Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Van gyávább csőcselék mint a magyar rendőr? (30. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Van gyávább csőcselék mint a magyar rendőr?
Mallow
  Válasz | 2006. október 25. 22:34 | Sorszám: 224
"Azt írta valaki még tegnap..."
"Úgy általában, szerintem helyesebb lenne józannak maradni, a pufajkázás..."

Ezt miért nekem írod?

Ron
  Válasz | 2006. október 25. 22:32 | Sorszám: 223
Ugyan nem nekem mondtad, az elmúlt időszakban kétszer tettem meg a Amszterdam-Brüsszel útvonalat vonattal, mindkétszer igazoltattak a belga rendőrök visszafelé, és elmondom neked, volt némi huzakodás pár helyen, és nem hagytak kétséget afelől, hogy nem viccelnek. A különbség annyi volt, hogy profibb benyomást keltettek, igaz, nem is volt zavargás a vonaton.
Nyáron a Nápoly-róma vonalon ugyanez.
Fla Mandulis
  Válasz | 2006. október 25. 22:29 | Sorszám: 222
Ez a Gergényi nem egy Arisztotelész, de még egy Fouché sem. mikor kinevezték, már hallottam, hogy környezete szerint szerény ( szellemileg) . De ahogy elnéztem a héten, rafinált. De nem eléggé. Volt pár megdöbbentő ...azthiszemje...
Ron
  Válasz | 2006. október 25. 22:28 | Sorszám: 221
Most nehogy te is azzal gyere, hogy már Szolzsenyicin is megírta, milyenek a komcsik. Nem mintha azzal vitatkozni akarnék azzal, de ezek után az szokott következni, hogy "te is komcsi vagy, és mivel Sz. is megírta, hogy azok milyenek, te is olyan vagy..."
Ottokar
  Válasz | 2006. október 25. 22:28 | Sorszám: 220
Neked kellene rendőrnek menni meg oszlatni, mert olyan jól tudod mit kellene csinálni.
Mallow
  Válasz | 2006. október 25. 22:27 | Sorszám: 219
"Nem lövünk fejre. Igazad van. Arra hivatkoznak, hogy nem lehet rendesen célozni."

Hát az lehet, de arra ügyelhettek volna, hogy ne rugdossák önfeledten a már ártalmatlanná tett embereket. Akkor sem lehetett célozni? Biztos, hogy nem lehetett rendesen célozni!?

Vagy Gergényi őfőkapitánysága úgy vélte, hogy ez kell a rend helyreállításához, vagy egész egyszerűen nem lehetett kontrollálni a rendőrök viselkedését, ezért csak így viselkedhettek. Vegy ez vagy az, szerintem.

"Igazad van, szerintem is beszélni kell a hibákról is."

Görgényit le kell váltani. Ennyi hibát nem lehet következmények nélkül elkövetni. Feltéve, hogy nem ezt várták tőle, szépen meg kell köszönni eddigi munkáját.

bihari_panorama
  Válasz | 2006. október 25. 22:27 | Sorszám: 218
Hitler hazudott?

Ennyire biztos nem, mint a kommunisták. Túlnőtettek a tanítómesteren.

szakall
  Válasz | 2006. október 25. 22:27 | Sorszám: 217
Fikanick haverom
(Felhasználói státus: Vendég
Felhasználói szám: 5627
Regisztrálva: 2006. október 25.
Hozzászólások: 2
Email cím: kovarijozsi@tvnetwork.hu
Honlap: http:// )

ezt ugyan már, pár ténnyel támaszd alá. Lécci-lécci.
Fla Mandulis
  Válasz | 2006. október 25. 22:26 | Sorszám: 216
Hm, épp ma beszélgettem egy kollegával ( földim) , nos, pont a propagandáról, mesteri porhintésről. Goebbels tanonc volt a bolsevikok mellett.Ez utóbbiaknál oktatták is, fegyvernemként.
Ottokar
  Válasz | 2006. október 25. 22:25 | Sorszám: 215
A világ minden országában igazoltatnak bárhol a rendőrök.
Ron
  Válasz | 2006. október 25. 22:24 | Sorszám: 214
Hallottam az inforádióban a kriminológiai intézet munkatársát, aki azt mondta, hogy erkölcsi és kiképzési problémákat lát a háttérben. Én is hajlok rá ilyesmiket gondoljak. A rendőrség ugyan bizonyos szempontból leszerepelt, és Gergényi tényleg felháborítóan arrogáns, de azért nem kéne mindenhol a komcsikat látni és előre megtervezett politikai félelemkeltő akciókat látni. Hálistennek nem kellett ezt eddig megszoknunk sem nekik, sem nekünk.
Azt írta valaki még tegnap, hogy egy lenygel tudósító szerint az oroszok brutalitását is felülmúlják;hát minden tiszteletem a lengyelé, de nem beszéljen már baromságokat, a csecsenföldön edződött belügyi csapatokkal mégse kéne egy lapon említeni.
Úgy általában, szerintem helyesebb lenne józannak maradni, a pufajkázás, a kurvaanyázás meg a versikék arról, hogy Gyurcsány el akarja temetni a Kossuth téren ünneplőket, egyszerre szánalmas, ijesztő és nevetséges.
Fla Mandulis
  Válasz | 2006. október 25. 22:23 | Sorszám: 213
Ki tudja, szomorú, szomnanbul, vagy .....maga a szóma ( mint "munkaeszköz").
Ottokar
  Válasz | 2006. október 25. 22:22 | Sorszám: 212
Nem tudom mi az hazudni gyalázkodni kommunista módra. Hitler gyalázkodásai és hazugságai különbek voltak?
szakall
  Válasz | 2006. október 25. 22:18 | Sorszám: 211
Kalab kartárs, ez a te szakszerű rendőrséged:

Kávézókban ülőket igazoltattak a rendőrök
2006. október 25. 21:16
MNO

A rendőrség szerdán este Budapesten, a Kossuth tér környékén a kávézókban ülő embereket igazoltatták.

Az MTI helyszínen tartózkodó tudósítójának beszámolója szerint a Nádor utcába több rendőrautó érkezett, s a belőlük kiszálló rendőrök a kávézókban ülőket igazoltatták. Egyszerre általában hat-hét ember papírjait kérték el. Jármy Tibor, a BRFK szóvivője az MTI-nek szerdán este, röviddel kilenc óra előtt azt mondta: az igazoltatás célja az információgyűjtés, jogalapja a rendőrségi törvény.

Az elmúlt napokban sok előzmény történt, hogy mi mivel áll összefüggésben, a kollégái nyilván fel fogják deríteni - tette hozzá.
Arról nem kívánt információt közölni, hány rendőr végzi az igazoltatásokat, és hány embert igazoltattak. A kérdésre, hogy történt-e előállítás, azt válaszolta: úgy gondolom még ebben a pillanatban nem történt előállítás.

(mti)

bihari_panorama
  Válasz | 2006. október 25. 22:17 | Sorszám: 210
*

Imréről meg azt pletykáztátok, ti bolsi testvérei, hogy résztvett a cári család meggyilkolásában.

Ti aztán értetek a deheroizálászhoz!

*

Mallow
  Válasz | 2006. október 25. 22:16 | Sorszám: 209
Nem, de mint rendőrfőnök fegyelmet tartanék. Ha ez nem menne, akkor nem lennék rendőrfőnök...
szakall
  Válasz | 2006. október 25. 22:14 | Sorszám: 208
A városi szintű közparkokat légy oly kedves kihagyni a tüntetésekből!
kaleb
  Válasz | 2006. október 25. 22:12 | Sorszám: 207
Nálam? Nem hiszem.

Tudod, hogy Maléter végig hordta szovjet kitüntetéseit 56-ban és végig vállalta, hogy kommunista? Amikor a nyugati újságíó megkérdezte, miért hordja a szovjet kitüntetést, azt mondta, azért, mert 44-45-ben partizán volt és megszolgálta. Büszke volt rá.

kaleb
  Válasz | 2006. október 25. 22:10 | Sorszám: 206
Nyugaton

Fáradok... Bocs.

kaleb
  Válasz | 2006. október 25. 22:09 | Sorszám: 205
Te mennél rendőrnek?
kaleb
  Válasz | 2006. október 25. 22:09 | Sorszám: 204
zárni .. a tüntetések elől
kaleb
  Válasz | 2006. október 25. 22:08 | Sorszám: 203
1. Nem népszerű rendőrnek menni. Nem biztos, hogy a gimnáéziumok krémjáből válogatnak. Te mennél rendőrnek.

2. Nem lövünk fejre. Igazad van. Arra hivatkoznak, hogy nem lehet rendesen célozni. Nyugatin lehet? Ha nem jó a fegyverük, vegyünk nekik újakat. És képeztessük ki őket rendesen.Az ilyen eseteken át tanulnak ők is, remélem levonják a tanulságot, és többet ilyen nem fordul elő. Nem látom egyelőre, hogy miért lenne elkerülhetetlen, hogy jogos tömegoszlatáskor kilőjjék bárkinek a szemét.

De várom válaszukat. Mendenesetre dolguk, hogy ezt igyekezzenek elkerülni. De ez nem változtat azon, hogy a dolgukat azért tenniük kell. Miértünk.

3. Igazad van, szerintem is beszélni kell a hibákról is. Szakértők bevonásával, nyilvánosan működő parlamenti bizottság előtt, ahol utólag nyilvánosságra hozzák a tárgyalás jegyzőkönyvét.

4. Amit mondasz, abban lehet, hogy a törvények rosszak. Vagy le kéne eleve zrni a Kossuth teret a tüntetések előtt, vagy legalább azt kimondani, hogy állami rendezvények előtt 3 napon belül nem lehet ott demonstrálni. Ha 20-án küldik haza az embereket, akkor 23-ára rend van, és az egész ügy kezelhetőbb. Pl. fel lehet ajánlani, hogy az ünnepek idejére fáradjanak át a Városligetbe, egy kijelölt helyre. Ott demonstrálhatnak, amennyit tetszik. De nem zavarva az állami ünnepet.

bihari_panorama
  Válasz | 2006. október 25. 22:00 | Sorszám: 202
Én Malétert és Kopácsit sokkal többre tartom nálad.
Te csak gyalázkodni és hazudni tudsz kommunista módra.
Mallow
  Válasz | 2006. október 25. 21:58 | Sorszám: 201
A rendőrök egy része úgy viselkedett, mint azok a gyáva patkányok, akik azt élvezik, amikor olyanokat lincselhetnek, akikhez egyedül hozzá se mernének nyúlni.

Szerintem azért vették le a számokat, mert a rendőrség tele van ilyen szerencsétlen barmokkal, és félő volt, hogy végül a feljelentések stb. miatt nem lesz rendőrség. Ha így tettek, akkor ezt megértem, egyébként ez beismerése annak, milyen szánalmas egyedekkel van tele a rendőrség. Minden van ott, csak rend nincs, képtelenek egyszerűen végrehajtani egy feladatot, mer' rögtön kijön belőlük az állat. Ugyan, olyan szabályokat betartani, hogy nem lövünk fejre? Teljes képtelenség. Mintha nem hivatalos alakulat lenne ez, hanem valami gyülevész csürhenépség.

Egyébknét a "tüntetők" zömét nem sajnálom, egy részük viszont nyílván vétlen. Nagyon sokan lehetnek, akik nem kerültek volna a tűz közelébe, ha a dilettáns Gergényiék képesek idejében rendet teremteni. Ha nem cirkálhat a városban szabadon ezernyi "forradalmár", ha idejében elkapják őket. Ha nem akkor akarják elkapni őket, miután belenyomják őket az éppen olszló Fidesz-gyűlésbe...

A végső helyzetnek már létre sem kellett volna jönnie: volt egy jó napjuk, de azelőtt pedig majd' egy hónapjuk a rendteremtésre. Erre a balhét inkább előidézték. Szép munka, gyülevész rendőrségünk - jó hogy nem a hadseregünk ilyen (?) - vezetői is f@szfejek.

Redondo
  Válasz | 2006. október 25. 21:57 | Sorszám: 200
1. Csak nem gondolod,hogy lesz ennek felelőse????Ebben az országban soha semminek nincsen,bár egy elvtársnak ezt nehéz megmagyarázni.
2.Amikor a rendőrkapitány hazudik,hogy nem volt vipera és több felvételen is egyértelmű a használata akkor te milyen igazságot akarsz itt?
Volt bizottság,de a mi "főrendőreink" megsértődtek.A mi adónkon kurva nagy pénzért dolgoznak és nem lehet őket elszámoltatni ez már tényleg vérlázító.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola