Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Újhelyi /MSZP/ zsidózott ! (5. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Újhelyi /MSZP/ zsidózott !
mpd
  Válasz | 2004. január 16. 07:46 | Sorszám: 129
Szóval.
Lovas, ha kimondja a bűvös szót, akkor azt mondja, amit gondol. Ha nem mondja ki, akkor is nyilvánvalóan arra gondol, de ravaszkodik. Dehát ő semmi másra se gondol soha, hiszen antiszemita, ami abból látszik, hogy hol a zsidókról beszél, hol - cselből - nem.
Nem érzed, milyen nevetséges ez a görcsölés?
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2004. január 16. 07:38 | Sorszám: 128
"khmmmmm, akárkire is értette Lovas, a tüntizők egy része a fent idézett módon értette"

Mint Újhülye.

macstappancsok éke
  Válasz | 2004. január 16. 02:52 | Sorszám: 127
A rádióban bejátszott hangfelvétel szerint a tüntetők azt kiabálták: "Fasiszták, gyilkosok. Mocskos zsidók. Menjenek haza Izraelbe, takarodjanak az országból. Minket ki akarnak irtani, a kisebbség ki akar irtani engem. Vesszen Medgyessy!"
http://www.gondola.hu/cikk.php?szal=32213


khmmmmm, akárkire is értette Lovas, a tüntizők egy része a fent idézett módon értette

Don
  Válasz | 2004. január 15. 23:55 | Sorszám: 126
Valószínűleg evidens ez olyannak, aki kizárólag a maga kis gyűszűnyire szűkült világképéből indul ki, ami nem más, mint a "zsidók vs. világ többi része" jellegű felosztás két szép kerek részre. Aki csak ilyen szemüvegen keresztül látja a világot és az egész életét ez tölti ki, annak nyilván evidencia.

Valójában Lovas még csak arról sem beszélt, hogy ez a kisebbség etnikai jellegű volna. Lehetne ezt akár a Megyő-féle bankárkasztnak gondolni, a gazdasági bűnözőket, a médiag*ciket vagy akárkiket is lehetne alatta érteni. De nem, hiszen ezt Lovas mondta, aki tudvalevőleg antiszemita, mint ahogy ez a jelenség is bizonyítja: antiszemita mivoltából fakadóan csak a zsidókról beszélhetett, és mivel a zsidókról beszélt, egyértelműen antiszemita.

Tündöklő logika.

SZONDI EGYIK APRÓDJA
  Válasz | 2004. január 15. 23:46 | Sorszám: 125
"egy bolsiba szorult némi ész is"


Mikor?
Kinél?
Hol mutatkozott ez meg?
Mennyi a némi?


FixY
  Válasz | 2004. január 15. 20:58 | Sorszám: 124
Konkrétan mit értesz "bolsi féreg" alatt?
Bolsi nélkül a tiédhez hasonló hozzászólások elkövetőiről lehetne szó, de egy bolsiba szorult némi ész is.
SZONDI EGYIK APRÓDJA
  Válasz | 2004. január 15. 20:46 | Sorszám: 123
Locsogtok itt össze-vissza!!!


Újhelyi megtámadta a zsidókat, ez tény.

Mi a kérdés ezek után még ???

erdeimano
  Válasz | 2004. január 15. 19:53 | Sorszám: 122
Szvsz Lovas elég ravaul fogalmazta meg a beszédet: Két- vagy többértelmű dolgokat mondott, amelyekben jobboldalon középtől szélig a maga olvasatában mindenki saját nézeteinek visszaigazolását láthatja.

A "magyar- és kereszténygyűlölő kisebbség" a középen állók olvasatában nyilván az idegen hatalmakat kiszolgáló és keresztényüldöző Kádár-rendszer irányítóit jelenti. Bizonyára voltak olyanok is, akik az internacionalista/multikulturalista irányból a magyar nemzeti hagyományokat, és ateista irányból a kereszténységet rendszeresen támadó marxista gyökerű liberális értelmiségre asszociáltak. Az antiszemiták pedig nyilván a zsidókra.

Magyarul -valószínűleg nem véletlenül- úgy mondta, hogy mindenki a saját nézeteinek megfelelően helyettesítsen be, és így jobboldalon mindenki a saját nézeteit érezze visszaigazoltnak.

Ez profi szónoki fogás, viszont hogy hosszú távon hasznos-e, az már erősen kérdéses.

akottyabot
  Válasz | 2004. január 15. 17:18 | Sorszám: 121
Vagy esetleg bolsi férgekre...
Hiszen azoktól jobban tartok.
kaleb
  Válasz | 2004. január 15. 17:14 | Sorszám: 120
Könyörgöm, ne nézzük hülyének egymást. Lovas mit gondol magában, ez teljesen mindegy. Lovas azonban pontosan tudja, hogy a szavait úgy fogják érteni, hogy a zsidókra utal. Nyilván úgy is értették. Ez nyilván meg is felelt a szándékának.

Kit érdekel ezek után, hogy titokban másra gondolhatott? Nem magához beszélt, hanem másokhoz, azon a nyelven, amit értenek. Ha Lovas mást akart volna mondani, van szája, elmondhatja. De már az sem számít. Ha egy focimeccsen elkiáltod magad, hajrá FTC, utána hiába magyarázod, hogy te tulajdonképpen nem is fradira gondoltál, neked az FTC valami egész másnak a rövidítése, és miből gondolják, hogy te azt akartad mondani. Nem érdekes. A te dolgod, hogy megválogasd a szavaidat, és Lovas még arra sem hivatkozhat, hogy nem gyakorlott szónok, és rosszul választotta meg a megfogalmazást. Dehogyis rosszul, nagyon is jól. Azt mondta, amit mondani akart.

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2004. január 15. 16:49 | Sorszám: 119
Miért lenne evidens? Azért, mert Újhülye és te is ezt mondjátok?

A magyarok többsége keresztény. Vagyis azok a vallásgyalázók - tehát valszeg ateisták -, akik sorozatosan támadják a kereszténységet illetve a keresztényeket, és gúnyt űznek a kereszténység jelképeiből, kisebbséget alkotnak.

TE ezek szerint azt állítod, hogy ezt a kisebbséget zsidók alkotják? Akkor Újhülyével együtt te vagy az antiszemita nem Lovas. Ugyanis ő egy szóval sem mondta, hogy a kisebbség alatt a zsidókat kell érteni.

alias3t
  Válasz | 2004. január 15. 15:31 | Sorszám: 118
Off
Van egy ilyen történet régről.
2 ország vezetője egymást túllicitálva bizonygatja, hogy náluk nincs antiszemitizmus, mert a zsidók számarányukhoz képest ennyiésennyi fontos pozíciót töltenek be.
Mikor eldőlni látszik a vita, a 3. azt mondja, hogy látja már, hogy itt ő nyer. Miért? - kérdezi tőle a másik kettő. Nálatok hány zsidó van ezekben a pozíciókban?
- Nekem fogalmam sincs - mondja az illető.
Szőlővessző u. 3.
  Válasz | 2004. január 15. 15:29 | Sorszám: 117
Szalainak is éppen olyan evidencia volt, mint a józan emberek többségének, hogy Himnusz Lovas zsidózott. Nem is kérdőjelezte meg.
SZONDI EGYIK APRÓDJA
  Válasz | 2004. január 15. 15:27 | Sorszám: 116
Ha Szalai Pannikának nem magyarázzák el előtte, hogy mit mondjon, akkor ez történik......


ennyire képes a jobboldal!

terra
  Válasz | 2004. január 15. 15:25 | Sorszám: 115
Ma reggel a Napkeltében az MSZP-s Zushlag (vagy hogy hívják) és Szalai Annamária vitázott a Tilos rádióról, de leginkább Lovas szövegéről. Szalai kihagyott egy magas labdát. Az MSZP-s képviselő nagy bőszen idézte Lovas beszédéből azt a részt, amiben a kisebbség támadásairól beszélt a többséggel szemben. Újhelyihez hasonlóan egyenes összefüggésbe hozta azt az izraeli zászló elégetésével és az antiszemitizmussal.

Szalainak nem kellett volna mást tenni,e, mint visszakérdezni: miből gondolja a képviselő, hogy Lovas kisebbség alatt a zsidókat értette?

Nem tudom, a Fideszes képviselők miért nem olvasnak újságot vagy esetleg a Gondolát?

kaleb
  Válasz | 2004. január 15. 15:16 | Sorszám: 114
Acsády egy jónevű történész volt a XIX századból. Aczél Endre elvtársat nem kellene az ő nevén hívni. Egyébként se AE, se AJ nem vagyok, ssőt nem is igazán kedvelem pket.

Néhány (jónéhány) évvel ezelőtt ez másképp volt. De kérem, a 70-es években én még Hajdú Jánost is kedveltem. De hol van már a tavalyi hó...

SZONDI EGYIK APRÓDJA
  Válasz | 2004. január 15. 15:11 | Sorszám: 113
Antiszemita képviselőnek - Újhelyi Pisti - nincs helye az MSZP-ben és a parlamentben !!!!!!!
Tiborc
  Válasz | 2004. január 15. 14:45 | Sorszám: 112
Kalebnak igaza van, és Hering története nem ideillő!
Ismerem még civil korából.
Tiborc
Dexion
  Válasz | 2004. január 15. 14:36 | Sorszám: 111
uszítás?
próbaper....
aztán kiderül.

"Ez nekem az adott összefüggésben azt jelenti, addig fogjuk hajszolni, míg el nem menekül vagy meg nem törik."

neked.
egyébként meg is törhetne 1-2 médiaszociológus-megélhetési rettegő

cuvee
  Válasz | 2004. január 15. 14:27 | Sorszám: 110
Nem is rád gondoltam. IRL nem ismerlek, így nem is tudhatom, hogy egy vagy e az újhitű Acsádik, Avarok hadából, vagy sem. Valszeg nem. (Ne ábrándíts ki légyszives.)
kaleb
  Válasz | 2004. január 15. 14:10 | Sorszám: 109
Két fánk között? Szerintem egy ilyen tömeggyűlésen ilyen beszédet tartani egyértelmű uszítás. Nulla tolerancia. Ez nekem az adott összefüggésben azt jelenti, addig fogjuk hajszolni, míg el nem menekül vagy meg nem törik. Módszer nem számít.

Lehet fenyegetőzni. CSak nem érdemes, mert visszaüthet a dolog.

kaleb
  Válasz | 2004. január 15. 14:07 | Sorszám: 108
Én barátom, nem féltem a kenyerem Lovastól. Szerintem meg ő maga tette hirhedtté magát, nem más.
Dexion
  Válasz | 2004. január 15. 13:53 | Sorszám: 107
szvsz ez csúsztatás
nem börtönbe zár (mivel oda a bíróság zár) hanem eljárást kezdeményez, és nem csak odaszól 2 fánk között, hogy "Ejnyebejnye".
Szőlővessző u. 3.
  Válasz | 2004. január 15. 13:44 | Sorszám: 106
Szóval fogalmad nincs.
Akkor ezt le is zárhatjuk.
onogur
  Válasz | 2004. január 15. 13:42 | Sorszám: 105
#84
Diszlexiás vagy?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola