Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Az SZDSZ elkisgazdásodása (32. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Az SZDSZ elkisgazdásodása
mpd
  Válasz | 2008. február 15. 09:49 | Sorszám: 50
Imádom, amikor az ellenségeim ölik egymást. Annyira jó nézni!!
Macisajt
  Válasz | 2008. február 15. 09:44 | Sorszám: 49
"s tudom, vannak eszközeik meg technikájuk az ügy elaltatására."


Hajjaj...


Képesek voltak úgy kimászni a Mérleg u.-Gizella utcai székházügyből, hogy még a végén nekik fizethettek....


Csakhogy akkor egységesek voltak.
Mint Stern Pifta autópályáinál, Magyar Bálint Sulinetjénél,Ungár Klára OEP-jánál és APV Rt.-jénél, Kovács kakaóbiztos számitógépeinél, ...és hadd ne soroljunk Medgyessy eftárs nyomán az örökzöldet " az SZDSZ tele van korrupciós ügyekkel", mert a fővárosi polip az önmagában veri az összes többi pártét együttvéve.

Most viszont, elkezdödött a marakodás, valszeg sokan szeretnék a Kókát távolról látni.Mert felismerték, vele annyi esélyük van megtartani országos és demszkigárdi pozicióikat mint Kósáné Kovács Magdának a Miss Universe manilai döntőben.
Az meg, klánjával együtt , amolyan gyurcsnyos módra, nem enged.

Szóval, kérdés hogy meddig feszítik egymást.


Nahát

ZiliZ
  Válasz | 2008. február 15. 09:43 | Sorszám: 48
Kokapaszta?
ZiliZ
  Válasz | 2008. február 15. 09:42 | Sorszám: 47
hihi
nazarane beágyazta magát oda? vagy tomahawk?

ez nagyon gyenge.

mpd
  Válasz | 2008. február 15. 09:38 | Sorszám: 46
Meg a Népi Ellátó Művek....
Ott valakinek nagyon elment az esze.
Fluctuat
  Válasz | 2008. február 15. 09:35 | Sorszám: 45
Szerintem én nyitottam a topikot, de lehet h ez is már öncsalódás?

Terra véleményét persze olvastam s tudom, vannak eszközeik meg technikájuk az ügy elaltatására. De ez akkor is nagyon rosszkor jön nekik a vörös csillagos kampányban....

millertrash
  Válasz | 2008. február 15. 09:34 | Sorszám: 44
Jézus Mária

be kéne iratkozniuk "okszfordba" valami ócsított könyvtár tanfolyamra.

mpd
  Válasz | 2008. február 15. 09:33 | Sorszám: 43
Ez pl. az abszolút marhaság mintapéldája:

estebany
  Válasz | 2008. február 15. 09:32 | Sorszám: 42
"Kóka tehát megbukottnak tekinthető. Jön tehát Fodor vagy valaki más. Hogy jó-e ez nekünk Még nem tudom, de a szadesznek biztosan nem jó a jelen, népszavazási helyzetben"

Olvastad a topicnyitót? Ha nem, sokat vesztettél!

Mondjuk a hasonlat: "kisgazdásodik-e az SZDSZ" a történések tükrében sántít: a kisgazdák egyből a bíróságra rohantak igazságot tenni, az szdsz ellenkezőleg: esze ágában sincs a bíróságra rohanni. És aligha azért, mert liberálisak (ha ugyan...)

mpd
  Válasz | 2008. február 15. 09:32 | Sorszám: 41
Itt vannak a plakátok..... hirtelen nem tudom, kiröhögjem a belem, vagy kisírjam a szemem?
http://video.szdsz.hu/plakat.htm
Macisajt
  Válasz | 2008. február 15. 09:24 | Sorszám: 40
"Egyébként tök röhejes, hogy a szadeszes vezetők mostanság vörös csillagok alatt ülve látszanak... Mindenfele szép, vörös csillagok mögöttük a falon

A szadeszes szavazók nem értik, mások sem... ez egy HATALMAS öngól volt. "

Az semmi....
Ahhoz képest hogy az összes utca teli van óriásplakátokkal, melyken százmilliókét hirdetik:

" Nem. SZDSZ"...


Ez még a " Magyarország. Benned van" hülyeségén is túltesz.
Mert annál még némi pluszmunka is szükséges hogy odakerüljön " aláírás. E.Zsanett".
(bár már automatikus odaképzelik..)

Nahát

Auróra
  Válasz | 2008. február 15. 09:01 | Sorszám: 39
Ezen túlmenően még néhány gumicsontot lehet találni az ügyben.Jól körbe lehet csócsálni,miért csak most jöttek ki az üggyel?Tán eddig várták a beigért koncot?
És még hasonló sokat sejtető dolgokra is rá lehetne kérdezni.
Kreativítás eftársak!
ZiliZ
  Válasz | 2008. február 15. 09:00 | Sorszám: 38
"...Kötelest nem leht megvásárolni, mert mindig lesznek olyan elégedetlenek, akik bírósági útra terelik az ügymenetet."
hehe, azért ebben ne legyél biztos, ő egy nagy zseb.
Fluctuat
  Válasz | 2008. február 15. 08:54 | Sorszám: 37
A helyzet diagnózisa: közokirat hamisítás.

Egy jogszerűdemokráciában csak jogszerűen működő politikai pártok vehetnek részt. Ha egy párt működése jogszerűtlen, kizárja magát a demokratikus működésből.

A Hírtv elegendően bizonyította, hogy a szadeszben a legfontosabb tisztséget illetően magán- és közokirat hamisítás történt.

Ennek igazolására vagy cáfolatára nézve a demokratikus állam megfelelő szerveinek kötelező eljárást indítaniok.

Semmilyen "etikai" vagy mittudomén milyen belső eljárás nem pótolhatja ezt. A dolgot elaltatni nem lehet, Kötelest nem leht megvásárolni, mert mindig lesznek olyan elégedetlenek, akik bírósági útra terelik az ügymenetet.

A dolog logikus következménye, hogy ha igazolódik a hamisítás, új elnökválasztást kell tartani. Ezen Kóka nem indulhat majd, mert hiteltelené vált.

Kóka tehát megbukottnak tekinthető. Jön tehát Fodor vagy valaki más. Hogy jó-e ez nekünk Még nem tudom, de a szadesznek biztosan nem jó a jelen, népszavazási helyzetben

Egyébként tök röhejes, hogy a szadeszes vezetők mostanság vörös csillagok alatt ülve látszanak... Mindenfele szép, vörös csillagok mögöttük a falon

A szadeszes szavazók nem értik, mások sem... ez egy HATALMAS öngól volt. Hajrá Horn! Csak így tovább.

mezeiegér
  Válasz | 2008. február 15. 08:45 | Sorszám: 36
Hmmm.... hat nap hallgatás után felkapta az ügyet a kormánypárti sajtó is.
http://nol.hu/cikk/481727/
http://www.nepszava.hu/default.asp?cCenter=OnlineCikk.asp&ArticleID=1012642

Hmmm...

Jaszin sejk
  Válasz | 2008. február 15. 01:11 | Sorszám: 35
Horn Gábor nagyarca?????
Én nézem innen is , meg onnan is - de csak egy undorító pofát látok ...
estebany
  Válasz | 2008. február 14. 22:55 | Sorszám: 34
Köszönöm szépen! Akkor tehát a fővárosi bíróság tartja nyílván és ennek megfelelően a fővárosi ügyészség látja el a törvényességi felügyeletet.

Már csak az a láncszem hiányzik, hogy elnökválasztó közgyűlés/küldöttgyűlés után csak a küldöttgyűlés határozatait kell hivatalból benyújtani, bagy annak minden releváns mellékletét.

Magyarul: törvényességi kifogásolás esetén az ügyészség bekérheti az ominózus mellékleteket.

Akkor egyre kevésbé értem Horn Gábor nagyarcát

mezeiegér
  Válasz | 2008. február 14. 22:48 | Sorszám: 33
Biztos ami biztos, azért nem ártana valakinek feljelentést tennie.
kujtorgo
  Válasz | 2008. február 14. 22:44 | Sorszám: 32
Újságcikkek alapján nem szoktak intézkedni. Majd Drazsé megmagyarázza, miért nem kellett sem a rendőrségnek, sem az ügyészségnek hivatalból vizsgálódni.
terra
  Válasz | 2008. február 14. 22:40 | Sorszám: 31
A jogi előírások léteznek és teljesen egyértelműek. Ez nem "magánügy" sem úgy, mint bűncselekmény, sem úgy, mint egy bejegyzett társadalmi szervezet törvényes működését sértő eljárás illetve határozat.

Az ügyészségnek szerintem kötelessége intézkednie mind a két vonalon.

fulgurátor
  Válasz | 2008. február 14. 22:34 | Sorszám: 30
Kisbarátunk kriszi odaát "lendületesebb" vagy csak óvatosan kezd.!
kujtorgo
  Válasz | 2008. február 14. 22:31 | Sorszám: 29
Ezek szerint Te jogász (is) vagy.
Talán szoftabb jogi kérdés, de egy kormányzó párt elnökének megválasztása során törvénysértő eljárás gyanúja közügy is, ez egy harmadik vonal is lehet. Nyilván erre tételes jogi előírás nehezebben található, de ez kommunikálható jól. Törvénytelen pártelnök, "törvénytelen párt", törvénytelen elnöki aktusok (kinevezés, megbízás). Az eredeti állapot helyreállítása stb ...
terra
  Válasz | 2008. február 14. 22:13 | Sorszám: 28
"Terra kartács kedves!
Mi itt a jogi szituáció?"

A társadalmi szervezetek nem a cégbíróság tartja nyilván, hanem a megyei(fővárosi) bíróság.

A választási jegyzőkönyv (és az elválaszthatatlan mellékeletét képező jelenléti ív)az elkészítésekor magánokirat ugyan, de az okirathamisítás bűncselekménye szempontjából közokirattá válik, amint azt a bírósághoz benyújtják. A közokirathamisítás hivatalból üldözendő cselekmény, ha az ügyész vagy a nyomozó határóság hivatalból szerez tudomást ilyen cselekményről, köteles megindítani a nyomozást, de az eljárás bármely személy feljelentése alapján is idulhat.
Ez az ügy büntetőjogi része.

Egy másik - ezzel akár párhuzamosan folytatható eljárás - a párt, mint társadalmi szervezet törvényes működésével kapcsolatos ügyészi eljárás. A párt bármely tagja kezdeményezheti, de az ügyész hivatalból is eljárhat. Megsemmisítheti a küldöttgyűlés választási eredményt megállapító határozatát és összehívhatja a küldöttek gyűlését, ha ennek a párt felhívásra nem tenne eleget és kezdeményezheti a választás megismétlését.

kujtorgo
  Válasz | 2008. február 14. 21:11 | Sorszám: 27
Szerintem nem cégbírósági ügy. Bejelentés, feljelentés kell, és a törvényességi felügyeletet, bűnüldözést ellátó szerveknél akta.
Parlamenti párt, demokratikus jogrendi kérdés, civil szervezetek kezdeményezhetnek, közügy. Nem lehet elmismásolni. Már a hivatalbóli eljárás meg nem indítása is lehet ügy.
estebany
  Válasz | 2008. február 14. 21:03 | Sorszám: 26
No, ide már cégügyekben járatos emberke kellene, de én úgy gondolom, hogy a cégbírósághoz lehet, hogy csak magát a határozatot kell eljuttatni, jegyzőkönyvvel. De annak mellékleteit (jelenléti ív, szavazati arányok, stb.) a törvényességi felügyeletet ellátő ügyészség rendelkezésére kell bocsátani. Vagy nem.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola