Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Nemzeti centrum (4. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Nemzeti centrum
Rendes Kis
  Válasz | 2010. július 24. 15:13 | Sorszám: 9
A nyugalmas, sőt, igen: unalmas politika a jó politika.
Nem kellenek a hiszterizált/-záló szélsőségek.
Igen, a Fidesz-KDNP-nek szép nyugodtan mindkét oldal felé ki kell terjeszkednie.
A két legszélén maradhat egy kis ugri-bugri (néhány szig. áll. ell. operettnáci és operettkomcsi).
Nagyon jók lesznek ezek a hosszú, unalmas "békeév"-ek !
Tappancs
  Válasz | 2010. július 24. 15:10 | Sorszám: 8
Nekem is túl magas a rezsim. Lassan mondom, hogy te is megértsd. A nyolc évnyi Medgyessy-Gyurcsány-Bajnai rezsimben nem volt gázáremelés. Gázárrendezés volt.
Nem tetszik a magas rezsim.
Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2010. július 24. 15:05 | Sorszám: 7
Hmm. (Szerintem valami téves fóbiád van a rezsim szóval kapcsolatban.)
nemszadista
  Válasz | 2010. július 24. 14:55 | Sorszám: 6
A rezsim szó használatát mellőzzed, jó? A támogatottságát vesztett Gyurcsány-kormány időszakát lehet rezsimnek nevezni.
Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2010. július 24. 14:38 | Sorszám: 5
Tudod, ha egy politikusnak mozog a szája...

A politikai jelszavaknál és szimbólumoknál meg pláne nehéz amúgy beszélni "hazugságról". Medgyessy véleményem szerint nem hazudott. Utólagosan, bárcsak több hazugság lett volna...

A politika szereti a hívószavakat és a címkézést. A Fidesz éppen rebrendeli magát mint középpártot. Legalább is a kormány középre pozícionálja magát, amiből az következik, hogy minden mást a szélsőség irányába tol szimbolikusan legalább is.

A témafelvetésem nem is annyira a tartalomra vonatkozik. Nincsenek illúzióim. Az ilyesmik mindig tartalom nélküliek.

Két kérdés motoszkál bennem. Miért ilyen elcsépelt zavaros, erőltetett fogalmakkal operál az új rezsim? S mégis miért nem képes valódi irányt mutatni, tartalmasabb, emészthetőbb, kevésbé semmit mondó és vonzóbb, s főleg újabb hívószavakat kitalálni...

Emlékszem '98 polgározására. Utólag visszagondolva az igen is jó volt, bár sok kritikát kapott. Lehetett érteni mégis. Valahogy persze a Fidesz nehezen boldogul az ideológiai térrel, ami érthető persze. De továbbra sem értem, miért unalmas és sokszor visszatetsző a Fidesz nyelvpolitikája.

Rendes Kis
  Válasz | 2010. július 24. 12:36 | Sorszám: 4
Nos, igen: ha értelmezni akarjuk, hogy valaki mit mondott, akkor nem lényegtelen, hogy az illető a hazudósak közül való-e vagy sem.
pascal
  Válasz | 2010. július 24. 12:18 | Sorszám: 3
Ugyanez a Medgyessy-féle "nemzeti közép" ugrott be.
Ami ugye szó szerint megegyezik az Orbán-féle "nemzeti centrummal".

A lényeg az lesz, milyen tartalommal töltik meg ezt a politikát.

Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2010. július 24. 11:30 | Sorszám: 2
Nekem nyolc lenne. Épp onnan veszem most.
Nem tudom, emlékszel-e még Medgyessy nemzeti középére meg a Centrum Pártra...?
karakan
  Válasz | 2010. július 24. 11:15 | Sorszám: 1
Elmagyarázta OV. a HIR tv-ben Péntek8.
Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2010. július 24. 11:14 | Sorszám: 0
Nemzeti Együttműködés Rendszere, ...Nemzeti Együttműködés Nyilatkozata, ...most Nemzeti Centrum...

Mi fán terem?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola