Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Van gyávább csőcselék mint a magyar rendőr? (37. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Van gyávább csőcselék mint a magyar rendőr?
hollepapa
  Válasz | 2006. október 09. 16:28 | Sorszám: 49
M. Szabónál lényegesen nagyobb bajban vannak a fogdában összevert és még vád alatt álló fiatalok, nekik gyűjts inkább. M. Szabó pere még évekig tart, egyelőre nem kell fizetnie.
hollepapa
  Válasz | 2006. október 09. 16:27 | Sorszám: 48
Aki ott volt, ezt azóta tudja. Azért elég érdekes, hogy egyes fórumlakók az ostromban részt vetteknek ezt nem hitték el, míg a helyszíen nem tartózkodó Dombinak azonnal. Ezzel együtt le a kalappal Varga Domokos előtt, mert cikke hozzájárulhat ahhoz, hogy néhány fideszes is befejezze a ballibektől átvett huligánozós, csőcselékezős mocskolódásait.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2006. október 09. 12:41 | Sorszám: 47
Hát az egy érdekes kép...
Szóval a rendőrök adták az első lökést a rendbontáshoz.
Ezt már tudjuk legalább.
alexander
  Válasz | 2006. október 09. 08:00 | Sorszám: 46
kiegészítés:
a vers, Delacroix: Szabadság a barikádokon képe hatására készült, az ott látható nőalak, a szabadság zászlaját emeli magasra.
alexander
  Válasz | 2006. október 09. 07:42 | Sorszám: 45
Jószokás szerint pártküzdelemmé válik lassan a társadalmi elégedetlenség Kossuth téri megnyilvánulása. Hegedüs Zsuzsa baloldali értelmiségiként rámutatott, hogy a demokrácia alapjait jelentő jogokat sértett a ballib kormány és miniszterelnöke.
Ma is semmibe veszi választóinak jogait. Ez törvénytelen, és antidemokratikus.
Antidemokratikus a megfélemlités, amely rendőrállami módszereket alkalmaz.
Névszerint is, követendő példaként emlitem dr Papp Lajos professzor szívsebészt, aki értelmiségiként felvállalja a küzdelmet a társadalmi megújulásért.
Nem elégedhetünk meg, a pártok képviseletével, amely az ország kifosztásához és morális válságához vezetett.
Látható, hogy megérett a helyzet, az új választás kiirására, mert a hatalmat gyakorló koalició hazug, a választók félrevezetésével szerezte meg a többséget.
A Köztársasági Elnök remélhetően, mielőbb meghozza döntését, mert késlekedése a rendőri brutalitás eszkalációját és az ország súlyos helyzetbe jutását jelentheti.
Ugye nem kell hangsúlyozni, hogy a rendőrség egy bűnös politikát véd, a tüntető állampolgárokkal szemben.
Ma újra itt van közöttünk október szelleme, tükröt tart elénk, hogy megmérje népünket.
Ha a polgári körök, és a civil szervezetek felvállalják a nyilvános szereplést, a tömegek képviseletét, helyes mederben tartható a társadalmi elégedetlenség.
Erről a jóforgatókönyvről szól az alábbi vers.
Ne engedjétek, hogy a manipuláció győzedelmeskedjen dec.5.-höz hasonlóan.


ÁLDOM A NŐT

Áldom a némbert
Aki megszüli az első embert
Aki megfertőzi a világot
Gondtalan örömmel, -

Íme ő lesz az első
Akinek nem kell pénz, csodafegyver,
Az őrületláz visszacsorog bennünk
A lélekpohár bugyraiba,
Tűnt emlék lesz, hatalom, háború,
Nyomor, gyűlölet, betegség, -

Áldom a némbert,
Ki gyermekével megváltja a Földet,
Új papja lesz az emberségnek,
És új hangja zenének, szerelemnek,-
Áldom a nőt,
Ki visszavívja poklából az embert, -
Igen, hozsánna néki!
Harangozzatok templomok!
Vajudik az idő,
Nyíljatok reményt virágzó holnapot!
Boldogan várom a jövőt,
Igen, én hiszem és áldom őt.

Mallow
  Válasz | 2006. október 09. 06:53 | Sorszám: 44
Én a kommunikációs kérdésben aligha számítok. Jobboldali konzervatívok valszeg nem sokan vannak ebben az országban...
tiszavirág
  Válasz | 2006. október 09. 03:09 | Sorszám: 43
Kedves Varga Domokos György!

Miért nem tesznek közzé felhívást egy alapítvány számlájával, ahonnan az olyan bajba jutott újságírók büntetéseit fizetnénk ki közösen, akiket a hatalom igazságtalanul elítélt. Ami M. Szabó Imrének hatalmas pénzösszeg, azt a közösségünk könnyen összedobja, hiszen értünk is, helyettünk is dolgoznak.

hollepapa
  Válasz | 2006. október 09. 01:19 | Sorszám: 42
Varga Domokos végre kimondta a média által elhazudott igazságot, a tévénél a rendőrök ütöttek először.


Mi lesz a közkegyelemmel?
Levél Pokorni Zoltánhoz
Varga Domokos György 2006. október 6.

Kedves Pokorni Zoltán! Az önkormányzati választások küszöbén a gondolának adott interjújában arra a felvetésemre, hogy a Fidesznek támogatnia kellene a közkegyelmet, Ön egyebek közt ezt válaszolta: "Ez fontos kérdés, amire felelős választ kell adnunk." Később hozzátette: "Ezért van nálunk napirenden a téma, és rövid időn belül véleményt fogunk erről mondani."

Tisztelt Alelnök Úr! Ön ebben az interjúban egy nagyon fontos politikai-filozófiai kérdést boncolgatott: felelős politikusnak hogyan szabad a nyilvánvalóan antidemokratikus megnyilvánulásokra reagálnia? "...csak úgy születik demokrácia, ha én magam is hiszek benne és ennek megfelelően kezdek el viselkedni. Csak így születhetett meg a demokrácia intézményrendszere. Ha erről a sarokkőről a Fidesz most lelép, akkor saját magát tagadja meg. A lényegét. Tehát nem lehet puccsot csinálni. És nem lehet demokratikus szabályokat átlépve, erőszakkal élni."
A kész interjúba nem fért bele, ám szóban megemlítettem Önnek: már-már krisztusi politika ez. "Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel."

Úgy tűnik, az önkormányzati választások teljes mértékben igazolták az Ön s a Fidesz politikai hitvallását: egyfelől el kell ítélni az erőszakot (tüntetni, demonstrálni lehet, mert az erő, randalírozni nem, mert az erőszak - fogalmazta meg Ön a lényegi különbséget); másfelől világossá kell tenni: a helyzet kialakulásáért Gyurcsány Ferenc felelős, s mindazok, akik feltétel nélkül kiszolgálják a politikáját. ("Ok és okozat között sose fordítsuk meg a kapcsolatot! Gyurcsány Ferenc hazugsága, az országnak ártó politikája, a választók pökhendi lekezelése vezetett oda, hogy az emberek kivonultak az utcára" - nyilatkozta Ön.)

Orbán Viktor, a Fidesz elnöke hasonló szellemben beszélt véges-végig a kampány utolsó napjaiban. Ugyanúgy mint Ön, figyelmeztetett arra, hogy csakis a mostani kormánykoalíciónak áll érdekében, hogy az ország a televíziós székház ostromáról beszéljen, és ne a megszorításokról; és azt meggyőződését is hangoztatta (akárcsak Ön), hogy a székház ostromát is a hatalom provokálta ki. A Fidesz "krisztusi" krédójába szépen belefért a Kossuth téri tüntetőknek, kitartásuknak szóló elismerés is: a Fidesz elnöke még a nagyon fajsúlyos, szózatszerű politikai hirdetésébe is belevette ezt az ország-világnak szóló, fontos üzenetet. Viszont a krédójába - mint láthattuk, s megérthettük - nem fért bele, hogy az erőszakos tüntetőknek, a "randalírozóknak", a "vandáloknak", a székházat "ostromlóknak" bármiféle politikai gesztust tegyen.

S nem csak a krédójába nem fért bele, hanem a politikai ésszerűségbe, célszerűségbe sem: hiszen a balliberális politikai hadtest egész kampánya egyik fő pillérévé tette a jobboldali erőszakossággal, szélsőségességgel, radikalizmussal való riogatást. Örökké emlékezetes marad számomra Demszky Gábor leplezetlen lelkendezése legújabb választási győzelme estéjén, amidőn kampányfőnökét dicsérte ugyancsak ország-világ előtt: "zseniális volt" - mondta nemes egyszerűséggel. Nos, e zsenialitásnak négy fő eleme volt - uram, Istenem, mivé is fajult derék rendszerváltozásunk?! Ugyanúgy elhallgatni, eltagadni a főváros katasztrofális pénzügyi helyzetét, ahogy Gyurcsány tette az országéval; mindenáron elkerülni a szemtől szembeni megmérettetést (nyílt televíziós vitát) a legfőbb riválissal; bezárni a Combinókat; s végül a legfajsúlyosabb elemként: megállás nélkül azt sugallni-állítani a legfőbb ellenfélről és a mögötte kiálló pártokról, hogy radikalizmusukkal, szélsőségességükkel romba döntenék a fővárost (no meg, persze, az országot).

Politikai értelemben - a küszöbön álló választásra való tekintettel - a Fidesz tehát helyesen vonta meg olyan élesen a határt erőszakos tiltakozás és békés tüntetés között. A választásnak azonban vége.

Tisztelt Alelnök Úr!

Ön a szóban forgó interjúban azt is helyesen jósolta meg, hogy az erőszakos tiltakozások megítélésének kérdése a választások után is gondot fog okozni a Fidesznek, legfőbb vezetőinek. Éppen azért, mert - mint felvetettem - mégiscsak kiáltó különbség van aközött, hogy a most hatalmon lévők kezén milliárdok tűntek el, bizonyítottan csaltak és hazudtak; hogy a rendőreik nem csak randalírozókat, de bámészkodókat is brutálisan agyba-főbe vertek; hogy odafent erkölcsi elvárásról beszélünk; és aközött, hogy odalent meg gyorsított, helyenként brutális eljárással teszik hűvösre a joggal elégedetlenkedőket.

Ezért szegeztem Önnek a közkegyelem kérdését, s úgy érzem, abban a politikai helyzetben Ön a lehető legmesszebb ment, amikor kijelentette, hogy a pártjában napirenden van a téma, és rövid időn belül véleményt fognak mondani róla.

Tisztelt Alelnök Úr!

Most azonban, hogy a választásnak vége, s hogy a Fidesz ügyes, hiteles - de legalábbis ennek tűnő - politizálásának köszönhetően megerősödve került ki belőle, szeretném Önt és a pártját szaván fogni.

Habár tisztelettel elfogadom az Ön érvelését, hogy az antidemokratákon is csak demokrataként lehet győzedelmeskedni, teljes mértékben elfogadhatatlannak tartom, hogy a Fidesz nem emeli fel a szavát, nem tiltakozik hangosan a világ színe előtt az ellen a rendőri, bírói, ügyészi gyakorlat ellen, amely minden kísérletet meghiúsít, hogy a legfőbb bűnösöket nyilvánvaló bűneikért a törvény előtt elszámoltassák, ám azokat, akiket ez a felelőtlen, országrontó politika a hazugság egyik fő fészke elleni támadásra indított, hatalmas erőkkel üldözik és rohamtempóban ítélik el. Mint igazságszerető embernek borzalmas nap mint nap hallanom, hány embert fogtak már el, hányat embert hány évre ítéltek már el, hányat keresnek-üldöznek még, amikor az Ön számára is, és minden tisztességes ember számára világos a nyíl (az ok-okozat) iránya. Talán Önnek még nem volt alkalma meghallgatnia azt az interneten keringő hangfelvételt, amelyen Gyurcsány Ferenc 28 évesen szónokol a KISZ talán utolsó kongresszusán, itt történetesen az alelnöki posztért. Hátborzongtató, hogy már akkor ugyanazokkal a ragyogó - mert amennyire álságos, a rövidlátó embereknek annyira könnyen emészthető - szónoki fogásokkal győzte meg elvtársait, mint tizenvalahány évvel később. Természetesen itt nem csak Gyurcsány Ferenc az ok, hanem az az egész hatalmi tömb, amelyből kinevelődött, s amely most is védőpajzsot von köré. Tisztelt alelnök úr, személyesen beszéltem a székház elleni ostrom néhány résztvevőjével, s ennek alapján néhány fontos körülmény világossá vált. Mindenekelőtt: a támadást megelőzte a tüntetők petíciójának átadása, illetve a beolvasásának elutasítása. A petíció egyik átadója, Toroczkai László, a gondolának adott interjújában határozottan kijelentette, hogy ha felhívásukat közzé tették volna, biztos, hogy nem lett volna semmiféle ostrom. Enyhén szólva is a legsötétebb cinizmusra vall, ahogy az ostrom óta a Magyar Televízió azzal reklámozza magát, az igazat mondja, "ha hagyják". A Magyar Televíziót csupán egyetlen este, egyetlen éjszaka nem hagyták szabadon beszélni: amikor éppen ostromolták. Különben úgy ferdít el, úgy hallgat el fontos dolgokat, ahogyan akar. E közszolgálatinak nevezett televíziónak a hatalom ellen joggal demonstráló, Kossuth téri tüntetők kiáltványa sem volt eléggé hír, merthogy az igazság helyett jó szokása szerint e történelmi pillanatban is inkább a hatalmat s a hazugságot szolgálta.

Továbbá: nem a tüntetők rontottak neki a rendőröknek, hanem a rendőrök a tüntetőknek. Szeretném, tisztelt alelnök úr, ha nem félne párhuzamot vonni a pesti srácok és a székházat ostromlók között. Én például rá merném bízni a kerületemet arra az önkormányzati képviselőre, akit Önök a választás előtt - hangsúlyozom, politikai szempontból helyénvalóan - gyorsan kizártak a pártból, mert a rendőri rohamra válaszul odavágott egy üres sörösdobozt. Ha Magyarországon valódi demokrácia lenne, egy pillanatig nem gondolnám ugyanezt. Akkor én is azt mondanám, hogy '56 más volt, mert akkor diktatúra volt, s nem volt más eszköz, más lehetőség a tiltakozók kezében, mint az erőszak. Ám mitől tekinthetnénk igazi, normális demokráciának azt, amelynek legfőbb jellemzője a következmény-nélküliség? Ugyan, tisztelt alelnök úr, az országot a mai helyzetbe taszítók közül hányat ítéltek el az elmúlt tizenvalahány évben? És hányat hurcoltak meg azok közül, akik teljes szívükkel-lelkükkel éppen ettől a veszedelemtől óvtak? Hogy csak egy nagyon friss, nagyon fájó példát említsek: M. Szabó Imre újságíró esetét. Mint a nemzet dolgainak egyik legelszántabb, legbecsületesebb krónikása hősies küzdelmet folytat a puszta megélhetésért, szó szerint az életben maradásért, eközben szókimondásáért egymillió forint büntetésre ítélte a magyar bíróság. Uram, Istenem, hol van arányban a szókimondás, a markáns véleményalkotás bűne azzal a százezerrel, amelyet miniszterelnökünk és csapata követett el - teljesen büntetlenül? Tudom, tisztában vagyok vele: az igazságszolgáltatás valójában jogszolgáltatás. Ám ez sem menti fel az alól a Fideszt, hogy az igazságért - legalább, amikor eljött az ideje - kiálljon.

Márpedig, ha valamikor, akkor most ennek nagyon itt van az ideje. S nincs itt az oktalan taktikázásnak. Ma sokkal inkább az veszélyezteti a demokráciát, aki indokolatlanul óvatoskodik, indokolatlanul elhatárolódik a "radikálisoktól", "szélsőségesektől". Ma az szolgálja az igazságot s vele a demokráciát, aki hangosan közkegyelemért kiált, ezzel téve világossá mindenki számára az elvitathatatlant: nem az okozatban keresendő a fő bűn, a mindenáron megtorlandó bűn, hanem az okban. Aki ezt nem teszi világossá, az előbb-utóbb maga is foglya lesz a képtelen helyzetnek. Esetleg azért, mert így vagy úgy, szépen átlépnek majd feje felett az események.

Például azért, mert a Fidesz gyorsan elveszíti most megerősödött hitelességét. Nem lenne jó, ha a Fidesz - győzelme után - hirtelen úgy csinálna, mintha nem köszönhetne semmit a Kossuth téri tüntetőknek. Nem lenne jó, ha ellenzéki társával, a KDNP-vel együtt konnektor-üggyé silányítanák az együttműködés kérdését a Kossuth téri tüntetés szervezőivel. Nem lenne szerencsés, ha a Fidesz - győzelme után - a társkeresés politikája helyett újra elővenné cethalpolitikáját. A Fidesz hitelvesztése könnyen a kormánypártok malmára hajthatja a vizet. S akkor Gyurcsány marad. S vele - legalábbis jó ideig még - a demokrácia sztanioljába csomagolt diktatúra: a demokratúra. De az is lehet, hogy a Fideszben ezúttal már örökre csalódók végképp új erőket keresnek majd "a haza megmentésére". Radikálisabbakat. Erőszakosabbakat. Lehet, hogy forradalom törne ki, lehet, hogy polgárháború. Gondolom, egyiknek se örülne, tisztelt alelnök úr.

Éppen ezért gondolom, hogy igazság dolgában, ameddig csak lehet, addig most mindenképp el kell menni. S éppen ezért kérdezem: mi lesz a közkegyelemmel, Fidesz?

kingvidor
  Válasz | 2006. október 08. 23:54 | Sorszám: 41
"A FIdesz most is pragmatikusan választja ki aktuális arcát, csak éppen az értelmiségi véleményeket teljesen figyelmen kívül hagyja"

Itt magadra gondoltál?

Mallow
  Válasz | 2006. október 08. 12:31 | Sorszám: 39
Természettudományos múlttal az ember lehet tökéletesen tájékozatlan gyakorlati kérdésekben, ill. azok értékelését illetően. A bölcsésztudományok egy része viszont legalább ezekról szól.

Ezért kurvára veszélyes, hogy ezen a terepen a ballib látszik uralkodónak, ugyanakkor tökéletesen érthető, amíg a Fidesz képviseli a "jobboldalt". Már páran kifejezték e fórumon aggodalmukat, hogy a Fidesz modrenség-ellenes jegyeket mutat, és kilépni látszik a centrumból. Innen nézve tökéletesen érthető a folyamat.

Ahhoz, hogy a jobboldal az értelmiség és az ember számára elfogadható legyen, eléggé meg kell emberelnie magát, mert a mai korban a baloldali és liberális (=hiszteroliberális) gondolkodás az uralkodó. A baloldali benyögi hogy társadalmi igazságosság, a liberális, hogy szabadság, és máris jófej lesz mindenki előtt. A jobboldaliak vagy a konzervatívok tradícionálisan ezzel ellentétes reflexek mentén mozognak, ezért megnyílvánuláskor különösen észnél kell lenniük.

Igaz ez a keresztény-konzervatívok esetében, és a nem keresztény, de konzervatív jobboldaliak esetén is. A Fidesz keresztény és nacionalista panelekkel él, értelmisége teljesen elmerül ebben, és ebből az irányból rugdalózik mindenki felé. Nos, így teljesen érthető, ha a modernebb áramlatok által sodort értelmiség a Fidesz ellen lesz. Ráadásul a párt pragmatikus módon, hol ezt, hol azt mondja, most már volt extrém baloldali is, ami azért veszélyes, mert az antikommunista (akik nem csak a posztkomcsi pártot, hanem az eszmét és a baloldaliságot is utálják) jobboldali értelmiséggel is sikerült átmenetileg szembemennie.

Én már jó ideje azt mondom, hogy a jobboldal inkább a tettek terén legyen jobboldali, egyébként fogadtassa el magát a társadalommal. Legyen pragmatikus, az elveit kellően árnyaltan jelenítse meg, legyenek felismerhetők, de ne taszítsanak nagyobb tömegeket. A FIdesz most is pragmatikusan választja ki aktuális arcát, csak éppen az értelmiségi véleményeket teljesen figyelmen kívül hagyja. Ezek pedig torz képet fognak a társadalom felé közvetíteni. A kialakuló ellenségesség a patriotizmussal kapcsolatos kérdések körül is erős, és az ország számára rendkívül káros.

szakall
  Válasz | 2006. október 08. 11:24 | Sorszám: 38
Az értelmiségiség nem azon múlik, hány db diplomád van.
tiszavirág
  Válasz | 2006. október 08. 10:17 | Sorszám: 37
Az lehet.
De meg kell találni az olyan kalibereket mint például az a rendőr (Fülöp Walter), aki látva, hogy a média milyen hőst farag a whiskysből, kiadott egy könyvet róla, hogy az emberek lássák az igazi oldalát is. Intelligens, művelt, képzett emberek kellenek a vezetésbe, akik az egész bunkó társaságot átnevelik. A pribékeket pedig ki kell lökni a francba, mehetnek havat lapátolni. Szakszerűség, hatékonyság kell, nem keménykedés, jól látja ezt OV.
chestbruster
  Válasz | 2006. október 08. 08:24 | Sorszám: 36
Tiszavirág
Nem maradna rendőr!!!!!!!!!!!!!!!!!
chestbruster
  Válasz | 2006. október 08. 08:23 | Sorszám: 35
Antlifinger E.
A negyedik vektor a kollaboráló média, amelyik, ha lehet a legcsúnyább húnyó ebben az egész helyzetben.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2006. október 07. 18:00 | Sorszám: 34
Szerintem akik ide írogatnak is nagy %-ban iskolázottak. Az, hogy az értelmiségnek van igen hangos egy ávós, besúgó stb. gyökerű része, amely pökhendien kioktatja az egész országot kénye-kedvére az semmiképpen nem kell bélyeget nyomjon előttünk az egész magyar értelmiségre - nyilvánvalóan többszázezer emberre, akik történetesen szintén többségében nemet mondtak Gyurcsányra...

Valahogy ez a sztálini típusú liberalizmus szerintem nem az, amire Petőfi és Kossuth nemzedéke áhítozott és majdani utódjának gondolt.

kingvidor
  Válasz | 2006. október 07. 15:50 | Sorszám: 33
Tényleg, Svábyt miért nem tartóztatták le, mikor ott röhécselt a "csőcselék" közepén az égő autók mellett néhány méterre? Szerintem azon röhögött, hogy épp Baló kocsija ég: http://www.youtube.com/v/4OhBOp3fmCs
tiszavirág
  Válasz | 2006. október 07. 14:18 | Sorszám: 32
Hát éppen erről volt szó annak a nyomorult Svábynak a naplójában, amikor a baromállatja arról faggatta Orbánt, hogy azt akarja-e, hogy a rendőrség keményebb legyen, mire OV nagyon helyesen azt válaszolta, hogy azt akarja, hogy a rendőrség szakszerű és hatékony legyen.

Ezeknek a primitív rohadék rendőröknek hatalmas lovat tolnak a seggük alá azzal, hogy nem vágják fogdára azokat akik ilyen embertelen módon viselkednek, és védik a mundér becsületét, amit még a pártállamban varrtak és soha nem vitték el egy hatalmas nagy tisztításra.

Ha én lennék a rendőrkapitány a rendteremtést azzal kezdeném, hogy az állományt átnevelném, megtisztítanám az ilyen mocsadék szeméttől.

kingvidor
  Válasz | 2006. október 07. 13:55 | Sorszám: 31
Én meg azt nem értem, hogy mi múlik azon, hogy valaki értelmiségi-e vagy sem. Ismerek több okos értelmiségit, akik okosak, vág az agyuk, egyetemet végzett programozók, de kb annyi közük van az emberi értékekhez, a nemzeti érzéshez vagy a művészi és erkölcsi értékszemlélethez, mint Gyurcsánynak. Sajnos a hit, haza és erkölcs bizonyos "értelmiségi" körökben megmosolyogtató dolgok, ugyanis az emberi értékeket nem az "okossággal" mérik. Lehet, hogy valaki zseniálisan tudja átverni és becsapni a másik embert minden gátlás nélkül, zseniálisan tud munka nélkül pénzeket szerezni, talán még művelt is lehet, de hogy egy gerinces és egyenes magyar parasztember vagy gyári munkás ezerszer többet ér a közösség számára a munkájuk és becsületességük miatt, affelől semmi kétségem.
szakall
  Válasz | 2006. október 07. 08:16 | Sorszám: 30
Ne haragudj, de nem értem, miért nevezzük őket értelmiségnek. Pusztán a végzettség, az iskolák megléte kevés ehhez.
hollepapa
  Válasz | 2006. október 07. 04:03 | Sorszám: 29
Védtelen öregember karját törték Gyurcsány terroristái
2006-10-06. 01:11:25

Gonda Istvánt szegedi munkahelyérol vitték el a rendőrök, már Budapesten van. A feleségével annyit közöltek, hogy valószínű 3 nap múlva elengedik. Az idős férfi karját Gyurcsány terroristái eltörték, majd napokig kínozták őt.

"Mondta, hogy ha az utcán találkozik velem, agyonver"

Zajácz László rövid esetleírása

Mivel a Gyurcsány beszéd engem is felháborított és láttam a tv-ben az eseményeket, eloször kedden délután mentem ki egy rövid idore a tüntetok közé, aztán szerdán este. Szerdán egy barátom nem ért rá, egyedül mentem ki a térre, hallgattam a beszédeket, amikor wc-re kellett mennem, elmentem egy sörözohöz, sörözni kezdtem, alkalmi ismerosökkel beszélgetve hallgattuk a beszédeket.

- Éjfél körül haza indultam. Néhány tucat ember szintén ment el a Kossuth térrol. Az egyik mellékutcából rohamrendorök törtek elo, amit csak az utolsó pillanatban vettem észre. Ösztönösen futni próbáltam, de 3-4 lépés után utólértek, elgáncsoltak, ráugrottak a hátamra és a kezemre. Rögtön éreztem, hogy eltörött a kezem, az engem lefogó rendornek többször szóltam errol. Hátrabilincselték a kezemet a törött csuklóm és a kificamodott könyököm ellenére, a kezemen emelve vonszoltak az egyik mellékutcában. Az egyik rendor örömét fejezte ki, hogy eltörött a kezem, mondta, hogy megérdemeltem, dögöljek meg, ütötte az arcomat, ahogy feléfordultam.

Az ott piheno rendorök között vittek el akik olyanokat üvöltöttek, hogy most megdöglesz, megbasznak a börtönben, és aztán valaki észrevette, hogy nem fiatal vagyok "Jé ez egy öreg, hagyjátok itt, hadd rúgjuk szét a fejét." Aztán átadtak a másik 2 rendornek, akikkel megvártuk a rabszállítót. Feldobtak a rabszállítóra, ahol kb. ¼ órát vártunk, és bevittek a XIV. ker-i kapitányságra, ahol kb. 1 tucat ugyanilyen politikai fogoly volt falhoz állítva. Ott kérdezték, kinek van baja. Jelentkeztem, hogy eltörött a kezem, mivel a könyököm és a csuklóm is többszörösére dagadt, és a kezem teljesen eldeformálódott, kihívták a
mentoket. A IV. ker-i (Árpád úti) kórházba vittek, ott megröntgeneztek, begipszeltek, majd az intenzív osztályon a rendorök az ágyamhoz bilincseltek. Az egyik kezem a többszörös töréstol, a másikat a bilincstol nem tudtam mezdítani 2 rendor figyelt rám. Bármilyen szükségletem volt, szólni kellett a rendoröknek. Délelott megmutöttek, a 4 és fél órás mutétet követoen rögtön újra megbilincseltek, és olyan durva oröket kaptam, hogy a reggeli mosdatáskor sem akarták levenni a bilincset. Összeveszett a novérrel, és amikor a novér az emberségét kérte számon, azt mondta, hogy ha az utcán találkozik velem
agyonver.

Délelott a rendorök azt mondták, átvisznek a rabkórházba, ezért a kórházi személyzet abban a hiszemben, hogy kórházba kerülök, és folytatódik az orvosi ellátásom, erre vonatkozóan részletes utasítást adtak (infúzió, fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkento, fektetés stb, az infúziós kannelt sem vették ki a kezembol). - Miután az autóba tettek, elvittek a Gyorskocsi utcába, ok úgy mondták "orvosoltatni" ott egy doktorno elmondatta mi van velem és hogy milyen gyógyszerekre van szükségem, és továbbküldött a XIV. ker-i kapitányságra, akik átküldtek a XIX. Ker-i fogdába. Ott közölték velem, hogy semmilyen gyógyszer nem áll rendelkezésre és orvos sincs. Fogdába zártak, ott elaludtam. Délután mikor felébredtem, jeleleztem a fogdaornek, hogy rosszabbul vagyok, megy fel a lázam, gyógyszerekre lenne szükségem azt mondta már nem érdemes intézkedni, mert úgy tudja, hogy ki fognak engedni. 5
óra körül kitettek az utcára. A véres kötés, és a kezemben maradt kannel miatt metróval visszaindultam az Árpád úti kórházba. Késobb kiderült, hogy az egyik drót a könyökömbol kilazult, amit 1 hét múlva kihúztak. Remélhetoleg egyéb komplikáció nem keletkezik.

- Panaszolom, hogy nem vették figyelembe több darabra tört kezemet az eloállításkor sem, és akkor sem, amikor az ágyamhoz bilincseltek, egész éjszakára mozdulatlanságra ítélve.

- Panaszolom, hogy azt hazudták a kórháznak, csak azért hogy kiadjanak, hogy kórházba visznek, és ellátatlanul fogdába tettek súlyosan veszélyeztetve egészségemet, egy 4 és ½ órás mutét után.

l88.hu

hollepapa
  Válasz | 2006. október 07. 03:19 | Sorszám: 28
Lásd erről Tomcat blogját. A jogtipró ávós bíróságon, egyszerűen ráírták egy csomó ember letartóztatási papírjaira, hogy büntetett előéletű, a Tomcatéra is, noha ő sem az.
hollepapa
  Válasz | 2006. október 07. 03:14 | Sorszám: 27
Tévedés, a tévénél is a rendőrök ütöttek először. Először fújtak, anélkül, hogy bárki rájuk támadt volna, erre visszadobáltak a forradalmárok, erre a rendőrök ütöttek. Nőt és gyereket is, sokat. Erre aztán levertük a rendőröket.
mezeiegér
  Válasz | 2006. október 06. 10:28 | Sorszám: 26
Az egészben az a legundorítóbb, hogy most éppen a liberális értelmiség áll ki legjobban mind a redőri brutalitás, mind a Gyurcsány személye mellett.

Az a liberális értelmiség, ami 1990-ben taxisblokásdozott és tiltakozott a Horváth Balázs féle "rendőrállam" ellen, 1992-ben Chartás tüntetéseken vonulgatott fel Konrád Györggyel az élen, 2000-ben polgári engedetlenséggel fenyegetőzött a "miniduce" rendőrállamával szemben, 2001-ben Regnum Marianum keresztet fűrészelt a "diktatúrával" szembeni tiltakozásképp, 2002-ben az Otthont Magyarországból szerveződés égisze alatt vonult az utcára Konrád Györggyel az élen. És persze mindvégig vérig sértve háborgott azon hogy a Fidesz a közéletben megengedhetetlenül arrogáns verbális stílust enged meg magának. Emellett még a graffityzés megszólását is felháborító rendpártiságnak értékelte.
Ugyanekkor önmagukat az egyéni szabadságjogok és a tolerancia felkent apostolainak tekintették, akiknek az a hivatása hogy felvilágosítsa Mucsa rendpárti és tekintélyelvű népét.

Ugyanez a liberális értelmiség most magából kifordulva még azután is a meleg szarig benyal Gyurcsánynak, hogy az elsimerte hogy az utóbbi 4 évet kormányzati munkáját "elkúrták", hogy nyíltan kézivezérli a sajtót, hogy "trükkök százai"-val vette elejét a valós adatok napvilágra kerülésének.
És nem csak hogy Gyurcsánynak nyalnak feltétel nélkül, hanem a rendőri brutalitást és szabadságjogok korlátozására irányuló törekvéseket is olyan mértékben támogatják, a nagyvilágban általában latin-amerikai jobboldali diktátorok sleppjeire jellemző.

millertrash
  Válasz | 2006. október 06. 10:00 | Sorszám: 25
http://hetivalasz.hu/showcontent.php?chid=14387
mezeiegér
  Válasz | 2006. október 06. 09:54 | Sorszám: 24
Ebből a szempontból is nagyon káros a TV-székház ostroma.

A rendőrségnek a tüntetésekkel szembeni a 2002-2006-os időszakban tanúsított magatartásából kiindulva szvsz szinte biztosra vehető hogy előbb utóbb mindenképp rendőri brutalitásba torkollottak volna az események, csak lefgeljebb nem szeptember 20.-án, hanem csak a következő héten, 27.-28.-29.-én.

Csak az volt a kérdés hogy melyik fél fog "először ütni". No ami nagyon rosszul jött ki, hogy most bizony sajnos a tüntetők "ütöttek először" a TV székház ostromával.

Ha nincs az ostrom, és így a rendőrök "ütnek először" a tüntetések második hetében, úgy ma az egész közvélemény a tüntetők oldalán állna, és a rendőrség minden hitelét elveszítette volna. Így viszont a TV ostrom a közvélemény szemmében még jó ideig enyhítő körülmény lesz a rendőrség számára.

Persze ez se biztos hogy így történt volna, nem biztos hogy a tüntetések békés mederben maradása elég lett volna ahoz hogy a társadalom egyhangúlag elítélje a rendőri brutalitást mikor az bekövetkezik. Ismerjük milyen érdekes társadalom ez a mienk. Végülis 2002-ben mikor a hídlezárók bejelentés nélkül, de abszolút békésen és minden fizikai erőszaktól tartózkodva tüntettek, a redőrség azt is ugyanilyen stílusban verte szét. Az akkori tüntetés békés jellege ellenére utána az SZDSZ-es ismerőseim ugyanúgy habzó szájjal szorgalmazták a tüntetők alapos megverését ("megverték őket, de nem eléggé" -egy liberális ismerősöm 2002-ben) mint most. Pedig hát az egy békés tiltakozás volt, ott nem dobálták féltéglával a rendőröket. Így lehet hogy hiába nem lett volna erőszak, a média a legradikálisabb tüntetők éppen aktuális maximumához igazítja a liberális értelmiség ingerküszöbét, függetlenül attól hogy mi ez az éppen aktuális maximum.
Ha ez a maximum 10 szem zöldborsó, akkor az a felháborító, ha viszont a maximum csak 2 szem zöldborsó, akkor abban a helyzetben a 2 szem zöldborsó ugyanolyan felháborító mint a másik helyzetben a 10 szem.

Így például 2002-ben az akkori maximum a be nem jelentett, de egyébként békés tüntetés volt, azt hiszem evidens hogy sokkal enyhébb mint egy TV-ostrom. Mégsem lehet azt állítani hogy a média és a liberális értelmiség felháborodása egy csöppet is kisebb lett volna mint most, és akkor is kiálltak a rendőri brutalitás mellett.
Ennélfogva lehet hogy ha most a békés tüntetés lett volna a maximum, megspékelve néhány kiszámíthatatlan útvonalú, de békés fel s alá vonulgatással a város utcáin (mint a tüntetések első estéjén a tömeg átvonulása a Sándor Palotához) akkor ez a maximum lenne az amin liberálisaink a végletekig fel lennének háborodva, és a rendőrség kemény fellépését követelnék/támogatnák.


Persze nem lehet tudni. Az is igaz hogy 2002-ben a mérleg másik serpenyőjében is kevesebb volt, akkor nem volt elkúrtuk-hangfelvétel, így lehet hogy most ebben a helyzetben a békés tüntetések a liberálisok szemében is elfogadható eszközök maradtak volna.

De azért az is lehet hogy a történelem fintoraként a tiltakozások szempontjából jól jött a tragikus TV-ostrom.
Hiszen ezáltal a média a liberálisok ingerküszöbét elég magasra tolta fel, jelen helyzetben az erőszakos zavargások az aktuális maximum. A ma délutántól induló békés tüntetéssorozat pedig alatta marad ennek a küszöbnek. Most hogy már mindenki tudja milyen egy erőszakos zavargás, békés tüntetéseket már nem lehet elsőszámú katasztrófaként emlegetni.

Ezt a lehetőséget támasztja alá egy személyes élményem is. Szeptember 18.-án, hétfőn délelőtt elmentem körülnézni a Kossuth térre, íme egy kis visszatekintés egy akkori élményre:

Ugye ekkor még 12 órával az emlékezetes TV ostrom és az első pofon elcsattanása, az első kő elhajítása előtt vagyunk, Budaházynak és társainak még híre-hamva sincs. Még abszolút erőszakmentes minden, a maximumot kormányellenes jelszavak skandálása jelenti. A hangulat békés. A csendesebb félórákban a rendőrök és a tüntetők barátságosan beszélgetnek egymással. Egy tüntető elmondja nekem hogy épp most beszélgetett egy rendőrnővel, aki azt mondta hogy ők is már nagyon unják ezt az egészet hogy kiküldték őket ide őrizni a parlamentet, menne már haza. A tüntetők között a BBC-radio által küldött riporterlány sétállgat, és kérdezgeti őket hogy egyátalán mi ez az egész, mi is pontosan az a hangfelvétel ami tegnap nyilvánosságra került.

Ekkor érkezik meg két liberális ismerősöm, akik csak úgy csőcseléknézőbe jöttek a térre. Egyikük elkezdi ecsetelni nekem, hogy lám lám, már megint hőzöngenek a szélsőségesek, hallotta hogy a kormány Dunába-lövését követelik, és hogy így ennek köszönhetően 10%-os fölénnyel fog nyerni Demszky.

Ennyi a történet. Hangsúlyozom hogy ez szeptember 18.-án reggel történt, 12 órával az első kő elhajítása előtt. Még abszolút békés volt minden, és senki nem is sejtette hogy ebből estére zavargások lesznek. Ekkor még mindenki a tüntetések békés folytatására számított.
Ennek ellenére az említett liberális ismerősöm ezt, a békés tüntetéseket is elégnek találta ahoz hogy olyan szélsőséges hőbörgésnek tekintse őket, ami majd a kormánypártok győzelmét okozza az önkormányzati választásokon.

Ennek tükrében tényleg nem lehet kizárni, sőt, valószínű hogy ha nincs TV ostrom, akkor most a békés tüntetések lennének az a maximum amin ugyanilyen hevességgel háborognának liberálisaink.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola