni módjára a székesfővárosban - a gyarmati lét elleni tüntetés gyanánt - mercedes buszokat lízingelnek széles jókedvükben az agyarok, nehogy feltámadjon a magyar buszgyártás.
tovább is van, mondjam még?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola