Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Van gyávább csőcselék mint a magyar rendőr? (35. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Van gyávább csőcselék mint a magyar rendőr?
Gyöngy
  Válasz | 2006. október 12. 20:57 | Sorszám: 99
Nem válaszolsz a kérdésemre ... kínos is lenne ... hetedíziglen ...
alexander
  Válasz | 2006. október 12. 20:35 | Sorszám: 98
Nincs jogod sérteni nemzeti önérzetét senkinek, vagy hallottál szembeköpésekről gyermekek kivégzésével kapcsolatban, riporterek és civilek kiméletlen és embertelen megölését felemlegetve, a közelmúltból, most már emberöltőnyi idő ENSZ határozatait semmibe véve...
Únom amint passziózol jólbevált provokációiddal, no elő az árpádzászlónkkal...génhibás magyar módon...
kaleb
  Válasz | 2006. október 12. 20:07 | Sorszám: 97
"Szálasi egy aljas gazember volt, egy utolsó szemét hazaáruló"

Figyelsz Gyöngy? Így múlik el a világ dicsősége.

Bordódy Kristóf
  Válasz | 2006. október 12. 15:48 | Sorszám: 96
Ne hülyülj mán.

Első olvasatra komolyan vettem, mer' Abszurdisztánban még ez is megeshetne.

Aztán megnyugodtam, hogy MÉG nem...

szakall
  Válasz | 2006. október 12. 15:40 | Sorszám: 95
Istentisztelet szervezéséért állították elő R. Antalt
2006. október 12. 14:44
Kamu Hírügynökség

Az állam és az egyház szétválasztása elleni uszításért, klerikális-reakciós szervezkedésért és istentisztelet szervezésében való pszichikai bűnsegédlet vádjával állították elő R. Antal V. kerületi lakost (foglalkozása: polgármester) – értesült a Kamu Hírügynökség.

A Neomaoista Brigádok feljelentése alapján előállított R. Antal előadta: nem istentiszteletről van szó, bár a neomaoisták feljelentésében ez szerepel, hanem szentmiséről, és ő azt nem szervezte (rámutatott: misét nem szervezni, hanem bemutatni, celebrálni vagy pontifikálni szoktak), hanem meginvitálta arra képviselőtársait.

A Kamu Hírügynökség minderről csak utólag értesült; ottjártunkkor az V. kerületi kapitányságon elmondták, hogy R. Antalt azóta továbbszállították a Büntetés-végrehajtási Intézetbe, ahol más megtévesztett, államellenes zavargásért letartóztatott elemekkel együtt ő is részt vehet a Népi Demokráciáért Mozgalom elméleti alapképzéseinek egyébként egyre tömegesebben látogatott kurzusain.

(Figyelem! A Kamu Hírügynökség tájékoztatja előfizetőit és olvasóit, hogy az álhírek minden valóságalapot nélkülöznek.)

Lajos bácsi
  Válasz | 2006. október 12. 08:43 | Sorszám: 94
A szabadságon levők tüntetnek, a szolgálatban levők meg majd jól szétverik őket. Következő alkalommal csere.
gajo
  Válasz | 2006. október 11. 22:20 | Sorszám: 93
Majd jól lekamerázzák őket a rendvédelmisek
kingvidor
  Válasz | 2006. október 11. 21:41 | Sorszám: 92
Tüntetnek a fegyveres testületek
Mintegy nyolcszáz fegyveres és rendvédelmi dolgozó - szervezetenként 100-100 fő - demonstrál majd szombaton a Kossuth téren
http://index.hu/politika/belhirek/?main&283607
kingvidor
  Válasz | 2006. október 11. 21:30 | Sorszám: 91
És megértő, tárgyilagos, s mi több, empírikusan intellektuális!
gajo
  Válasz | 2006. október 11. 21:20 | Sorszám: 90
A toleráns!
Gyöngy
  Válasz | 2006. október 11. 21:17 | Sorszám: 89
Magyarországon
Gyöngy
  Válasz | 2006. október 11. 21:17 | Sorszám: 88
Azért arra kíváncsi lennék, hogy ha Szálasi poszthumusz fia magyarországon kapna egy igazgatói állást, mondjuk, hogyan viszonyulna kaleb az illető céghez?!
kingvidor
  Válasz | 2006. október 11. 19:53 | Sorszám: 87
"bár elmondanám, hogy én voltam az, aki itt a gondolán múltkor megemlítettem Szálasi erényeit"

kaleb, kaleb, már megint miket beszélsz. Szálasi egy aljas gazember volt, egy utolsó szemét hazaáruló, aki a totális német megszállást kihasználva a nácik kiszolgálójaként kerülhetett csak hatalomra a bandájával és követhette el velük a szégyenletes gaztetteit. És ezt így gondolja a legtöbb magyar ember, mert ez így helyes.

Az a gyanúm, hogy megint csak trükközöl, relatívizálgatsz, érzelmes húrokat pengetsz itt csak azért, hogy fátyolozd az elvtársaid gaztetteit. Nem kell ám, hogy Szálasiról bármi jó mondjál itt nekünk, egyrészt úgysem hiszem el, hogy komolyan gondolod - annyira azért te sem lehetsz bunkó -, de ha komolyan gondolnád, akkor kérlek ne magatokból indulj ki, mert mi magyarok nem szoktunk csak azért védeni egy utolsó gazembert, mert magyar.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2006. október 11. 15:15 | Sorszám: 86
Egyébként hol van az leírva, hogy nem lehet bírálni a bírók munkáját? Tudtommal ők sem állnak a jog felett...

Mert mintha valami ilyesmiről dumálna ez a fickó...

szakall
  Válasz | 2006. október 11. 00:06 | Sorszám: 85
A Fidesz összehívja az emberi jogi bizottságot a rendőri túlkapások miatt

Rendkívüli ülést hív össze péntekre az emberi jogi bizottság fideszes elnöke a fővárosi zavargásokkal kapcsolatban.

Balog Zoltán a kezdeményezést azzal indokolta: szeretné, ha egyértelmű lenne, mihez van joga egy járókelőnek, egy békés tüntetőnek vagy egy rendőrnek. A kormánypárti képviselők közül többen vitatták az ülés időszerűségét.

Fogarasiné Deák Valéria alelnök szerint egyik hatóságnál sincs még meg a vizsgálat eredménye, így kérdéses, milyen eredményt hozhat egy rendkívüli ülés.

szakall
  Válasz | 2006. október 10. 23:47 | Sorszám: 84
Lomniczi szemét alak volt, mert kiegyensúlyozottság helyett csak a "vérbírók" mellett állt ki, pedig lenne tennivaló a rendőrség háza táján.

Maradna egyáltaln tisztességes rendőr egy átvilágítás után? Mert ha egyszer megérjük a redemokratizálást, akkor az efféle szerveket és állományukat át kell tekinteni alaposan, ki mit tett ...

HAME
  Válasz | 2006. október 10. 23:20 | Sorszám: 83
Alkalmasint egy-egy a fellögatott nyilasnak* sem volt nagyobb bűne, mint az, hogy tagja volt pártnak. Ez a bűn nálad is fennállt.

*horribile dictu még tagja sem volt, csak a villája tetszett meg valamelyik, mondjuk pl. Apró elvtársnak.

kaleb
  Válasz | 2006. október 10. 22:23 | Sorszám: 82
"mennyit szakítasz a kútmérgezésért"

Kútmérgezés 2000 forint, gyerekeknek vére vétele 3000, boszorkényság, ostyagyilkosság 250 forint, de neked adok engedményt.

Nem én csináltam a történelmet, nem én szültem Szálasi Ferencet, nem én követtem el bűneit. Nem is én ítéltem el. De nem gondolom, hogy indokolatlan lett volna, bár elmondanám, hogy én voltam az, aki itt a gondolán múltkor megemlítettem Szálasi erényeit és amellett is kiálltam, hogy illő módon el kéne temetni. Rajtam kivül ezt kevesen szokták megtenni.

De ha már megtettem, igazságtalan lennék, ha az Ávósok tetteit en bloc, differenciálatlanul ítélném el. Van amit elítélek tetteik közül és van amit nem.

kingvidor
  Válasz | 2006. október 10. 22:22 | Sorszám: 81
"erről nem sikerült meggyőzni 3 millió embert"
mert a bolsi gazdasági hatalom által eltartott lakájmédia agymosási projektje rendesen működik, ezzel forgatva vissza politikai hatalommá az összelopott gazdaságit, majd a politikai hatalommal tovább csapolva a közvagyont válthatják újra gazdasági hatalomra.

"Ahogy az ő választásuk sem kérdőjelezhető meg azon az alapon"
Nem is azokat kérdőjelezi meg minden - legalább egy minimális erkölcsi mércével rendelkező - ember, akik tisztességesen nyertek, hanem azokét, akik tisszességtelenül, csalással és megtévesztéssel kerültek újra hatalomra, ahogy ez a kormány 2002-ben és most is hazugságáradattal, adathamisításokkal, azaz bűncselekmények sorozatával került újra az átvert nép nyakára. De ideje felrázni őket a kómából, hogy lerázza végre magáról ezt a bűnbandát.

kaleb
  Válasz | 2006. október 10. 22:18 | Sorszám: 80
Igazad van.

De úgy látom, az emberek nagy része elfogadja az ítéleteket, ha a mértékéről előfordul is vita. De csak annyi, higy talán 2,5 év helyett 1 év lett volna jó. De hogy 1 év jogos, azt legfeljebb a kuruc.hu vonja kétségbe.

kaleb
  Válasz | 2006. október 10. 22:15 | Sorszám: 79
Miből gondolod, hogy hozzám olyan bűnök köthetők, mint a nevezettekhez?
kaleb
  Válasz | 2006. október 10. 22:14 | Sorszám: 78
"egykor Milosevicset is megválasztották"

Neked úgy tünt, hogy demokratikus módon választották? Milosevics sárba tiporta az emberi jgokat, Magyarországon tudtommal nincsenek ma keletkezett tömegsírok.

kaleb
  Válasz | 2006. október 10. 22:11 | Sorszám: 77
Vedd észre, hogy erről nem sikerült meggyőzni 3 millió embert. Innen kezdve ez nem a többség véleménye, a te véleményed. Jogod van rá, tüntethetsz is érte, nincs az a tévedés, ami mellett ne szabadna tüntetni.

Kósa Lajos és számos Fideszes polgármester, köztük az enyém, ugyanonnan meríti hatalmát, mint Gyurcsány. A nép szavazatából. Ahogy az ő választásuk sem kérdőjelezhető meg azon az alapon, hogy szerintem nem őt kellett volna választani, meg talán nem is mondtak el minden ellenük szóló érvet, úgy Gyurcsányét sem. Demokráciában a megkérdőjelezés módja jogszabályban rögzített. Négy évenként megkérdőjelezheted a parlamenti képsviselőid személyét, négy éven belül meg a képviselőd kérdőjelezheti a miniszterelnök személyét, ha tud jobbat és többséget szerez hozzá a Parlamentben.

Türelem. Nem egy hét a világ. Aztán meglátjuk. De a mostani választás nem volt arra se elég, hogy azt lehessen mondani, hogy a többség Gyurcsány ellen fordult volna és ezt az akaratát kinyilvánította volna. A Parlament is megrősítette GYF-t. Ez van, tessék lenyelni. EZ a legitim eredmény.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2006. október 10. 12:06 | Sorszám: 76
Noha fejétől bűzlik a hal én egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy a parancsra-tettem-re bármikor hivatkozni lehessen. Hogy te is értsd az egyszerű csendőr aki ártatlanokat lőtt a Dunába éppoly bűnös mint az a politika, amely arra kényszerítette.

Nincs új a nap alatt. Bár mostanában azért legalább már nem lőnek Dunába:
http://index.hu/politika/belfold/kruchina9027/

Ezekből a történetekből a kisember bűnössége is kiolvasható, s amíg nem torolja meg a társadalom a legalsóbb szinten elkövetett bűnöket, addig nem fogja senki magára nézve kötelezőnek érezni a jogrendet, mert az nem védi őt...

Minden esetre egyelőre nem lehet egyebet tenni a jogtiprások ellen csak felemelni a szavunkat, történetesen pl. egy másik jogsértéssel, amit a kuruc.info elkövet:
http://www.kuruc.info/reszletes.asp?MainID=2&HirID=6277

A módszer valóban jogsértés, de megmondom őszintén nem érdekel, amikor ilyesmik történnek. Majd ha az ok megszűnik, akkor az okozat is. Ugyanez érvényes a könnyen zendüléssé fajuló tüntetésekre is. Mint tudjuk valójában nincs olyan, hogy jog és nincsenek törvények, anarchia van. A rendőr nem rendőr, csak egy ember, a bíró sem ítélkezik, csak beszél, a kormány pedig csak papíron kormány stb. Abból születik törvény és rend és jogállam, hogy azt elfogadjuk, mert magunkénak érezzük. Ami most folyik az a jogállam alámosása. Amikor már nem csak a gettólakók, hanem középosztálybeliek csalódnak a társadalom működésében, mert annak rendőrei ellene fordulnak, akkor felborult valami egyensúly, ami az egészet működtette. S ezt rendbetenni sok időbe lesz...

Sosem volt persze idehaza erős a jog. Adót mindenki csal, villamoson bliccel stb. Rendben induljon felülről a változás... Ezért tüntetnek most is odakinn...

mpd
  Válasz | 2006. október 10. 10:35 | Sorszám: 75
Be kell kopizni a címsorba, és utánna láccik.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola