Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Újhelyi /MSZP/ zsidózott ! (6. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Újhelyi /MSZP/ zsidózott !
Szőlővessző u. 3.
  Válasz | 2004. január 15. 13:38 | Sorszám: 104
Kérdeztelek, ennél érdemibb kérdést nemigen lehet feltenni. Mit jelent Himnusz nulla toleranciája a gyakorlatban?
Hogy erre csak fikázol, azt én megértem: fogalmad sincs.
onogur
  Válasz | 2004. január 15. 13:36 | Sorszám: 103
Érdemi hozzászólásod is lesz valamék vitához, Bodorlevelű, vagy maradsz a szellemi megerőltetést nem igénylő puszta fikázásnál?
Szőlővessző u. 3.
  Válasz | 2004. január 15. 13:34 | Sorszám: 102
Teljesen egyértelmű.
Himnusz eddig tényleg alázatos, keresztényi türelememmel volt radikálisan szélsőséges.
És szerinted most, hogy Himnusz nem tanúsít továbbá türelmet miben fog ez megnyilvánulni? Eddig türelmesen heti négy cikkben handabandázott, zsidózott, ahogy a torkán kifért.
Most mi lesz a nulla tolerancia idején?
vadnyul
  Válasz | 2004. január 15. 13:32 | Sorszám: 101
Visszatérek szépen elsüllyedt közbevetésemre: Lovas megnyilatkozásának műfajára.
És megígérte a "keresztény- és magyargyűlölő kisebbségnek" a "nulla toleranciát".
Akkor próbáljuk sorban értelmezni:

* "keresztény- és magyargyűlölő kisebbségnek" Kik lehetnek?
1. zsidók
2. nem nemezetiség, hanem világnézet
3. magyargyűlölő iszlám fundamentalisták

* "nulla tolerancia"
1. a politikai tolerancia ellen
2. szerzőnk a new yorki polgármester közrendészeti elvére hivatkozott

Kérem, szavazzanak!

onogur
  Válasz | 2004. január 15. 13:28 | Sorszám: 100
Ejnye Kaleb!

Lovas nem rendőrkapitány és nem New York polgármestere!
(Aki mellesleg rendet tett a városban, Demszky is követhetné a nulla tolerancia elvét)
Lovas újságíró. Így ha nulla toleranciáról beszél akkor azt mondja, hogy nem lesz türelemmel azokkal szemben, akikkel szemben meghirdette a fennt említett elvet.
Legyenek azok a keresztényellenesek, vagy akár a Jobbik.
Azt hiszem, ez teljesen egyértelmű.

cuvee
  Válasz | 2004. január 15. 13:27 | Sorszám: 99
Biztos, hogy nem jelenhet meg akárhol. Naná, hogy nem. Nem véletlenül.

Hering vette a bátorságot, hogy kiigazítsa a neofita Nyugat és Izrael barát megmondóembereink tévedéseit. Naná, hogy egy Acsádit nem lehet kiigazítani egy Népszabadságban.

Egyébként biztos, egyszerű kenyérféltésből csináltak belőle (és szerintem Lovasból is) a régi-új mindenttudóink elsőszámú közellenséget.

kaleb
  Válasz | 2004. január 15. 13:27 | Sorszám: 98
Hering azt hiszem, beszélt erről valahol. Ne kérdezd hol, nem emlékszem már.

De ismerem a történetét máshonnan is, IRL, de ezt most, ha megengeded, nem mesélném el.

Szőlővessző u. 3.
  Válasz | 2004. január 15. 13:27 | Sorszám: 97
De jó!
Tudtam, hogy eljutsz a primitív hülyézéshez is, ha elfogy a muníció.
Ramesse
  Válasz | 2004. január 15. 13:24 | Sorszám: 96
Fixy
.
A Híradókba kizárólag csak ilyeneket vágnak be.Továbbá, akit ötven éve sanyargatnak,hazudoznak neki, animális szinten tartják, megtagadtatják vele a vallását, a családját, elhurcolják, kitelepítik, megalázzák,a szájára vernek, hogy soha nem jó helyen mond soha nem jókat, akinek a hitét, mint végső menedéket kigúnyolják, leköpik, aki folyamatosan vesztese minden rendszernek, attól egy ilyen tüntetéásen mit vársz.Keresztényi alázatot? Egy nagy ló.....t. A keresztényi megbocsátást és alázatot a liberálisok kizárólag akkor gyakoroltatnák, amikor próbaképpen hatalmasat rúgnak a keresztényekbe.
És mondd csak a nagynénéd is nénike lenne? Vagy ő az idősebb hölgy kategóriájába tartozna? Csak a bunkók a nénik meg a bácsik?
kaleb
  Válasz | 2004. január 15. 13:23 | Sorszám: 95
Lovas tud írni, de mint köztudott, nem tud olvasni. Állandóan mindent félreolvas.

Nulla tolerancia azt jelenti, hogy a bűnüldözésben nincs pardon. Azonnal keményen lecsapnak, paciens megy a börtönbe. Én New York város rendőrségének bűnüldözési politikája kapcsán találkoztam a kifejezéssel. Szó sincs arról, hogy ki mikor mit tesz szóvá. Arról van szó, hogy kit mikor ültessünk börtönbe.

onogur
  Válasz | 2004. január 15. 13:20 | Sorszám: 94
Arról én nem tehetek, hogy nem érted.
Persze nehéz lehet egy előregyártott panelekből építkező nyolvanas IQ alattinak.
onogur
  Válasz | 2004. január 15. 13:16 | Sorszám: 93
Nem szerepel a neve a listáján!
Szőlővessző u. 3.
  Válasz | 2004. január 15. 13:15 | Sorszám: 92
Hát én nem tudom, hogy te mióta vagy szoci áldemokrata?
Meglep a dolog, mert eddig egyszerű kis netnácinak gondoltalak, különösen mióta szabadon osztogatod itt ezt a jelzőt.

Íme:"onogur Válasz | 2004. január 14. 20:42 | Sorszám: 9
Szóval már Te is zsidózol, Te kis náci?!"

Olyan cikis vagy, egyre jobban belegabalyodsz.

cuvee
  Válasz | 2004. január 15. 13:11 | Sorszám: 91
off
Komikus, de annyira jellemző Magyarországra, hogy Arafat (egykori?) fegyvertársai antiszemitázhatják le az izraeli hadsereg katonáját. Akár goj az illető, akár nem. És még ők a "mértékadók"!
Egyébként, hacsak nem személyes ismerősöd Hering, honnan a fenéből tudod, hogy tényleg nem zsidó?
on
onogur
  Válasz | 2004. január 15. 13:10 | Sorszám: 90
Ha nem tudnád, a szoci áldemokraták elvtársozzák egymást a Köztársaság-téren. Szóval én nem komcsiztam. Te viszont nyilasozol, kicsi nethuszár.
Dexion
  Válasz | 2004. január 15. 13:06 | Sorszám: 89
"Meg én a helyébe Izraelről nem feltétlenül a Magyar Fórumba írnék."

biztos megjelenhet máshol ilyen cikk?

Szőlővessző u. 3.
  Válasz | 2004. január 15. 13:02 | Sorszám: 88
onogur, onogur, te igen szelektíven reagálsz. Mondhatom, micsoda kettős mérce: kommunista módon elvtársnak szólítasz, de zavar, ha nyilas-módra téged én testvérnek. Pedig épen te nácizol itten...
onogur
  Válasz | 2004. január 15. 12:58 | Sorszám: 87
Testvéred neked a harapós szamár.
Szőlővessző u. 3.
  Válasz | 2004. január 15. 12:57 | Sorszám: 86
Szép Himnusz magyarázat.
Szőlővessző u. 3.
  Válasz | 2004. január 15. 12:56 | Sorszám: 85
Szerencséd, testvér, bizony.
Szelektív antiszemita vagyok. És vért köpködök.
Nem vagy egy kicsit túlpörögve?
Nácizol itt és aztán neked áll feljebb, szerintem ezek önértékelési problémák.
onogur
  Válasz | 2004. január 15. 12:55 | Sorszám: 84
Már megint elszaladt veled a paci.
A tolerancia szó jelentése: türelem.
Nulla tolerancia alatt azt értette Lovas, hogy egyszer és mindenkorra vége annak a gyakorlatnak, hogy némán tűrjük a gyalázkodást, sőt, defenzívába vonulunk.
Hát nem.
De ha figyelmesebb lettél volna akkor észre kellet volna hogy vegyed, miszerint Lovas a Jobbik MM-nak is beígérte a nulla toleranciát. Érdekes módon a jobbikos fiúk nem sápítoztak. Valószinűleg értelmesebb figurák és felfogták, miről is szól a történet.
Ramesse
  Válasz | 2004. január 15. 12:44 | Sorszám: 83
Onogur
Kacaghatsz ezen, de Vásárhelyi Mária, a lámpaernyős azt írta nagy komolyan egy "tanulmányában," hogy a legnagyobb magyar antiszemita Hankiss ( Erdős) Ágnes. Ekkora emeletes baromságot, csak egy ilyen eszement nő tud leírni, miközben Hankiss többrészes tanulmányt tett közé a Kortársban saját zsidó identitásáról, családjáról, eredetéről stb.
kaleb
  Válasz | 2004. január 15. 12:36 | Sorszám: 82
igégy = igény
kaleb
  Válasz | 2004. január 15. 12:35 | Sorszám: 81
Nem, csak muris ha fekete szidja a feketéket. Egyébként mindegy, láttunk mi már karón varjut. Nem Lovas lenne az első.

Érdekesebb azonban az, amit mond. Részben szokásos keresztény-nemzeti retorika. Részben meg nem az. Az, hogy ellenfelét a "keresztényietlenekben, nemzetietlenekben" látja, de ezt két ponton továbbfejleszti. Egyrészt kifejezetten "keresztényellenesekről és magyarellenesekről" beszél, másrészt meghirdeti a nulla toleranciát. Mi ez? Ez még 1919/20-ban sem volt így kimondva. Ez egy totalitariánus kizárólagossági igégy. Van a keresztény-nemzeti tábor, de ezen kivül ne legyen senki. Hogy fog elpusztulni?

Mit jelent a nulla tolerancia? Mindet börtönbe zárják? De hát nincs annyi börtön! Jöjjön az internálás? Nyissunk táborokat? Ez már nem keresztény nemzeti eszme, ez már sokkal durvább javaslat annál.

kaleb
  Válasz | 2004. január 15. 12:27 | Sorszám: 80
Hering egy furcsa figura. Esetenként ír nekem nem tetsző dolgokat (pl. nagyon bukik a Magozott cseresznye típusú együttesekre), meg némi politikai ingerültség is tapasztalható nála Izraellel kapcsolatban, ami nem minden esetben teszi lehetővé számára, hogy reális véleményt alkosson, de ehhez joga van. Meg én a helyébe Izraelről nem feltétlenül a Magyar Fórumba írnék.

De! És itt jön a másik oldal. Nagyon sokat tud Izraelről, és érdekesen emsél róla. Én a Pannon Rádióban hallottam, és tetszett amit mondott. Valahogy közelebb hozza az emberekhez az ottani életet, ottani világot. Az Éjjeli Menedékben is bizonyságát adta, hogy őszintén szereti Izraelt és kötődik a héber nyelvhez. Azt hiszem, ezzel sokaknak jó példát mutat.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola