Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ember embernek báránya (7. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ember embernek báránya
onogur
  Válasz | 2006. december 04. 12:35 | Sorszám: 11
Nem hiszem, hogy Darwin mestered ilyen agyalágyult mesékkel operált volna.
Mindketten tudjuk, miről is szól a történet, melyet élővilág címszóval illetünk.
mpd
  Válasz | 2006. december 04. 12:32 | Sorszám: 10
Légyszíves, Testvérem, avass be az Egyedül Üdvözítő Népszerű Tudomány rejtelmeibe!!!
Hogy is van: a Föld összes élőlénye egymásra utalva, csak közösen munkálkodva a közös célon őrizheti meg csodálatos élővilágunkat és teremthet egy még szebb és boldogabb világot!

Halleluja, ámen!

onogur
  Válasz | 2006. december 04. 12:00 | Sorszám: 9
Milyen szempontok szerint vizsgálod a kérődzők "szellemi" képességeit?
Például a bivalyok nem hagyják magára megtámadott társukat, hanem összefognak és nekimennek az oroszlánfalkának. Tudom, Te Mucsán csak a TV2-n meg az RTL-Klubon szocializálódsz, de majd felveszem neked videóra ( van lejátszód és 220 Voltod? ) a vonatkozó bizonyítékokat.
mpd
  Válasz | 2006. december 04. 11:00 | Sorszám: 8
Nyugodjál csak bele, hogy a birka igen-igen csökkent értelmi képességű, alacsony IQ-jú teremtmény. Úgy általában a kérődzőktől nemigen várható magas szellemi teljesítmény.
De nem is kell cifrázni a legelőn: pár óra legelés, pár óra kérődzés, nem nagy kihívás.
onogur
  Válasz | 2006. december 04. 10:29 | Sorszám: 7
Biztos, hogy jól ismered Te a juhokat?
Nem olyan ostoba állatok azok, mint amilyeknek látszanak. Például ha farkast látnak, akkor összetömörülnek és kör alakzatot vesznek fel. Így nehéz őket megtámadni, kiragadni egy példányt közülük. Szóval, ők hisznek az összefogás erejében.
Aztán a kosoknak van fegyverük, melyet szemrebbenés nélkül használnak is, ha rá vannak kényszerülve. Eszükbe sem jut szeretni vagy megbocsátani az ellenük vétkezőnek. Megvédik magukat, nem hülyék.
Lehet tőlük tanulni.
mpd
  Válasz | 2006. december 04. 10:20 | Sorszám: 6
Hát ez az.
És megnyírják magukat, a Gazdának ezzel se kelljen vesződni.
onogur
  Válasz | 2006. december 04. 10:12 | Sorszám: 5
A bárányok hallgatnak.
Rendes Kis
  Válasz | 2006. december 04. 10:11 | Sorszám: 4
Hajrá, bárányok !
mpd
  Válasz | 2006. december 04. 08:14 | Sorszám: 3
Hát, ha bárányból nem is, de birkából túlkínálat van Magyarhonban.
Rendes Kis
  Válasz | 2006. december 03. 20:59 | Sorszám: 2
A müpa magazinban Miklósa Erikával készített interjú jelent meg "Ez egy kíméletlen világ" címmel. A cikk belsejében viszont ezt olvasom:

- Ha az ember eljut oda, hogy kiállhat a Met színpadára, az olyan mint a drog: attól fogva csak azon dolgozik, hogy visszatérhessen. Fantasztikus az ottaniak szakmai felkészültsége, az együttműködés. Amikor először megláttam a hatalmas nézőteret, földbe gyökerezett a lábam, és arra gondoltam, itt soha egyetlen hangot sem fogok tudni kiénekelni... Elsőre tehát ijesztő, és talán ezért is van, hogy mindenkinek el kell menni meghallgatásra. Mindenkinek meg kell éreznie a teret. Szerintem egyébként minden énekes a Metben nyújtja a legjobb teljesítményt. Amikor ott éneklek, úgy érzem, át tudom ölelni az egész nézőteret. Tökéletesen hallom a hangomat, nem kell erőlködni, teljes biztonságban érzem magam.

- Nem beszélve a segítségről, amit a zenekar és a karmester nyújt.

- És arról a lélektani háttérről, ami szintén az egyik legmeghatározóbb sajátossága a színháznak. Hihetetlen csapatmunka folyik, pszichikailag és lelkileg is segítik az embert. Európában például soha nem tapasztaltam azt, amit ott, hogy a művészek képesek egy próbán megtapsolni a másikat, biztatják egymást.

- A közönségtől is hasonló biztatást kapnak?

- Amikor először énekeltem a Metben, 2004 októberében, nagyon izgultam, mert egyben rádiófelvétel volt, élő közvetítés, számos országba sugározták. Az Éj királynőjének első áriájánál lassan, fokozatosan tárult fel előttem a nézőtér, és amikor megláttam az a rengeteg embert, összeszorult a torkom, könnybe lábadt a szemem... Aztán hirtelen kitört a taps, anélkül, hogy egyetlen hangot énekeltem volna. Már a látvány is annyira tetszett a közönségnek, hogy tapsolni, kiabálni kezdtek. Én pedig azt éreztem, nem vagyok egyedül.

mamácska
  Válasz | 2006. december 03. 19:44 | Sorszám: 1
www.birkaporta.extra.hu
Rendes Kis
  Válasz | 2006. december 03. 17:30 | Sorszám: 0
... igenis vannak bárányemberek, akik a farkasemberek között, a farkasemberekért élnek. Igaz, többnyire ők vannak kisebbségben. (A számoknak különben ebben a viszonylatban nincs jelentőségük. A juhok hiába akarnának összefogni a farkasokkal szemben, hiszen az nem áll, hogy sok juh, vagy sok bárány farkast győz! ...

... http://www.parokia.net/showsubnews.php?id=1146&newspaperid=3

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola