Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Van gyávább csőcselék mint a magyar rendőr? (36. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Van gyávább csőcselék mint a magyar rendőr?
HAME
  Válasz | 2006. október 10. 10:32 | Sorszám: 74
Ha valakinek még így sem látszik, akkor: http://lettorszag.5u.com/victims_in_the_balt_files/pg70-1.jpeg
HAME
  Válasz | 2006. október 10. 10:31 | Sorszám: 73
bakker!

HAME
  Válasz | 2006. október 10. 10:29 | Sorszám: 72
HAME
  Válasz | 2006. október 10. 10:28 | Sorszám: 71
Nos nekem az jön le a kép helyén, hogy remote linking forbidden. De mindjárt átrakom a képet a saját szerveremre (csak nem perelnek be).
mpd
  Válasz | 2006. október 10. 10:00 | Sorszám: 70
Mondjuk így? Ilyen szakszerűen?

HAME
  Válasz | 2006. október 10. 09:48 | Sorszám: 69
Például kevesen vannak, akik elítélik eljárását Szálasi és a nyilasok, pártszolgálatos vérebek ellen.

Tudod kaleb, a jogállamiság, demokrácia és más hasonló közhelyek nem arról szólnak, hogy az eszközök megengedhetősége az szerint változik, hogy ki ellen használjuk. Ha 1989-ben a te elveid (ti elveitek) szerint gondolkodtak volna, akkor téged mint párttagot szépen fellógatnak, a sírodra pedig az unokáid 2 okból nem vihetnének virágot.
1. Jelöletlen tömegsírban feküdnél arccal lefelé, összedrótozott kézzel.
2. Gyerekeid kb. mostanság szabadulnának Recskről.

Biztos, hogy hatékonyabb lett volna az előző rezsim szervezőinek-kiszolgálóinak a fizikai likvidálása, hisz ezesetben 1994 ugyanúgy nem jöttek volna vissza a szodemre mázolt kommunisták, mint ahogy 1948-ban sem indultak akármilyenre átmázolt nyilasok.
Csak kultúrember az ilyesminek még kósza gondolatával sem foglalkozik, nemhogy mentegesse azokat, akiknek nemcsak, hogy eszükbe jutott, de véghez is vitték.

mpd
  Válasz | 2006. október 10. 09:18 | Sorszám: 68
Tűrhetetlen, hogy választott képviselők legitimitását bárki kétségbe vonja.

És vajon miért?
Az 1949.évi I. törvényen alapuló választójogi törvény miatt?
Egyiket se erősítette meg társadalmi vita és a végén népszavazás.
Egy 60%-os részvételű választáson 51%-ot kapott kormány a társadalom 30%-os támogatottságát bírja. És mi van, ha a többi 70%, de akár 60, 50 vagy 40% kimegy az utcára, vagy engedetlenségbe kezd? Az a majom, aki egyéniben soha sehol el nem indult, akire soha senki nem szavazott (közvetlenül), elbújhat holmi jogi csűrcsavar mögé?
És ez lenne a demokrácia? Hogy az, akit senki sem választott (közvetlenül), ott vigyoroghat négy évig, akkor is, ha közben kiderül róla, hogy nem odavaló?
Akkor én nem kérek ebből, mert ez nem demokrácia.
Nem kell összekeverni a demokráciát a demokráciára hivatkozva összetákolt jogrenddel.

estebany
  Válasz | 2006. október 10. 09:16 | Sorszám: 67
Klasszikusaokat idézve: ugyebár egykor Milosevicset is megválasztották, az ő legitimitásának számonkérése is kétségbevonhatatlan?
alexander
  Válasz | 2006. október 10. 08:54 | Sorszám: 66
Felháborít, hogy a jubileumi október havában valaki az ÁVH-t mentegeti - no persze nyilasozunk is egy kicsit igaz?
A jólismert szembeköpése az igazságnak, - ha eddig nem tudtam volna ki vagy, hát ez nyilvánvalóvá tette.
És mond, mennyit szakítasz a kútmérgezésért?
hollepapa
  Válasz | 2006. október 10. 03:08 | Sorszám: 65
Sajnos nem így van. Orbánt valamivel befenyegették, én nem tudom mivel, de Navracsiccsal együtt már azt hangsúlyozza, hogy neki egy csótány nélküli MSZP-SZDSZ kormány is megfelel, ami szerintem az ügy elárulása, hiszen az egész tetves koala bűncselekmények útjűn jutott hatalomra. Orbán sajnos péntekre már a tolvajcsomagot is elfogadta, ami egyenesen vérlázító, hiszen heteken át az ellenkezőjét hirdette.
hollepapa
  Válasz | 2006. október 10. 03:03 | Sorszám: 64
Hagyd már ezt a focirajongózást. Magyar emberek voltak ott, néhány fociszurkolóval közte, de ezek se bűnözők, ezt kellene megérteni. Egy köztörvényes kizsebel téged, betör hozzád, leüt, meg is öl, nem tudja a Székely Himnusz szövegést stb. A fradisták és újpestiek pedig hazafiak ugyanúgy mint bármelyikünk. Köztük sokkal kevesebb a kétes alak, mint a parlamenti képviselők közt. Voltak továbbá orvosok, fogorvosok, tanárok, egyetemi oktatók, jól menő vállalkozók, elegáns yuppiek, csinos csajok ezrei, diákok tömege, ügyvédek, újságírók (résztvevőként is). Derék fidelitasosok és jobbikosok is az első sorokban, nem ám egy kettő hanem rengeteg. Ezért is szégyen, hogy a Fidesz nem védi meg őket. MIÉP-es nemigen, azok öreg lúzerek már ehhez. A 99% kifejezetten jó arc volt, 5-6 rosszarcút fazont láttam. Amikor az egyik szét akart verni egy polgári autót, egy másik meg el akart vinni egy PC-t megakadályoztuk. A rendőrautót sajnos véletlenül nem mentettük, nem vettük észre):

Amúgy az az álláspontom, hogy mivel nem élünk demokráciában egy barátnődet lefújó majd a földön rugdosó, pisztollyal is felszerelkezett, minden törvényre szaró rendőrbűnöző ellen jogos önvédelem ellenállni. Talán még egy demokráciában is. A rendőrnek nincs joga békés tüntetőket brutálisan összeverni.
A barmok még azt a hibát is elkövették, hogy nem szólították fel a tömeget oszlásra, nem mintha az jogos lett volna.

hollepapa
  Válasz | 2006. október 10. 02:49 | Sorszám: 63
Biztosan nem voltál ott, különben láthatatd volna, hogy nem pofonok voltak, hanem több tucat hozzám hasonló átlagpolgárt és polgárlányt véresre vertek a rendőrhuligánok anélkül, hogy bárki rájuk támadt volna. Ezután következett be az, hogy a tömeg már nem tágított és elfoglaltuk ezt az undorító intézményt.
hollepapa
  Válasz | 2006. október 10. 02:47 | Sorszám: 62
Kivételesen ebben az ügyben nem marasztalhatóak el a Fidesz uniós képviselői. Gál Kingáék már beterjesztették a rendőri atrocitások témáját Brüsszelben. Más kérdés, hogy az EU-parlament egy üres szócséplő fórum tényleges hatalom nélkül. Ja, és eltart több száz vagy több ezer élősdit a tanácsadókkal, titkárokkal és apparátussal együtt.
Brüsszel maga szarik rá. Egy régi uniós tagállamban belebukna a kormány csak ebbe, de egy gyarmat leszakadádsa nem érdek a központnak, akármilyen állapotok is uralkodnak ott. Magyarország a gyurcsány-banda jóvoltából számos alapkritériumot nem teljesít, de akkor sem zárják ki, mert ismétlem, a gyarmatról kiszivattyúzott vérünkre és pénzünkre a gyarmattartóknak szüksége van.
tiszavirág
  Válasz | 2006. október 09. 23:27 | Sorszám: 61
"Inkább bíráld az MSZMP KB titkárait, akik mindezt müködtették. Szürös, Pozsgai, Berecz és a többi derék elvtársakat."

Nem is tudtam, hogy Szűrös és Pozsgai KB titkár volt?!

kingvidor
  Válasz | 2006. október 09. 23:20 | Sorszám: 60
Bocsánat, úgy értettem, hogy minden olyan ember kétségbevonja a legitimitásukat, akinek még köze van a tisztesség és becsület fogalmához. Mert akiben még él némi igény a tisztességre és becsületességre, az képtelen elviselni ezt a sátánian hazudozó gengsztert.
kingvidor
  Válasz | 2006. október 09. 23:02 | Sorszám: 59
"Tűrhetetlen, hogy választott képviselők legitimitását bárki kétségbe vonja."

Szerintem mindenki kétségbevonja a legitimitásukat, mióta kiderült, hogy mindegyikük tudott arról, hogy hazugságokkal, átverésekkel, adathamisításokkal és csalások sorozatával tévesztették meg azokat a választókat, akik rájuk szavaztak, ugyanis a szélhámosság és csalás Btk-ba ütköző cselekedetek.
Hogy ezek bizonyítását legfelsőbb szinten ellehetetlenítik pl jegyzőkönyvek bedarálásával, az nem jelenti azt, hogy nem történtek bűncselekmények.
Akik csalással, hazugsággal kerültek hatalomra, majd visszaélve a hatalmukkal tovább csaltak, hazudtak és tönkretették az országot, azokat ki kell seperni a királyi udvarból és meg kell büntetni, de legalábbis szégyenpadra kellene állítani őket jó ideig.

kaleb
  Válasz | 2006. október 09. 22:50 | Sorszám: 58
1. "milliárdos csalók" - ha ez igaz, akkor ez BTK. Nem közéleti kérdés, több ennél. Ha igaz. Különben meg: ld. hamis vád.

2. A nép kifejezte véleményét, az országnak minden szinten választott kormányzata van, olyan emberekkel, akiknek 3,5-4 év múlva újra a választók elé kell állniuk. A nép majd itt kifejezi akaratát.

Senki által fel nem hatalmazott kis csoportok meg ha népnek kiáltják ki magukat, és erővell akarnak véget vetni a "bolsi vircsaftnak", akkor meg számolniuk kell azzal, hogy legjobb esetben köztérvényesként bírálják el őket, de rosszabb esetben meg lázadásnak nyilvánítják tetteiket, ami egy súlyosabb kategória. Én tökéletesen egyetértek azzal, hogy a rendőrség a hatalom teljes szigorával lép fel azokkal szemben, akik nyujtogatnak és megbontják a rendet. A választott képviselőket meg kell védeni, beleértve az október 1-én az önkormmányzatokba választott képviselőinket is, akik egyébként sok helyen a Fidesz ajánlására lettek megválasztva.

Tűrhetetlen, hogy választott képviselők legitimitását bárki kétségbe vonja.

kingvidor
  Válasz | 2006. október 09. 22:43 | Sorszám: 57
Valahol ott kezdődne a rend, mikor a milliárdos csalókat nem csak a vezetésből takarítják ki, hanem a közéletből is. Amíg a legfelsőbb szinten történnek a legsúlyosabb törvénysértések, akkor talán nem azon kellene a legjobban felháborodni, ha valaki felgyújt egy kocsit. Amíg kormányszinten erkölcstelenség, gátlástalanság és csalás a mindennapos tevékenység, addig joga van a népnek háborogni, ha pedig még ezt a jogát is el akarják venni, akkor erővel is joga van véget vetni a bolsi vircsaftnak.
kaleb
  Válasz | 2006. október 09. 22:43 | Sorszám: 56
1. Azért Petőfi tudott örülni egy Latour és egy Lamberg halálának...

2. Ne bánsd mér az Ávót, 50 éve feloszlatták, előtte meg elég vegyes volt a működése, nem hiszem, hogy az utolsó szót kimondták volna róla. Például kevesen vannak, akik elítélik eljárását Szálasi és a nyilasok, pártszolgálatos vérebek ellen.

3. A besugókat meg végképp ne bántsd, nem egy szép fajta, de azért sokszor megzsarolt, vagy félrevezetett emberek voltak. Inkább bíráld az MSZMP KB titkárait, akik mindezt müködtették. Szürös, Pozsgai, Berecz és a többi derék elvtársakat.

kingvidor
  Válasz | 2006. október 09. 22:40 | Sorszám: 55
"Az egész lényege számomra amúgy az, hogy ilyen esetekben a rendőrség dolga megvédeni a közrendet..."
A kérdés csak az, hogy milyen közrendet. Mert milyen közrend az, mikor milliárdokat síboló csalók röhögik szembe a népet a képükbe vágva, hogy jól átvertelek benneteket, majd bűntetlenül kormányozhatnak és folytathatják a köztörvényes országszíntű rablásaikat és csalásaikat?
Az ilyen "közrendet" megvédeni szerintem nem lehet egyetlen tisztességes embernek sem kötelessége.
kaleb
  Válasz | 2006. október 09. 22:37 | Sorszám: 54
1. Másik topikban feltettem a kérdést, honnan tudjuk, hogy OV hazudott. Ha erre megtalálod a választ, közelebb jutsz a helyzet megértéséhez.

2. Én nem csalódtam képviselőmben, ő nem hazudott nekem. A tied mit hazudott? Legfeljebb az panaszkodhat, aki az MSZP-re szavazott, és ő is csak akkor, ha az ő képviselője hazudott. Nagyon kevesen mondhatják el, hogy Gyurcsányra szavaztak volna, egyéniben ugyanis nem indult, és nem emlékszem, hogy az országos listán hol is volt. De valszeg biztos helyen, szóval az ő mandátuma nem nagyon múlt senkin.

tiszavirág
  Válasz | 2006. október 09. 22:19 | Sorszám: 53
"Miért teszi ezt?"

Nem azt teszi. Világosan kimondták, hogy számukra Qrcsány levegő.

Nem olyan széles az az ösvény amelyen járniuk kell, egyik oldalon ott van a maszop, a szadesz, a madöf, a másik oldalon ott van Csurka, Molnár Tamás, Torockai, és persze a székház felgyújtói, az utcai zavargók és az ellenséges média.
Embert próbáló helyzet és idő.

alexander
  Válasz | 2006. október 09. 21:44 | Sorszám: 52
Ez a kérdés a lényegre tapint...
Másrészt, elterelés folyik, melynek része, az alapvető kérdés figyelmen kivül hagyása, mely szerint a parlamenti többség illegitim, mert hazugságaival szerezte meg a hatalmat.
Az ellenzék parlamenti együttműködése, elfogadja a kialakult helyzetet mert együttműködik.
Miért teszi ezt?
szakall
  Válasz | 2006. október 09. 21:12 | Sorszám: 51
Azt áruljátok el, hogy lehetséges az, hogy a rendőri túlkapásokról az EU felé semmi infót nem adott tovább az ellenzék? Hogy lehetséges, hogy az EU ilyen békésen szemléli a leírások alapján tényleg a 30-50 évvel ezelőtti kort idéző véres rendőrségi "intézkedéseket"?

Sehogy sem fér ez a buksimba.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2006. október 09. 19:15 | Sorszám: 50
A randalírozás ettől függetlenül megtörtént. És nem volt arányos a rendőri pofonokkal. Nota bene ez csak a rendőrség munkáját minősíti (le) még jobban, de nem menti fel a focirajongókat.

Az egész lényege számomra amúgy az, hogy ilyen esetekben a rendőrség dolga megvédeni a közrendet és a középületeket, s ilyen esetekben egy felheccelt tömegtől nem várható el a józan gondolkodás és szinte természetszerű a rongálás. Természetszerű, de nem tolerálható.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola