Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Harmadik út (6. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Harmadik út
szikla
  Válasz | 2010. március 02. 09:58 | Sorszám: 116
"Senki sem sajátíthatja ki magának a nemzet fogalmát."
Csak a magyarok a magyar nemzet fogalmát, amiért megharcoltak, megküzdöttek. Nem értesz Te semmit a magyar létből, a magyar lét büszke gyönyörűségéből.
+++
"Az SZDSZ per pillanat a legmókásabb és legártalmatlanabb párt."
20 évig a legártalmasabb volt.
Időszakos Állat
  Válasz | 2010. március 01. 21:36 | Sorszám: 115
Éppen ezért baj, hogy most akarják elzavarni a Fideszt, amikor még nem volt alkalmuk kihasználni a lehetőségeket és még messze nem járt le az idejük. Ebben a politikusgarnitúrában még évtizedek vannak.
terra
  Válasz | 2010. március 01. 20:51 | Sorszám: 114
Magyarországon nincs "harmadik út", mert valójában még nincs "első" és "második" sem.
A. E.
  Válasz | 2010. március 01. 19:52 | Sorszám: 113
Milyen választ vársz erre...?

Nyilván nem érted. Minden párt nemzeti párt. Mivel nem lehet más. Alkotmányosan működő párt törekvései a nemzet érdekeinek (legalább egy részét) kell megfogalmazzák és becsatornázzák. Választásról választásra viszont egyre kevesebben gondolták úgy, hogy az ő érdekeiket képviselné ez a képződmény.

De nem a magyarázat a lényeg. Ostobaság az azon való rugózás, hogy mi a nemzeti stb. Minthogy annyi válasz születne erre, ahány magyar polgár vagyon e hazában. Senki sem sajátíthatja ki magának a nemzet fogalmát. Olvass figyelmesen: még te sem.

Az SZDSZ per pillanat a legmókásabb és legártalmatlanabb párt, totálisan leamortizálta és leírta magát. Ennél jobbat nem is tehetett volna.

szikla
  Válasz | 2010. március 01. 18:50 | Sorszám: 112
"Az SZDSZ egy nemzeti párt"-A.E.(Nemzeti maximum topikban)
"szikla: Melyik nemzeté?" (Nem volt akkor sem válaszod.)
szikla
Válasz | 2010. január 23. 16:23 | Sorszám: 33 (harminchárom)
Ha valaki nem olvasta volna:
A polgári demokrácia és a harmadik út.
A. E.
  Válasz | 2010. március 01. 13:36 | Sorszám: 111
Jó, de ha egy adekvát kérdésre sem tudsz választ adni, akkor honnan veszed a bátorságot arra, hogy "magyarságra való alkalmasság" kérdésében itt osszad az észt.

Leszel szíves, nem mellébeszélni!

Jelen pillanatban pusztán egy sima provokátornak látlak...

szikla
  Válasz | 2010. március 01. 13:30 | Sorszám: 110
Én akarnám a 'némethi elgondolások' megbeszélését többekkel is, ezt szolgálná a "Harmadik út" topik, de nem azokkal, akik még a töprengésig sem jutnak el, és főleg nem azokkal, akik magyarnak alkalmatlanok.
"Az SZDSZ egy nemzeti párt"-A.E.(Nemzeti maximum topikban)
"szikla: Melyik nemzeté?"
szikla
  Válasz | 2010. március 01. 12:04 | Sorszám: 109
Kedves 'eszbej'. Németh László regényeiből, színműveiből még talán 'sikermozit' is lehetne csinálni, de számomra is elsősorban a publicisztikája a sokatmondó és mindenképpen nagy magyar gondolkodó.
Én akarnám a 'némethi elgondolások' megbeszélését többekkel is, ezt szolgálná a "Harmadik út" topik, de nem azokkal, akik még a töprengésig sem jutnak el, és főleg nem azokkal, akik magyarnak alkalmatlanok.
(Pi.: „Én úgy érzem van egy még nagyobb magyar út is, az európai. Ezt tartom én a legnagyobb magyar útnak,” (Németh László)...)
szikla
  Válasz | 2010. március 01. 11:45 | Sorszám: 108
Talán kissé túloztam. Már születésed pillanatában elavult voltál. Nem sértettél meg, egyszerűen magyarnak alkalmatlan vagy.
A. E.
  Válasz | 2010. február 27. 20:56 | Sorszám: 107
szikla = eszbei?
A. E.
  Válasz | 2010. február 27. 20:55 | Sorszám: 106
Úgy érzem megsértettelek. Ez az én hibám. De az, hogy az üres lózungokat csak gyönge személyeskedéssel tudtad kiegészíteni az már a tiéd.
eszbej
  Válasz | 2010. február 27. 18:14 | Sorszám: 105
"Vegyük sorra Németh némely elgondolását. Másolsz ide lózungokat. Másolj be pl. neked kedves némethi elgondolásokat és megbeszélhetjük, mennyiben és mit lehet átültetni belőlük a mába."

Azt hiszem, nem beszélhetjük meg. Tudniillik nem akarom.

Ha Németh Lászlóra mint valami politikai forgatókönyvíróra gondolsz, akkor persze elavult, leírt soraiból nem lehet sikermozit csinálni.

szikla
  Válasz | 2010. február 27. 14:42 | Sorszám: 104
Te már megszületésed előtt elavultál...
A. E.
  Válasz | 2010. február 27. 10:28 | Sorszám: 103
Németh László politikai és társadalmi értelemben lényegében elavult. A gonolatai értékesek lehetnek, hisz van történeti tanulságuk (meg tanúság is egyébként), de ennyi és nem több.

Hidd el, hogy a lényeg a konkrétumok szintjén van. Vegyük sorra Németh némely elgondolását. Másolsz ide lózungokat. Másolj be pl. neked kedves némethi elgondolásokat és megbeszélhetjük, mennyiben és mit lehet átültetni belőlük a mába.

szikla
  Válasz | 2010. február 27. 10:02 | Sorszám: 102
Köszönöm. Már Németh Lászlótól és Veres Pétertől is féltek.
eszbej
  Válasz | 2010. február 25. 18:13 | Sorszám: 101
A harmadik út a harmadik világba vezet! - mondta a Jurta Színházban egy Krasznai Zoltán nevezetű illető, a Szabad Kezdeményezések Hálózatát folytatni akaró, SZDSZ alapítás ellenes "alakuló-gyűlésen" 1988. november 20,.án.
Nevezett illető akkoriban a III/III csoportfőnökség aktív munkatársa volt.

Tanulság: az ÁVO félt a harmadik út lehetőségétől.

Ugyan miért?

szikla
  Válasz | 2010. február 25. 16:09 | Sorszám: 100
Örülök, hogy örülnél, ha közzétenném!
De nem vagyok bölcs közzétevő vátesz. Sose titkoltam, örölnék ha részt vennétek a továbbgondolásban. Tehát ne csak töprengj, gondolkozz is.
„Én úgy érzem van egy még nagyobb magyar út is, az európai. Ezt tartom én a legnagyobb magyar útnak,” (Németh László)-- Pl. ezt is továbbgondolhatnád...
A. E.
  Válasz | 2010. február 24. 20:51 | Sorszám: 99
Hidd el nagy kő gördülne az ország szívcsakrájáról, ha >végre-valahára< közzétennéd téziseidet és nem állandóan ugyanazt a néhány üres frázist kopiznád ide. Ezeket egy képzeletbeli, vidéki, nép-nemzeti pártiroda faliújságjára illő 'szlogeneket' már tényleg unásig olvashattuk. Már bocs. Nem rosszindulatból mondom. A kritikám építőjellegű.
szikla
  Válasz | 2010. február 24. 20:08 | Sorszám: 98
Mire gondolsz? Tehát el sem olvastad a teljes írásom?
(Egyébként a "végre-valahára" kitételt valaminek megörülve használják: 'végre-v. megérkezett, ...megszólalt, ...felhívtál, eljöttél, é.í.t.)
A. E.
  Válasz | 2010. február 24. 18:50 | Sorszám: 97
Egyet említs a sok közül Mester! Végre-valahára!
szikla
  Válasz | 2010. február 24. 18:49 | Sorszám: 96
Utóirat: A harmadik út eszmeisége, mint látható, sokakban sokféle képen megfogalmazódott, lényegében véve Arisztotelészig visszavezethető. A saját elgondolásom szerint ezt kívánatos általánosságban továbbgondolni, amely nem kötődik csak egy adott történelmi helyzet megoldására, feloldására, (Pl: 1943-35-Németh László; 1956- Bibó István) hanem egy ország, egy nép teljes történetiségére adaptálható lenne. Ami által elkerülhetőkké válnának a mindenkori történelmi, társadalmi nemkívánatos megrázkódtatások, és töretlen, egyenletes társadalmi fejlődést, építkezést eredményezne. Azaz nemzetmentő és ország-építő eszmerendszer, amely a konzervatív-keresztény pártformációk muníciójául szolgálhatna.)
„Én úgy érzem van egy még nagyobb magyar út is, az európai. Ezt tartom én a legnagyobb magyar útnak,” (Németh László)
(Új Tanú, 2009. 3. szám)
szikla
  Válasz | 2010. február 23. 12:06 | Sorszám: 95
***
szikla
  Válasz | 2010. február 22. 11:25 | Sorszám: 94
Igazság..., Szabadság..., Rend.
Az igazság szabaddá tesz. Jöjj el szabadság, te szülj nekem rendet.
Igazság nélkül nincs rend!
szikla
  Válasz | 2010. február 21. 07:39 | Sorszám: 93
A Harmadik Út eszmerendszerének legfőbb tartópillérei a "Nemzeti Maximum" stratégiája és a vallási tolerancia nemzeti alaptézisei, valamint a nemzeti identitás, öntudat és a nemzeti kultúra, az oktatás nemzet-mentést, ország-építést segítő alapvetései.
szikla
  Válasz | 2010. február 20. 10:15 | Sorszám: 92
Harmadik Út:
NEMZETI MAXIMUM!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola