Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Zöld lord mayor Oxford-ban (5. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Zöld lord mayor Oxford-ban
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 10. 19:46 | Sorszám: 40
Én úgy látom folyamatosan szóbaáll mindenki mindenkivel, sőt talán kicsit többen is mint kéne.

Aki gyűlölködik, mocskolódik az magát minősíti. Aki nem képes elfogadni mások véleményét az egyszerűen nem érett úgy tűnik a demokráciára. Én úgy vélem, hogy az MSZP-től a Jobbikig és az összes parlamenten kívüli véleményéeket is beleszámítva mindenki véleményét érdemes egyszer meghallgatni és ha lehet megfogadni a tanácsait, beépíteni a sajátunkba, vagy esetleg korrekten vitábaszállni vele, amiből mindenki egyébként profitálhat a végén - főleg ha az álláspontok közelednek.

Annyiszor elmondtam már: ez az ország csak együtt boldogul - egymás ellen nem.

huszárló
  Válasz | 2011. május 10. 17:44 | Sorszám: 39
Az lesz csak a szép, új világ, mikor a LeeBajnai összefog a Kohnbanditával! Remélem, akkor inkább vmi Benelux országban lophatom a Napot.
Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 10. 17:23 | Sorszám: 38
HÁ az volt a bajod vele, hogy török. Akkor gondolom a törökökkel van bajod. Nem tudunk erről a kollegáról semmit. Lehet teljesen jófej is. Nálad ugye biztosan jobb is meg következetesebb is.

Ez nem az Edward Norton? http://www.imdb.com/name/nm0001570/

Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 10. 15:49 | Sorszám: 37

Szegény kis korlátolt Állatka... Fiatal korod ellenére annyira be van gyöpösödve az agyacskád, hogy az már fájdalmas. Van érelme annak, amit te képviselsz? Öröm, hogy az egész Fidesz szarjától bűzik a szád? Esetleg élvezed a seggnyalást? Vagy neadjisten megéri neked, mert megfizetik?

Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 10. 15:47 | Sorszám: 36
És?

Amíg az MSZP éppúgy el tud indulni legálisan a választásokon addig éppúgy megnyerheti a választást. A jelenlegi állás szerint Orbán pont ugyanazt tudja csinálni mint az MSZP. Lényegében mindegy. Ha jönne egy olyan kormány, amely nem rendelkezik teljhatalommal és nem csak egy párt állna mögötte az jobb lenne mint a mostani.

Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 10. 15:45 | Sorszám: 35
Igen. Bajnai jobban menedzselte a dolgokat mint Orbán. Orbán gőgjének meglesz a böjtje.

Ez a véleményem. Ha nem tetszik. Lehet tenni egy szívességet.

Időszakos Állat
  Válasz | 2011. május 10. 15:41 | Sorszám: 34
Tosszátok meg már.
Ha nem idézgetitek vissza, hogy mit hordott össze itt ez a szófosó, sose tudtam volna meg. Így viszont sajnos megtudtam, mert a szemem csak az ő hülyeségeit ignorálja.
Hagyjátok abba, hogy működni tudjon a biofilterem (ha már valódi nincs ebben a fórumban).
mackó
  Válasz | 2011. május 10. 14:09 | Sorszám: 33
Normális? Szerintem speciális.
mackó
  Válasz | 2011. május 10. 14:06 | Sorszám: 32
Hinnye, eddig csak azt hittem, ugratod e szűk társaságot. Ahogy egyre korosodsz és pirosabb vagy, egyre éretlenebbé válsz. Sajnálom.
panda
  Válasz | 2011. május 10. 14:01 | Sorszám: 31
(bocs HAME )
panda
  Válasz | 2011. május 10. 14:01 | Sorszám: 30
ez nem is kalapács, hamem kádkő!
panda
  Válasz | 2011. május 10. 14:00 | Sorszám: 29
mé', hát nem tudod elképzelni, hogy a zországnak meg jót akart??!

Szuper, aszongya hogy: "egyáltalán nem tartanám bajnak, ha az MSZP és az LMP alakítana kormányt". Nooooooormális??

mpd
  Válasz | 2011. május 10. 13:45 | Sorszám: 28
Na most eldobtad a kalapácsot.
Bajnai, a libatolvaj gazdasági bűnöző, neked megfelelt?
Hát innentől nemigen van lejjebb....
onogur
  Válasz | 2011. május 10. 13:36 | Sorszám: 27
"Én egyáltalán nem tartanám bajnak, ha az MSZP és az LMP alakítana kormányt. Alapvetően az MSZP sem volt rosszabb mint a mostani Orbán rezsim."

Jól csinálod!
Még van 2-3 ember ezen a fórumon, aki nem utál eléggé és szóba áll veled.

onogur
  Válasz | 2011. május 10. 13:31 | Sorszám: 26
Hogy jutottál arra a következtetésre, hogy "lenézem" a törököket? Olvasási vagy értelmezési problémáid vannak?
Egyébként sem kötelező mind a 80 millió törököt egyformán kedvelni. Ez a törökzöld debil lézerjani-klón kimondottan antipatikus figura.

Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 10. 13:10 | Sorszám: 25
Én egyáltalán nem tartanám bajnak, ha az MSZP és az LMP alakítana kormányt. Alapvetően az MSZP sem volt rosszabb mint a mostani Orbán rezsim. Sőt Bajnai még egy kicsit jobb is volt.

Az LMP valóban most a legtisztességesebb párt szerintem a parlamentben. De mint minden párt ez is pont ugyanolyan. Nem lehet más a poltika. Véleményem szerint a politikának éppúgy van evolúciója mint minden másnak. Nem a pártok, hanem a politikai cselekvés az érdekes. A pártok csak hordozói a politikai géneknek, a választás pedig szelektál. A pártok "génkészlete" is folyton változik és alkalmazkodik az igényekhez. Minden oldalról érkezett selejt és jó gondolat is.

Amit tudomásul kéne vennie mindenkinek. Azzal együtt, hogy ez az ország túl kicsi ahhoz, hogy ketté vagy pláne ötfelé osszuk. Csak együtt lehetünk sikeresek. Tehát az ún. mszp-sekkel vagy lmp-sekkel és a többivel együtt.

Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 10. 13:03 | Sorszám: 24
Lehet én jóban vagyok a leszbikus "hülyepicsákkal" és a törököke sem nézem le. Btw máskor te imádni szoktada törököket és még a magyarokat is török vendégmunkásoktól származtatod. Mi az oka a pálfordulásnak?

A német zöldek sokszínű társaság és 30 éve bizonyítják, hogy helyük és megbecsültségük van a német politikában helyi és országos szinten egyaránt. Az eredményeik pedig pozitívak.

Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 10. 13:01 | Sorszám: 23
A párhuzamkeresés a gondolkodás megkerülése ebben az esetben. Amellett, hogy semmi nem indokolja, hogy a 68-as gondolkodásmódokat megbélyegezzük. Eleve nevetséges, hogy semmi közünk nem volt hozzá és értékítéletet mondunk. TGM isten tudja mit akar, de ebben a mai formájában élvezhetőbbek az okoskodásai. Én nem gondolom, hogy TGM alapvetően káros volna, még ha visszagondolok is 1998-2002 közötti szerepére, amikor lényegében semmiben sem tudtam vele egyetérteni: ma sok mindenben úgy látom jogosak az észrevételei. A provokátor DCB-t sem tartom egyáltalán káros figurának és nem is tud senki rá bizonyítani olyat mint mondjuk Gyurcsányra vagy Orbánra. Már csak a politikában elért eredményei miatt is ugye.
Szóval ez az osztályozási kényszer túlhaladott. Nem kellenek skatulyák.
mezeiegér
  Válasz | 2011. május 10. 12:34 | Sorszám: 22
Mondjuk amennyire tudom, a német zöldek eredetileg '68-as újbalos irányzatokból álltak össze. Szóval magyar párhuzamokkal élve sokkal inkább képviseltek valami olyat, amit minálunk mondjuk Tamás Gáspár Miklós, mintsem olyasmit, amit minálunk mondjuk Lányi András.
onogur
  Válasz | 2011. május 10. 12:29 | Sorszám: 21
Na a német zöldjeidre büszke is lehetsz.
Két elnökük van, az egyik egy török bevándorló, a másik egy leszbikus hülyepicsa.
Ezzel jól be is határolható, kik szavaznak erre a viccpártra, a bevándorlók és a deviánsok.
Madelon az eb
  Válasz | 2011. május 10. 12:25 | Sorszám: 20
"Magyarán az SZDSZ partikuláris budapesti belvár párttá, néhány városi gerilla akciójává vált és próbált megélni a liberalizmus címkéjéből."

Na és eszerint a definíció szerint a legújabb kedvenced, az LMP, miben különbözik tőlük? Partikuláris BP-belvárosi pártnak partikuláris BP-belvárosi párt, néhány városi gerilla akciójának szintén az és a liberalizmus címkéjéből megélni próbálkozás szintén az. A tegnapi, a valóságtól elszabadult, a végkielégítésekkel kapcsolatos alibi ám nem kicsit demagóg törvényjavaslatuk brilliáns példa rá

"Csak választások idején voltak liberálisak. Amúgy szerintem gáncstalan csalók voltak leginkább."

Szvsz ez is nagyon hamar kiderül.
Ha a Fidesz elqurja - és miért ne tenné - azaz a következő választást megint az MSZP nyeri ám 50 %-nál kevesebbel, ezesetben már most hajlandó vagyok bármekkora összegű fogadásra, hogy az elempés tótumfaktumok ott fognak vigyorogni a kormányban. Ha Gyurcsányi, ha Házmesteri, ha Hákovács, ha mindegy.

eszbej
  Válasz | 2011. május 10. 12:06 | Sorszám: 19
Nyilván nem értettél meg.
Lassabban.
1: a zöld név a balosok miatt lejáratódott. Magam már nem használom magamra s az elveimhez közelállókra; hanem az öko járja.
2: Senkinek sem jó, ha a létező politikai értékek sorából töröljük sz ökopolitikát. Tessék a korlátoltságot elhagyni!
3: ismétlem, a tárgyról írtam már vagy tíz éve a Magyar Nemzetben, hosszasabban Kéretik elolvasni; de lehet, hogy most vasárnap erről írok majd.
Nyúl Béla
  Válasz | 2011. május 10. 11:10 | Sorszám: 18
Svájcban országos szinten működik a híres "Zauberformel" a kormányalakításnál; kantoni szinten nyilván eltérő.
Békáscity
  Válasz | 2011. május 10. 10:58 | Sorszám: 17
Majd jól megszívják magukat velük... Osztrák sógor szerint az europai zöldek olyanok mint a görögdinnye : kívül zöld, belül vörös.
Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 10. 10:39 | Sorszám: 16
Vagy nem. A német zöldek 30 éve vannak jelen stabilan. Zürichben két zöld párt is kiemelkedő sikert ért el:
http://www.swissinfo.ch/eng/politics/Traditional_parties_lose_in_Zurich_elections.html?cid=29916310


The centre-right Liberal Greens nearly doubled the number of seats in parliament to 19, while their centre-left rivals, the Greens, consolidated their 19 seats and gained a seat in the cantonal government.

The small centre-right Conservative Democratic Party, standing for the first time, won six seats.

The main losers were the traditional centre-right Radicals and the Christian Democrats.

The rightwing Swiss People’s Party remains the strongest group with 54 seats ahead of the centre-left Social Democrats with 35 representatives in the 180-strong parliament.

The success of the Green parties is seen by some observers as an indirect consequence of the disaster at a nuclear power plant in Japan. Others have described the result as a sign ahead of October’s election for the national parliament.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola