Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Tökre megváltozott a Gondola fórum! (4. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Tökre megváltozott a Gondola fórum!
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 13:09 | Sorszám: 123
Mondani nem mondod, csak sugárzik minden beírásodból.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 13:08 | Sorszám: 122
Az, hogy ezzel kinek/kiknek segítesz be a jelenlegi gazdasági világhelyzetben, tényleg nem kérdés számodra, hiszen te így tudsz talpon maradni. Ld. még az "Ember tragédiája" római szín.
Atyafi
  Válasz | 2011. december 29. 13:08 | Sorszám: 121
Na, megvolt az update. Most már kilencésfélévezel. Mondtam én, hogy könnyű kormányozni? Mondtam én, hogy nincs terhes örökség? Mondtam én, hogy vannak banki elvtársaid? Pusztán szért, mert ügyfele vagy egy banknak.
Atyafi
  Válasz | 2011. december 29. 13:05 | Sorszám: 120
Nem olyan egyszerű a tőzsdézés. A saját pénzemet kockáztatom a saját tudásommal. Egyelőre annyit értem el, hogy még talpon vagyok és rendszeresen kis hasznot mutat a nyerséges és veszteséges ügyleteim egyenlege. Bármikor bukhatom a kereskedésre szánt teljes tőkémet. Messze vagyok attól, hogy ebből éljek. Zsebpénznek és szerencsejátéknak jó.
Neked meg meglesz a mindennapi betevőd abból a nyereségadóból, amit fizetek. Én nem akarom kicsavarni a zsömlét a kezedből. Azt sem akarom, hogy dögöljön meg a szomszéd zsömléje.
Most hálásnak kellene lennem a kormánynak, hogy ugyanúgy kereskedhetek a tőzsdén, mint az előző ciklusban? A kapitalizmusban ez elemi jogom.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 13:03 | Sorszám: 119
Nem, az utolsó másfél évben azzal a fekália-halmazzal kellett megküzdeni, nemzetközi tőzsdei-banki elvtársaiddal gazdagon megtűzdelve, amit az azt megelőző nyolc év hátrahagyott. Aki ezt elfelejti, öregkori memóriazavarban szenved. Tették, amit lehet, tették ahogy lehetett.
Atyafi
  Válasz | 2011. december 29. 12:58 | Sorszám: 118
Cáfolj! Mondd azt, hogy az utóbbi másfél év nincs benne az utóbbi nyolcban! Népszavázni sokkal jobban tudsz, mint számolni. Meg küldeni is jobban tudsz, mint érvelni. Még hogy nincs itt elég betájolt? Kellene ide még egy ilyen betájolt, mint te vagy. Az a baj, hogy sokkal több van.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 12:57 | Sorszám: 117
Nézd, neked a tőzsdéről meglesz a mindennapi betevőd, amúgy is.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 12:55 | Sorszám: 116
A héten betettem egy itteni hozzászólást a Fidesz-honlapra, egy LMP-moderátor azonnal utánam vetette magát és töröltette. Hogy honnét veszem, hogy LMP-s moderátor volt? Amikor visszakérdeztem, hogy szerinte méltányos-e, hogy a nyugati lapok teljesen egyoldalúan, a baloldal szájíze szerint murtatják a magyar történéseket, az volt a válasza, hogy "az igazságot írják". Tehát a kritikák el sem juthatnak a címzetthez.
huszárló
  Válasz | 2011. december 29. 12:54 | Sorszám: 115
Tényleg a Népszaván a helyed. A legjobb wizesnyócasok között!
Atyafi
  Válasz | 2011. december 29. 12:53 | Sorszám: 114
Lököd itt a kormány rizsáját minden update nélkül. Ebből a nyolc évből több mint másfél év ennek a kormánynak a sara. Helyzetünk ugrásszerűen romlik. Bóvliország lettünk. Még legalább tíz évig ez a bóvliság vár ránk. Idáig legalább azt hallottam, hogy egy-két év múlva jobb lesz. Nem lesz.
huszárló
  Válasz | 2011. december 29. 12:50 | Sorszám: 113
Az, hogy jobban töszi mindönki, ha ebben a sajnálatos esetben kijjebb helyözi a szállását.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 12:49 | Sorszám: 112
Aha, nem az előző nyolc év tehet róla, hogy helyzetük nem javul ugrásszerűen! Kösz a felvilágosítást!
Atyafi
  Válasz | 2011. december 29. 12:48 | Sorszám: 111
Téged az zavar, hogy a kormány szavakban nemzeti konzultációt hírdet, de gyakorlatban magasról tesz az itteni véleményekre? Lassan megteszed az első lépést a kitájoltság rögös útján. Mindjárt neked fognak esni a betájoltak, hogy húzz innen
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 12:46 | Sorszám: 110
Igen, az már maga az ájult tisztelet, ha nem vagyunk hajlandóak néhányan (igen kevesen itt is) lépten-nyomon belerúgni a kormányba, ha tisztelettel fogadjuk Orbán erőfeszítéseit, és méltányoljuk azt tudván, hogy nem tud mindent megtenni, amit akarunk, amit elképzeltünk. A magadfajták arra a büdös kölyökre emlékeztetnek, aki végigtoporzékolja az utcát, mert nem vettük meg neki az egész játékboltot.
kritikus
  Válasz | 2011. december 29. 12:46 | Sorszám: 109
lehet olyan hely, csak akkor kötelező deklarálnia, hogy ide csak és kizárólag azokat a véleményezőket várja, akik ebben a szellemben hajlandók megnyilvánulni.
Betonba a 10 millióból 9 lett verve, nem a kormány. igaz, volt rá 21 év. és még csodálkozol, s helyteleníted, hogy ennyi idő és vesztes-lét után képtelenek poizitivan értékelni a helyzetük további romlását?
mpd
  Válasz | 2011. december 29. 12:44 | Sorszám: 108
""A kormány - szerintem (sajnos) - nem olvassa a gondolán megjelent véleményeket.""

Ébresztő Csiperke Rózsika!!!
Én ennek hangot adtam 2001-ben, személyesen a kormányfőnek címzett levelemben. (Persze, akkor még nem a Gondolát ajánlottam NB figyelmébe)
Válasz, egészen kivételesen, érkezett, na nem OV-tól, hanem a Gondola alapítóin keresztül, egy MEH-es helyettes osztályvezetőtől.
Így szólt: nyugi!

Ez, most már látom, nem sajnálatos, hanem nevetséges: nem figyelmetlenségből adódik, hanem a tévedhetetlenség érzéséből.
És ez így már közveszély.

Atyafi
  Válasz | 2011. december 29. 12:43 | Sorszám: 107
Mi a gond? Sokan tekintenek itt ájult tisztelettel a kormányra. Akkor is, amikor a kétharmad szavazógépe megszavaz valamit és akkor is, amikor annak az ellenkezőjét szavazza meg.
Küldtem el én valaha innen a fórumról egy fia betájoltat is? Ha akarsz ilyen helyet, akkor nyiss nekik egy bálványozó topicot. Csak akkor fogok oda írni, amikor bálványozhatnékom lesz. Nem hiszem, hogy a kormány sok okot ad a bálványozásra, de a betájoltaknak ehhez nem is kell ok.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 12:40 | Sorszám: 106
"Ha jobbikos kormány lesz, lefogadhatod, hogy azt is kritizálni fogom első percétől kezdve."

Tudod, ha rosszat akarnék Magyarországnak, akkor most azt mondanám: bár látnám!

A többire meg Orbánt idézem: "Tüzet oltani nem így kell!"

mpd
  Válasz | 2011. december 29. 12:39 | Sorszám: 105
Ne bosszantsál már, te eddig értelmes embernek láccottál.
Ugyan mi bajod lenne egy jobbik-kormánnyal?
Tevékenysége 90%-ban ugyanaz lenne, mint a mostaninak, ennek meg ugyanaz, mint az elődjének.
Az állam működtetése az nem játék, azt mindegyiknek meg kell csinálni. A maradék 10% meg a színház.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 29. 12:38 | Sorszám: 104
A kormány - szerintem (sajnos) - nem olvassa a gondolán megjelent véleményeket. A sajtó 80%-ában lehetőség van a kormányt elmarasztaló vélemények megjelenítésére. Nem lehet egy hely, ahol ne kíméletlenül, durván menjenek neki állandóan? Nem lehet egy hely, ahol elsősorban azok gyűljenek össze, akik nem akarják betonba döngölni?
Atyafi
  Válasz | 2011. december 29. 12:35 | Sorszám: 103
Személyesen szemlélteted a betájoltságot? Ölég messze állok a Népszava szellemiségétől. Akkor már inkább a kormány.
huszárló
  Válasz | 2011. december 29. 12:34 | Sorszám: 102
Ha az lösz,(amit a végtelen kék ég ura ne adjon) én már néztem magamnak egy szállást a csókai határban...
mpd
  Válasz | 2011. december 29. 12:32 | Sorszám: 101
Zöldség.
Minden polgár jól teszi, ha gyanakvással tekint az éppen regnáló kormányra, pártállásától és a kormány összetételétől függetlenül. A kormányok ugyanis hajlamosak a polgárok pénzét költeni, és nem mindig a polgárok szájaíze szerint.
Ha jobbikos kormány lesz, lefogadhatod, hogy azt is kritizálni fogom első percétől kezdve.
huszárló
  Válasz | 2011. december 29. 12:32 | Sorszám: 100
Mondjuk, a Népszava 2 kézzel kapna utánatok egyből.
Atyafi
  Válasz | 2011. december 29. 12:28 | Sorszám: 99
A kormány tett olyat is, amiért méltatni kell és olyat is, amit bírálni is. Ez utóbbiból van több.
Olyan gyenge ez a kormány, hogy fél a Gondolán megjelenő véleményektől?
Szerinted a véleménynyilvánítás azt jelenti, hogy a betájoltak mondják a többieknek, hogy húzzanak innen?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola